پرسش و پاسخ در تالار شیمی نساجی.

mahtab.000

عضو جدید
سلام
لطفا در مورد نحوه coat کردن پارچه با مواد مختلف توضیح بدید . و اینکه اگه بخوایم پارچه پنبه ای رو با نانوذرات سرامیکی پوشش بدیم از چه روشی ( در تکمیل پارچه ) استفاده می شه ؟ ممنون

tamdar

عضو جدید
دوست عزیز آهارگیری عموما با آنزیم آمیلاز انجام میشه در مورد تستش هم از ید استفاده میکنن که با نشاسته ابی تیره و اگر نشاسته حذف بشه زرد میشه البته به روش وزن سنجی هم میشه ولی فکر نمیکنم خیلی دقیق باشه. ولی در کل ما تو کارآموزیمون تو آزمایشگاه از این چیزا ندیدیم فقط رنگ همانندی میکردن.

tamdar

عضو جدید
سلام دوستان در مورد آنزیم ها یه سری اطلاعات میخوام اینکه چه جوری درست میشن؟ تو ایران درست میشن یا نه؟ کلا یه سری اطلاعات در مورد ساختارشون.

tamdar

عضو جدید
با سلام
دقیق نمیدونم ولی فکر کنم تفاوت اینا سه تاشونم نمکهای دوجزء هستندجزء سولفات که یه اسیده و سدیم یه قلیا قوی پس وقتی تو آب هیدرولیز بشه ما یه قلیا قوی که همون NaOH داریم و یه اسید تفاوتشون تو قدرت اسیدی و بازیشون در محیط آبیه. البته باز میگم این حدس خودمه شاید غلط باشه.

arefe

عضو جدید
سلام
یه سوال درباره نرمکن ها
روی پارچه نرمکن اعم از سیلیکونی یا کاتیونی با پارچه پیوندی تشکیل می دهند یا فقط حالت پوشش دهی انجام میدن که زیر دست بهتر بشه؟!

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام
یه سوال درباره نرمکن ها
روی پارچه نرمکن اعم از سیلیکونی یا کاتیونی با پارچه پیوندی تشکیل می دهند یا فقط حالت پوشش دهی انجام میدن که زیر دست بهتر بشه؟!

مثل لوبریکنت عمل میکنه ، یعنی مانند یک فیلم نازک روی سطح الیاف میشینه و داخل لیف نفوذ نداره

mohkami

عضو جدید
سلام دوستان
مقاله ای میخواستم برای آنتی باکتری کردن الیاف سلولزی؟ کسی اطلاعاتی داره؟ مواد رنگی نباشه ترجیحا هم نانو باشه ممنون

pari_tt

عضو جدید
سلام خدمت همه.
میدونم که تاثیر لودیگل در چاپ رنگ راکتیو خیلی واضحه.من برای پروژه کارشناسی این ماده رو روی رنگ های راکتیو مختلف امتحان کردم.نتایج به هم نمی خورد.حالا میخوام درمورد این ماده یه سری مقاله و مطلب پیدا کنم ولی هرچی می گردم پیدا نمیکنم.کسی می تونه بگه از کجا می تونم پیدا کنم که عملکرد این ماده رو توضیح بده.باید بگم که من سایت ویکی پدیا و ساینس دایرکت رو هم گشتم به اضافه گوگل اسکولار.
لطفا کم کنید مرسی

night7

عضو جدید
گزارش كار يا تئوري آز آدياباتيك ( نسبت cp به cv)

گزارش كار يا تئوري آز آدياباتيك ( نسبت cp به cv)

سلام دوستان. اميدوارم كه خوب باشيد. من گزارش كار آز اندازه گيري نسبت cp به cv ( تعیین گاما γ) رو مي خوام كسي داره؟؟؟؟ تئوريشم باشه اشكالي نداره.تا فردا شب لازم دارم

night7

عضو جدید
يه سوال ديگه هم دارم :) چگونه مي توان يك انبساط آدياباتيك انجام داد؟؟

سلام دوستان
من الان ترم 3 شیمی نساجی هسم کسی میدونه کارشناسی ارشد چ رشته هایی میتونم برم؟

meysoon_rz

عضو جدید
با سلام.دوستان توی زمینه ی درس تکمیل 2 کسی ایده ای داره؟واسه پروژه تحقیقاتی میخوام1یه موضوعی که جای کار زیادی توش داشته باشه.اگه کمکم کنید ممنون میشم :)

lady Engineer

عضو جدید
سلام دوستان
من الان ترم 3 شیمی نساجی هسم کسی میدونه کارشناسی ارشد چ رشته هایی میتونم برم؟

هر رشته ای که دلت میخاد! میتونی همین شیمی نساجی رو ادامه بدی یا بری مدیریت نساجی که فرصت شغلی خوبی هم داره. رشته های دیگه هم میتونی ممهندسی شیمی- پلیمر- صنایع و ... بدی.

مهندسا سوال غیر مهندسی دارم!!
الان ما پسرا با گواهی اشتغال به تحصیل ار سربازی معاف شدیم تا درسامون تموم شه!
فرض کنیم من الان دارم ارشد میخونم و ارشدم تموم میشه حالا میخوام باز دوباره ارشد امتحان بدم و دوباره یه رشته دگ بخونم !
سوالم اینه که بین این دوتا ارشد باید برم سربازی؟ یا بازم بهم گواهی اشتغال به تحصیل میدن؟:w44:

آخرین ویرایش:

moaqfe

کاربر بیش فعال
سلام
میتونید در مورد پارچه یا کاغذ مورد استفاده در چای کیسه ای و نخ اتصال اون اطلاعاتی به من بدید؟

textex3

عضو جدید
از دوستان خواهشمندم مراحل تبدیل
CN/Tex به g/Tex
بهم بگند چجوریه؟
باتشکر

mar mary

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
گزارش کار شیمی فیزیک 1 رو می خواستم؟
عنوان های در خواستی:
1- اندازه گیری آنتالپی انحلال اسید بنزوئیک در آب
2- اندازه گیری آنتالپی تبخیر آب
3- کشش سطحی
4 تعیین شعاع مولکولی( ویسکومتری)
با تشکر

دوستان یه سوال دارم !
چرا تالار نساجی ساعت دو شب به بعد شلوغ میشه؟ مخصوصا نزدیکای 4 !!!! آیا سایت هنگ میکنه یا ...؟

rezazareia bdar

عضو جدید
کسی میتونه خیلی زود جوابش بده

کسی میتونه خیلی زود جوابش بده

چرا الیاف نارس جذب رنگ کمتر دارند

khodadade

عضو جدید
مهندس جون دیگه وقتش تموم شد استاد قبول نمی کنه برو پروژه بعدی رو بزار جوابشو بگم .قربانت دوست همیشگی علی ;)

Kaulitz

کاربر فعال
سلام . سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه ممنون می شم پاسخ بدین. می خواستم بدونم آیا فرمول شیمیایی یک رنگ که مال 2 کمپانی مختلفه با هم یکیه؟
با تشکر:w30:

textex3

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
گزارش کار شیمی فیزیک 1 رو می خواستم؟
عنوان های در خواستی:
1- اندازه گیری آنتالپی انحلال اسید بنزوئیک در آب
2- اندازه گیری آنتالپی تبخیر آب
3- کشش سطحی
4 تعیین شعاع مولکولی( ویسکومتری)
با تشکر

ی سرچ تو تالار شیمی کنی به جواب می رسی !