پرسش و پاسخ در تالار شیمی نساجی.

textex3

عضو جدید
سلام . سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه ممنون می شم پاسخ بدین. می خواستم بدونم آیا فرمول شیمیایی یک رنگ که مال 2 کمپانی مختلفه با هم یکیه؟
با تشکر:w30:

والا من که نتیجه رو روی پارچه دیدم فرق داشت حالا شما بیشتر صبر کنید تا دوستان متخصص هم به سوالاتون تخصصی جواب بدن !

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام وقتتون بخیر
گزارش کار شیمی فیزیک 1 رو می خواستم؟
عنوان های در خواستی:
1- اندازه گیری آنتالپی انحلال اسید بنزوئیک در آب
2- اندازه گیری آنتالپی تبخیر آب
3- کشش سطحی
4 تعیین شعاع مولکولی( ویسکومتری)
با تشکر
سلام.
اینجا و اینجا می تونی گزارش کارهای شیمی فیزیک رو ببینی.
قبل از اینکه درخواست بدید یا تاپیک بزنید، اگه یه سرچ کوچلو توی سایت (بالا سمت چپ) بزنید میبینید که خیلی چیزا تو سایت هست و ما نمی دونیم.
;)

روشن جون

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یک سوال داشتم؟؟چه تفاوت هایی در رنگرزی پارچه ای که با نخ دولا بافته شده با پارچه ای که نخ سایرو می باشد و آهارخورده است وجود دارد؟؟؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره سریع تر پاسخ بده....

night7

عضو جدید
سلام دوستان .

ساختار شیمیایـی الیـاف های نساجـی رو می خواستم . کسی میتونه راهنماییـم کنه ؟؟

ممنون :gol:

af son

عضو جدید
کتاب تست

کتاب تست

سلام
کسی میدونه واسه ارشد نساجی کتاب تست چی داریم؟

سلام . سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه ممنون می شم پاسخ بدین. می خواستم بدونم آیا فرمول شیمیایی یک رنگ که مال 2 کمپانی مختلفه با هم یکیه؟
با تشکر:w30:

درود
فک کنم فرمول یکیه اما یه کارخونه امکان داره مثلا نرم کننده پرکننده و... بریزه اما اون یکی چیزی اضافه نکنه

mamoma

عضو جدید
به نام خدا
سلام. اگه شما مهندس هستی نباید چنین سوال کلی بپرسی. نمکها کاربرد های مختلفی از لحاظ مکانیزمهای اثر در رنگرزی های مختلف دارند. معطل نکنید. قضیه خیلی گسترده تر از اونه که بشه در یک فوروم توضیح داد. یک مجموعه کتب اکترونیکی زبان اصلی تهیه کنید و با استفاده از جستجوی پیشرفته نرم افزار آدوب آکروبات در آنها جستجو کنید. اگر چنین کاری را انجام دهید هیچ سوالی برایتان باقی نمی ماند بجز آنکه خیلی تجربی و پرکتیکال باشد که آنهم به اصول مربوط نمی شود بلکه به شرایط عمل و دقتهای ابزار و افراد برمی گردد. محقق و پیروز باشید.

mamoma

عضو جدید
به نام خدا
سلام
کمپانی های مختلف معمولا از روی ته رنگ و قدرت یک محصول یک شرکت بسیار نامدار مثل دای استار محصول خود را فرموله می کنند. اما توجه داشته باشید مثل داروهایی که از شرکت های مختلف تهیه می کنید مواد افزودنی و مکملهای رنگ متفاوت هستند که می توانند روی عملکرد رنگزا مخصوصا روی انحلال پذیری آن موثر باشند. وقتی یک رنگ با کیفیت تهیه می کنید همه اجزای آن با کیفیتند اما یک رنگ بی کیفیت چینی (لعنت الله علیهم) را باید با روشهای بهبود یافته ای که ابداع می کنید بکار ببرید. مخصوصا مخصوصا مخصوصا برای رنگهای دیسپرس دقت کنید. سوال دیگری داشتید بپرسید. mhd.ramezani@yahoo.com

mar mary

عضو جدید
سلام
من پنج تا سوال داشتم ممنونتون میشم کمکم کنید. می خوام برای هر کدوم از سوالاتم15 الی 20 صفحه جواب داشته باشه.
1- نانوتویوب
2- آب در نساجی
3-سنتزهای نانویی مثل نانومس
4- آنزیم ها و آثار آنها
5- روش های سفیدگری پشم و پنبه
ممنون:gol::gol::gol:

سلام
من پنج تا سوال داشتم ممنونتون میشم کمکم کنید. می خوام برای هر کدوم از سوالاتم15 الی 20 صفحه جواب داشته باشه.
1- نانوتویوب
2- آب در نساجی
3-سنتزهای نانویی مثل نانومس
4- آنزیم ها و آثار آنها
5- روش های سفیدگری پشم و پنبه
ممنون:gol::gol::gol:

2.آب در نساجی---- 50 صفحه -----فصل سوم کتاب تکمیل کالا نساجی 1 دکتر سید اصفهانی انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر
5. سفید گری =====کتاب تکمیل کالا نساجی 2 دکتر سیداصفهانی انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر
1و3و4========= کتاب نانو ساختار های فلزی و معدنی در اصلاح ضدمیکروبی و چند منظوره منسوجات و پلیمرها ===== دکتر رویا دستجردی انتشارات دانشگاه یزد

تجربه یه ترم پنجی

mar mary

عضو جدید
سلام دوست عزیز و ممنون بابت راهنمایی
اگه میشه لینک بهم بدید چون کتاب های مورد نظر در دسترسم و نیست.
ممنونتون میشم لینک مورد نظر برای هر مورد رو بذارید.
با تشکر

سلام دوست عزیز و ممنون بابت راهنمایی
اگه میشه لینک بهم بدید چون کتاب های مورد نظر در دسترسم و نیست.
ممنونتون میشم لینک مورد نظر برای هر مورد رو بذارید.
با تشکر[

درود
همشون کتابن + از بیرون تهیه کردم

san.133n

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز امیدورم هر جا هستین حالتون خوب باشه :gol:
سوال من اینه تو رنگرزی پشم از سولفات سدیم,تو رنگرزی پلی استر از سولفات آمونیوم, تو رنگرزی فاستونی از استات آمونیوم استفاده می شه فرق اینا چیه؟ مثلاً چرا تو رنگرزی پلی استر از سولفات سدیم استفاده نمیشه:que:

مرسی از جوابتون من می دونم همشون نمک هستن و اسید تولید می کنن میخوام بدونم تفاوت این 3 ماده در چیه

سلام عزیز همینطور که دوستمون گفت اینا نمک های تولید کننده اسید هستند در میزان اسیدی بودن و سرعت یونیزه شدن هستند مثلا سولفات سدیم برای پشم استفاده میشه که میزان اسیدی بودنش بیشتره تا رنگرزی با عمق بیشتری صورت بگیره وهمچنین مثل سولفات امونیوم باز امونیوم را تولید نمیکنه که به پارچه پشمی اسیب برسونه

mar mary

عضو جدید
سلام
خسته نباشید:w27:
یه زحمت براتون دارم. ممنونتون میشم کمکم کنید
(نانو لوله کربنی با اثر آلجینات سدیم)
یه توضیح گسترده براش می خوام و اگه لطف کنید بهم لینک بدیم
یه دنیا ممنون:w27:

دارلینگ

عضو جدید
رنگرزی کریری پلی استر

رنگرزی کریری پلی استر

سلام خسته نباشید.
لطف میکنید اطلاعاتی درخصوص نسخه رنگرزی کریری به من بدید. بنده از نسخه مورد استفاده در ازمایشگاه رنگرزی 2 (رنگرزی کریری پلی استر) استفاده کردم اما انطور که باید جوابگوی کار نبود. نوع کریر در نسخه تاثیرگذار است؟
پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم

par sh

عضو جدید
سلام
کسی روش شناسایی الیاف معدنی (الیاف شیشه، پشم سنگ، الیاف سرامیکی، پشم سرباره و الیاف بازالت) رو میدونه؟
ممنون میشم کمک کنید.

alirezap206

عضو جدید
با سلام در تلگرام به کانال تکستایل لرنر بپیوندید :
آموزش رنگرزی ٬ چاپ ٬ تکمیل
دانلود مقالات و کتب نساجی
تازه های تکنولوژی در صنعت نساجی

https://************/TextileLearner

ویا

TextileLearner@

photo_2015-11-25_00-53-26.jpg

alirezap206

عضو جدید
با سلام در تلگرام به کانال تکستایل لرنر بپیوندید :
آموزش رنگرزی ٬ چاپ ٬ تکمیل
دانلود مقالات و کتب نساجی
تازه های تکنولوژی در صنعت نساجی

https://************/TextileLearner

ویا

TextileLearner@

123list

عضو جدید
با سلام
من متاسفانه کتاب فرایند و روشهای رنگرزی الیاف با مواد طبیعی‌ ویکتوریا جهانشاهی‌افشار نتونستم از اینترنت برای خرید پیدا کنم تبریز هم هیچ کتابفروشی نداشت کسی اطلاعی داره که این کتاب وجود داره یا نه و از کجا میشه تهیه کرد
با تشکر

neda-textie

عضو جدید
دوستان من کارشناس hستاندارد هستم. و کار تدوین استاندارد ملی رو انجام میدم.عزیزانی که در حوزه تخصصی نساجی و چرم و ترجمه متون نساجی سررشته دارند و میخواهند که بعنوان اعضا همکاری داشته باشند به من ایمیل بزنند:
nshafabakhsh@yahoo.com

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من کارشناس hستاندارد هستم. و کار تدوین استاندارد ملی رو انجام میدم.عزیزانی که در حوزه تخصصی نساجی و چرم و ترجمه متون نساجی سررشته دارند و میخواهند که بعنوان اعضا همکاری داشته باشند به من ایمیل بزنند:
nshafabakhsh@yahoo.com
از طریق ایمیل ؟ حالا نمیشه همینجا فعالیت کنید که بقیه هم یه چیزی یاد بگیرند؟