پرسش و پاسخ در برنامه نویسی C#.NET

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohsen12251

عضو جدید
سلام به دوستای خوبم
من یه خواهش دارم.
مبتدی هستم و نیاز دارم که 2 کار و انجام بدم در سی شارپ 2008:
1.برنامه ساده تبدیل ارز
2.تبدیل اعداد و مبالغ به حروف
از کمکتون ممنون میشم

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبدیل ارز چه واحدی به چه واحدی؟
لطفا توضیح....

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
int x ;
x = Convert.ToInt32(console.ReadLine());
Console.WriteLine({0} , (char)(x);
in male tbdile adad (mablagh) be horoofe hast...

shirin@E

عضو جدید
#c كارها بفرماين تو

#c كارها بفرماين تو

سلام
من يه برنامه به زبان c# با پايگاه داده sql نوشتم حالا براي اجرايي كردنش مشكل دارم
همينطور مي خوام از فرمم printبگيرم.
اگه كسي مي تونه كمكم كنه آخه خيلي فوري

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دوست عزيز اينكه مي گي مشكل داري هيچ كمكي نمي كنه
دقيقا توضيح بده چه مشكلي داري و كجا؟
روشي نياز داري يا خطاي سيستم باعث مشكلت مي شه؟
اينطوري كه شما سوال كرديد هيچ جوابي نخواهيد گرفت

shirin@E

عضو جدید
ببخشيد كامل توضيح ندادم
آخه ديگه خسته شدم از بس نوشتم كسي جواب نداد خواستم ببينم كسي جوابمو ميده يا نه بعد توضيح بدم
ببينيد من خطاي سيستمي ندارم در واقع دنبال يه روش مي گردم
تا اونجايي كه من فهميدم براي اينكه بتونم وقتي برناممو اجرايي مي كنم و مي برم روي يه سيتم ديگه تنها راهي كه وجود داره از پايگاه دادم استفاده كنم اينه كه از پايگاه داده backup بگيرم و بعد روي كامپيوتر مورد نظر restoreكنم و اين كار عملي نيست
حالا من دنبال روشي هستم كه برناممو نصب كنه sql2005 نصب كنه و جدولا رو هم restore كنه
من كه اينجوري فهميدم اگه روش ديگه اي هم هست لطف كنيدبگين
در مورد print اگه كمكي كنيد ممنون ميشم

alikolahdoozan

عضو جدید
بانک را بزار کنار exe در ضمن از sqlexpress برای 2005 استفاده میکنی باید نصب بشه روی سیستمی میخواهی ببریش . حالا اگر نصب شد بعدش میتونی اون 2 تا فایل mdf و ldf را که کنار exe گزاشتیش attach کنی و راحت بشی . بهت install shield را پیشنهاد میکنم برای نصب همه چیز و ساخت setup .

به من بگو چرا میخواهی فرم را چاپ کنی ؟ آیا نمی خواهی گزارش بسازی اگر گزارش لازم داری برو سراغ crystal report اگر نه و واقعا باید فرم را چاپ کنی بیا

پیوست ها

• PrintForm_src.zip
    9.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shirin@E

عضو جدید
خيلي ممنون كه جوابم رو دادين
ولي اينكه مي گين attach كنم ،فكر كنم اگه از همون restore استفاده كنم بهتر باشه
يعني هيچ راه ديگه اي نيست چون استادمون گفته كه وقتي cd رو تو كامپيوتر گذاشت برنامه اجرا بشه و هيچ كار اضافي نكنه اگه اي طور باشه كه خيلي مشكل ميشه
اگه كسي بخواد از برنامه استفاده كنه و اين كارا رو بلد نباشه چي كار كنه؟

alikolahdoozan

عضو جدید
attach میتونه اتوماتیک توسط برنامه به راحتی انجام بشه به صورتی که استاد شما نیاز نباشه هیچ غلطی بکنه

shirin@E

عضو جدید
خيلي ممنون از اين كه جوابم را ميدين ،معلومه كه ديگه خيلي عصبانيتون كردم.
به خدا ديگه خجالت مي كشم سوال كنم ، شرمنده ، اگه مجبور نبودم...
اگه بشه يكم بيشتر توضيح بدين ممنون مي شم ،اگه يه PDF اي داشته باشين مي خونم .
من پايگاه دادم و attachمي كنم ،پس اگه اون دو تا فايل و بردارم حل.
ولي در مورد اتوماتيك انجام شدنش چيزي نمي دونم.
در ضمن منظورم از چاپ كردن فرم، چاپ اشياء داخليش مثل تكست باكس و ديتا گريد وييو هستش، البته يه راه براي چاپ تكست باكسها بلدم ولي زياد جالب نمي شه.
بازم شرمنده

alikolahdoozan

عضو جدید
شما داری پروژه دانشجویی انجام میدی و من اصولا عادت به جواب دادن دانشجو جماعت رو ندارم . اما حالا هم که دارم جواب میدم لا اقل معلوم کن درست چی چی لازم داری تا یک کاریش برات بکنیم

shirin@E

عضو جدید
واقعا ممنون از لطفي كه به دانشجوها دارين.
ببينيد شما فكر كنيد يه برنامه به زبان #cبا پايگاه داده sql server 2005نوشتين وحالا مي خواين اون و اجراييش كنين، بزننين رو cdتا هر كس ديگه اي هم بتونه ازش استفاده كنه چي كار مي كنين؟(فقط لطف كنيد كامل توضيح بدين)
در مورد printگرفتن هم من قرار كاردكس اشخاص و فاكتور چاپ كنم كه هر كدوم فرم هاي جداگانه اي دارن و من تو اين فرم ها از ديتا گريد ويو هم استفاده كردم،حالا مي خوام بعضي از اجزايي رو كه تو اين فرم هستند را چاپ كنم نه همشو ،مشكل اصليم هم چاپ ديتا گريد ويو هستش.
فقط اگه لطف كنيد هر چه زودتر جوابمو بدين ممنون ميشم چون دو،سه روز بيشتر وقت ندارم.
بازم ممنون.

alikolahdoozan

عضو جدید
چاپ گرید را بیخیال شو . باید با crystall report کار کنی . اما برای زدن روی cd باید setup بسازی و در فایل اجراییت هم با دستور بانک را attach کنی . گزارش رو برو بساز من برای attach کمکت میکنم . زود هم باش فکر کنم وقت کم بیاری

shirin@E

عضو جدید
پس ديگه چاپ كاردكس رو بي خيال مي شم چون كريستال ريپورت بلد نيستم ،ولي در مورد ساخت ستاپ از همون install shieldاستفاده كنم؟

shirin@E

عضو جدید
اگه ميشه همين الان جواب بعضي از سوالام و بدين ممنون ميشم،من رفتم install shield رو نصب كردم تو قسمت اولش كه بايد نوع فايل رو تعيين مي كردم c#رو انتخاب كردم ولي بعد از اينكه فايل و اجراييش كرد موقع نصب errorداد.
اين دستور Attachرو هم كه گفتين بايد توي برنامم بنويسم.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
برنامه رو که Build کردی در InstallShield در شاخه مربوط به فايل های برنامه اضافه کن. بعدشم دات نت و کریستال رو جزء ملزومات نصب انتخاب کن تا اگه رو سيستمی نصب نبود اتوماتيک نصب کنه.

negin17h

مدیر تالار
در مورد attach بانک هم بله بايد يا فرم جدايی ايجاد کنی که در ابتدای برنامه اجراش کنی تا بانک attach شه يا اينکه در فرم اول برنامت چک کنی که اگر اين بانک موجود نيست attach از مسيری که تو دادی انجام شه.

shirin@E

عضو جدید
خوب ، الان اين كارايي رو كه گفتين چه طوري بايد انجام بدم.
اگه لطف كنيد بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم.

negin17h

مدیر تالار
برای اينکه بفهمی بانک اطلاعاتی هست يا نيست :​

SqlConnection Scon =
new SqlConnection("...");

SqlCommand cmd_DbExist = new SqlCommand("select [name] from master.dbo.sysdatabases where [name]=@DbName ", Scon);

پارامتر رو برای دستور تعريف کن و نام بانک رو بهش پاس کن.ExecuteScalar() رو فراخوانی کن اگر نتيجه ای برگرداند که بانک وجود داره اگر نه که attach نيست.
در صورتی که متد Connect فراخوانی شه و خطا برگرده (قبل از چک کردن بانک) ميتونه مربوط به فعال نبودن SQL Server باشه.
اگر بانک مورد نظر موجود نبودکه فرمی رو باز کن کن که تنظيمات ارتباط با بانک رو از ورودی بگيره (مثل نام کاربری و رمز عبور و ...) - نام بانک رو ثابت فرض کنی تو کد بهتره- و بعد رو رويداد کليک دکمه اون فرم بانک رو attach کن.

SqlCommand cmd_Attach =
new SqlCommand("[master].[dbo].[sp_attach_single_file_db]", Scon);

cmd_Attach.Parameters.AddWithValue("@dbname", DbName);
cmd_Attach.Parameters.AddWithValue("@physname", FileName_MDF);

• Like
واکنش ها: SHRP

shirin@E

عضو جدید
تشكر ،حتما ميرم امتحان مي كنم
يه سوال ديگه،وقتي از install shield استفاده مي كنم تو كدوم قسمت بايد پايگاه دادم رو انتخاب كنم ، من تو قسمت app dataانتخابش كردم آخر سر خطا داد.
همينطور جايي كه بايد exe برناممو انتخاب كنم تا براش short cutدرست كنه پيداش نمي كنه.

negin17h

مدیر تالار
بانک اطلاعاتی ات رو بزار تو يه شاخه در مسير برنامه و مثل يه فايلی که باید نصب شه و تو Installshield اضافش می کنی بهش نگاه کن. بعد نصب موقع اجرای برنامه attach اش کن.
فقط یه نکته، اگه برنامت client/server ای هست حتماً یه تکه برنامه جدا واسه اين بخش بذار و نسخه نصب سرور و کلاينت را جدا کن وگرنه که در هر کلاينتی attach صورت می گيره :( :D

tavassoli_alirez

عضو جدید
سي شارپ

سي شارپ

دوستان سلام من تو كومبو باكس چند تا آيتم تعريف كردم ميخوا با كليك روي هر كدومشون يه عكس جديد را نشون بده ميشه راهنماييم كنيد چي كار كنم(مثل تغيير بك گراوند ويندوز تو display propertis باشه)
نكته من تازه كارم زياد فني حرف نزنيد.

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تو کدوم قسمتش مشکل دارید !؟
تغییر بکگراند یا انتخاب آیتم از ComboBox !؟

tavassoli_alirez

عضو جدید
الان تو کدوم قسمتش مشکل دارید !؟
تغییر بکگراند یا انتخاب آیتم از ComboBox !؟
ببينيد من ميخوام يكي از آيتم ها را انتخاب كنم كه نميتونم اين كارا بكنم چون تازه دارم با سي شارپ كار ميكنم ثانيا ميخوام تغيير بك گراند را هم انجام بدم چون اونم بلد نيستم
اصلا بگم من اين ديسپلي پروپرتيسا طراحي كردم برات ميزارم راهنماييم كنيد كه چي كار كنم.;)

پیوست ها

• Display Propertis.zip
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببينيد من ميخوام يكي از آيتم ها را انتخاب كنم كه نميتونم اين كارا بكنم چون تازه دارم با سي شارپ كار ميكنم ثانيا ميخوام تغيير بك گراند را هم انجام بدم چون اونم بلد نيستم
اصلا بگم من اين ديسپلي پروپرتيسا طراحي كردم برات ميزارم راهنماييم كنيد كه چي كار كنم.;)
من خیلی C# Win App بلد نیستم . اما ... .
برای تغییر WallPaper باید از API ها استفاده کنی :
اینجا کامل توضیح داده .
http://www.c-sharpcorner.com/Upload...allpaper11092005051646AM/ChangeWallpaper.aspx

combobox یک Property بنامSelectedValue داره که در زیر روال ComboBox_SelectedIndexChange ازش استفاده کنی و بفهمی کدوم Item انتخاب شده .

RIG

متخصص C#.net
یکی کمک کنه

یکی کمک کنه

DbDataAdapter = new OleDbDataAdapter("SELECT * FROM MyMatabTbl", DbConnection);
OleDbCommandBuilder cb = new OleDbCommandBuilder(DbDataAdapter);
try
{

DbConnection.Open();
DbDataAdapter.Update(AdoDataTable );
MessageBox.Show("Data SuccessFully Saved.","Matab",MessageBoxButtons.OK);
}
catch (Exception error)
{
MessageBox.Show(error.Message);
}
finally
{
DbConnection.Close();
}
این کد این error رو میده >> syntax error insert into in statement این کد دکمهی save هست که میخام اطلاعات رو به بانک بفرستم دیگه کلافم کرده یکی کمک کنه خیلی حیاته

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم Field های بانک اطلاعاتیت نباید فارسی باشه .

• Like
واکنش ها: RIG
وضعیت
موضوع بسته شده است.