پرسش و پاسخ در برنامه نویسی پاسکال

alimka

عضو جدید
نه اصلا بهش اشاره نکرد یه دفعه اومد تو کلاس فقط به من گفت انجام بدم.راستی اینو من خودم نوشته بودم فقط یه مقدار تو بعضی از کلمات با هم تفاوت داشت ولی در هر صورت بازم ممنون از لطفتون

خواهش می شود. همونطور که گفتم با مدیر گروهتون در میون بزار و بگو چنین قضیه ای پیش اومده خودش رسیدگی میکنه

alimka

عضو جدید
.................................................. .................................................. .
برنامه ای بنویسید که 2ماتریس از ورودی دریافت کرده و بسته به انتخاب کاربر یکی از عملیات زیر رو انجام دهد
1.جمع
2.تفریق
3.ضرب
4.دترمینان ماتریس
(البته هر 4 مورد رو باید انجام بده)

من باید پروژه رو تا9 اذر باید تحویل بدم
PHP:
program test;uses wincrt;var i,j,n:integer;a:array [1..4,1..4] of integer;b:array [1..4,1..4] of integer;c:array [1..4,1..4] of integer;beginwriteln('Lotfan 12 Adad Baraye Zakhireh Kardan Dar Matris aval Vared Konid');for i:=1 to 4 dobeginfor j:=1 to 4 doreadln(a[i,j]);end;writeln('Lotfan 12 Adad Baraye Zakhireh Kardan Dar Matris dovom Vared Konid');for i:=1 to 4 dobeginfor j:=1 to 3 doreadln(b[i,j]);end;
repeatWriteln('Plaese select a operator : 1= Sum  2= Subtraction  3= Multiplication  4= Determinan  5 = Exit');readln(n);case n of1:beginfor (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)     c[i,j] = a[i,j]+b[i,j];for (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)writeln(c[i,j]+''+'');end;2:beginfor (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)     c[i,j] = a[i,k]-b[k,j];for (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)writeln(c[i,j]+''+'');end;3:beginfor (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)     c[i,j] = a[i,k]*b[k,j];for (i= 1 to 4)    for (j= 1 to 4)writeln(c[i,j]+''+'');end;4:
5: exit;end;until n=5;

end.
اینم خدمت شما اما باید اون قسمت آخرشو بنویسم اون دترمینان.

maryhamed

عضو جدید
خیلی ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووونم بابت کمکتون

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود و خسته نباشید ب همه دوستان

من این برنامه رو از روی حل المسایل کتاپ پاسکال که برای بچه های It پیام نور تدریس میشه داخل توربو پاسکال 7.0 نوشتم اما error میده

این ارور رو میده موقعی ک کامپایل میکنم :

از سمت راست بخونین:

Expected ";" : Error 85

سوال :یک عدد را از ورودی دریافت کرده سپس در صورت وجود صفر های انرا حذف و نتیجه را خروجی چاپ نماید :

Program deletzeroo;
Var
A:arry[1..20] of integer ;
I,j,n,p:integer;
Begin
Writeln('please inter one number:');
Read(n);
I:=1;
While N<>0 do
Begin
P:=n mod 10 ;
If p<>0 then
Begin
A:= p;
I:=i+1;
End;
N:= n div 10 ;
End ;
P:=1 ;
For j:=1 to i-1 do
Begin
n:=n+A[j] * p ;
p:= p*10;
end ;
writeln(N);
end.

مثال :

وردوی : 10203
خروجی : 123

alimka

عضو جدید
درود و خسته نباشید ب همه دوستان

من این برنامه رو از روی حل المسایل کتاپ پاسکال که برای بچه های It پیام نور تدریس میشه داخل توربو پاسکال 7.0 نوشتم اما error میده

این ارور رو میده موقعی ک کامپایل میکنم :

از سمت راست بخونین:

Expected ";" : Error 85

سوال :یک عدد را از ورودی دریافت کرده سپس در صورت وجود صفر های انرا حذف و نتیجه را خروجی چاپ نماید :

Program deletzeroo;
Var
Begin
Read(n);
While N<>0 do
Begin
If p<>0 then
Begin
End;
End ;
Begin
end ;
writeln(N);
end.

مثال :

وردوی : 10203
خروجی : 123

در حال حاضر پاسکال ندارم اما فک کنم درست باشه. در ضمن مشکل شما هم این بود که بعد از End سمیکالن قرار داده بودی.

Program deletzeroo;
Var
Begin
Read(n);
While N<>0 do
Begin
If p<>0 then
Begin
end
end
Begin
end
writeln(N);
end

Arash_3f

عضو جدید
سلام خدمت همگی دوستان
من سورس برنامه برج هانوی رو به زبان پاسکال نوشتم ولی توی دو مورد مشکل دارم:
یکی اینکه میخوام وقتی برنامه n یعنی تعداد حلقه ها رو میخونه و تعداد حرکات لازم رو به ما میده،از محیط برنامه خارج نشه و به اصطلاح طوری باشه که بتونیم دوباره عدد وارد کنیم، نه اینکه از برنامه بپره بیرون....
دوم اینکه کنار هر حرکت یه شماره قرار بده که در پایان با نگاه کردن اون عدد بتونیم تعداد حرکات رو تشخیص بدیم(الان اینجوری که من نوشتم باید تعداد خط ها رو بشماری تا بتونی بفهمی چند حرکت نیاز داری...
یه دنیا ممنووون