پرسش و پاسخ در برنامه نویسی جاوا

sahar-h

عضو جدید
سلام ، اگر واقعا تصمیم دارید جاوا رو درست و اساسی یاد بگیرید طبق تجربه ی شخصی بهتون توصیه میکنم فقط به نوشتن کد بسنده نکنید، سعی کنید پایه و اساس و شالوده جاوا رو یاد بگیرید، اولا آشنایی با مفهوم کلاس و متغیر و متد و اینکه رابطه اینها با هم چی هست ؟ انواع کلاس و متغیر و متد و طرز استفاده ، مفهوم استاتیک ، کانستراکتور ، . . و خیلی چیزای مهم دیگه همه از نظر من مفاهیم مهم و اساسی در یادگیری جاوا هستن . و اهمیت این مفاهیم در هنگام خطایابی و رفع اشکال کد های نوشته شده به شدت محسوس هست .
اکثرا تصور میکنن با تمرین کد نویسی میشه یرنامه نویس جاوا شد بله میشه اما یک برنامه نویس ضعیف . و برنامه نویس حرفه ای کسی هست که قدرت تجزیه و تحلیل و رفع اشکال کد های نوشته شده توسط برنامه نویس های دیگر رو هم داشته باشه .

موفق باشید

سلام دوستان
من تازه برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم بعد تو مفاهیم اولیه به مشکل برخوردم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم
oop=object oriented programmingرو من از رو کتاب خوندم ولی درکش نکردم میشه مفهومشو بگین؟؟کلاس چی؟؟
مرسی :gol:

fardad2105

عضو جدید
سلام من یک کتاب برای دوستای گلی که میخوان جاوا رو خیلی خوب و عالی یاد بگیرن معرفی میکنم خیلی خیلی عالیه حتما حتما بخونینش
اسمش(object-oriented programing)هست که نویسندش همc.thomas wهستش

mahtab se

عضو جدید
سلام. برنامه مثلث خیام پاسکال به زبان جاوا میخواستم اگه میشه همین الان بزارین :redface::redface::redface::redface::redface::redface:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
این برنامه ای که به زبان جاوا نوشته
شخصی است که مشخصه اسم را داره
کلاس دانشجو از ان مشتق شده و کلاس استاد هم از ان مشتق شده
چیزی که نشون میده اونی نیست که من میخوام
یعنی درست نشون نمیده
کد:
import java.util.Scanner;
class person
{
    protected String name;
    public person(){

}
    public void set(String n){
        setname();
    }
    public void setname(){

}
    public String getname(String n)
    {
        return name;
    }
    @Override
    public String toString(){
        return name+"="+"\n";
    }
}
class student extends person
{
    protected String ID;
      public student(){

ID="38906209";

}
    public void setID(){

}
    public String getID(){
        return ID;
    }
    @Override
        super.toString();
        ID="0982";
        return ID;

}
}
class teacher extends person
{
    protected int time,salary;
    public teacher(String n){

time=6;
        salary=1000;
    }
    public void set(String n,int t,int s){
        set(n);
        setTime();
        setSalary();
    }
    public void setTime(){

}
    public int getTime(){
        return time;
    }
      public void setSalary(){

}
    public int getSalary(){
        return salary;
    }

@Override
         return super.toString()+"salary="+salary+"time="+time;

}
}
class fs extends student
{
    public fs(String n){
//        super(n);

}
     @Override
        super.toString();
        ID="0982";
        return ID;

}
}
public class Persoon
{

public static void main(String[] args)
    {
      person p1=new person();
        System.out.println( p1.toString());
        student s=new student();
        System.out.println(s.toString());
    }
}

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برنامه ای که به زبان جاوا نوشته
شخصی است که مشخصه اسم را داره
کلاس دانشجو از ان مشتق شده و کلاس استاد هم از ان مشتق شده
چیزی که نشون میده اونی نیست که من میخوام
یعنی درست نشون نمیده

کد:
import java.util.Scanner;
class person
{
    protected String name;
    public person(){

}
    public void set(String n){
        setname();
    }
    public void setname(){

}
    public String getname(String n)
    {
        return name;
    }
    @Override
        return name+"="+"\n";
    }
}
class student extends person
{
    protected String ID;
      public student(){

ID="38906209";

}
    public void setID(){

}
    public String getID(){
        return ID;
    }
    @Override
        super.toString();
        ID="0982";
        return ID;

}
}
class teacher extends person
{
    protected int time,salary;
    public teacher(String n){

time=6;
        salary=1000;
    }
    public void set(String n,int t,int s){
        set(n);
        setTime();
        setSalary();
    }
    public void setTime(){

}
    public int getTime(){
        return time;
    }
      public void setSalary(){

}
    public int getSalary(){
        return salary;
    }

@Override
         return super.toString()+"salary="+salary+"time="+time;

}
}
class fs extends student
{
    public fs(String n){
//        super(n);

}
     @Override
        super.toString();
        ID="0982";
        return ID;

}
}
public class Persoon
{

public static void main(String[] args)
    {
      person p1=new person();
        System.out.println( p1.toString());
        student s=new student();
        System.out.println(s.toString());
    }
}

لطفاً واضح‌ مشکلتون رو بیان کنید. بنده به ضمایر اشراف ندارم که بدونم چیزی که شما میخواستید چی بوده که حالا بیام بررسی کنم ببینم چرا مشکل داره.

در کلاس person چیزی به protected String name ست نکردید پس قاعدتاً p1.toString باید null چاپ کنه. بعد از ساختن p1 باید تابع setName رو فراخوانی کنید تا name رو مقداردهی کنه. البته تابع setName رو خالی گذاشتید که باید درستش کنید. ضمناً وقتی setName دارید دیگه چه احتیاجی به تابع set هست!؟ تابع set هیچکاری نمیکنه به جز فرخوانی تابع setName که خوب کار بیهوده ای هست. ضمناً وقتی getName هست، toString رو override کردید که چی بشه؟ و اینکه چرا تابع getName که فقط باید return کنه، آرگومان گذاشتید براش؟
اسم کلاس با حرف بزرگ شروع میشه. اسم تابع با حرف کوچیک.اگه اسم تابع دو قسمتی باشه، باید قسمت دوم بزرگ نوشته بشه مثل getName یا setName.
حدس میزنم منظورتون از تابع getName (برای شما toString) هم باید یه چیزی مثل "return "name = " + name + "\n بوده باشه و قسمت اولش رو یادتون رفته بذارید.

mohsenkia70

عضو جدید
سلام و خسته نباشد.پروژه سیستم پرداخت حقوق:4 سطح کارمند تعریف میشود :1-روزانه 2-ساعتی 3-اضافه کار 4-کارمندهای میدیریت
این پروژه رو باید در محیط eclips بنویسیم.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون

مهندس سهراب

عضو جدید
الگوها در شی گرایی

الگوها در شی گرایی

سلام دوستان کسی می دونه در شی گرایی چطور می توان الگوی مدیریت کننده وsingletonرو ترکیب کرد؟یعنی ترکیب کنیم چی میشه؟وکجاها میشه استفاده کرد؟
2.الگوی زنجیره مسئولیت(chain of responsibility) رو چطور بهبود ببخشیم?
اگر کتاب شی گراییی در زمینه الگوها وترکیب انها می دونیید لطفا بگید....ممنون

mahdis-goli

عضو جدید
سلام من یه سوال دارم میشه کمکم کنید؟
برنامه ای بنویسید که اطلاعات آیتم ها و گنجایش کوله پشتی را از یک فایل ورودی بخواند. این برنامه باید با سه متد جستجوی سطحی،
جستجوی عمقی و بهترین جستجو را پیاده سازی کند. در واقع باید متد مورد استفاده از کاربر سوال شود. در خروجی باید سود حاصله و
آیتم های اننخاب شده نمایش داده شوند.

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال دارم میشه کمکم کنید؟
برنامه ای بنویسید که اطلاعات آیتم ها و گنجایش کوله پشتی را از یک فایل ورودی بخواند. این برنامه باید با سه متد جستجوی سطحی،
جستجوی عمقی و بهترین جستجو را پیاده سازی کند. در واقع باید متد مورد استفاده از کاربر سوال شود. در خروجی باید سود حاصله و
آیتم های اننخاب شده نمایش داده شوند.

سلام...
به نظرم همون مسئله کوله پشتی درس طراحی الگوریتمه مگه نه؟؟؟
با الگوریتم حریصانه و برگشت به عقب هم حل میشه....شما برنامه اش رو بنویس هرجا به مشکل برخوردی،درخدمتم....
موفق باشید

nazi1995

عضو جدید
پروژه حدس عدد در جاوا

پروژه حدس عدد در جاوا

سلام کسی هس ک پروژه زیرو بتونه گرافیکی ب زبان جاوا بنویسه؟؟؟
وقتم کمه اگه میتونید جوابمو بدید:gol:
در این بازی کامپیوتر یک عدد n رقمی (2<n<7) را در نظر می‌گیرد که باید کاربر آنرا حدس بزند. تعداد ارقام عدد از قبل توسط کاربر تعیین می‌گردد. همچنین، عدد دارای رقم تکراری نیست. کاربر یک حدس را وارد می‌کند. اگر هیچکدام از ارقام حدس کاربر درست نباشد، یک چراغ قرمز روشن می‌شود. اگر کاربر یک رقم را درست حدس بزند ولی جای آن غلط باشد، یک چراغ زرد دریافت می‌کند. اگر کاربر رقم و جای آن را درست حدس زده باشد، یک چراغ سبز دریافت می‌نماید. به عنوان مثال، اگر عدد کامپیوتر ۱۲۳۴ و حدس کاربر ۲۵۱۴ باشد، کاربر یک چراغ سبز و دو چراغ زرد دریافت می‌کند. بازی آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا کاربر بتواند عدد را حدس بزند.

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی هس ک پروژه زیرو بتونه گرافیکی ب زبان جاوا بنویسه؟؟؟
وقتم کمه اگه میتونید جوابمو بدید:gol:
در این بازی کامپیوتر یک عدد n رقمی (2<n<7) را در نظر می‌گیرد که باید کاربر آنرا حدس بزند. تعداد ارقام عدد از قبل توسط کاربر تعیین می‌گردد. همچنین، عدد دارای رقم تکراری نیست. کاربر یک حدس را وارد می‌کند. اگر هیچکدام از ارقام حدس کاربر درست نباشد، یک چراغ قرمز روشن می‌شود. اگر کاربر یک رقم را درست حدس بزند ولی جای آن غلط باشد، یک چراغ زرد دریافت می‌کند. اگر کاربر رقم و جای آن را درست حدس زده باشد، یک چراغ سبز دریافت می‌نماید. به عنوان مثال، اگر عدد کامپیوتر ۱۲۳۴ و حدس کاربر ۲۵۱۴ باشد، کاربر یک چراغ سبز و دو چراغ زرد دریافت می‌کند. بازی آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا کاربر بتواند عدد را حدس بزند.

سلام
به نظر الگوریتمش آسونه...کافیه تعداد ارقام رو از کاربر بگیری(مثلا یه تکست باکس بذار براش البته با محدودیت یا یه لیست باکس)بعد یه متد تعریف کن که به اندازه عددی که از کاربر گرفتی عددتصادفی تولید کنه و مثلا توی آرایه نگه داره و هر دفعه اون عدد تولید شده رو با خونه های قبلی آرایه مقایسه کنه که تکراری نباشه و بعد کل آرایه رو بده یه متد دیگه.توی متد دوم هم فقط کافیه عدد حدس زده شده رو از کاربر بگیری و با تک تک خونه ها مقایسه کنی و پیغام مناسب رو به کاربر بدی....
درضمن سعی کن خودت بنویسیش کارسخت نیست.اگه مشکلی داشتی درخدمتم.

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه کلا هیچی بلد نیستی و نمی خوای و دوست نداری سعی کنی یاد بگیری کلا بیخیال رشته مهندسی کامپیوتر شو.......
وگرنه بسم الله شروع کن و هرجا به مشکل برخوردی دوستان برنامه نویس تو باشگاه بهت کمک می کنیم که بتونی یادبگیری و برنامه ات رو خودت بنویسی.
موفق باشی....

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دارم میخونم ولی این پروژه رو بلد نیسم
گرافیکیه

من وقت ندارم کل پروژه رو برات بنویسم...طبق همون الگوریتمی که گفتم تا هر اندازه که میتونی متدهاش رو بنویس نیازی نیس حتما گرافیکش رو بلد باشی بدون گرافیک بنویس اینجوری که عدد حدس کاربر رو از ورودی بگیره و برای هرکدوم از ارقامش یه پیغام بده مثلا عدد برنامه 123 و عدد حدس کاربر 135 پیغام خروجی : GYR باشه(G:Green,Y:yellow,R:Red)
تا اینجاش رو بنویس گرافیکش با من.....

BigBosS_AP

عضو جدید
آقا یه سوال
من یک کیف پول با کارت هوشمند نوشتم
حالا میخوام از ترمینال سریال نامبر رو بگیرم
چجوریه
reader با usb به کامپیوتر وصل شده
:cry:

zramshini

عضو جدید
سلام میشه در مورد اتصال اکلیپس به اس کیو ال 2008 توضیح بدید و تنظیمات کلیشو بگین ، من خودم همه کاراشو انجام دادم ولی نمی دونم چرا خطا میده که سورس پیدا نمیشه مشکل از کجاست ، در ضمن JDBC4 رو دارم استفاده می کنم اینم کدمه: تو رو خدا کمکم کنید خیلی کلافم
package jdbc;
import java.sql.*;
import java.sql.DriverManager;
import java.sql.Connection;
import java.sql.ResultSet;
import java.sql.SQLException;
import java.sql.Statement;
public class zahra {
public static void main(String[] args) throws SQLException, ClassNotFoundException {
Class.forName("com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerDriver");
String dbURL = "jdbc:sqlserver://localhost:1433;databaseName=service1;";
String user = "sa";
String pass = "12345";
Connection conn = DriverManager.getConnection(dbURL,user, pass);
System.out.println("service1");
Statement sta = conn.createStatement();
String sql= "SELECT name FROM student";
ResultSet rs = sta.executeQuery(sql);
while (rs.next()) {
System.out.println(rs.getString("name"));
}
}
}

hfvhidld

عضو جدید
سلام نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم...
کدهای جاوا اسکریپت رو که توی asp.net میخوایم قرار بدیم کجاش باید بذاریم؟ مگه بین تگ head نمیذاریم؟ واسه من اجرا نمیشه! باید اون فایل با پسوند js رو هم توی محیط asp فراخوانی کنیم؟

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم...
کدهای جاوا اسکریپت رو که توی asp.net میخوایم قرار بدیم کجاش باید بذاریم؟ مگه بین تگ head نمیذاریم؟ واسه من اجرا نمیشه! باید اون فایل با پسوند js رو هم توی محیط asp فراخوانی کنیم؟
سلام....
سوالتو توی تالار asp.net بپرس....
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/172-ASP-NET

palmtree

کاربر فعال
سلام
می خوام یک متغیر کلی توی برنامه داشته باشم که حتی با چند بار اجرای برنامه بشه به آخرین مقدار اون متغیر دسترسی پیدا کرد. چه طوری تعریفش کنم؟

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می خوام یک متغیر کلی توی برنامه داشته باشم که حتی با چند بار اجرای برنامه بشه به آخرین مقدار اون متغیر دسترسی پیدا کرد. چه طوری تعریفش کنم؟

سلام
منظورت از چند بار اجرای برنامه چیه؟؟؟میشه بیشتر توضیح بدی؟؟
وقتی برنامه بسته بشه و بخوای دوباره اجرا کنی چه نیازی هست که مقدار متغیر توی اجرای قبلی رو داشته باشی؟؟؟معمولا توی برنامه ها نیازه که با اجرای چندین بار یه تابع توی برنامه مقدار یه متغیر رو داشته باشیم که اونم با تعریف متغیر به صورت global حل میشه.

palmtree

کاربر فعال
سلام
منظورت از چند بار اجرای برنامه چیه؟؟؟میشه بیشتر توضیح بدی؟؟
وقتی برنامه بسته بشه و بخوای دوباره اجرا کنی چه نیازی هست که مقدار متغیر توی اجرای قبلی رو داشته باشی؟؟؟معمولا توی برنامه ها نیازه که با اجرای چندین بار یه تابع توی برنامه مقدار یه متغیر رو داشته باشیم که اونم با تعریف متغیر به صورت global حل میشه.

منظورم مثل حالت خوندن از یک فایل بود یا یک دیتابیس. ولی چون یک متغیر کوچک بود نمی ارزید فایل تعریف کنم. حتما باید داخل فایل ثبتش کنم؟

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم مثل حالت خوندن از یک فایل بود یا یک دیتابیس. ولی چون یک متغیر کوچک بود نمی ارزید فایل تعریف کنم. حتما باید داخل فایل ثبتش کنم؟

من بازم دقیق متوجه منظورت نشدم !!!ولی فکرکنم با یه چیزی شبیه سشن(Session) بتونی حلش کنی....

palmtree

کاربر فعال
من بازم دقیق متوجه منظورت نشدم !!!ولی فکرکنم با یه چیزی شبیه سشن(Session) بتونی حلش کنی....
برنامه ام حالت کلاینت سروری داره. لازمه یک متغیر که به عنوان شناسه می خوام به کاربران جدید نسبت بدم داشته باشم. اما session چیست و چطوری استفاده میشه؟ جاوا در سطح اولیه بلدم.

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ام حالت کلاینت سروری داره. لازمه یک متغیر که به عنوان شناسه می خوام به کاربران جدید نسبت بدم داشته باشم. اما session چیست و چطوری استفاده میشه؟ جاوا در سطح اولیه بلدم.

سلام
اگه درست متوجه شده باشم شما میخواید باهربار اضافه شدن کاربران بهشون یه آی دی اختصاص بدید که برا اینکار باید آخرین مقدار اون رو داشته باشید....
سشن توی زبان های سمت سرور مثل پی اچ پی وچود داره که تا وقتی که page مورد نظر توسط کاربران بسته نشده مقداری که بهش دادی رو نگه میداره حتی اگه رفرش بشه...
ولی فکرکنم برای زبان جاوا همچین چیزی نباشه البته مطمئن نیستم علاوه براین شما نمیتونید از این روش استفاده کنید چون باید آخرین مقدار رو حتی اگه page موردنظر بسته شده داشته باشید علاوه براین سشن هر کاربر متفاوته با کاربر دیگه....بنابراین به نظرم تنها راه ممکن اینه که به عنوان یه مقدار در دیتابیس ذخیره کنید و با هر بار ثبت نام کاربر جدید یکی به اون اضافه کنید.

palmtree

کاربر فعال
با تشکر از پاسختون mojdeh-eng:gol:
یه سوال دیگه : من با eclipse helios یه برنامه با swing add on نوشتم. حالت visual طراحی کردم واسط گرافیکی اش رو. حالا برنامه رو بردم تو eclipse juno اجرا کردم امکان edit واسط گرافیکی رو نمیده و قسمت design نداره. میدونید چطوری میشه قسمت design رو بهش اضافه کرد؟

palmtree

کاربر فعال
با تشکر از پاسختون mojdeh-eng:gol:
یه سوال دیگه : من با eclipse helios یه برنامه با swing add on نوشتم. حالت visual طراحی کردم واسط گرافیکی اش رو. حالا برنامه رو بردم تو eclipse juno اجرا کردم امکان edit واسط گرافیکی رو نمیده و قسمت design نداره. میدونید چطوری میشه قسمت design رو بهش اضافه کرد؟
پاسخ رو با یه سرچ پیدا کردم. روی فایل راست کلیک می کنیم و تو قسمت open with قسمت WindowBuilder Editor رو انتخاب می کنیم. قسمت design نمایش داده می شود.:D

amin_ur

عضو جدید
با سلام من می خوام جاوا یاد بگیرم می خواسم بدون واسه شروع از کجا و از چی شروع کنم!! اگه زحکت نباشه میشه منبع خوب واسم معرفی کنید؟؟؟