پرسش و پاسخ در برنامه نویسی جاوا

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام من می خوام جاوا یاد بگیرم می خواسم بدون واسه شروع از کجا و از چی شروع کنم!! اگه زحکت نباشه میشه منبع خوب واسم معرفی کنید؟؟؟

سلام
به نظرم اگه قبلا با زبانهای برنامه نویسی دیگه کار کردید بهتره همزمان باخوندن یه منبع آموزشی برنامه نویسی کنید مثلا یه موضوع انتخاب کنید وگام به گام باهاش جلو برید تا بهتر یاد بگیرید برای خودم این روش خیلی موثر بوده...منبع آموزشی رو هم بقیه دوستان راهنمایی کنند من حافظه ام خوب نیس!!!
موفق باشید...

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام من می خوام جاوا یاد بگیرم می خواسم بدون واسه شروع از کجا و از چی شروع کنم!! اگه زحکت نباشه میشه منبع خوب واسم معرفی کنید؟؟؟

من برای یادگیری جاوا کتاب دیتل رو خوندم از ترجمه مهندس بهرام پاشایی بود . خیلی کتاب خوبیه خیلی خوب و کامل توضیح میده. ترجمه ی کتاب هم بنظرم خیلی خوب و روان بود برعکس کتاب های دیگه ترجمه ای که زیاد خوب ترجمه نمیشن این کتاب ترجمش عالی بود. آخر هر فصل هم کلی مساله داره که حتما بعد خوندن هر فصل حلش کنید و یعنی کدنویسی کنید و اجرا کنید ( نه صرفا روی کاغذ حل کنید).
کتابش ( نسخه فارسی ) رو تو اینترنت نمیتونید پیدا کنید و کلا دانلود کتابش غیرقانونیه و باید حتما از بیرون تهیه کنید.
ولی نسخه انگلیسی کتاب تو اینترنت موجوده و خیلی راحت میتونید دانلود کنید.
من فقط همین یه منبع رو خوندم.
بنظرم تو فیلم های آموزشی جاوا ( به زبان انگلیسی) هم دنبال و یه سرچ کنید معمولا فیلم های آموزشی خوبی هم وجود دارند.
براتون آرزوی موفقیت میکنم :gol:

سلام
به نظرم اگه قبلا با زبانهای برنامه نویسی دیگه کار کردید بهتره همزمان باخوندن یه منبع آموزشی برنامه نویسی کنید مثلا یه موضوع انتخاب کنید وگام به گام باهاش جلو برید تا بهتر یاد بگیرید برای خودم این روش خیلی موثر بوده...منبع آموزشی رو هم بقیه دوستان راهنمایی کنند من حافظه ام خوب نیس!!!
موفق باشید...

این توصیه خانم مهندس هم جدی بگیرید چون صرفا با کتاب خوندن و مساله حل کردن روی کاغذ کسی برنامه نویس نمیشه. حتما کدنویسی کنید و برنامه رو اجرا کنید تا بهتر مشکلاتتون رو شناسایی کنید.

eng_majid

عضو جدید
من خودم اولین باری که خاستم جاوا یاد بگیرم یه چندروزی درگیر کتاب دیتل ترجمه پاشایی بودم ولی از بس این کتاب حجیمه و انشا گفته که اصن نمیشه خوندش تازه قیمتشم که ماشاا...... هیچی پس بیخیالش شدم
بعدش هم یه چند فصلی از کتاب قمی خوندم که خوب بود واسه شروع ولی بشخصه اصن نمیتونم کتاب بخونم
اما بعد از اینا و با مشورت از دوستام به این نتیجه رسیدم که کسی با کتاب خوندن برنامه نویس نشده و قطعا منم برنامه نویس نمیشم
برنامه نویسی فقط و فقط تمرینه و بس، شما یه مطالعه جزئی داشته باشید از مطالب و بعدش بتونید تمرین و مسائل زیادی حل کنید قطعا خیلی سریعتر از خوندن کتاب راه میفتید
واسه مطالعه جزئی همون کتاب قمی میتونه خوب باشه
از بردار عزیزمون گوگل هم کمک بگیر البته نه به زبان فارسی فقط به زبان انگلیسی سرچ کن
یه چیزی هم که باعث میشه اکثریت نتون برنامه نویسی رو ادامه بدن اینه که همون اول رو یه تمرین گیر میکنن و نمیتونن حلش کنن و ناامید میشم ولی اگه وقتی گیر میکنی سر یه تمرین و اعصابت بهم میریزه بعدش بتونی حلش کنی یه حس عالی بهت دس میده که اصن نمیتونی تصورش کنی
دوتا اصل هم در یادگیری هست
کنجکاو بودن
تنبلی نکردن

البته اینها همش تجارب شخصی من بوده بخصوص این تو تا اصل اخر:D

blackhacking21

عضو جدید
درود
برخی عقاید شخصی بنده:
همیشه در هر زبانی که بلدی چیز هایی یاد بگیر که همه بلد نیستن ، مثلا در زمانی که همه واسه وبسایت از PHP & ASP استفاده می کنند شما از جاوا استفاده کنید ...
یک مسئله :
دوستان و عزیزانی که سی پلاس پلاس رو بلد هستن ، آیا می تونن به زبان سی پلاس پلاس یک وبسایت رو بسازن ؟؟؟

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبدیل infix به postfix

سلام....
اینجا تاپیک پرسش و پاسخه و کسی پروژه آماده نمی ذاره...اگه پروژه آماده میخواید باید جای دیگه دنبالش بگردید....اگه نه سوالتون را واضح و دقیق بپرسید تا اگه کسی بلد بود بهتون جواب بده.

amin_ur

عضو جدید
سلام.. کلا کسی که جاوا خوب بلد باشه در چه زمینه هایی میتونه کار کنه؟ مثلا کسی اول جاوا بدونه بعد آندروید کار کنه و یاد بگیره یا اندروید تنها از اول یاد بگیره بهتره؟؟؟

blackhacking21

عضو جدید
سلام.. کلا کسی که جاوا خوب بلد باشه در چه زمینه هایی میتونه کار کنه؟ مثلا کسی اول جاوا بدونه بعد آندروید کار کنه و یاد بگیره یا اندروید تنها از اول یاد بگیره بهتره؟؟؟
درود
برای برنامه نویسی آندروید شما ابتدا باید زبان جاوا رو یادگیرید ، هم مبانی جاوا + هم شی گرایی و مفاهیم شی گرایی در جاوا ،
بعد مبانی برنامه نویسی آندروید : کار با XML ، شیوه ی برنامه نویسی برای آندروید ، اینتنت ها ، چیدمان و گرافیک آندروید و ... رو یاد بگیرید ...
موفق باشین

-sahar-

عضو جدید
سلام دوستان .من تازه شروع کردم به برنامه نویسی با جاوا.هنوز استفاده از متد هارو خوب بلد نیستم .میشه لطف کنید درمورد این مساله کمکم کنید.
Problem:
User enters a word, you have to code such that, any vowel found in word should be dropped.

ted mosby

عضو جدید
پروژه جاوا

پروژه جاوا

سلام دوستان.من یه پروژه آماده به زبان جاوا دارم که توی یه فایل زیپ بوده وextractش کردم و شامل چندین فایل به پسوند .java هست که وقتی برای هر کدوم یه کلاس تشکیل دادم و سورساشو گذاشتم حالا چند تا فایل متنی هست تو فایل زیپ که نمی دونم اونا رو چجوری وارد قضیه بکنم و فک کنم به خاطر هموناس که خطا میگیره از دستورات import برنامه.و مشکل بعدی هم این که وقتی می خوام اجرا کنم گرینه ای به نام run as application نداره و فقط run configuration داره.مشکل از کجاست؟؟من باید کاری کنم این برنامه اجرا بشه و خروجی هم بده تا استاد ازم قبول کنه.لطفا راهنماییم کنید.ممنون.

raha-23

عضو جدید
سلام دوستان من يك سايت معتبر جهت آموزش جاوا ميخوام ممنون ميشم كسي چند تا سايت برام معرفي كنه.

fardad2105

عضو جدید
بهترین منبعی که به نظر من میاد و خیلیم عالیه java2s.com هست .موفق باشین

gh_vm

عضو جدید
سلام دوستان من يك سايت معتبر جهت آموزش جاوا ميخوام ممنون ميشم كسي چند تا سايت برام معرفي كنه.

بهترین سایت آموزش برنامه نویسی به نظر من stackoverflow هستش
البته اگه میخوای تازه شروع کنی کتاب دیتل رو بخونی حله

com1

عضو جدید
سلام من در نصب sdk sndroid توی eclipseدچار مشکل شدم ممکنه کسی به من بگه باید چیکار کنم؟؟

gh_vm

عضو جدید
کسی در مورد JBoss (ترجیحا wildfly) اطلاعاتی داره؟
در مورد پیاده سازی OAuth server سوال دارم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان عزیز
میشه راهنماییم کنید چه مطالبی از ریاضی کاربردی کامپیوتر برای یادگیری جاوا و برنامه نویسی نیاز هست؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین

میشه راهنماییم کنید چه مباحثی از ریاضی کاربردی کامپیوتر برای یادگیری جاوا و برنامه نویسی اندروید لازمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه دنیا ممنون

لطفا منو راهنمایی کنید setareh2666@gmail.com

Mohandes salman

عضو جدید
سلام خسته نباشین

میشه راهنماییم کنید چه مباحثی از ریاضی کاربردی کامپیوتر برای یادگیری جاوا و برنامه نویسی اندروید لازمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه دنیا ممنون

لطفا منو راهنمایی کنید setareh2666@gmail.com
http://barnamenevis.org/showthread.php?464046-علم-برنامه-نوسی-و-ارتباط-آن-با-ریاضیات-کاربردی
به این جا مراجعه کنید

khatereh.mghz

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه mail server امن به زبان java میخوام ....خیلی عجله ای... اگه برنامه شو دارین یا link ی میشناسین بهم بدین لطفا..
ممنون

armangarayan

عضو جدید
سفارش تولید اپلیکیشن اندروید

روش نصب جاوا
به منظور توسعه اندروید حتماً بهJRE و JDK نیاز است که می توان آخرین نسخه آن ها را از این لینک دریافت نمود. (لازم به ذکر است چنانچه شما نسخه JDK نصب نمایید دیگر نیازی به نصب JRE نخواهید داشت چرا که JDK در برگیرنده JRE نیز می باشد.) از آنجا که دسترسی به سایت اوراکل برای کاربران ایرانی امکان پذیر نمی باشد، پیشنهاد می شود علاقمندان JDK جاوا را از دیگر منابع دانلود نمایند. برای مثال از سایتhttp://www.uncocoder.com می توان پس از ورود به بخش مطالعه آموزش های رایگان، سپس کلیک کردن بر روی گزینه آماده کردن محیط برنامه نویسی به لینک دانلود JDK دست پیدا کرد.
طراحی اپلیکیشن اندروید
سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید
شرکت طراحی اپلیکیشن اندروید

aref4421

عضو جدید
سلام دوستان من تازه شروع کردم به یادگیری جاوا. میخواستم یه برنامه بنویسم که تاریخ به شمسی وارد کنم تبدیلش کنه به میلادی و قمری .میشه یخورده راهنماییم کنید که چیکار کنم؟تاریخ رو بصورت string دریافت کنم بهتره یا int؟یخورده توضیح بدین