پرسش و پاسخ در برنامه نویسی جاوا

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان عزیز هرگونه سوال متفرقه پیرامون برنامه نویسی جاوا را میتوانید در این تاپیک مطرح نمایید ...

آخرین ویرایش:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه من قصد دارم که جاوا یاد بگیرم حالا می خوام بدونم که نحوه اجرا شدن کدها چطوره چه پلتفرمی می خواد (سرور -- کلاینت-- APP ) محیط خاصی نیاز هست برای نوشتن کدها و در آخر باچه دیتا بیسی معمولا کار می کنه (کاملتر و ساده تره) منتظرم

در مورد نحوه اجرا شدن کدها مثل خیلی از زبانها نیاز به کامپایلر دارید که می توانید این کامپایلر را از سایت www.sun.com که رایگان هم هست دانلود کنید(اگر در ایران هستید نمی توانید تحت تحریم هستیم!)
و در مورد نگارشهای جاوا :

java ME : نگارش موبایل

java EE :نگارش سازمانی

java SE :نگارش استاندارد

در مورد محیط توسعه هم محیطهای زیادی وجود دارد مانند Netbeans و Jbuilder و Eclipse و غیره که بعضی از اینها پولی هستند و بعضی دیگر رایگان البته بنده از Netbeans استفاده می کنم بسیار مناسب هست البته از نظر بنده ولی مثل همیشه دانلود ان ! برای ما ایرانی ها ممنوع!!.

در باره دیتابس هم با نصب درایور دیتابیس در جاوا می توانید با ان دیتابیس کار کنید .
بیشتر برنامه نویسان جاوا البته برنامه نویسانی که من دیده ام با My sql و Oracle کار می کنند.
البته دانلود MY sql هم مثل همیشه ... خودتان حدس بزنید .:que:

البته این محدودیتها باعث نمی شود شما این ابزارها را نتوانید بدست بیاورید

اگر اطلاعات دیگر خواستید من در خدمتم

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سمیرا.م

عضو جدید
ممنون از راهنمایی های کامل شما حالا با اجازه چند تا سوال: اول اینکه شما لینک های برای دانلود تمام این تحریمی ها سراغ دارین (بخشید که خودم سرچ نمیکنم :: ) دوم اینکه این محیط های توسعه که شما اسم بردین آیا خود کامپالر رو هم دارن؟ سوم اینکه بین نگارش استاندارد و سازمانی چه تفاوتی وجود دار]ه؟ راستی من با Mysql آشنا هستم البته با PHP آیا تفاوتی وجود داره؟ اگه ممکنه در مورد Jdk هم یه توضیح کوچیک میدین ممنون از راهنمایی های شما

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله لینکهای زیادی وجود دارد

اینجا را ببینید :
کد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=96737

برای j2ee

کد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28978

برای خود جاوا

کد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28616

در مورد php هم این زبان یک زبان برای برنامه نویسی تحت وب هست.

تاپیکهای بالا را مشاهده بکنید اگر به مشکلی برخوردید باز بنده در خدمتم .

سمیرا.م

عضو جدید
ممنون

حالا ممکنه به من بگین برای شروع باید کدام یکی رو دانلود کنم
اگه Ebook انگلیسی (مرتبط با نصب و شروع) سراغ داشته باشین ممنون میشم که لینک بدبن (مرتبط با نصب و شروع)

Farzaneh.p

عضو جدید
کمک در مورد جاوا

کمک در مورد جاوا

سلام.من چند تا کد جاوا از اینترنت دانلود کردم ولی نمی دونم چرا اجرا نمیشن.اصلا نمیدونم چجوری اجراشون کنم.:cry:
کد یه بازیه.
من با j#.net کار می کنم .اگه میشه کمکم کنید .ممنون.
راستی کد ها با پسوند .java و .class هستند.

efhc

عضو
یه سوال جاوا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سوال جاوا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
*یه سوال جاوا*
آیا از متغیر ثابت یک کلاس میتوان در زیرکلاس های همان کلاس یا کلاس های دیگر استفاده کرد.به عنوان نمونه:

static final int Max=10;
;);););););)

yourincome

عضو جدید
پاسخ شما

پاسخ شما

سلام
اگر متغیر را پابلیک معرفی کنید میتونید همه جا ازش استفاده کنید
public static final int MAX=10

hadixy

عضو جدید
یه سواله ساده (NEtBeans)

یه سواله ساده (NEtBeans)

سلام .
من تازه با جاوا شروع کردم می خواستم ببینم کسی بلده این NetBeans چرا همچین Error ای میده؟؟؟؟؟

پیوست ها

• error.jpg
    error.jpg
    43.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

efhc

عضو
سلام;);)
اولین کاراکتر کلمه ی system را باید با حرف بزرگ بنویسی===System

hadixy

عضو جدید
سلام;);)
اولین کاراکتر کلمه ی system را باید با حرف بزرگ بنویسی===System

مرسی از لطفت. خیلی مرسی. فقط اگه امکان داره کلمه های دیگه ای هم که بزرگ یا کوچیک نوشتنشون مهمه برام بنویس.
اگه زیادن مهماشونو.

• Like
واکنش ها: efhc

hadixy

عضو جدید
بازم یه سوال آماتور...( زود کمک میخوام زود )

بازم یه سوال آماتور...( زود کمک میخوام زود )

سلام من میخوام با استفاده از مفهوم چندریختی یه همچین برنامه ای بنویسم
"برنامه ای که دو عدد را بگیرد چه از نوع صحیح چه اعشاری و ریشه دوم حاصلضرب مجذور آنها را محاسبه کند"
برنامه اش رو هم نوشتم اما بدلیل اینکه استادمون داره مفهومی درس میده یعنی هنوز دیتا گرفتن رو یاد نداده چندریختی و وراثت و... داره میگه من با اصول بنیادی مشکل دارم اگه ممکنه نگاهی به فایل ضمیمه بندازین ببینی کجا مشکل داره
خودم که حدس می زنم تو همون متد Scanner باشه چون int میگیره اما double هم بهش دادم.
اگه ممکنه هم اشکالشو بگین هم بگین چطور داده ی double تعریف کنم(برنامه double بگیره )
ممنون...

پیوست ها

• pro 1.txt
    597 بایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: efhc

efhc

عضو
;)
سلام من میخوام با استفاده از مفهوم چندریختی یه همچین برنامه ای بنویسم
"برنامه ای که دو عدد را بگیرد چه از نوع صحیح چه اعشاری و ریشه دوم حاصلضرب مجذور آنها را محاسبه کند"
برنامه اش رو هم نوشتم اما بدلیل اینکه استادمون داره مفهومی درس میده یعنی هنوز دیتا گرفتن رو یاد نداده چندریختی و وراثت و... داره میگه من با اصول بنیادی مشکل دارم اگه ممکنه نگاهی به فایل ضمیمه بندازین ببینی کجا مشکل داره
خودم که حدس می زنم تو همون متد Scanner باشه چون int میگیره اما double هم بهش دادم.
اگه ممکنه هم اشکالشو بگین هم بگین چطور داده ی double تعریف کنم(برنامه double بگیره )
ممنون...
سلام;)

کد:
import java.util.Scanner;
class exam{
void pro (double i,double k,double z){
    z=Math.sqrt( i*i+k*k );
    System.out.println("ans is:"+z);
}
void pro (int d,int e,double g){ 
    g=Math.sqrt( d*d+e*e );
    System.out.print("ans is"+g);
}
}
 class Main {
  public static void main(String[] args) {
      int d,e,g=0;
      double i,k,z=0;

exam ob=new exam();
      Scanner input= new Scanner (System.in);
      System.out.print("Enter the double numbers:");
      i=input.nextDouble();
      k=input.nextDouble();   
      ob.pro(i, k, z);
      d=input.nextInt();
      e=input.nextInt(); 
      ob.pro(d, e, g);

}
}

sng

عضو جدید
mamulan ye seri az kalamate kelidi tu java ba harfe bozorgan...esme kelasa ro mamulan bozorg minvisan....age esme motaghaieret chand kalamei bashe kalameye dovom ba harfe bozorg bayad shoru she...ye seri argomana va method ha va ... marbut be celasaye mokhtalef e java ham capital shoru mishan...

mahyafa

عضو جدید
سلام , منم سوال دارم که همین جا مطرح می کنم:
-در اپلت ها چرا آرگومانی که به تابع paint فرستاده می شود یه ref از کلاس Graphics هست؟ در حالی که ما نمی تونیم از یه کلاس abstract شیء داشته باشیم که اینجا عملا نداریم ولی توی تابع داریم متد هاش رو صدا می زنیم پس شیء داریم دیگه!

-می خواستم بدونم تفاوت بین file و project چیه که می تونیم هر دو رو new کنیم؟

-کسی چیزی در مورد سلسله مراتب ذخیره شدن کلاس ها در library جاوا می دونه؟ (وقتی کتابخانه رو باز می کنیم)

خیلی زیاد شد!!! :confused: بقیه رو بعدن می پرسم! ;):gol:

mahyafa

عضو جدید
میشهههههه!!!؟
یعنی هیچ کس اینجا نبود که جواب بده؟؟؟ :eek:

mahyafa

عضو جدید
یکم فعالیت بد نیست!!!

یکم فعالیت بد نیست!!!

چرا اینجا اینقدر سوت و کوره!!!!! :surprised:

هیچ خبری نیست....هیچ فعالیتی انجام نمی شه.....هیچ بحثی صورت نمی گیره......هیچ کمکی پاسخ داده نمی شه!!!!!!!

بابا جاوا نویسا یه حرکتی بکنید!! :cool:

هیچ کس که به ما کمک نکرد و بالاخره هرطوری بود با ساعت ها بی خوابی پروژه مو به خوبی تحویل دادم...
از این به بعد من هستم (در حد توانم) برای کمک به دوستانی که بقیه کمکشون نمی کنن!
حتما سوالاتونو بپرسید هر چند ساده و پیش پا افتاده که خودتون فکر می کنید ساده است.
;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه خودتون زحمت کشیدین و برنامه رو نوشتین، جای تقدیر داره :gol:

خوب فصل امتحانات هستش و دوستان خیلی خیلی کمتر از اون چیزی که فکرش رو کنی میان

zoro.cut

عضو جدید
java

java

آیا javaهمون J#است؟؟؟!!!
در visual studioمیشه جاوا نوشت؟؟؟!!!

hrpooyan

عضو جدید
این سوال شما مثلا این است که بپرسید آیا بسکتبال همون فوتباله!
Java یک زبان برنامه نویسی کاملا شیئ گرا است که پس از کامپایل شدن به کد ماشین تبدیل میشود ئ شما قادر خواهد بود کد تولید شده را در سیستم عاملهای مختلف (در صورت نصب بودن Java VM) اجراء کنید. برای برنامه نویسی با JAVA پیشنهاد میکنم از eclipse استفاده کنید

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید ه بنده یه هو وارد شدم
راستش درگیر چند تا کار بودم و هنوز هم هستم
درضمن برای پیدا کردن ebookبهتره که کتابهای مرجع رو بخونید(اگه هم خواستید من براتون می فرستم فقط ایمیل بدید)
درضمن برای اینکه جاوا رو دقیق و خوب یاد بگیرید باید حدود ۲ تا ۳ سال وقت بذارید تا تویه جاوا حرفی برای گفتن داشته باشید و خودتون بعدا بتونید هرجا که دوست داشتید کار کنید وگرنه میشید که کد زن ساده که فقط پول کد زدن هاش رو میگیره
بهتره شما با یه vpn وارد سایت خود sun بشید و اون رو دانلود کنید
سعی کنید بسته ی کامل رو بگیرید
درضمنکتاب های فارسی خوب هستن ولی فقط برای یادگیری مفاهیم اولیه خوب هستن نه بیشتر... برای یادگیری هم سعی کنید تویه یه زمینه فعالیت کنید، اول ببینید حوصله دارید که با جاوا و مشکلات اون سر و کله بزنید بعد برید سراغش
ولی اگه دوست دارید تویه کارتون پیشرفت کنید سعی کنید تویه لینوکس باهاش کار کنید بهتره.
ببخشید که این همه حرف زدم
با تشکر

• Like
واکنش ها: Sarp

Hadi-Hashemi

عضو جدید
سلام .
من تازه با جاوا شروع کردم می خواستم ببینم کسی بلده این NetBeans چرا همچین Error ای میده؟؟؟؟؟

با سلام همون طور که efth هم گفت بعضی از کاراکتر هارو باید بزرگ بنویسی. ضمنا واسه نوشتنه بعضی ها از مخفف ها هم میتونی استفاده بکنی :

sout + tab ----> System.out.print
psvm + tab ----> public static void main

Hadi-Hashemi

عضو جدید
سلام, یک IDE مخصوص JAVA رو انتخاب ( Netbeans ) و نصب کن. #J که در بسته Visual Studio موجود است با JAVA تفاوت دارد.

موفق باشید ;)

amir_malas

عضو جدید
پرسش و پاسخ در برنامه نویسی جاوا

سلام دوستان .

استادمون بعد از درس سورس اون جلسه رو روی سایت میذاره ... اما نمیدونم چه جوری اونو توی نرم افزار

elicpse باز کنم تا درست باز بشه ؟؟؟

میشه راهنمایی کنید ؟

----------------

راستی کامپایلر خوب به نظر شما چیه ؟

پیوست ها

• Section1(doshanbe).zip
    6.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir24437

عضو جدید
با سلام شما این سورس رو برو به پوشه src و هر کدوم از فایلاشو با یک ادیتور متنی باز کن کداشو ببین بعدش هم تو eclips یا نت بین اجراش کن.موفق باشی ;););)

farshid992006

عضو جدید
سوال در مورد جاوا

سوال در مورد جاوا

سلام
من تازه می خوام برنامه نویسی به این زبان ر وشرع کنم
حالا موخوام بدونم میتونم بانک های اطلاعاتی sql رو در این زبان فراخوانی کنم و استفاده کنم ازشون یا نه
ممنون

سهی صالحیان

عضو جدید
در جاوا چیزی می دونید؟NETWORKINGدرمورد
اون هم به صورت گرافیکیPOINT2POINT FILE SHARINGبرای طراحی
هر کی می تونه کمک کنه بگه
ممنون میشم