پرسش و پاسخ... درخواست... مشاوره... (بیوتکنولوژی کشاورزی)

hana_shnm

عضو جدید
سلام،دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی هستم برای پایان نامم دنبال یک موضوع خاص میگردم.در ضمینه کشت بافت گیاهان زینتی علاقه دارم کار کنم، اگر کمک کنید ممنون میشم

sara14@

عضو جدید
سلام کتاب دیباگران خوبه اما کمی اشتباه داره با این وجود جوابای تشریحیش واضح است.موفق باشی

ممنونم از اینکه جوابمو دادی!خودمم تحقیق کردم همینو بهم معرفی کردن!
بنظرتون دیبا گران به تنهایی خوبه؟؟؟

ircarmy

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از شما روی کشت بافت آکالیپتوس کار کرده؟ (Eucalyptus citriodora)
کلا مقاله ای از این دست ندیدم انگار همه جای دنیا راحت بذر میده بجز ایران
اگه تجربه یا مقاله ای دارید لطفا بگید

ایران نریم

عضو جدید
با سلام سوالی داشتم چرا در درختان پیوندی وقتی از این درخت پیوندی به درختی دیگر از همان گونه زده می شود میوه ها یی با کیفیت درخت قبلی حاصل می شود؟
اما وقتی هسته یا دانه ی این میوه را می کاریم میوه درختان آن حاصل کیفیت واندازه ی قبلی رو نخواهد داشت؟جواب این سوال خیلی برام ضروری لطفا زودتر جواب بدین.ممنون

mana.moeini

عضو جدید
دوستان من رشته گياهپزشكي خوندم ولي اصلا راضي نيستم ميخوام تغيير رشته بدم براي ارشد بيام اصلاح نباتات يا بيوتكنولوژي. ارشد امسال كنكور بيماري دادم ميخوام سال ديگه كنكور شما رو بدم.
به نظر شما ميتونم درسهاي شما رو بخونم خودمو برسونم؟

حتما این کار رو انجام بده. من هم گیاه پزشکی بودم و الان فارغ التحصیل ارشد بیوتکنولوژی هستم.و خیلی زاضی ام. خوندن و ادامه دادن گیاه پزشکی بی فایدست​

mana.moeini

عضو جدید
سلام،دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی هستم برای پایان نامم دنبال یک موضوع خاص میگردم.در ضمینه کشت بافت گیاهان زینتی علاقه دارم کار کنم، اگر کمک کنید ممنون میشم

به نظرم دنبال موضوع خاصی نباشید. توجه کنید که موضوع در ضمینه تخصص استاد راهنما حتما باشد!!! تا بتونه درست راهنماییتون کنه! و ساده باشه تا ازش مقاله دراد و به نتیجه و جواب برسه. بعدا در مرحله دکتری موضوع خاصی انتخاب کنید :)

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
با سلام سوالی داشتم چرا در درختان پیوندی وقتی از این درخت پیوندی به درختی دیگر از همان گونه زده می شود میوه ها یی با کیفیت درخت قبلی حاصل می شود؟
اما وقتی هسته یا دانه ی این میوه را می کاریم میوه درختان آن حاصل کیفیت واندازه ی قبلی رو نخواهد داشت؟جواب این سوال خیلی برام ضروری لطفا زودتر جواب بدین.ممنون
اگه پیوند درست انجام بشه درخت جدید میوه هایی با کیفیت پیوندکی که انتخاب کردیم رشد میکنن....توجه داشته باشین که ما در پیوند دنبال این نیستیم که ویژگی های دو گونه با هم میکس بشه و میوه در بهترین و بالاترین کیفیت ظاهر بشه..
مثلا توجه داشته باشین که گونه 1 در شرایط تنش مثل کم آبی، خشکی، شوری و غیره مقاومت خیلی خوبی داره....ولی میوه های خوبی نداره...که میوه ها یا ریزن و یا تیغ دارن و یا طعمش خوب نیست....مثل اکثر گونه های وحشی....و گونه 2 رو داریم که میوه های خیلی خوب و با کیفیتی تولید میکنه ولی به شرایط اقلیمی خاک بسیار حساسه...
حالا ما در اینجا پایه که ازش ریشه مستحکم میخوایم رو از گونه 1 انتخاب می کنیم و پیوندک رو از گونه 2 انتخاب می کنیم...در اینجا محصولی که به دست میاد کاملا مشابه گونه 2 خواهد بود..

حالا وقتی میوه رو میکاریم چرا شبیه به درخت مادری نیست!؟
چون میوه یا همون بذر ترکیب گرده و تخمکه دیگه....میوه ای که ما داریم ژن های مادریش متعلق به همون درخته...ولی در طی گرده افشانی و تشکیل میوه، ژنهای پدری معلوم نیست که از کجا اومده....!
یعنی تموم میوه های یه درخت مادرشون یکیه...ولی پدراشون با هم فرق داره...و این تفاوت در ژنهای پدری باعث تفاوت در بذرها و بعدا بوته هایی که از رشد اونا به دست میاد، میشه...
حل شد!؟!؟!

abdi711

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میدونه پایان نامه ها یا موضوعاتی سمیناری با عنوان بررسی تنوع ژنتیکی با یه مارکر چقد زمان لازم داره؟؟؟
ا

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام دوستان

کسی میدونه پایان نامه ها یا موضوعاتی سمیناری با عنوان بررسی تنوع ژنتیکی با یه مارکر چقد زمان لازم داره؟؟؟
ا
چه مارکری!؟
و چند جمعیت؟
و عایا تا حالا کار کردین که فوت و فن کار دستتون بیاد..

nazi jooon

کاربر ممتاز
عایا کسی از بچه های انجمن تو همایش بیوتکنولوژی شرکت کرده!؟!؟

bobat

عضو جدید
سلام. خواهش میکنم جواب هرکدوم از این سوالارو میدونین بگین خیلی نیازش دارم.

tech91.jpg

92tech.jpg

بالا