پردیس بین الملل

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم رتبم شد 130 با اسکیس دانشگاه هنر اصفهان قبول شدم با پردیس بهشتی...دوستم که رتبش شده بود 250 پردیس قبول نشد.... واسه آزمون ورودیشم 15 نفرو میگیرن ولی متقاضیاش خیلی زیاده .......

به نظر شما من پردیس بهشتی برم بهتره یا علوم تحقیقات؟
شما مگه هنر اصفهان قبول نشدی؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من درباره هر چي سوال دارين از كسي بپرسين كه تجربه داره :دي من از طريق كنكور سراسري با رتبه تئوري ١٠٠٠ و اسكيسي كه به نظر خودم خووب بود پرديس البرز دانشگاه تهران قبول شدم
١: موقع ثبت نام يكي از دوستاي دورم رو ديدم و وقتي رتبش رو پرسيدم گفت ٥٠٠ شده ،پس اونقدرها هم كشكي دانشجو نگرفته
٢:برنامه انتخاب واحد رو كه ديدم استاداي اين ترممون همه جزو هيئت علمي دانشگاه تهران هستند و استاد الكي نبودن
٣:استاداي ترم ٣رو كه اساميشونو ديدم اونا هم همه از اين استاد خوباي دانشگاه تهران بودن(قابل توجه دوستاني كه ميگن فقط براي ترم هاي اول پرديس استاد خوب مياره)
٤:من نظرمو درباره پرديس البرز دانشگاه تهران گفتم نه كيش،چون يكبار كه اسم اساتيد پرديس كيش رو چك كردم چند تا استاد دانشگاه تهران بودن و در كنارشون چند نفر از اينايي كه الان دارن دكتري ميخونن دانشگاه تهران و عضو هيئت علمي نيستن
٥:اصولا درصد بالايي از كسايي كه رتبشون توويه كنكور سراسري خوب ميشه پروژه هاي دانشگاشون آماده نبوده(اينو عينا بين دوستام ديدم) پس كسي هم كه با كنكور ميره پرديس نميشه بهش انگ زد كه پروژه هاي ليسانست آماده ميخريدي
٦:براي آدمايي مثل من ١سال از سنم اونقدر ارزش داره كه حاضر نيستم دوباره كنكور بدم و ريسك كنم توويه آزمون اسكيس و اين دليل به داشتن پول اضافه نيست
٧:يه زماني دانشگاه آزاد رو ميگفتن مال بچه پولداراس ولي از همه قشري تووش بود،پرديسم اولش مال پول دارها بود الان كه با كنكور ميگيره آدماي درس خون با وضع متوسط تووش زياد شدن
٨:اميدوارم موفق باشين و وقتي اطلاعاتي از موضوعي ندارين بي خودي نظر ندين

میگن یه محتسبی یه مستی رو دیدو یقشرو گرفت و گفتش چه خوردی؟؟ مست گفت آنچه در سبوست ، محتسب گفت چه چیزی در سبوست؟ مست گفت آنچه خوردم گفت خب تو چه خوردی ؟؟ کفت آنچه در سبوست ....
خب خانم استاد دانشگاه تهران تو تهران درس میده دیگه استاد دانشگاه دامغانم تو دامغان اینکه نشد دلیل شما اگه اطلاعات میدی و میشناسی اسم 4نفر رو نام ببر و رزومشون رو بگو
حالا کوروش امد 1 و 2 گذاشت شما فکر کردی تا 800بری حرفت مستند تره؟؟
رتبه 500که هیچ ما رتبه 31 داریم هیچجا قبول نشده رتبه 500اگه اسکیسشو خوب داده بود روزانه قبول میشد نه پردیس پس همچین کشکیه کشکیه(حالا خودمونیما رتبه 500 رتبه خوبیه بنظرتون که میگید کشکی نیست؟؟) این 1تون
والا شما تا اسم نبرید حرفاتون مستند نیست. اینم 2 و 3
پردیس کیش همون نیست که آگهی پذیرش دانشجوش 6ماه رو سایت سنجش بود؟؟ اواخر آف هم گذاشته بود رو شهریش:biggrin:
در مورد پنج نتیجه گیری جالبی کردید واصول نامیدیدش،خب کسی که رتبش خوب شده و پایان نامه داشته بچه درس خون و زرنگیه، خب حالا کسی هم کا با کنکور رفته هم زحمت کشیده اما من حرفم اینا نیستند حرفم کساییه که بدون کنکور داند میرند شما بنظرتون کسی که پولی میره تابحال پرژه ای رو خودش انجام داده ؟؟
برای آدمهایی مثل من 1سال زندگی همچین ارزشی نداره؟؟؟ چرا فکر میکنید زندگی واسه شما میچرخه و واسه کسایی که برای سال دوم میخونن زندگی وایستاده؟؟
من دوباره کنکور میدم و دوباره کنکور میدم و دوباره کنکور میدم ، ولی روزی که قبول شم سرمو میگیرم بالا و اگه قبول شدم میگم نشد ولی همه تلاشمو کردم باز سرمو میگیرم بالا که با پول مدرکی رو نگرفتم
دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد بود پول دانشگاه آزاد رو میگرفت ولی الان دارند از اسم بهشتی و صنعتی شریف سوء استفاده میکنند. پول میگیرند میزارند تو جیب خودشون به شما یه برگه مدرک میدند.
این آدمها مگه بهشتی رو بهشتی کردند که از پس یقش داند الان میخورند؟؟
شما هم موفق باشید . نخردیم نون گندم دیدیم دست مردم. اطلاعات من و شما به میزان مستنداتیه ک ارائه میدیم نه شرایطی که توش هستیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

afshin360

عضو جدید
سلام دوستان این درسته که میگن مدرک پردیس های بین الملل خارح از ایران ارزشی نداره ؟ و اینکه بهشتی و علم و صنعت بابت این پردیس ها کسر رتبه شدن ؟

erisss

عضو جدید
میگن یه محتسبی یه مستی رو دیدو یقشرو گرفت و گفتش چه خوردی؟؟ مست گفت آنچه در سبوست ، محتسب گفت چه چیزی در سبوست؟ مست گفت آنچه خوردم گفت خب تو چه خوردی ؟؟ کفت آنچه در سبوست ....
خب خانم استاد دانشگاه تهران تو تهران درس میده دیگه استاد دانشگاه دامغانم تو دامغان اینکه نشد دلیل شما اگه اطلاعات میدی و میشناسی اسم 4نفر رو نام ببر و رزومشون رو بگو
حالا کوروش امد 1 و 2 گذاشت شما فکر کردی تا 800بری حرفت مستند تره؟؟
رتبه 500که هیچ ما رتبه 31 داریم هیچجا قبول نشده رتبه 500اگه اسکیسشو خوب داده بود روزانه قبول میشد نه پردیس پس همچین کشکیه کشکیه(حالا خودمونیما رتبه 500 رتبه خوبیه بنظرتون که میگید کشکی نیست؟؟) این 1تون
والا شما تا اسم نبرید حرفاتون مستند نیست. اینم 2 و 3
پردیس کیش همون نیست که آگهی پذیرش دانشجوش 6ماه رو سایت سنجش بود؟؟ اواخر آف هم گذاشته بود رو شهریش:biggrin:
در مورد پنج نتیجه گیری جالبی کردید واصول نامیدیدش،خب کسی که رتبش خوب شده و پایان نامه داشته بچه درس خون و زرنگیه، خب حالا کسی هم کا با کنکور رفته هم زحمت کشیده اما من حرفم اینا نیستند حرفم کساییه که بدون کنکور داند میرند شما بنظرتون کسی که پولی میره تابحال پرژه ای رو خودش انجام داده ؟؟
برای آدمهایی مثل من 1سال زندگی همچین ارزشی نداره؟؟؟ چرا فکر میکنید زندگی واسه شما میچرخه و واسه کسایی که برای سال دوم میخونن زندگی وایستاده؟؟
من دوباره کنکور میدم و دوباره کنکور میدم و دوباره کنکور میدم ، ولی روزی که قبول شم سرمو میگیرم بالا و اگه قبول شدم میگم نشد ولی همه تلاشمو کردم باز سرمو میگیرم بالا که با پول مدرکی رو نگرفتم
دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد بود پول دانشگاه آزاد رو میگرفت ولی الان دارند از اسم بهشتی و صنعتی شریف سوء استفاده میکنند. پول میگیرند میزارند تو جیب خودشون به شما یه برگه مدرک میدند.
این آدمها مگه بهشتی رو بهشتی کردند که از پس یقش داند الان میخورند؟؟
شما هم موفق باشید . نخردیم نون گندم دیدیم دست مردم. اطلاعات من و شما به میزان مستنداتیه ک ارائه میدیم نه شرایطی که توش هستیم

من نميدونم چرا بغضيا اينقدر بد بين و شكاك هستن،دروغ كه ندارم بگم اسم استادارو ،فعلا كه ترم ١ طرحمونو با دكتر مطلبي و متدين ارائه دادن،ميتونين توويه سايت دانشگاه تهران برين ببينين كه عضو هيئات علمي هستن،درس سازه معاصر رو هم با دكتر كتايون تقي زاده دادن ايشونم هيئات علمين
ببين دوست عزيز شايد از نظر شما فقط كسي كه رتبش زير ١٠٠ شده دانشجو خوبي بوده ولي من اينقدر آدم ديدم كه با خرخوني و بدون اطلاعات درست رتبه خوب گوفتن.. به نظرم هر كي كه براي سراسري مجاز ميشه ميتونه خووب باشه ،والا توويه وركشاپ اينقدر آدم با رتبه زير ٥٠ ديديم كه اصول اوليه طراحي مدرسه رونميدونستن ,پس فكر نكن اوني كه رتبش ٥٠٠ شده خوب نيس

ببين ان تايپيك زده شده كه ايراد و مزيت پرديس رو بگيم نه اين كه اگه حرصمون گرفته يه سري شهريه ترمي ٥مليوني ميدن بيايم اينجا و بگيم،اگه شما به شخصه يا توسط دوستات ايرادي ديدي بيا بگو،فعلا كه وضع همينه و شما نميتوني پرديسو منحل كني ،پس بجاي ايراد از اين كه دانشگاه تهران شهريه ميگيره اگه پي به ايرادي بردي نظر بده

من جمع نبستم گفتم يه سري هستن كه براشون ١سال هم ارزش داره و نميخوان دوباره كنكور بدن و اگه پرديس قبول شن ميرن،نگفتم كه زندگي واسه شمايي كه ميخواي پشت كنكور بموني وايساده؟ برداشت شخصيتو نچسبون به حرف من،خود من براي دكتري ميخوام برم پس هر يه سالي كه پشت كنكور از دست بدم برام ضرره ،چون آينده مشخص نيس و ممكنه شرايط ويزا ي كشور مقصدم سخت تر بشه،ترجيح ميدم به جاي پشت كنكور ،نمره زبان و كيفيت پورتفليو رو بالا ببرم
شما شايد از تظرت پرديس بي ارزش باشه ولي به قول خودت مدرك و دليل درست ارائه بده
من ميگم پرديس خوبه به اين دلايل:
اساتيد عضو هيئت علمي دانشگاه تهران بهتون آموزش ميدن(اين استادا ديگه همه ميدونن المي نمره بده نيستن)
چون از طريق كنكور دانشجو ميگيره(حداقل نصف دانشجوهاش از طريق كنكور سنجسش هستن پس نصف هم كلاسياتون اهل درسن نگين رتبه زير ١٠٠ نشدن ،خودتونم ميدونيد توو اين كنكور رتبه ٢ رقمي دليل بر بار علمي زياد نيست
مدرك دانشگاه تهران رو ميگيرين-معتبر هم هست،دوست من پرديس كيش مديريت خون الان هم در امريكا داره دكتري ميگيره
اگه پول دارين به نظر من و وقتتون براتون ارزش داره(حالا يا ميخوايد زودتر وارد كار بشين يا ميخواين زودتر اپلاي كنين و واسه دكتري برين)اگه قبول شدين پرديس برين
حالا هر كس با توجه به شرايطش ميتونه تصميم بگيره

uve

عضو جدید
در ضمن گاهي اوقات آدم هم پول ميده هم جون،واسه كسي هم كه با كنكور ميره پرديس اين حرف صادقه ،كسي هم كه هدفش فقط مدرك نباشه و اهداف والاتري داشته باشه دانشگاه با شهريه هم كه بره تمام تلاششو ميكنه كه درساشو خوب ارائه بده،پس درست نيست كه ميگي پول ميدن مدرك ميگيرن،چون همه اينطوري نيستن خيليا پول ميدن درس هم ميخونن و مدرك ميگيرن،حس ميكنم شما از اينكه يكسري با پرداخت پول وارد دانشگاه ميشن همچين خوشت نمياد و اين موضوع باعث ايراد گيريت شده،خوشحال ميشم ٢تا عيب منطقي نه از روي احساسي كه داري درباره پرديس بگيري،چون دوست دارم ايراد دانشگامو بدونم كه قطعا بي ايراد نيست
............................به نظر من هم عیبی نداره که آدم با پول بره پردیس اما به شرط اینکه علاقه داشته باشه و برای مدرک گرایی نباشه ...من مطمئنم تو کسانی که درخواست میدن واسه پردیس کسایی هستن که علاقه دارن ولی کمن..واین به هر حال طبیعیه.....اونا هم باید شانس خوندن داشته باشن.....ولی به نظر من پردیس دکتری ارزش داره ولی ارشد نه ..مگه اینکه بعد پردیس اون دانشگاه دکتری همونجا اونم سراسریش قبول شی................البته اینکه پول بده مدرک بگیر رو قبول ندارم چون خودم میشناسم کسایی که اومدن دکترا با پول واز دانشگاه اخراج شدن.............در ضم تا اونجا که من میدونم ظرفیت دکتری پردیس خیلی کمه و قبول شدن تو اون همچین هم آسون نیس..امتحانش مجانیه...:D

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه پولی
گفنگوی جمعی از دانشجوها:
استدلال مخالفان دانشجوی پولی
مخالفان دانشجوی پولی بر این باور بودند که این موضوع ممکن است فتح بابی شود که در دوره های روزانه نیز پذیرش دانشجو به شکل شهریه ای صورت گیرد و بنابراین ورود دانشجو با پرداخت پول میسر شود که این امر ضمن اینکه تجربه تلخ مدارس غیرانتفاعی در کشور را تکرار می کند دانشگاه را تنها ویژه پولداران خواهد کرد.
سال 82-83 جلوی این مساله گرفته شده و به دلیل خالی شدن جیب ادامه پیدا کرده.
http://panjere-mag.ir/post-98.aspx
این رو هم یه نگاهی بندازید:
گزارش شورای هماهنگی کشوری مبارزه با پولی شدن دانشگاه های دولتی
http://www.jahannews.com/vdcdfk0fnyt0xj6.2a2y.html
و البته این:
گزارش تجمع دانشجویان در اعتراض به دانشجوی پولی
http://ansarmahale.blogfa.com/post-1292.aspx
و:
بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی
http://edalat-110.persianblog.ir/post/70/
سخنانی از نکو عضو کمیسیون مجلس:
فعالیت این دانشگاه‌ها در دراز مدت موجب ایجاد حس بی‌عدالتی در افراد جامعه می‌شود و مسئولان باید نسبت به آنها تدابیر ویژه‌ای را اخذ کنند.
http://www.icana.ir/Fa/News/231498
(بیانیه جنجالی)
اعتراض جنبش عدالتخواه به مصوبه مجلس در مورد دانشجوی پولی؛
http://anjoman.tebyan.net/newindex.aspx?pid=17257&threadID=248619
(به منبع دقت کنید: تبیان.نت
متنی با عنوانی به نام معضل دانشجوی پولی از سجاد اکبری
http://edalatkhahi.ir/archives/6177/6177
دانشگاه پولي: عدالت يا ظلم؟ متنی از سید احسان خاندوزی
http://alef.ir/vdcb88bw.rhb00piuur.html?86161
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق(ع)، خواجه‌نصیرالدین طوسی، تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علم‌و‌صنعت و علامه‌طباطبایی با صدور بیانیه‌ای نسبت به تصویب لایحه برنامه پنجم توسعه، بند “ی ” از ماده ۲۴ مبنی بر جذب دانشجوی پولی در دانشگاه‌های دولتی اعتراض کردند که متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
http://edalatkhahi.ir/archives/7151/7151
تعدادی از دانشجویان دانشگاه های تهران در یک اقدام انقلابی جهت آگاهی مردم نمازگزار تهران از تصویب قانون ناعادلانه دانشجوی پولی اقدام به پخش بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نمازجمعه تهران نمودند. گفتنی است که در جریان قانونی شدن دانشجوی پولی در برنامه های قبلی توسعه، اعتراضات مختلفی در دانشگاه های مختلف کشور از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان انجام شد و در نهایت دانشجویان به علت بی توجهی مسئولان به خواسته هایشان اقدام به برگزاری تحصن در مقابل مجلس شورای اسلامی مینمایند.
http://edalatkhahi.ir/archives/7133/7133
مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت ایران اقدام به جمع آوری امضای در اعتراض به تصویب قانون دانشجوی پولی نمود. این طومار در سلف غذاخوری برادران و خواهران به امضا گذاشته شد
http://edalatkhahi.ir/archives/7159/7159
دکتر صادق واعظ زاده، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تبعیض آمیز بودن طرح پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاههای دولتی گفت: اینگونه طرح ها باعث از بین رفتن فرصت های برابر آموزشی برای عموم جوانان می شود که خود از مصادیق بی­عدالتی در جامعه خواهد بود.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه تاکید کرد: یکی از مشکلات اجرای این طرح یعنی پذیرش دانشجوی شهریه ای در دانشگاه های دولتی کاهش کیفیت آموزش عالی در دانشگاه­های بزرگ است
http://edalatkhahi.ir/archives/7171/7171
http://www.stockholmian.com/news/persiska/2009/11/016_encrypt.htm

دانشگاه لوند ، کی تی اچ و گوتنبرگ سوئد به دولت نسبت به پولی شدن دانشگاهها هشدار دادند.
این مطلب رو هم بخونید:
http://www.asriran.com/fa/news/163656/وضعیت-پذیرش-دانشجوی-پولی-در-دانشگاه-ها

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه، قربانی درآمدزایی؛
http://daneshgahnews.com/0fa3618idcontent.htm
آسیبهای پذیرش دانشجوی پولی از نگاه دانشجویان
اما همه اینها در حالی است که دانشجویان چنین اعتقادی ندارند و بارها در اعتراضات خود یادآور شده اند که دانشجوی پولی در دانشگاههای معتبر که آبروی نظام آموزشی کشور محسوب می شوند، این نظام های آموزشی را دچار آسیب می کند. این دانشجویان ضمن تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی برای گسترش آموزش و پژوهش بارها در بیانیه ها و اعتراضات خود تاکید کرده اند که شیوه ورودی این گروه باید اصلاح شود.
اینکه عده ای با پرداخت هزینه بالا موفق به گرفتن همان مدرکی شوند که سایر دانشجویان با تلاش و زحمت زیاد آن را به دست آورده اند بارها مورد اعتراض قرار گرفته است.
این اعتراضات همچنین در هنگام تصویب مصوبه قانون برنامه پنجم توسعه نیز شکل گرفت.
http://www.mehrnews.com/detail/News/1600049
شوراي صنفي، انجمن علمي و دفتر فرهنگي دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ايران
اعث تاسف است که در ارگان رسمي دانشگاه در ادعايي سوال برانگيز مطرح شده است که اين فرايند در ادامه برگزاري موفقيت آميز پذيرش دانشجوي فراگير دوره کارشناسي ارشد صورت مي گيرد، دوره هايي که حتي به ادعاي مجريان و موافقين سابق آن در سطح وزارتخانه تنها انگيزه تجاري دارد و بدون توجه به صورت بندي جامعه و واقعيات اجتماعي ايران بروز و ظهور پيدا کرده است.
http://talar.fanafzar.net/t1547.html
نقد کارشناسان بر پولی شدن دانشگاه‌
به گفته توفیقی چون دانشگاه‌ها با کمبود منابع مالی مواجه هستند اگر ظرفیت خود را معین نکنند در نتیجه ظرفیت پذیرش‌های دولتی را کاهش می‌دهند و در ازای آن دانشجوی پولی می‌گیرند
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/631456/

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://iusnews.ir/?pageid=155792

استدلال کامران دانشجو در مورد پولی شدن دانشگاهها
و از طرفی معتقد است دانشجویانی که به خارج از کشور می روند به فساد کشیده می شوند پس بهتر است داخل بمانند. :surprised: :eek:
وی می گوید اگر حتی یک نفر را بتوانم از طریق جذب پولی به دانشگاه بیاورم؛ این کار را خواهم کرد؛ چرا که یک دکتر به تعداد دکتران جامعه اضافه کرده ام :)w06::w20: )که می تواند تولید علم :confused:کند.

اما استدلالات وزیر علوم از سوی دانشجویان بی جواب نماند و بیشتر از قبل مورد انتقاد قرار گرفت.

بنا به نظر دانشجویان؛ پذیرش دانشجو با ملاک پرداخت پول، خلاف عدالت اجتماعی است. آنها معتقدند این عادلانه نیست که فردی مرفه با پرداخت پول در بهترین دانشگاه ایران درس بخواند در حالیکه فردی روستایی و مستضعف به این خاطر که توان پرداخت پول برای تحصیل خود را ندارد، مجبور است تلاش کند تا از طریق آزمون سراسری به دانشگاه راه یابد.

نقد دیگری که ظاهرا بر حرف های کامران دانشجو وارد شد بخاطر مغلطه ای بود که وی از حضور دانشجویان پولی در کنکور و انتخاب آنها از همین آزمون به میان آورده بود. به نظر دانشجویان هر کسی می تواند در کنکور ثبت نام کند و صرف حضور در کنکور مجوز ورود به بهترین دانشگاه های کشور نیست و حقیقت این است که افراد جذب شده از سوی دانشجوی پولی رتبه های آخرین آزمون های دکترا بوده که بواسطه داشتن پول؛ به دانشگاه ورود پیدا می کنند و بصورت هم سطح با نخبگان علمی در دانشگاه های مادر محسوب می شوند.

دانشجویان اعتراض دیگری را نیز به این طرح داشته اند و آن این بود که پذیرش دانشجوی پولی موجب طبقاتی شدن نظام آموزش عالی کشور می گردد که این امر به معنای طبقاتی کردن ساختار مدیریتی کشور و سپردن آن به دست طبقه مرفه است.

تبدیل دانشگاه به کارخانه تولید مدرک برای مرفهین، به بی‌اعتباری مدارک آموزش عالی در دانشگاههای دولتی و افت سطح علمی دانشگاه ها با تبدیل شاخص ورود به دانشگاه‌ها از توانایی علمی به پول می انجامد. و از طرفی این مسئله به نهادینه و قانونی کردن تبعیض و بی‌عدالتی در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی منجر می شود. ‌

دانشجویان که صدایشان به تریبون کامران دانشجو نمی رسید، اصالت دادن به ثروت در برابر علم و جایگزینی سرمایه‌سالاری به جای شایسته‌سالاری را از ثمره های این طرح می دانستند. لکه‌دار شدن حیثیت علمی دانشگاه‌ها و از بین رفتن ارزش علم و علم‌آموزی با ملاک پول از سوی دانشجویان مذبوح بوده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
7-8 سال پیش بود که کتاب زندگی جنگ و دیگر هیچ اوریانا فالاچی رو خوندم ، توی اون کتاب یه موضوعی بود که همیشه برای دوستام تعریف میکردم.
توی جنگ ویتنام آمریکا امد و از ویتنام جنوبی حمایت کرد و علیه ویتنام شمالی جنگید. شاید تو نگاه هرکسی این جنگ یک جنگ معمولی بوده و ... اما برای من یه نکته داشت که تو زندگیم هیچ وقت فراموشش نمیکنم. یادمه توی اون کتاب نوشته بود که بعد اینکه چندین سال از جنگ میگذشته توی ویتنام شمالی و جنوبی وحتی کشور چین و هند مردم شرووع به خودسوزی میکردن تا اعتراض خودشون رو به جنگ نشون بدند.
برای من این موضوع جای شگفتی داشت بارها و بارها با خودم فکر کردم که چطور کسی به این قدرت میرسه که وسط میدون شهر روی خودش نفت بریزه و خودش رو بسوزونه که بگه ای دنیا من رفتم ترو خدا به این جنگ توجه کنید و پایانش بدید،
همچنین اشاره شده بود که این اتفاق خودسوزی به قدری در حال گسترش بود که سربازانی رو در میادین اصلی شهرها قرار میدادند تا از این موضوع جلوگیری کنه.
زندگی زیباست و زیبا تر از زندگی خوب زندگی کردنه. شاید بعضی چیزها حق ما نیست، شاید بعضی چیزها توی مسیر زندگی ما نیست، با خودخواهی به این موضوع نگاه نکنیم، این اتفاق برای دانشگاههای ما اصلاً اتفاق خوبی نیست بهش دامن نزنیم.
من در مورد این موضوع نظر خودم رو گفتم و بارها خواهش کردم از دوستان که به این دانشگاه نرند، حتی گفتم که حاضرم خودم برای تک تک افراد جزواتی رو که نیاز داند رو قرار بدم. من با شخصی مشکلی ندارم که بخوام با نیت بهش توهین کنم با به دلایل شخصی بگم که به این دانشگاهها نرید. موضوعاتی هست که باید در موردشون هم نفس و هم فکر باشیم تا بتونیم منظور هم رو متوجه شیم.
من با معمار باشی صحبت کردم و دوست دارم خودش بیاد اینجا نظرشرو درباره پست خصوصی که براش ارسال کردم بگه.
بحث در مورد این موضوع برای من تموم شده است. امیدوارم روزی اگر کسی این موضوع رو دنبال کرد و به این پست رسید، این موضوع رو گوشه ی ذهنش داشته باشه که حتماً لازم نیست که کارشناس ارشد یا دکتر معماری باشم شاید راه زندگی من در مسیری جز این راه باشه...

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بحث الکی داره کش پیدا میکنه
یک سوال مگه دانشجوهای تهران وروزانه شهرستان همگی براساس شایستگی رفتن تو که دارن اعتراض میکنند به پردیس ها؟ یا مثلا تشکل بسیج و... که نامه اعتراض زده مگه خودشون از سهمیه پرپیمون استفاده نمیکنند که حالا شدند معترض؟ مگه دانشجوهایی که بر اساس چیزی که بالا گفتم رفتن داخل دانشگاه اونها ظرفیت دانشگاه رو پایین نمیارند به یکباره این پردیس ها که تازه تاسیس هستند باعث افت این رشد میشند؟ ما 10 ساله روند نزولی داشته دانشگاه هامون

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بازم میگم چیزی ککه ارزش دانشگاه ها رو میاره پایین فقط شرایط دانشگاه نیست شرایط سیاسی هم 100% تعیین کننده است البته به منظور این که اونها میچینند نیستا نه بلکه شرایط ارز خروج وورود تعیین کننده است. همین سهمیه های الکی واسه سراسری باعث افت دانشگاه ها شده بهت قول میدم چون سهمیه ها هر سال بیشتر میشه وافردا نا لایق میرن تو سراسری پردیس ها که بابا فعلا نقشی نداشتن زمان میبره تاثیر اونها مشخص بشه

معمارباشی

عضو جدید
دانشگاه هارواردش هم نگاه کنی همین سیستم رو داره تازه اسم پردیس و ... هم نداره !
اگه می خواهی هاروارد درس بخونی یا باید نابغه باشی یا این که پول داشته باشی و از پس هزینه ی سنگینش بر بیای !!!

a65

عضو جدید
این سیستم توی همه دانشگاههای معتبر دنیا سالهاست وجود داره

یا نمره خیلی بالا،یا پرداخت هزینه خیلی بالا.

ایرانی جماعت فکر میکنه که اگه برای ورود به دانشگاه دود چراغ نخوره ویه چند سالی پشت کنکور نمونه مدرکش ارزشی نداره از اونور هم وقتی وارد دانشگاه شد بی خیال و کشکی درس میخونه.و توی خارج دقیقا برعکس این پروسه هستش.ورود به دانشگاه راحت و تموم کردن درس و گرفتن مدرک خیلی مشکلتر از اینجاست.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایرانی جماعت فکر میکنه که اگه برای ورود به دانشگاه دود چراغ نخوره ویه چند سالی پشت کنکور نمونه مدرکش ارزشی نداره از اونور هم وقتی وارد دانشگاه شد بی خیال و کشکی درس میخونه.و توی خارج دقیقا برعکس این پروسه هستش.ورود به دانشگاه راحت و تموم کردن درس و گرفتن مدرک خیلی مشکلتر از اینجاست.
این جمله چیزی فراتر از تشکر بود;)

• Like
واکنش ها: a65

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا بعضيا اينقدر ديكتاتورن كه دوست دارن دنيا رو سياه سفيد ببينن و خط كشي كنن بگن اونايي كه فلان دانشگاه ميرن خوب نيس ولي اونايي كه اين دانشگاه رو ميرن خوبه
چيزي كه مشخصه پرديس سالهاست شكل گرفته و اگه قرار بود منحل بشه تا حالا شده بود،الان ميشه ايراد و محاسنشو گفت ،منم نميگم شكل گيري اين دانشگاه ١٠٠ درصد درسته ولي موضوع اينه كه فعلا همچين شرايطي وجود داره،حالا ما ميتونيم مزايا و معايب رو بگيم اونم با دليل نه از روي احساسي كه داريم
بهتره ٢تا عيب و ايراد يا ويژگي درست حسابيشو بگيم كه يكي مياد تايپيكو ميخونه گيج نشه بين اين پستا
منم برم سر كلاس در صورت مشاهده عيب و ايراد حتما ميام اينجا اطلاع رساني ميكنم

من بازم میگم چیزی ککه ارزش دانشگاه ها رو میاره پایین فقط شرایط دانشگاه نیست شرایط سیاسی هم 100% تعیین کننده است البته به منظور این که اونها میچینند نیستا نه بلکه شرایط ارز خروج وورود تعیین کننده است. همین سهمیه های الکی واسه سراسری باعث افت دانشگاه ها شده بهت قول میدم چون سهمیه ها هر سال بیشتر میشه وافردا نا لایق میرن تو سراسری پردیس ها که بابا فعلا نقشی نداشتن زمان میبره تاثیر اونها مشخص بشه

دانشگاه هارواردش هم نگاه کنی همین سیستم رو داره تازه اسم پردیس و ... هم نداره !
اگه می خواهی هاروارد درس بخونی یا باید نابغه باشی یا این که پول داشته باشی و از پس هزینه ی سنگینش بر بیای !!!

این جمله چیزی فراتر از تشکر بود;)
عاشق همتونم ;)
خودتون جواب خودتون رو میدید ولی نتیجه گیریتون جدای از چیزیه که بیان میکنید.
گلچین حرفاتون:
-"منم برم سر كلاس در صورت مشاهده عيب و ايراد حتما ميام اينجا اطلاع رساني ميكنم".(شما که کلا میخواید برید پس چرا بحث میکنید که خوبه یا بد؟؟ امیدوارم بهترین تصمیم رو گرفته باشید)
-"دانشگاه هارواردش هم نگاه کنی همین سیستم رو داره" ( جواب شما رو تو پست بعدی به خوبی داده)
-"توی خارج دقیقا برعکس این پروسه هستش.ورود به دانشگاه راحت و تموم کردن درس و گرفتن مدرک خیلی مشکلتر"
خب دوستان ما هممون میدونیم که خروجی از دانشگاههای ایران راحته و ورودی سخت ، من به شخصه میگم که این روش بهتر از ورودی راحت و خروجی سخته. دلیلمم اینکه برای خروجی سخت خیلیا نمیتونن و ول میکنند و کلی هزینه هدر میره از طرفی ورودی سخت این کمک رو میکنه که کسی که وارد دانشگاه میشه توی تراز مشخصی خودش رو قرار داده و اطلاعات مناسبی رو کسب کرده که بتونه مسیرشو بهتر پیشدا کنه( البته این روش مناسب کشور عزیزمون ایرانه.ا:biggrin:)
خب حالا یه سوال ورودی راحت-خروجی راحت نتیجش چی میشه؟؟؟
در ضمن در جواب کسی که به من گفت دیکتاتور باید بگم که این موضوع و نظرات برای شخص سومی مفید خواهد بود. اگه من دارم نظرمو به شما دیکته میکنم شما باید از نکته های مثبت پردیس بگید تا خواننده به سمت نظر شما میل پیدا کنه;)
من نظر شخصی خودم رو بیان میکنم. مطمعناً چیزهایی هست که شما مطلعید و من نیستم و بلعکس ما با بیان نظراتمون شخص سوم رو نسبت به شرایطی که داره راهنمایی میکنیم. والا شما که تصمیم خودتون رو گرفتید. و امیدوارم با تمام سعی و تلاشتون بهترین باشد منم از صمیم قلبم برای همه ارزو میکنم که معماران موفقی باشند تا کشورمون پیشرفت کنه.
ایشالا روزی معمار باشی جای زاها حدید رو بگیره و سپیده هم بسیار موفق تر از نرمن فاستر شه.کور شه اونکه نتونه موفقیت شما رو ببینه:)

a65

عضو جدید
عاشق همتونم ;)
خودتون جواب خودتون رو میدید ولی نتیجه گیریتون جدای از چیزیه که بیان میکنید.
گلچین حرفاتون:
-"منم برم سر كلاس در صورت مشاهده عيب و ايراد حتما ميام اينجا اطلاع رساني ميكنم".(شما که کلا میخواید برید پس چرا بحث میکنید که خوبه یا بد؟؟ امیدوارم بهترین تصمیم رو گرفته باشید)
-"دانشگاه هارواردش هم نگاه کنی همین سیستم رو داره" ( جواب شما رو تو پست بعدی به خوبی داده)
-"توی خارج دقیقا برعکس این پروسه هستش.ورود به دانشگاه راحت و تموم کردن درس و گرفتن مدرک خیلی مشکلتر"
خب دوستان ما هممون میدونیم که خروجی از دانشگاههای ایران راحته و ورودی سخت ، من به شخصه میگم که این روش بهتر از ورودی راحت و خروجی سخته. دلیلمم اینکه برای خروجی سخت خیلیا نمیتونن و ول میکنند و کلی هزینه هدر میره از طرفی ورودی سخت این کمک رو میکنه که کسی که وارد دانشگاه میشه توی تراز مشخصی خودش رو قرار داده و اطلاعات مناسبی رو کسب کرده که بتونه مسیرشو بهتر پیشدا کنه( البته این روش مناسب کشور عزیزمون ایرانه.ا:biggrin:)
خب حالا یه سوال ورودی راحت-خروجی راحت نتیجش چی میشه؟؟؟
در ضمن در جواب کسی که به من گفت دیکتاتور باید بگم که این موضوع و نظرات برای شخص سومی مفید خواهد بود. اگه من دارم نظرمو به شما دیکته میکنم شما باید از نکته های مثبت پردیس بگید تا خواننده به سمت نظر شما میل پیدا کنه;)
من نظر شخصی خودم رو بیان میکنم. مطمعناً چیزهایی هست که شما مطلعید و من نیستم و بلعکس ما با بیان نظراتمون شخص سوم رو نسبت به شرایطی که داره راهنمایی میکنیم. والا شما که تصمیم خودتون رو گرفتید. و امیدوارم با تمام سعی و تلاشتون بهترین باشد منم از صمیم قلبم برای همه ارزو میکنم که معماران موفقی باشند تا کشورمون پیشرفت کنه.
ایشالا روزی معمار باشی جای زاها حدید رو بگیره و سپیده هم بسیار موفق تر از نرمن فاستر شه.کور شه اونکه نتونه موفقیت شما رو ببینه:)

ببین دوست محترم
این نظر شما که ورود به دانشگاه باید سخت باشه و خروجش آسون نتیجش میشه همین وضعیت فارغ التحصیلهای بی تجربه و کم اطلاعات که تا وارد محیط کار نشن و چندین و چندین سال کار نکنن تخصص به دست نمیارن در حالیکه وظیفه اصلی دانشگاه اینه که متخصص تحویل جامعه بده. توی ایران به جز رشته های پزشکی (اونم به صورت نسب) کدوم فارغ التحصیلی از روز اول میتونه ادعا کنه به درسی که خونده تسلط داره؟
راجع به تراز صحبت کردی و کسب اطلاعات مناسب...باید بگم که اطلاعاتی که ما برای آمادگی کنکور (چه کنکور اول چه کنکور ارشد)کسب کردیم تا این لحظه به درد من یکی نخورده.

a65

عضو جدید
در کل من اعتقادی به این که دانشگاه پردیس سطح علمی رو پایین میاره ندارم.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست محترم
این نظر شما که ورود به دانشگاه باید سخت باشه و خروجش آسون نتیجش میشه همین وضعیت فارغ التحصیلهای بی تجربه و کم اطلاعات که تا وارد محیط کار نشن و چندین و چندین سال کار نکنن تخصص به دست نمیارن در حالیکه وظیفه اصلی دانشگاه اینه که متخصص تحویل جامعه بده. توی ایران به جز رشته های پزشکی (اونم به صورت نسب) کدوم فارغ التحصیلی از روز اول میتونه ادعا کنه به درسی که خونده تسلط داره؟
راجع به تراز صحبت کردی و کسب اطلاعات مناسب...باید بگم که اطلاعاتی که ما برای آمادگی کنکور (چه کنکور اول چه کنکور ارشد)کسب کردیم تا این لحظه به درد من یکی نخورده.
من گفتم "خروجی از دانشگاههای ایران راحته و ورودی سخت ، من به شخصه میگم که این روش بهتر از ورودی راحت و خروجی سخته" من نگفتم که خروجی راحت خوبه!؟!؟!
شما حساب این رو کن توی کلاسها چند نفر میان میگن:
استااااااد خسته نباشید..
استاد من شاغلم نمیتونم بیام
من نمیتونم پروژه انحام بدم
من نمیتونم کنفرانس بدم
استاد سخته از اینا تو امتحانم ندید....
دوست عزیز شما ببین توی این چند ساله هرکسی هرکاری داشت امد دانشگاه یه مدرکی هم گرفت . اما کسی که میومد میگفت از بهشتی. علم صنعت.شریف.تهران.... مدرک گرفته میگفتیم طرف یچیز حالیشه
اما این پردیسا کاری کردی همه رو با یه چوب بزنن دیگه بدرس خوندنتو بهشتی همچین ارزشی نداره... شما 5سالدیگه رو ببین که تو مملکت همه لیسانسو فوق لیسانس دارند و کسی کاری بلد نیست....
من ک میگم ورودی سخت.خروجی سخت وسط سخت . از وسط به دوطرف سخت و خلاصه پدر دانشجو رو باید درارن
:biggrin:
در مورد مطالبهایی هم که شما برای ارشد خوندید باید بگم که منم هیچوقت انتگرال به دردم نخورده اما میزانی بوده برای سنجش من ار ریاضیات.
تا وقتی روش جدید و مطمعنی به این سیستم آموزشی ارائه نشه من از این روش حمایت میکنم ، گرچه میدونم که پر از ایراده

a65

عضو جدید
من گفتم "خروجی از دانشگاههای ایران راحته و ورودی سخت ، من به شخصه میگم که این روش بهتر از ورودی راحت و خروجی سخته" من نگفتم که خروجی راحت خوبه!؟!؟!
شما حساب این رو کن توی کلاسها چند نفر میان میگن:
استااااااد خسته نباشید..
استاد من شاغلم نمیتونم بیام
من نمیتونم پروژه انحام بدم
من نمیتونم کنفرانس بدم
استاد سخته از اینا تو امتحانم ندید....
دوست عزیز شما ببین توی این چند ساله هرکسی هرکاری داشت امد دانشگاه یه مدرکی هم گرفت . اما کسی که میومد میگفت از بهشتی. علم صنعت.شریف.تهران.... مدرک گرفته میگفتیم طرف یچیز حالیشه
اما این پردیسا کاری کردی همه رو با یه چوب بزنن دیگه بدرس خوندنتو بهشتی همچین ارزشی نداره... شما 5سالدیگه رو ببین که تو مملکت همه لیسانسو فوق لیسانس دارند و کسی کاری بلد نیست....
من ک میگم ورودی سخت.خروجی سخت وسط سخت . از وسط به دوطرف سخت و خلاصه پدر دانشجو رو باید درارن
:biggrin:
در مورد مطالبهایی هم که شما برای ارشد خوندید باید بگم که منم هیچوقت انتگرال به دردم نخورده اما میزانی بوده برای سنجش من ار ریاضیات.
تا وقتی روش جدید و مطمعنی به این سیستم آموزشی ارائه نشه من از این روش حمایت میکنم ، گرچه میدونم که پر از ایراده

شما حق دارید که همونطوری که میخواید و ایده آلتون هست وارد داشگاه شید و خارج بشید ولی راجع به اینکه فارغ التحصیلهای دانشگاههای پولی بدتر از فارغ التحصیلهایی هستن که با کنکور و به سختی وارد دانشگاه شدن هیچکدوممون نمیتونیم بدون دلیل و به صرف راحت وارد دانشگاه شدن قضاوت کنیم دوستم :)

sahar.arch

عضو جدید
سلام دوستان ..........
لطفا کسانی که در پردیس پذیرفته شدن مراحل کاراشونو بگن
با تشکر;)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق مصوبه وزرات علوم دانشجوهایی که از طریق سازمان سنجش در کنکور پردیس قبول می شوند عنوان پردیس در مدارکشان ثبت نمیشود وتنها کسانی که از طریق آزمون داخلی وارد این پردیس ها می شوند عنوان پردیس ذکر میشود. راستی دوستی گفتند که در ارشد ارزشی نداره درس خوندن در پردیس من قبول ندارم ورد میکنم چون صرف اینکه اسم دانشکده پردیس است پس ارزشش پایین نمیاد ونمیدونم چه فرقی بین ارشد ودکترا هست که میگیند این رو در هر حال من مخالفم مگر اینکه ثابت بشه. راستی من با دکتر امیری در دانشگاه گیلان که کلاس داشتم میگفت در پردیس دانشجوهای فوق العاده خوبی پیدا میشند وبرخی ها هم فوق العاده داغون پس به نفع دانشگاه گیلانه که استعداد های پردیس ها رو برای خودش تو معتبر شدن ارزش مدرکیش داشته باشه وبه شدت دفاع میکرد وخیلی از دوستان من تو دانشگاه مثل پیرامیدز عزیزم بودن وشاکی از این حرف اما وقتی رزومه علمی برخی از دانشجوهای پردیس رو آورد کسی نتونست حرفی بزنه خب دوستان باید قبول کنیم از طریق پردیس یه سری استعداد عالی که سر کنکور لعنتی گیر کردند ونمیتونند روزانه بخونند احیا میشند واین طبیعیه وخیلی هم خوبه. در ضمن منی که شبانه خوندم با پردیس که از طریق کنکور قبول شده فرقمون تو پول دادنه که اون 2 برابر من پول میده پس اگر اینجوریه ملاک شماها باید دانشجوهای روزانه به ما شبانه ها اعتراض کنند که شما با پول درس میخونید غیر از اینه؟

*arch*

عضو جدید
سلام و با تشکر از دوست عزیزمان آقا کوروش که راهنمای بسیار خوبی هستند
ببخشید یه سوال داشتم.این که ( وزرات علوم دانشجوهایی که از طریق سازمان سنجش در کنکور پردیس قبول می شوند عنوان پردیس در مدارکشان ثبت نمیشود) واقعا این خبر قطعیه؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و با تشکر از دوست عزیزمان آقا کوروش که راهنمای بسیار خوبی هستند
ببخشید یه سوال داشتم.این که ( وزرات علوم دانشجوهایی که از طریق سازمان سنجش در کنکور پردیس قبول می شوند عنوان پردیس در مدارکشان ثبت نمیشود) واقعا این خبر قطعیه؟
من هم ار اخبار شنیدم وهم خبرگزاری مهر حالا باید منتظر ابلاغیه ای باشیم از سوی دانشگاه های پردیس. چون در مصوبه وزارت علوم یکم گنگ حرف زده مثلا گفته نیمه متمرکز یه جا یه جا گفته قبولی های خود گردان یه جا از نوبت دوم یاد کرده منم از سازمان سنجش پرسیدم گفت واحدهای مربوطه باید بگند شاید درست باشه. حتی اگر قطعی هم نباشه زمزمه های اون شنیده شده

erisss

عضو جدید
من از پرديس دانشگاه تهران انصراف دادم و الان پرديس بهشتي ميخونم،پرديس بهشتي عاليه حرف نداره و خيلي بهتر از پرديساي ديگه است،من كه الان خيلي راضيم از پرديس بهشتي

marijuana

عضو جدید
همه چیز درباره دانشگاه تهران واحد بین الملل کیش

همه چیز درباره دانشگاه تهران واحد بین الملل کیش

می خواستم توی این تاپیک به بررسی همه جانبه این واحد دانشگاهی بپردازیم
هرکسی که تجربه یا اطلاعات دقیقی داره لطفا کمک کنه

sara bt

عضو جدید
اساتید پردیس شهید بهشتی همون اساتید دانشگاه شهید بهشتی هستش ...رشته معماری هم محل برگزاری کلاس هاش فقط یک یا دو روز در هفته توی محل پردیس هست بقیه روزها توی دانشگاه اصلی توی اوین هستش ... وقتی کلا 15 تا 20 نفر دانشجو میگیرن میشه گفت الان دیگه شده هفت خان ... به نظرم این حرفهایی که یه عده میزنن مدرکش ارزش نداره از حرصشون هست ... چون سطح آموزش و سواد شما با یه دانشجو دانشگاه شهید بهشتی هیچ فرقی نمیکنه و چه بسا به خاطر پرداخت شهریه سنگین دانشجو ها و اساتید پرکار تر هستند ... دانشگاههای پردیس شبیه دانشگاههای خارج از کشور هستند که با دریافت هزینه امکانات و سطح بالایی رو در اختیار دانشجو ها میزارن ... درسته چون هنوز تازه کارن خیلی مونده تا امکانات عالی در اختیار بزارن اما به نظرم یه عده از روی حسادت دنبال کوچیک کردن این دانشگاه و اعتبار اون ها هستند ....

sorooshalish

عضو جدید
ببخشید این امتحان پردیس شهید بهشتی چه تاریخی هست؟سوالات نظری (تستی) مثل موارد آزاد یا سراسری هست؟یعنی زبان و تاریخ و درک و فنی داره؟

erisss

عضو جدید
اين حرفايي كه ميزنم از طرف دوستم هست كه دانشجويه پرديس البرز دانشگاه تهرانه
سرمايتون رو حروم اين پرديس نكنيد چون تويه كلاسي كه شما ميشينيد دانشجويي هست كه بلد نيست يك پلان ساده بكشه!!!
اساتيد بيشترشون(به جز يه تعداد محدودي) فقط اسم معروفي دارن،ولي اونطوري كه توو دانشگاه تهران درس ميدن تويه پرديس اونطور نيستن و خيلي ميپيچونن كلاسا و مباحث آموزشي رو
طرز رفتار بيشتر اساتيد با دانشجو ها خوب نيست در صورتيكه همين اساتيد توو دانشگاه تهران با بچه ها يكجور ديگه رفتار ميكنند
هر چقدر هم تلاش كنيد،باز هم نمره خوبي نميدن .درصورتيكه دانشجوشون توو دانشگاه تهران با نصف تلاش شما نمره هاي بهتري ميگيرن(كافيه بريد دانشگاه تهران و پايان نامه ها رو ببينيد)
كادر اداريش هم كارتون رو راه نميندازن و فقط موقع ثبت نام جوابگو هستن،چون فارغ التحصيلاشون هم كم هست و مثل دانشگاهاي ديگه نيست،سعي نميكنن كاري براتون انجام بدن
اگه قصد ادامه تحصيل خارج از ايران رو داريد مطمئن باشيد دانشگاه آزاد خيلي بهتر از پرديس البرز است،به چند دليل:
اگه خوب كار كنيد توو دانشگاه آزاد،معدلتون خيلي بالاتر از پرديس البرز ميشه
تويه دانشگاه آزاد جو فعالتري براي اپلاي خارج از كشور هست
چون تعداد زيادي ساليانه از دانشگاه آزاد ميرن خارج از كشور،قسمت اداريش به روال كارهاي اپلاي آشنا هست و كاراتون راحت راه ميفته

اينم بگم تعداد زيادي از دانشجوهاي پرديس البرز،مدرك رو براي كار ميخوان،پس جو دانشگاهش مثل دانشگاهاي ديگه نيست،هر كي ميخواد مدرك رو فقط بگيره و كسي دنبال مقاله نوشتن و ... نيست( كافيه چند بار تشريف ببريد توو پرديس البرز خودتون متوجه ميشد)

در كل به نظر من يا دانشگاه سراسري بريد يا آزاد يا جاهاي مطرح ديگه اي مثل سوره،ولي پولتون رو بيخود صرف پرديس نكنيد