پتروشیمی رازی واحد آمونیاک و اوره

vahideng1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز اینجانب در نظر دارم اطلاعاتی در مورد واحدهای این شرکت در اختیار شما قرار بدهم امیدوارم بهره کافی ببرید منتظر باشید

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز.
من در نزدیکی این پتروشیمی زندگی میکنم.(سربندر) با اینکه اوره تولیدی اون در کشور حرف اول رو میزنه اما تنها خیر این پتروشیمی به مردم اطراف (سربندر و ماهشهر) آلودگی 50 ساله و دستگاههای پوکیده و کهنه اون بوده. اگه بری پساب جنوبی این پتروشیمی رو ببینی از بوی گندش حالت به هم میخوره. همچنین بوی بد و سمی آمونیاک مخصوصاً در روزهای شرجی رو که نگو. آدم رو خفه میکنه. کارگراش هم همه آسم دارن. به نظرت تولید اوره به این همه خرابکاری که گفتم می ارزه؟ البته فاز دوم بهتره راه اندازی بشه و فاز اول ان شا الله منهدم بشه! که هم ما یه نفس راحتی بکشیم و هم ماهی های دریا یه آب تمیز بخورن!
این فقط نظر من و تمام مردم منطقه بود. این پتروشیمی از نظر من که تو فیلد آلودگی کار کردم چند برابر پتروشیمی های منطقه ویژه آلودگی تولید میکنه.
خلاصه کلام: از این پتروشیمی حالم به هم میخوره. اگه به بار تشریف بیارین ببینین و بو کنین! با من هم نظر میشید.
یا علی...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
مطالعه و بررسي جايگزينی حلالهاي تركيبي آمينی بجای حلالMEA
درآمونياك پتروشيمي رازي CO واحد جداسازی

شرکت ملی صنايع پتروشيمي بندر امام خميني مجتمع پتروشيمي رازي اداره بهره

دانلود

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فرمولاسيون و ساخت سيلنت جهت پوشش دهي کود اوره با پوشش گوگردي

پیوست ها

• 13313870111.pdf
    218.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

mrjalilian

عضو جدید
تاريخچه پتروشيمي رازي

تاريخچه پتروشيمي رازي

[FONT=&quot]مجتمع پتروشيمي رازي يكي از مهمترين كارخانه هاي توليد كودهاي ازته و فسفاته و مواد شيميايي كشور مي باشد. اولين فاز واحدهاي اين مجتمع درسال 1349 به دنبال عمليات ساختماني چهارساله به بهره برداري رسيد. به علت قدمت واحدها و صدمات وارده در جنگ تحميلي، ظرفيت حصول به ميزان 2400000 تن رسيد، انتظار است با تكميل پروژه هاي در دست اجرا واحدهاي توليدي به ظرفيت بيش از 3000000 (سه ميليون تن) در سال برسد. اين مجتمع بزرگترين توليدكننده آمونياك، كود اوره، اسيد سولفوريك و گوگرد و تنها توليد كننده اسيد فسفريك و كود دي آمونيم فسفات (كود مخلوط فسفات و سولفات آمونيوم) در ايران مي باشد. فرآورده هاي مذكور علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، ساليانه يا صدور گوگرد، آمونياك، اوره و اسيد سولفوريك به بازارهاي جهاني نقش ارزنده اي در رفع نيازمندي هاي ارزي مجتمع و صنايع و پتروشيمي را ايفادمي نمايد.[/FONT]
[FONT=&quot]موقعيت جغرافيايي[/FONT]
[FONT=&quot]مجتمع پتروشيمي رازي در زميني به مساحت 100 هكتار و در منطقه بندرامام خميني واقع در شمال شرقي خور موسي در 66 كيلومتري از مدخل ورودي خليج فارس و در شمالي ترين بخش اين خليج قرار دارد.[/FONT]
[FONT=&quot]منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي در محدوده اي به وسعت 1700 هكتار در جنوب غربي ايران و در ساحل خليج فارس واقع در شهرستان ماهشهر، بخش بندرامام خميني قراردارد. برابر طرح توسعه، وسعت منطقه به بيش از 3500 هكتار افزايش خواهد يافت.[/FONT]
[FONT=&quot]اين منطقه با توجه به موقعيت طبيعي و جغرافيايي و همچنين برخورداري از تسهيلات قانوني مناطق ويژه به منظور توسعه صنعت و تجاري ( بالاخص صنايع پايين دستي آن) تامين منابع اقتصادي و اجتماعي و ملي، جذب تكنولوژي هاي جديد و افزايش اشتغال ايجاد گرديده است.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

بالا