..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من می خوام یه فهرست مطالب تو ورد بنویسم اما دوس دارم منظم باشه. از اونا که بین فصل و شماره مربوطه کلی نقطه هست و شماره صفحات خیلی منظم زیر هم ردیف شده....ولی کج و کوله میشه. بی زحمت میتونین یکم راهنماییم کنین؟:gol:

می تونید اینجا کلیک کنید و مطب مورد نظرتون رو ببینید.

ممنونم بچه ها:w27:
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم......بعضی وقتا تو ورد تو یه سطر به جای اینکه کلمه ها با فاصله (space) از هم جدا باشن، فاصله شون خیلی بیشتره، طوری که یه سطر و پر می کنن. در حالی که در حالت عادی شاید یک سوم سر رو پر کنن. اصلا درست نمیشه. با الاین و جاستیفای و سنتر هم می خوام درست و منظمشون کنم همونجوری میمونن. چیکار میتونم بکنم تا درست بشن؟

دکمه End کیبورد رو فشار بدید سپس اینتر بزنید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنونم بچه ها:w27:
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم......بعضی وقتا تو ورد تو یه سطر به جای اینکه کلمه ها با فاصله (space) از هم جدا باشن، فاصله شون خیلی بیشتره، طوری که یه سطر و پر می کنن. در حالی که در حالت عادی شاید یک سوم سر رو پر کنن. اصلا درست نمیشه. با الاین و جاستیفای و سنتر هم می خوام درست و منظمشون کنم همونجوری میمونن. چیکار میتونم بکنم تا درست بشن؟

علتش استفاده از line break بجای paragraph mark هست که معمولا تو کپی از سایت ها اینطوری میشه
اگر این مورد خیلی زیاده میتونین از بخش replace برین و manual line break رو با paragraph mark جابجا کنید. اگر تعدادش کمه همون راهی که دانشجوی کامپیوتر گفت بهتره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. یه عکسی رو می خوام تو یکی از صفحات ورد قرار بدم، می خوام عکسه تو مرکز یک دوم بالایی صفحه باشه و تقریبا بزرگ، اما عکسه یا چپکی میفته یا راستکی. تو چندین مورد عکس گذاشتم، با وجود اینکه فاصله حروف از صفحه رو مشخص کردم چقدر باشه اما عکسارم به دلخواه خودم گذاشتم، اما تو این مورد عکسه اصلا اونجوری که می خوام قرار نمیگیره، با ابزار از چپ نوشتن و از راست نوشتن و الاین و جاستیفایم که می خوام درست کنم نمیشه. کلا فاصله از یه طرف صفحه (حالا راست یا چپ) خیلی بیشتر از اون یکیه. :cry:

reza_19933

عضو جدید
سلام صفحه گذاری در ورد بطوریکه :

+صفحه ی اول و دوم بدون صفحه باشند یعنی سفید

+از صفحه ی 3 تا تا آخر فهرست حروف یونانی

+ از مقدمه تا آخر عدد

گزارش کار کارآموزیمه.. هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم یعنی جوری بود که فقط صفحه اول سفید بود هیچجا نگفته بود چجوری دو صفحه ی اول شماره گذاری نشن. ممنون

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام صفحه گذاری در ورد بطوریکه :

+صفحه ی اول و دوم بدون صفحه باشند یعنی سفید

+از صفحه ی 3 تا تا آخر فهرست حروف یونانی

+ از مقدمه تا آخر عدد

گزارش کار کارآموزیمه.. هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم یعنی جوری بود که فقط صفحه اول سفید بود هیچجا نگفته بود چجوری دو صفحه ی اول شماره گذاری نشن. ممنون

سلام.
از اینجا این آموزش رو ببینید. آموزش از مهندس قاسمیان هست.
همچنین از آنجایی که می رفتید شماره صفحه رو انتخاب کنید می تونید حروف یونانی رو از این قسمت پیدا کنید:

و همچنین:

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان. یه عکسی رو می خوام تو یکی از صفحات ورد قرار بدم، می خوام عکسه تو مرکز یک دوم بالایی صفحه باشه و تقریبا بزرگ، اما عکسه یا چپکی میفته یا راستکی. تو چندین مورد عکس گذاشتم، با وجود اینکه فاصله حروف از صفحه رو مشخص کردم چقدر باشه اما عکسارم به دلخواه خودم گذاشتم، اما تو این مورد عکسه اصلا اونجوری که می خوام قرار نمیگیره، با ابزار از چپ نوشتن و از راست نوشتن و الاین و جاستیفایم که می خوام درست کنم نمیشه. کلا فاصله از یه طرف صفحه (حالا راست یا چپ) خیلی بیشتر از اون یکیه. :cry:

سلام. فکر می کنم منظور شما این باشه.
1- ابتدا یک عکس رو انتخاب کنید.
2. از تب های بالا گزینه format رو انتخاب بفرمایید.
3.از قسمت warp text گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید.
گزینه square فکر می کنم برای کار شما مناسب باشه. مثلا گزینه پایین تریش یعنی Tight، متن دور عکس نوشته می‌شود و همچنین گزینه های دیگر و ...

همچنین این گزینه ها نیز در تراز کردن عکس های شما می تونه کمک حال باشه:

reza_19933

عضو جدید
سلام.
از اینجا این آموزش رو ببینید. آموزش از مهندس قاسمیان هست.
همچنین از آنجایی که می رفتید شماره صفحه رو انتخاب کنید می تونید حروف یونانی رو از این قسمت پیدا کنید:

و همچنین:

اینی که میگین درسته. الان من میخوام شماره های یونانی از صفحه ی 3 شروع بشه و صفحات اول و دوم شکاره نخوره. ولی بازم صفحات بالایی (یعنی صفحه ی اول و دوم) رو بصورت جدا شماره میزنه. مثلا صفحه اول و دوم میشن الف و ب و دوباره از صفحه ی سوم میزنه الف ب ج و ... من میخوام دو صفحه ی اولی شماره نخوره! هرکاری میکنم نمیشه.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اینی که میگین درسته. الان من میخوام شماره های یونانی از صفحه ی 3 شروع بشه و صفحات اول و دوم شکاره نخوره. ولی بازم صفحات بالایی (یعنی صفحه ی اول و دوم) رو بصورت جدا شماره میزنه. مثلا صفحه اول و دوم میشن الف و ب و دوباره از صفحه ی سوم میزنه الف ب ج و ... من میخوام دو صفحه ی اولی شماره نخوره! هرکاری میکنم نمیشه.

دقیقا باید این کار رو کنید:

من یکی واستون ایجاد کردم، ببینید:

دانلود

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یه فایل پی دی اف دانلود کردم، وقتی بازش می کنم صفحاتش به جای اینکه عمودی باشه، افقی هستن. باید گردنم و کج کنم تا بتونم مطالبش و بخونم.
....راهی هست که بشه درستش کنم؟

12*12

عضو جدید
تو foxit reader باید ctrl+alt++ صفحه ها رو بچرخونی...

ولی اگه ببندی و بازش کنی باز همون حالت عادی میشه...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

a.tahoori

عضو جدید
سلام
یه مشکل داشتم تو گذاشتن زیر نویس توی ورد برای عکس.
وقتی میزارم زیر نویس رو شماره رو درست با شماره فصل تطابق نمیده. اگر فصل اول و اولین تصویر هست اینجوری نمایش میده 0-1 و دومین تصویر رو 0-2 نمایش میده.
کسی میدونه علت چیه؟
البته تو اون پنجره caption اون عدد رو درست می نویسه مثالا 1-1 مینویسه ولی وقتی می خواد بندازه زیر عکس این مشکل براش پیش میآد....

amshahbazikl

عضو جدید
سلام
ابتدا در یک فایل 100 شیت را ایجاد کنید. روی شیت اول کلیک کنید. کلید shift را نگهداشته و روی شیت شماره 100 کلیک کنید. در این حالت تمام شیت ها انتخاب می شوند. در یک سلول مطلب خود را بنویسید.
با این کار این مطلب در تمام 100 شیت نوشته می شود.
برای خروج از انتخاب شیت ها بر روی یکی از آنها کلیک کنید.
البته با این روش می توانید در همه شیت ها همزمان جدول بکشید، رنگ زمینه و فونت را عوض کنید و به طور کلی هر کاری که در شیت اول انجام شود به همه شیت ها اعمال می شود

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخواستم فهرست بسازم ولی باید شماره صفحه فهرست از حروف الف ا فارسی باشه که نمیدونم اینو چجوری باید بزنم
و یه مشکل دیگه هم که هست
اگه بخوام استایل ها اتفاده کنم که فهرست ساخته بشه باید برنم اول همون مقاله ولی نمیخوام اول باشه میخوام شماره صفحه هام از مقدمه شروع بشه

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخواستم فهرست بسازم ولی باید شماره صفحه فهرست از حروف الف ا فارسی باشه که نمیدونم اینو چجوری باید بزنم
و یه مشکل دیگه هم که هست
اگه بخوام استایل ها اتفاده کنم که فهرست ساخته بشه باید برنم اول همون مقاله ولی نمیخوام اول باشه میخوام شماره صفحه هام از مقدمه شروع بشه

فهمیدم مشکل از چی بود

دوباره شماره گذاری کردم و لینکش رو برداشم حل شدش

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان اعداد در متن پایان نامه با حروف نوشته میشه یا به صورت عددی؟
عزیزم معمولا صفحه های ابتدایی تا فهرست با حروف ابجد شماره گذاری میشه و بعد فهرست به صورت اعداد از یک شروع میشه
ولی باز فرمت هر دانشگاهی با دانشگاه دیگه متفاوته حتما به فرمت دانشگاهتون نگاه کن

مهرناز*

عضو جدید
عزیزم معمولا صفحه های ابتدایی تا فهرست با حروف ابجد شماره گذاری میشه و بعد فهرست به صورت اعداد از یک شروع میشه
ولی باز فرمت هر دانشگاهی با دانشگاه دیگه متفاوته حتما به فرمت دانشگاهتون نگاه کن

سلام عزیزم....... ممنون ولی منظورم این نبود..........مثلا تو متن پایان نامه 5 دستگاه درسته یا پنج دستگاه؟ 5 یا پنج؟

12*12

عضو جدید

سلام عزیزم....... ممنون ولی منظورم این نبود..........مثلا تو متن پایان نامه 5 دستگاه درسته یا پنج دستگاه؟ 5 یا پنج؟
دقیق نمیشه گفت باید از دانشکده خودت بپرسی...
ولی باید پنج دستگاه درست باشه...

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

leynaz

عضو جدید

اینطوری که عرفش هست معمولا زیر بیست رو با حروف مینویسن بقیه رو به عدد؛
ولی خب بستگی به دانشگاه داره
دستورالعمل نوشتن پایان نامه ها رو از سایت دانشگاهتون دانلود کنین

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

مهرناز*

عضو جدید
اینطوری که عرفش هست معمولا زیر بیست رو با حروف مینویسن بقیه رو به عدد؛
ولی خب بستگی به دانشگاه داره
دستورالعمل نوشتن پایان نامه ها رو از سایت دانشگاهتون دانلود کنین

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

ممنون دوست عزیز والا ننوشته تو دستورالعملش........... من پرسیدم میگن زیر ده یعنی تک رقمی ها با عدد بقیه با حروف

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:.روشی وجود داره که با استفاده از اون بتونیم بخشی از متن یه فایل پی دی اف رو هایلایت کنیم؟ البته منظورم فایل پی دی افی نیست که اول تایپ کردن بعد با فرمت پی دی اف ذخیره ش کردن، منظورم فایل پی دی افی هستش که از یه کتاب اسکن شده.

12*12

عضو جدید

سلام دوستان:gol:.روشی وجود داره که با استفاده از اون بتونیم بخشی از متن یه فایل پی دی اف رو هایلایت کنیم؟ البته منظورم فایل پی دی افی نیست که اول تایپ کردن بعد با فرمت پی دی اف ذخیره ش کردن، منظورم فایل پی دی افی هستش که از یه کتاب اسکن شده.
برای کامپیوتر میتونی از foxitreader استفاده کنی، توی گوشی هم از xodo pdf.
البته نرم افزار های دیگه ای هم هست مثل nitro pdf یا خیلی های دیگه ولی foxitreaderرایج تره.

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

مهرناز*

عضو جدید
با سلام
دوستان برای این که زیر header هایی که منویسیم خط بندازیم باید کدوم گزینه رو فعال کنیم.
1.jpg

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مخواستم دوتا فهرست جداگانه بسازم برای یک فایل چجوی باید این کار رو بکنم

مثلا فهرست مطالب
فهرست اشکال
قبلا با هدینگ ها یه فهرست مطالب ساختم
فقط یجوری باشه اونا بهم نریزه که خیلی درد سر داره درست کردنش

ورد 2013

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مخواستم دوتا فهرست جداگانه بسازم برای یک فایل چجوی باید این کار رو بکنم

مثلا فهرست مطالب
فهرست اشکال
قبلا با هدینگ ها یه فهرست مطالب ساختم
فقط یجوری باشه اونا بهم نریزه که خیلی درد سر داره درست کردنش

ورد 2013

سلام دوست عزیز
چند راه داره ولی راحت ترینشو میگم بهت
فهرست مطالب رو که بلدی چطوری بذاری
برای فهرست اشکال و اینا تو تب reference قسمت captions گزینه insert table of figure رو بزن
بقیش دیگه مشخصه

SEMINAR

کاربر فعال
سلام بر دوست عزیز
2تا سوال:
1- یک فایل پاور پوینت با کدام یک از پسوندهای ورد قابل ذخیره سازی هست؟ rtf/ doc / dot
2- یک فایل پاور پوینت با کدام پسوند ذخیره کنیم تا همیشه در وضعیت slid show باشه؟ pot/ ppt/ pps/ wmv

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوست عزیز
2تا سوال:
1- یک فایل پاور پوینت با کدام یک از پسوندهای ورد قابل ذخیره سازی هست؟ rtf/ doc / dot
2- یک فایل پاور پوینت با کدام پسوند ذخیره کنیم تا همیشه در وضعیت slid show باشه؟ pot/ ppt/ pps/ wmv

سلام
1- rtf
2- pps و ppsx