پاسخ به سوالات شما در مورد Industrial Automation

iris-f

عضو جدید
سلام
در نرم افزار Eplan شما نقشه طراحی می کنید، پس خروجی شما نیز نقشه خواهد بود.

یعنی جدول، نمودار یا هر چیزی که به صورت آماری باشه که آیا نقشه درست کار می کنه رو بهم نمی ده؟
پس چطور می شه باهاش شبیه سازی کرد و چطور جز نرم افزارهای شبیه سازی ست؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی جدول، نمودار یا هر چیزی که به صورت آماری باشه که آیا نقشه درست کار می کنه رو بهم نمی ده؟
پس چطور می شه باهاش شبیه سازی کرد و چطور جز نرم افزارهای شبیه سازی ست؟

دوست عزیز
صحت عملکرد و طراحی مدار با خود شما هست، نرم افزار طراحی شما را آنالیز می کنه و بعد ایرادهای لاجیکی و طراحی رو در میاره.
گزارش ها و جدول ها هم بر اساس طراحی صورت گرفته توسط شما قابل ارائه است.

javadctrl

عضو جدید
با سلام.
لطفا اگه کسی در مورد نحوه برنامه نویسی تاچ پنل های دلتل با نرم افزار SCREEN EDITOR مطلبی داره ارسال کنه .
به شدت لازم دارم.
با تشکر از این پست مفید و پر محتوا برای کنترلی ها.....;)

مخابرات89

عضو جدید
سلام . یک سوال ابتدایی

سلام . یک سوال ابتدایی

مهندس ، من رشتم مخابراته سر رشته ای از کنترل صنعتی هم ندارم اما از قضا کارم به موتور سرو گیر افتاده که نمی دونم اصلا چه جوری راه اندازیش کنم . با plc s7 200
آشنایی دارم و میخوام یه قطعه ای رو با آهنربا توسط سرو بردارم و 180 درجه بچرخونم .
لطفا راهنمایی کنید که من از کجا باید شروع کنم
مرسی

GNMS

عضو جدید
مهندس ، من رشتم مخابراته سر رشته ای از کنترل صنعتی هم ندارم اما از قضا کارم به موتور سرو گیر افتاده که نمی دونم اصلا چه جوری راه اندازیش کنم . با plc s7 200
آشنایی دارم و میخوام یه قطعه ای رو با آهنربا توسط سرو بردارم و 180 درجه بچرخونم .
لطفا راهنمایی کنید که من از کجا باید شروع کنم
مرسی

مخابرات 89 عزیز با سلام

ورودی درایو موتور سرو معمولاً قطار پالس هست که PLC S7-200 خیلی خوب ساپورت میکنه. توی نرم افزار Step7 microwin سمت چپ توی قسمت wizard یه گزینه هست به نام PTO/PWM که مخفف Pulse Train Output/Pulse width Modulation هست. از این قسمت میتونی فرکانس خروجی، سرعت حرکت، شتاب و ... رو تنظیم کنی. بعد از این که اینکارو کردی توی قسمت Instruction, Call Subroutines دو تا گزینه برای کنترل و شروع حرکت اضافه میشه که میتونی با اونها حرکت سروموتور رو کنترل کنی. توی عکس پیوست این گزینه ها رو نشون دادم. بازهم اگه سوالی داشتی، خوشحال میشم کمکت کنم.
PTO.jpg
GNMS

سلام
از تاپیک خوبتون متشکرم من کارمند شرکت درنامهر که نماینده FATEK PLC و BEIJER HMI و LINCON HMI هست البته این ها بخشی از محصولات ما در زمینه اتوماسیون صنعتی هست. با توجه به اینکه داکیومنت ها و فیلم های آموزشی کاملی در این زمینه ها در دست دارم می تونم هر اطلاعاتی که در این زمینه بخواهید در اختیارتون بگذارم. در ضمن همکاران واحد فنی من اماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند 22883170

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان جدید و قدیم
.
.

چند سال پیش هدفم از ایجاد این تاپیک به اشتراک گذاری اندوخته های علمی ام بود در زمینه اتوماسیون و متاسفانه دورانی فشارهای کاری و زندگی عرصه را بر ادامه این هدف تنگ نمود . به لطف خداوند بتوانم از این پس به ادامه این تاپیک مشغول شوم ... البته با کسب اجازه از دوستان خوب و قدیمی خودم .

ARC_2008

مدیر بازنشسته
مخابرات 89 عزیز با سلام

ورودی درایو موتور سرو معمولاً قطار پالس هست که PLC S7-200 خیلی خوب ساپورت میکنه. توی نرم افزار Step7 microwin سمت چپ توی قسمت wizard یه گزینه هست به نام PTO/PWM که مخفف Pulse Train Output/Pulse width Modulation هست. از این قسمت میتونی فرکانس خروجی، سرعت حرکت، شتاب و ... رو تنظیم کنی. بعد از این که اینکارو کردی توی قسمت Instruction, Call Subroutines دو تا گزینه برای کنترل و شروع حرکت اضافه میشه که میتونی با اونها حرکت سروموتور رو کنترل کنی. توی عکس پیوست این گزینه ها رو نشون دادم. بازهم اگه سوالی داشتی، خوشحال میشم کمکت کنم.
مشاهده پیوست 154437
GNMS
سلام
ممکن است بتوانید از سیستم کنترل داخلی سرو استفاده نمود . مدل سرو خود را بفرمائیدو برند آن را .در صورت لزوم می توانید به من تماس بگیرید : 09123387781 ( میمندی)

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام.
لطفا اگه کسی در مورد نحوه برنامه نویسی تاچ پنل های دلتل با نرم افزار SCREEN EDITOR مطلبی داره ارسال کنه .
به شدت لازم دارم.
با تشکر از این پست مفید و پر محتوا برای کنترلی ها.....;)
نرم اقزاری است ساده و آسان . اگر تا به حال با نرم افزارهای مانیتورینگ کار کرده اید و جای خاصی از آن را مشکل دارید. بفرمائید. من کار کرده ام . ولی اگر می خواهید کلا از ابتدا توضیح دهم ... باز بفرمایئد شروع می کنم

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من احتیاج به کمک در زمینه راه اندازی سرو موتور دارم ومکنترل اون از طریق PLC و درنهایت با HMI چطور میتونم سرو موتور رو بهش پالس بدم از طریق PLC
با تشکر از شما
مدل plc ... hmi و سرو خودتان را بفرمایئد تا بگویم

jolietsezar

عضو جدید
سلام
برای اتصال دو اینورتر به هم که دومی تابع اولی باشه یه راه خیلی ساده استفاده از خروجی آنالوگ اینورتر هستش که میتونی که میتونی در دلتا گروه 3 رو ببینی و خروجی آنالوگ رو روی فرکانس تعبیه کنی و سپس در اینورتر دومی ورودی سورس فرکانس رو آنالوگ بدی

jolietsezar

عضو جدید
سلام به همگی
واسم یه مشکلی پیش اومده اگه بدونین میشه راهنماییم کنین ...
اونایی که با plc fatek کار کردن حتما کنتاکت S0-s255رو دیدن تا اونجایی که من شنیدم شبیه مموریهای داخلی پی ال سی M0-255 عمل میکنند ولی تو حالت استپ یعنی در برنامه های پله ای ... میتونین با یه مثال برام توضیح بدین ؟؟... اینم ایمیل منه با تشکر : Delta_group@ymail.com

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
واسم یه مشکلی پیش اومده اگه بدونین میشه راهنماییم کنین ...
اونایی که با plc fatek کار کردن حتما کنتاکت S0-s255رو دیدن تا اونجایی که من شنیدم شبیه مموریهای داخلی پی ال سی M0-255 عمل میکنند ولی تو حالت استپ یعنی در برنامه های پله ای ... میتونین با یه مثال برام توضیح بدین ؟؟... اینم ایمیل منه با تشکر : Delta_group@ymail.com
اینا با هم هیچ تفاوتی ندارد. . .یه زمانی برای ترتیبی نوشتن از گروه S ها استفاده می شد . ولی اکنون دیگر نه

asad heidar

کاربر فعال
سلام
من تازه این تایپک را پیدا کردم و به نظرم واقعا تاپیک مفیدیه. از همه دوستان ممنونم.
یه مشکلی که برای من پیش آمده اینه که من برای کنترل یه دستگاهی(شبیه به cnc که 3محور داره) مجبور به استفاده از سرو موتور و سرو درایو های Omron هستم ولی من آشنایی خیلی ابتدایی با سروها دارم، ممنون میشم از دوستانی که اطلاعاتی حتی ابتدایی و پیش پا افتاده در اختیار من قرار بدن.:smile:

javadctrl

عضو جدید
wincc password

wincc password

با سلام و خسته نباشید. دوست ارجمند من در مورد نرم افزار wincc سوالی برام مطرحه که اگه میشه جوابم رو بدید. سورس برنامه یک پروژه مانیتورینگ با wincc رو در اختیار دارم که چن سطح دسترسی براش تعریف شده. در قسمت یوزر ادمینستراتور برنامه پسورد یوزر ها به صورت ستاره نمایش داده میشه و به این پسورد ها نیاز دارم. برای دیدن پسوردها چکار باید انجام داد.ممنون از این که اطلاعات و تجربیات ارزشمند خود را در اختیار بقیه دوستان قرار میدهید.تشکرات فراوان. zafari.ctrl@gmail.com

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید. دوست ارجمند من در مورد نرم افزار wincc سوالی برام مطرحه که اگه میشه جوابم رو بدید. سورس برنامه یک پروژه مانیتورینگ با wincc رو در اختیار دارم که چن سطح دسترسی براش تعریف شده. در قسمت یوزر ادمینستراتور برنامه پسورد یوزر ها به صورت ستاره نمایش داده میشه و به این پسورد ها نیاز دارم. برای دیدن پسوردها چکار باید انجام داد.ممنون از این که اطلاعات و تجربیات ارزشمند خود را در اختیار بقیه دوستان قرار میدهید.تشکرات فراوان. zafari.ctrl@gmail.com

برای اینکار می تونید از نرم افزارهای نمایش دهنده پسوردهای ستاره ای استفاده نمایید.

javadctrl

عضو جدید
برای اینکار می تونید از نرم افزارهای نمایش دهنده پسوردهای ستاره ای استفاده نمایید.

Benefic.H عزیر .با سلام.ممنون از راهنمایتون. اما من یکی دوتا از این نرم افزار ها را دانلود و اجرا کردم. اما پسوردها رو نشان نداد . اگر لطف کنید و لینک دانلود نرم افزاری رو که خود شما از اون نتیجه گرفتید رو بزارید سپاسگزار میشم.واسه پسورد نرم افزار wincc لازم داشتم.

asad heidar

کاربر فعال
با سلام خدمت تک تک دوستان عزیز
پیرو یادداشت قبلی در خصوص آموزش PLC ، از آنجا که زمان کافی برای تهیه نوشته های تایپ شده ندارم ، لذا می توانم پاسخگوی سوالات شما عزیزان در خصوص PLC ، HMI ، servo drive ، inverter و ... باشم. تصور می کنم این که پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشم ، مزیت های بیشتری در پی خواهد داشت . البته از فراهم نمودن نوشته های بکر نیز اجتناب نخواهم نمود.

سلام
پس چرا کسی به من کمک نمیکنه؟!!!!
نکنه به خاطر تازه وارد بودنمه؟!!!!
یعنی هیچ کس هیچ اطلاعاتی در زمینه servo نداره!؟!؟!؟!؟

بالا