يي چينگ (نوشتار دگرگونيها) ....

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي درك بهتر شش خطي ها آنها را با مكمل و متمم خودشان مقايسه كنيد. متمم يك شش خطي شش خطي هست كه خطوط يانگ و ين آن شش خطي درست مخالف شش خطي شما باشد. مثال: شش خطي شماره 11 در مقايسه با شش خطي شماره 12 در مثال مربوط به پست شماره 26 كه در بالا آورده شد....

r.kh

عضو جدید
طراوت عزیز ...
ممنون از تاپیک جالبی که ایجاد کردید . من میخوام این کتاب رو تهیه کنم . اتفاقا چند روزه که سر یک دوراهی گیر کردم و نه با منطق و نه با احساس نمیتونم حلش کنم ...
میخوام این روش رو تست کنم شاید بهم کمک کنه . :gol:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراوت عزیز ...
ممنون از تاپیک جالبی که ایجاد کردید . من میخوام این کتاب رو تهیه کنم . اتفاقا چند روزه که سر یک دوراهی گیر کردم و نه با منطق و نه با احساس نمیتونم حلش کنم ...
میخوام این روش رو تست کنم شاید بهم کمک کنه . :gol:

سلام عزيزم ...
خواهش ميكنم. اگر كتاب را هم تهيه نكرديد طوري نيست من در خدمت همه دوستان هستم تا مطالب كتابهاي يي چينگي كه دارم را بي كم و كاست تقديم كنم. در ضمن بنا دارم كه كل كتاب يي چينگ را بصورت خلاصه در اينجا تايپ كنم و قرار دهم. ولي اگر خواستيد بخريد حتما كتابي را بخريد كه از نظر حجم (تعداد برگ) از بقيه حجيم تر باشد. چون تفسير يي چينگ بسيار مشكل است و هر چه توضيحات كتاب بيشتر باشد بهتر است.
اميدوارم مشكلات شما به خوبي و خوشي برطرف شود:gol:

• Like
واکنش ها: r.kh

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
نگاهي به يي‌چينگ

نگاهي به يي‌چينگ

"يي چينگ" يا "کتاب تقديرات" کهن‌ترين اثر به‌جا مانده از چين باستان است. قدمت اين کتاب به چهار هزار سال مي‌رسد. اين اثر که حاصل تفکرات جمعي از حکيمان چين است، همواره در طول تاريخ مورد توجه متفکران چين بوده است.
يي چينگ فال‌نامه‌ي چيني‌هاست و مردم چين از روي علايم و رمزهاي آن براي خود فال مي‌گيرند و طالع‌بيني مي‌کنند.
يي چينگ در طول تاريخ بر روي مکتب‌ها و آيين‌هاي مختلف تأثير گذارده است که مهم‌ترين تأثير آن در دنياي باستان بر روي "تائوئيسم" 1 و "آيين کنفوسيوس"‌بوده است. در اهميت اين اثر همين بس که کنفوسيوس درباره‌ي آن چنين مي‌گويد:
"اگر چند سال بر زندگي من افزوده مي‌شد، من پنجاه سال آن‌را به مطالعه‌ي "يي چينگ" اختصاص مي‌دادم و بدين ترتيب ممکن بود از ارتکاب اشتباهات فاحش خودداري کنم."
"يي چينگ" تفسيري از انسان و جهان ارائه مي‌دهد که بعدها در انديشه‌هاي لائوتسه و ديگر متفکران بازگو مي‌شود. يي‌چينگ ريشه همه‌ي موجودات را "تاي چي" Tai Ch مي‌داند. همه‌چيز از تاي‌چي مي‌آيد و به تاي‌چي باز مي‌گردد. تاي‌چي بر همه موجودات احاطه دارد و در عين حال محاط در اشيا نيز هست.
اصل تغيير و تحول هم از اصولي است که يي‌چينگ بر روي آن تأکيد دارد. يي‌چينگ مي‌گويد که همه چيز در حال تغيير است. هيچ چيز پاياني ندارد. هر پاياني خود، نقطه آغازي است. "خورشيد مي‌رود و ماه مي‌آيد. ماه مي‌رود و خورشيد مي‌آيد. خورشيد و ماه جانشين يک‌ديگر مي‌شوند، و ثمره آن، درخشش آن‌هاست."
تغيير و تحول در واقع بر اثر تداخل دو نيروي اوليه "يانگ"‌و "ين" که عناصر مثبت و منفي اشيا هستند ناشي مي‌شوند. يي‌چينگ در واقع "اصل تغير" را با "اصل تضاد" ارتباط مي‌دهد.
يي‌چينگ مي‌‌خواهد نشان دهد که هيچ امري تصادفي و يا حتا خودمختار نيست. همه امور راه تغييرناپذير "تائو" را دنبال مي‌کنند. درست است که همه اشيا و امور تغيير پيدا مي‌کنند،‌ اما در جهتي معين تغيير و تحول پيدا مي‌کنند. مطالعه يي‌چينگ و استفاده از آن،‌ راه زندگي را مي‌نمايد. با طالع‌بيني به وسيله يي‌چينگ مي‌توان پي برد که از کدام مسير بايد طي طريق کرد. 2

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
کافر جان بسيار عالي بود :gol: ممنون از زحمتت عزيز ....

خلاصه ويژگيهاي هشت سه خطي فو هسي:

آسمان(چي،ين): آسمان، سپهر، روز

*قدرت،نيروي خستگي ناپذير، استواري، روشني، خرد
*آفريننده، پويا، جامع و بيكران، نيرومند، جنگاور
*آغازه زمستان، سرد، يخ/جنوب
*پدر/اسب/سر

زمين(ك،اون): زمين، خاك، دشت، مرغزار، شب

*پذيرندگي، نرمي و سربه زيري، سرسپردگي و فداكاري، تاريكي، ناتواني، سازگاري، بخشندگي
*پرورش دهنده، پذيرنده، مادرانه، فروتن، آرام، آشتي جو، تسليم، پرگنجايش، ياريگر، بردبار
*آغازه پاييز، گرم/شمال
*مادر/گاو/شكم و رحم

تندر(چن): تندر، هوا، طوفان، الكتريسيته، زمين لرزه

*جنبش، پويش، لرزش، تندي، شگفت زدگي، باليدن، تكان ناگهاني
*تكان دهنده، برانگيزنده، شورانگيز، گسترنده، شتاب زده
*بهار/شمال خاوري
*بزرگترين پسر/اژدها/پا

آب(ك،آن): آب، باران، چشمه، مه، رود، ماه، ابر

*گودال، دشواري، خطر، ژرفناكي، تخيل
*بيم انگيز، رازدار، تنها، مقاوم، پركار، متكي به خود، بي باك، رازآميز، پرمفهوم
*زمستان/باختر
*پسر مياني/خوك/گوش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
درياچه(تويي): درياچه، مرداب، فلز، غار، دره

*شادكامي، لذت، سرشاري، خرسندي، گشادگي
*باصفا، شادمان، دوست داشتني، شلوغ كار
*پايان پاييز/جنوب خاوري
*جوانترين دختر/گوسفند/دهان

آتش(لي): آتش، خورشيد، قلب، آذرخش

*درخشندگي، هوشمندي، هشياري، شفافيت، روشنايي، پيوستگي
*وحشي و آتشين، روشن و درخشان، باشكوه، پيوسته، وابسته، زيبا
*ميانه تابستان/خاور
*دختر مياني/قرقاول/چشم

باد(سون): باد، چوب، درخت

*جنبش نرم، نفوذ آرام، موشكافي ملايم، نفوذكننده، تدريجي، لطيف، نرمش پذيري
*آغاز تابستان/جنوب باختري
*بزرگترين دختر/پرنده/ران

كوه(كن): كوه، تپه، صخره

*خاموشي گزيدن، بي جنبشي، آسودگي، پايداري، استواري، ژرف انديشي
*خموش، ايستاده، جنبش ناپذير، بازدارنده، پابرجا، يكدنده، خودسر، سركش
*پايان زمستان/شمال باختري
*جوانترين پسر/سگ/دست

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه كامپيوتري براي سكه اندازي در يي چينگ و تفسيرش:

I-Ching-Prophecy.exe

در ابتدا بايد پرسش خود را در محل مورد نظر وارد كنيد... فكر ميكنم كه برنامه از حروفش در توليد اعداد تصادفي براي قرعه استفاده ميكند. در ضمن توجه داشته باشيد كه در اين برنامه از سه سكه استفاده مي شود كه بايد شش بار انداخته شود در صورتي كه دو تا شير و يك خط بياد، شير محسوب ميشه و اگر دو تا خط و يك شير بياد، خط محسوب ميشه... اگر سه تا خط بياد يا سه تا شير بياد، خط دگرگون شونده داريم كه رنگ شماره آن خط، قرمز ميشه و در صورتي كه بيش از يك خط دگرگون شونده داشته باشيم بايد شش خطي را تبديل كنيم: به اين صورت كه هر خط دگرگون شونده يانگ به خط معمولي ين و خط دگرگون شونده ين به خط معمولي يانگ تبديل شده و شش خطي بدست آمده را در حالت ايستا( بدون خطوط دگرگون شونده) بعنوان آينده احتمالي، بررسي ميكنيم...
در ضمن دايره اي كه نمايش ميدهد، خطوط رولينگ هستند كه بعدا توضيح خواهم داد.

آخرین ویرایش:

Saber-jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم . اسم این کتاب دقیقا چیه ؟
من یه پیام براتون گذاشتم اگه ممکنه جواب بدین ممنون .
من از نرم افزار پرسیدم و یه جواب خیلی عجیب بهم داد که تو پیام بهتون توضیح دادم ، نظرتون چیه ؟

آخرین ویرایش:

Saber-jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پيامي از شما دريافت نكردم ....:question:
من نرم افزار رو دانلود کردم ، و یه سوال رو به فارسی در قسمت مربوطه نوشتم که بعد از ok کردن فونت سوال عوض شد (چون به فارسی نوشته بودم خودش تبدیل کرد) و بعد از انداختن سکه ها یه توضیحی به انگلیسی داد که بعد از ترجمه اون واقعا شوکه شدم ! :surprised:برام واقعا جالب بود ، جوابی که یی چینگ داد دقیقا مربوط بود به سوالم ، یعنی دقیقا جواب سوالم بود انگار که یه نفر جوابم رو داده ! من اولش که توضیحات شما رو درباره یی چینگ خوندم تو دلم بهتون خندیدم ولی بعد از امتحان !!!! فقط می تونم بگم ، خدای من ، مگه میشه ؟!!!! حیف که برام ممکن نیست سوالی رو که پرسیدم رو بگم !:redface:
ودیگه اینکه در جواب دو قسمت Hexagram اومد که هر کدوم رو با یه عدد نشون میده ؟ قضیه اونا چیه ؟؟

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پست شماره 36 خدمتتون تقريبا توضيح دادم... وقتي شش خطي شما، داراي خط دگرگون شونده باشد (سه شير يا سه خط) شش خطي تبديل شده آنرا در پايين شش خطي اصلي، براي شما قرار ميدهد. و شما علاوه بر خط دگرگون شونده و شش خطي مربوطه بايد شش خطي تبديل شده كه در پايين شش خطي شماست را هم بعنوان آينده سوال خود در نظر داشته باشيد. اگر خطوط دگرگون شونده بيش از يكي باشد، شرح آنها ممكن است ضد و نقيض باشد لذا ديگر نميتوانيد به شرح خطوط دگرگون شونده اعتماد كنيد و بايد به شش خطي تبديل شده در چهره ايستاي آن توجه داشته باشيد.
شماره هايي كه به هر يك از شش خطي ها مي دهد، نمايانگر جايگاه شش خطي در كتاب است. ما از شش خطي شماره يك تا شش خطي شماره 64 داريم. كه هر كدام از شش خطي ها به همراه توضيح خط دگرگون شونده احتمالي (6 تا توضيح براي خط يكم تا ششم) در كتاب بصورت مجزا شرح داده شده است.

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد!
راستش یه تا سوال داشتم...
اینکه اگر کسی به یی چینگ اعتقاد نداشته باشه باز می تونه ازش سوال بپرسه؟

آخرین ویرایش:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد!
راستش یه تا سوال داشتم...
اینکه اگر کسی به یی چینگ اعتقاد نداشته باشه باز می تونه ازش سوال بپرسه؟

سلام ...ببخشيد اتفاقي پست شما رو ديدم ... پستهاي جديد را سايت اعلام نميكنه....

البته كه ميتوانيد سوالتان را بپرسيد..... يي چينگ فقط راهنمايي ميكند... زواياي پنهاني را براي شما روشن ميسازد... و شما مجبور ميشويد كه بيشتر در مورد سوالتان فكر كنيد... يي چينگ شخص(مثل حافظ) يا ابزار فال گرفتن(مثل فال قهوه) نيست ... حتي آينده قطعي را هم بيان نميكند... يي چينگ لحظه انداختن سكه ها را بررسي ميكند و ميگويد اگر به همين ترتيب پيش رويد و شرايط اطرافتون هم همين باشد، چنين خواهد شد... در ضمن تفسير يي چينگ بسيار مشكل است ....

رويداد هاي واقعي: (كه براي مولف آمريكايي كتاب اتفاق افتاده)

در سرگرداني بسر ميبرديم. تنها يك منزل براي ما باقي مانده بود و از لحاظ مالي احساس كمبود ميكرديم. (نقدينگي نداشتيم) نياز داشتيم كه در روش زندگي، تغيير كلي ايجاد كنيم. خانه خود را بفروش گذاشتيم ولي بهاييي كه خريدار مي پرداخت، بسيار كم بود.
سوال: آيا اين پيشنهاد خريد را بپذيريم؟
جواب: شش خطي 17 با خط متغير 2.

شش خطي 17 يعني " فعالانه در جستجوي چيزي بودن" و خط 2 از هدف و انتخاب صحبت ميكند. در مورد هدف، نوع زندگي ما با آرزوي ما خيلي فاصله داشت. در مورد انتخاب، دانستيم كه لازم است بخاطر امكانات بيشتر، از چيزي كه داريم بگذريم.
آيا بايد احتياط كنيم و زندگي فقيرانه خودمان را ادامه دهيم؟ و يا دنبال بهبود شرايط باشيم؟ بايد طبق نظر يي چينگ انتخاب كنيم.... ولي وقتي بطور جدي و طولاني به چشم انداز فروش خانه فكر كرديم، بدنبال فروش خانه رفتيم بدون پشيماني.

30 مارچ 1981، رئيس جمهور ريگان مورد سوء قصد قرار گرفته... نتيجه چه خواهد شد؟
جواب: شش خطي شماره 17 با خط متغير يك

شش خطي بسيار مناسبي است يعني بدنبال چيزي برويد كه طالب آن هستيد، آنرا با موفقيت بدست مي آوريد.

خط يكم: با وجود ضرر مقاوم باشيد: از بدبختي كه رنج ميكشيد رها ميشويد.

نتيجه اينكه ريگان بطور شگفت انگيزي سريعا بهبود حاصل كرد.

mexacett

عضو جدید
خسته نباشيد دوست عزيز

من بوسيله اون نرم افزار سوال رو نوشتم و اين شكل اومد

6) -----------------------
5) -----------------------
4) --------- ---------
3) -----------------------
2) -----------------------
1) --------- ---------

خودش ميگه hexagram 57
sun - the gentle

ولي من از توضيحاتش چيزي نفهميدم
ممنون ميشم اگر راهنمايي ام كنيد

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشيد دوست عزيز

من بوسيله اون نرم افزار سوال رو نوشتم و اين شكل اومد

6) -----------------------
5) -----------------------
4) --------- ---------
3) -----------------------
2) -----------------------
1) --------- ---------

خودش ميگه hexagram 57
sun - the gentle

ولي من از توضيحاتش چيزي نفهميدم
ممنون ميشم اگر راهنمايي ام كنيد

ممنون عزيز...
خط متغير را ننوشتيد... چه شماره اي را قرمز كرده بود؟ يعني سه تا شير يا سه تا خط نياورديد؟
اگر خط دگرگون شونده نداريد: شش خطي 57 يعني تاثير نفوذ كننده و از شما ميخواهد در مورد موضوع پرسشتان انعطاف پذيري نشان دهيد. اينكه در برابر اوضاع و زمانه حالتي از تسليم پذيري مشتاقانه نشان دهيد، شما را ياري مي دهد تا بينش دروني و ديد گسترده بدست آوريد.

توضيح من: يعني اينكه در گفتار و كردار مهرباني نشان دهيد و خود را با شرايط انطباق داده و سازگار باشيد. اگر احتياج به جلب موافقت كسي داريد: به شوخي بگم: تا جايي كه ميتونين جلوي طرف تعظيم كنيد (خواسته هاي اونو قبول كنيد) تا موافقتش را بگيريد.

mexacett

عضو جدید
ممنون عزيز...
خط متغير را ننوشتيد... چه شماره اي را قرمز كرده بود؟ يعني سه تا شير يا سه تا خط نياورديد؟
اگر خط دگرگون شونده نداريد: شش خطي 57 يعني تاثير نفوذ كننده و از شما ميخواهد در مورد موضوع پرسشتان انعطاف پذيري نشان دهيد. اينكه در برابر اوضاع و زمانه حالتي از تسليم پذيري مشتاقانه نشان دهيد، شما را ياري مي دهد تا بينش دروني و ديد گسترده بدست آوريد.

توضيح من: يعني اينكه در گفتار و كردار مهرباني نشان دهيد و خود را با شرايط انطباق داده و سازگار باشيد. اگر احتياج به جلب موافقت كسي داريد: به شوخي بگم: تا جايي كه ميتونين جلوي طرف تعظيم كنيد (خواسته هاي اونو قبول كنيد) تا موافقتش را بگيريد.

ببخشيد
اگر منظورتون از خط دگرگون همون معادل انگليسي TRANSFORMED HEXAGAGERAM هستش بايد بگم كه خط شماره يك قرمز شده بود
اصلا چرا خود متن انگليسي اش رو براتون نذارم ؟ اين پايين براتون پيوست كردم تا شايد كمكي كنه :

کد:
[B][B][COLOR=#663366]Hexagram 57[/COLOR][/B]

Sun - The Gentle (The Penetrating, Wind)[/B] 

[B]The Judgment[/B] 
The Gentle. Success through what is small. 
It furthers one to have somewhere to go. 
It furthers one to see the great man. 

[B]The Image[/B] 
Winds following one upon the other: 
The image of the Gently Penetrating. 
Thus the superior man 
Spreads his commands abroad 
And carries out his undertakings. 

[B]Six at the beginning means:[/B] 
In advancing and in retreating, 
The perseverance of a warrior furthers. 

[B]Six in fourth place means:[/B] 
Remorse vanishes. 
During the hunt 
Three kinds of game are caught. 

[B][COLOR=#663366][B]Transformed Hexagram 1[/B][/COLOR][/B]

[B]Chien - The Creative[/B] 

[B]The Judgement[/B] 
The creative works sublime success, 
Furthering [fördernd] through perseverance. 

[B]The Image[/B] 
The movement of heaven is full of power. 
Thus the superior man makes himself strong and (quite) untiring
البته من با اين جمله خيلي حال كردم و همين جملات عميق يي چينگ هستش كه منو جذب خودش كرده :
In advancing and in retreating, The perseverance of a warrior furthers

راستي ميدونيم كه هر كدوم از خطوط سه تايي ميتونه به جهت ها، فصول و بستگان فاميلي و غيره اشاره كنه . آيا از اونها هم ميشه براي تفسير استفاده كرد ؟

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد
اگر منظورتون از خط دگرگون همون معادل انگليسي TRANSFORMED HEXAGAGERAM هستش بايد بگم كه خط شماره يك قرمز شده بود
اصلا چرا خود متن انگليسي اش رو براتون نذارم ؟ اين پايين براتون پيوست كردم تا شايد كمكي كنه :

البته من با اين جمله خيلي حال كردم و همين جملات عميق يي چينگ هستش كه منو جذب خودش كرده :
In advancing and in retreating, The perseverance of a warrior furthers

راستي ميدونيم كه هر كدوم از خطوط سه تايي ميتونه به جهت ها، فصول و بستگان فاميلي و غيره اشاره كنه . آيا از اونها هم ميشه براي تفسير استفاده كرد ؟

سپاس دوست عزيز!
شش خطي شماره يك(نيروي آفريننده) كه به شما داده در واقع شكل تبديل شده شش خطي اوليه شما بعد از اعمال خطوط دگرگون شونده هست. بنابراين شما روي خطوط يك و چهارم خط دگرگون شونده داشته ايد كه به شش خطي شماره يك منجر شده...

كه خط چهار ميگويد: ممكن است فكر كنيد كه با انعطاف پذيري چيزي را از دست داده ايد اما با اين عمل در واقع برنده شده ايد و پاداش بزرگي دريافت خواهيد كرد. با اعتماد به نفس عمل كنيد.
و خط يك ميگويد: دو دلي زماني برطرف ميشود كه هدف مشخصي را دنبال كنيد. آيا مي آئيد و يا ميرويد؟
ولي آينده نزديك كه همان شش خطي شماره يك است ... چشم انداز اميد بخشي را براي سوال شما به دنبال دارد. و ميگويد كه همه چيز خوب پيش خواهد رفت. مسير انتخابي را با آرامش و بدون ترديد دنبال كنيد.

بله در تفسير يي چينگ از تمام اين موارد استفاده ميشود. يعني مثلا اگر قصد ... داريد بهتر است در چه جهتي و در چه فصلي و ... آنرا انجام دهيد.

آخرین ویرایش:

mexacett

عضو جدید
تشكر مي كنم از پاسختان و بسيار مورد استفاده واقع شد

اما حالا كه بحث جهات و فصول مطرح شد بهتر نيست كمي به رابطه بين يي چينگ و فنگ شويي بپردازيم ؟
پيشنهاد مي كنم تا از bagua شروع كنيم كه به نظر من كليد پيوند بين اين دو است
بازهم تشكر مي كنم

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشكر مي كنم از پاسختان و بسيار مورد استفاده واقع شد

اما حالا كه بحث جهات و فصول مطرح شد بهتر نيست كمي به رابطه بين يي چينگ و فنگ شويي بپردازيم ؟
پيشنهاد مي كنم تا از bagua شروع كنيم كه به نظر من كليد پيوند بين اين دو است
بازهم تشكر مي كنم

خواهش ميكنم ... اگه زحمتش با شما باشه ممنون ميشم ... :w27:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خط دگرگون شونده؟

چرا خط دگرگون شونده؟

خطوط دگرگون شونده، از شناختي ريشه گرفتند كه چينيان باستان از جهان داشتند و بنابر آن ، سپهر، از شب تا روز، تابستان تا زمستان، و از زندگي تا مرگ، پيوسته در حال دگرگوني است. بنابراين شش خطي ها از راه خطوط دگرگون شونده كه هنگام راهنمايي خواستن از يي چينگ رخ مي نمايد، به درون يكديگر جريان پيدا مي كنند.
يعني شش خطي يي چينگ با تاثير خطوط دگرگون شونده ممكن است به شش خطي ديگري تبديل شوند و يا اينكه خط دگرگون شونده، موضوع شش خطي را تغيير دهد.

samira.it

عضو جدید
سلام
مرسی از اطلاعاتی که از این کتاب گذاشتید
کتاب جالبی به نظر میاد

ش.د

عضو جدید
سلام........
شما از راهنمایی های این کتاب استفاده کردین؟؟من این کتابو دارم اما نمیدونم چطور ازش استفاده کنم و اینکه چطور میشه این کتابو رمز گشایی کرد منظورم ارتباط بین خطوطه. کتابی یا سایتی هست که در مورد این کتاب توضیح داده باشه
ممنون

galleon

عضو جدید
سلام.مطالبتون خیلی جالب بود. اما چرا ادامه ندادین؟ راستی من تست کردم چیزی که گفتین رو . تمام خطوطم yin شدن. اما نفهمیدم تفسیرش چیه! می شه راهنمایی کنین؟

shaswar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ببخشید لطف میفرمائید این کتاب رو بزارین تو تایپیک اگه ممکنه پی دی افش کنید که بتونیم استفاده بکنیم ممنونم از شما

abdollahi_sara

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
salam,in jadvale peyda kardane khotut ro mishe baramun bezarid?
va inke man chanja khundam ba 3 ta sekas,kudum shive doroste?

abdollahi_sara

عضو جدید
ایچینگ

ایچینگ

سلام
لطفا جدول ایچینگ رو بذارید تو سایت
من هیج جا پیدا نکردم
به کتاب هم دسترسی ندارم:redface:

mohsen_ali

عضو جدید
سلام و میشه اکه کسی کتاب و داره pdf شو بزاره ؟ من دسترسی ندارم بخرم برای دانلود هم پیدا نمیکنم . ممنون