| ویژه نامه | ۩۩۩ عروج ملکوتي حضرت امام خميني(ره) ۩۩۩

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

به مناسبت بيست و چهارمين سالگرد عروج ملکوتي

بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران

حضرت امام خميني(ره)

هر دل شد حجله ای برای غم تو

هر دیده چو دجله
است در ماتم تو

از یاد نرفته ای که دلها با توست

دل نیست مگر دلی که شد همدم تو . . .

09.jpg

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

رحلت آقا خمینی گریه کن

گریه کن ابر بهاریگریه کن

با من از این سوگواری گریه کن

دل ندارد طاقت هجران او

با دل من خود به یاری گریه کن

در فراق چهره مولای خویش

نایدازمن هیچ کاری گریه کن

چون دهم شرح غم اش را با کسی

تا همیشه، سوگواری گریه کن

دل به عشق اش داده ام دلداده ام

بهر این دل، دلفکاری گریه کن

می رسد خرداد و داداز یادِ او

کی توانم بردباری گریه کن

سالیانی می رود بی روی او

برجهان و نابِکاری گریه کن

دست ما از دامنش کوتاه شد

زان ما شد بی قراریگریه کن

صابر از دل کی رود اندوه او

در عزایش غصّه داری گریه کن

از خمینی درس دینداری بگیر

برچنان صبر و صبوری گریه کن

محمدتقي صابری

IMG10232955.jpg

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
آه ... آه ... امام مهربانم ... کی رود روی ماهت از نظرم ؟ ....

به سوی تو، به شوق روی تو، به طرف کوی تو
سپیده‌دم آیم، مگر تو را جویم، بگو کجایی ؟
نشان تو، گه از زمین گاهی ، ز آسمان جویم
ببین چه بی‌پروا ، ره تو می‌پویم ، بگو کجایی ؟

کی رود رخ ماهت از نظرم نظرم
به غیر نامت کی نام دگر ببرم

یک دم از خیال من، نمی‌روی ای غزال من
دگر چه پرسی ز حال من
تا هستم من، اسیر کوی توام، به آرزوی توام
اگر تو را جویم، حدیث دل گویم، بگو کجایی؟

http://s1.picofile.com/file/7685484080/mehran_zahedi_be_sooye_to_www_didarweb_ir.rar.html

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با دلی‌ آرام‌ و قلبی‌ مطمئن‌ و روحی‌ شاد و ضمیری‌ امیدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌، و به‌ سوی‌ جایگاه‌ ابدی‌ سفر می‌كنم‌. و به‌ دعای‌ خیر شما احتیاج‌ مبرم‌ دارم‌. و از خدای‌ رحمان‌ و رحیم‌ می‌خواهم‌ كه‌ عذرم‌ را در كوتاهی‌ خدمت‌ و قصور و تقصیر بپذیرد...

روحش متعالی

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2] نصحیت هایی حکیمانه از حضرت امام(ره) به فرزند گرامیشان حاج احمد آقا
[/h]
32.jpg

پسرم! از این مخلوقات میان تهى ، پوچ و هیچ ، باكى نداشته باش و چشم امیدى هرگز به آنها مبند، كه چشم داشتن به غیر او شرك است و باك از غیر او جل و علا و كفر.
پسرم ! تا نعمت جوانى را از دست ندادى فكر اصلاح خود باش كه در پیرى همه چیز را از دست مى دهى ، یكى از مكاید شیطان كه شاید بزرگترین آن باشد، كه پدرت بدان گرفتار بوده و هست - مگر رحمت حق تعالى دستگیر او باشد - استدراج است .
در عهد نوجوانى شیطان باطن ، كه بزرگترین دشمنان اوست ، او را از فكر اصلاح خود باز مى دارد، و امید مى دهد كه وقت زیاد است ، اكنون فصل برخوردارى از جوانى است ، و هر آن و هر ساعت و هر روز كه بر انسان مى گذرد، درجه درجه او را با وعده هاى پوچ از این فكر باز مى دارد تا ایام جوانى را از او بگیرد، و آنگاه كه جوانى رو به اتمام است ، او را به امید اصلاح در پیرى سرخوش مى كند و در ایام پیرى نیز این وسوسه شیطانى از او دست نكشد، و وعده توبه در آخر عمر مى دهد، و در آخر عمر و شهود موت ، حق تعالى را در نظر او مبغوض ترین موجود جلوه مى دهد كه محبوب او كه دنیاست از دستش گرفته است ، این حال اشخاصى است كه نور فطرت در آنها به كلى خاموش نشده است ، و اشخاصى هستند كه غرقاب دنیا بر آنها را از فكر اصلاح دور نگهداشته ، و غرور دنیا سرتا پاى آنان را فراگرفته است من خود چنین اشخاصى را در اهل علم اصطلاحى دیده ام و اكنون بعض آنها در قید حیاتند و ادیان را هیچ و پوچ مى دانند.
پسرم ! توجه كن كه هیچ یك از ما نمى تواند مطمئن باشد كه به این دام شیطانى نیفتد. عزیزم ! ادعیه ائمه معصومین را بخوان و ببین كه حسنات خود را سیئات مى دانند، و خود را مستحق عذاب الهى مى دانند، و به جز رحمت حق به چیزى نمى اندیشند، و اهل دنیا و آخوندهاى شكم پرور این ادعیه را تاویل مى كنند، چون حق جل و علا را نشناخته اند.

میزان در اعمال

پسرم ! نه گوشه گیرى صوفیانه دلیل پیوستن به حق است ، و نه ورود در جامعه و تشكیل حكومت ، شاهد گسستن از حق . میزان در اعمال انگیزه هاى آنهاست .
چه بسا عابد و زاهدى كه گرفتار دام ابلیس است و آن دام گستر، با آنچه مناسب او است ، چون خود بینى و خود خواهى و غرور و عجب و بزرگ بینى و تحقیر خلق الله و شرك خفى و امثال آنها، او را از حق دور و به شرك مى كشاند و چه بسا متصدى امور حكومت كه با انگیزه الهى به معدن قرب حق نائل مى شود... پس میزان عرفان و حرمان ، انگیزه است .
هر قدر انگیزه ها به نور فطرت نزدیكتر باشند و از حجب ، حتى حجب نور وارسته تر، به مبداء نور وابسته ترند، تا آنجا كه سخن از وابستگى نیز كفر است .
پسرم ! از زیر بار مسؤ ولیت انسانى كه خدمت به حق در صورت خدمت به خلق است شانه خالى مكن ، كه تاخت و تاز شیطان در این میدان ، كمتر از میدان تاخت و تاز در بین مسئولین و دست اندركاران نیست ، و دست و پا براى بدست آوردن مقام ، هر چه باشد، چه مقام معنوى و چه مادى مزن ، به عذر آن كه مى خواهم به معارف الهى نزدیك شوم ، یا خدمت به عبادالله نمایم ، كه توجه به آن از شیطان است ، چه رسد كه كوشش براى به دست آوردن آن .
باید معارف به قلب برسد

پسرم! كوشش كن كلمه توحید را كه بزرگترین كلمه است ، و والاترین جمله است ، از عقلت به قلبت برسانى ، كه حظ عقل همان اعتقاد جازم برهانى است ، و این حاصل برهان اگر با مجاهدت و تلقین به قلب نرسد، فایده و اثرش ‍ناچیز است .
چه بسا بعضی از همین اصحاب برهان عقلى و استدلال فلسفى بیشتر از دیگران در دام ابلیس و نفس خبیث مى باشند، (پاى استدلالیان چوبین بود)، و آنگاه این قدم برهانى و عقلى تبدیل به قدم روحانى و ایمانى مى شود كه از افق عقل به مقام قلب برسد، و قلب باور كند آنچه را استدلال اثبات عقلى كرده است .
پسرم ! مجاهده كن كه دل را به خدا بسپارى و موثرى جز او ندانى .

بى توجهى به ثناى ثناجویان

پسرم ! چه خوب است به خود تلقین كنى ، و به باور خود بیاورى یك واقعیت را كه مدح مداحان و ثناى ثناجویان چه بسا كه انسان را به هلاكت برساند، و از تهذیب دور و دورتر سازد.
تاثیر سوء ثناى جمیل در نفس آلودده ما، مایه بدبختیها و دور افتادگى ها از پیشگاه مقدس حق - جل و علا - براى ما ضعفاء النفوس خواهد بود، و شاید عیبجویى ها و شایعه پراكنى ها براى علاج معایب نفسانى ما سودمند باشد، كه هست همچون عمل جراحى دردناك كه موجب سلامت مریض ‍ مى شود. آنان كه با ثناهاى خود ما را از جوار حق دور مى كنند، دوستانى هستند كه با دوستى خود به ما دشمنى مى كنند و آنان كه پندارند با عیب گوئى و فحاشى و شایعه سازى به ما دشمنى مى كنند، دشمنانى هستند كه با عمل خود ما را اگر لایق باشیم ، اصلاح مى كنند، و در صورت دشمنى به ما دوستى مى نمایند. من و تو اگر این حقیقت را باور كنیم ، و حیله هاى شیطانى و نفسانى بگذارند واقعیات را آن طور كه هستند ببینیم ، آنگاه از مدح مداحان و ثناى ثناجویان آن طور پریشان مى شویم كه امروز از عیب جوئى دشمنان و شایعه سازى بدخواهان ؛ و عیب جوئى را آن گونه استقبال مى كنیم كه امروز از مداحى ها و یاوه گوئیهاى ثناخوانان . اگر از آنچه ذكر شد به قلبت برسد، از ناملایمات و دروغ پردازیها ناراحت نمى شودى ، و آرامش ‍ قلب پیدا مى كنى ، كه ناراحتیها اكثرا از خود خواهى است . خداوند همه ما را از آن نجات مرحمت فرماید.

آفات حب دنیا

پسرم ! هیچگاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش كه حب دنیا، گرچه حلالش باشد، راءس همه خطایا است ، چه خود حجاب بزرگ است و انسان را ناچار به دنیاى حرام مى كشاند. تو جوانى و با قدرت جوانى كه حق داده است مى توانى اولین قدم انحراف را قطع كنى و نگذارى به قدم هاى دیگر كشیده شوى كه هر قدمى ، قدم هائى در پى دارد، و هر گناهى - گرچه كوچك - به گناهان بزرگ و بزرگتر انسان را كشد، به طورى كه گناهان بسیار بزرگ در نظر انسان ناچیز آید، بلكه گاهى اشخاص به ارتكاب بعض كبائر به یكدیگر فخر مى كنند، و گاهى به واسطه شدت ظلمات و حجاب هاى دنیوى ،
منكر به نظر معروف ، و معروف منكر مى گردد

منبع...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادش بخیر قبلا یه شعر درباره امام گفته بودم الان یادم رفته

این شعرو الان گفتم.باشه جای اون شعری که یادم رفت:

"آب تشنه است که تا جام تو را نوش کند / آتش عشق خود از لعل تو خاموش کند
حکمت این است ز اسودگی و سردی خاک / تا صدای قدم پای تو را گوش کند"

منظورم از بیت اول اینه که:اب که خودش نماد پاکی و روشنی و حقیقته دنبال اینه که از جام حقیقت و صدق و صفای تو بنوشه ( و مصرع دوم): و در حالت عادی که لب انسان به دنبال ابه ولی اینجا اب هست که میخواد به لب تو برسه و و در واقع به وصال معشوقش نایل بشه
بیت دوم هم:یعنی دلیل اینکه زمین ساکته و حرکتی نداره اینه که دوست داره صدای قدمهای تو رو بشنوه

آخرین ویرایش:

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امام ما، در حدیث دیگران! (1)

امام ما، در حدیث دیگران! (1)

ایندیپندت/ روزنامه ی انگلیسی

به ندرت اتفاق می افتد می افتد که مردی به تنهایی مسیر تاریخ را عوض کند، امّا این همان کاری بود که آیت الله خمینی از عهده ی آن بر آمد!

گورباچف/
رئیس ابر قدرت شرق

... و معتقدم آیت الله خمینی فراتر از زمان می اندیشید و در بعد مکان نمی گنجید. اگر آن روز پیشگویی آیت الله را جدی می گرفتم، وضعمان چنین نبود!!

فاینانشینال تایمز/
انگلیس

آیت الله روح الله خمینی_ رهبر ایران_ را با زیر فشار گذاشتن نمی شود تضعیف کرد.

و نمی شود اورا به تغییر و تبدیل وظیفه ای که به نظر او از جانب خدا محول شده وادار کرد.

او به راستی تسخیر ناپذیر است!

دانیل پایپز/
رئیس سیاست خارجی آمریکا

دنیای غرب به دلیل نفوذ افکار امام خمینی، بار دیگر اسلام را کشف کرده است و این ما آمریکایی ها را با مشکل مواجه می کند!

پیترال برگز/
جامعه شناس دینی

آنان که از نقش امام خمینی در دنیای اسلام غفلت می کنند، در تحلیل مسایل جهانی اشتباه می کنند!

.
.
.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امام ما، در حدیث دیگران! (2)

امام ما، در حدیث دیگران! (2)

کرسنت/ روزنامه ی لندن

آیت الله خمینی رهبر بی چون و چرای امت و تاریخ معاصر اسلام است، چرا که او همه ی کفر را یکجا به مبارزه طلبید و

به همین دلیل است که غرب و شرق برای ترور شخصیت این رهبر کم نظیر تمامی قدرت تبلیغاتی خود را به کار می گیرند!

او غرب و شرق را لرزاند و

میراثی بر جای گذاشت که زنده و فعّال و قطعاً چندان پویاست که امّت اسلام را برای جامه ی عمل پوشاندن به اهداف انسانی، رهبری خواهد کرد.

اشترن/
مجله ی آلمانی

برخلاف آنچه در پاره ای از کشورهای جهان تبلیغ شده است، امام خمینی یک تندروی بدون بینش و شناخت نبود.

او نشان داد که استاد تاکتیک است، اندیشمندی متفکّر است و سیاستمداری مقتدر!

موسی رضا/
اسلام شناس آمریکایی

هنگامی که گروگانهای آمریکایی آزاد شدند، جیمی کارتر به گزارشگر تلویزیون گفت :"اگر خدایی باشد، او خمینی است! "

یعنی اگر خدایی وجود داشته باشد که بتوانی او را درک کنی، آن خداوند در وجود خمینی تجلی کرده است.

شما این را شنیده اید؟! چند درصد مردم ایران این را می دانند؟! این خبر را به مردم رسانده ایم؟! چقدر درباره ی آن صحبت کرده ایم؟!

امام خمینی در میان مردم ایران هم مظلوم است!

منبع: بروشوری که پارسال، همین موقع، در مترو توزیع شد!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این شعرو الان گفتم.باشه جای اون شعری که یادم رفت:

"آب تشنه است که تا جام تو را نوش کند / آتش عشق خود از لعل تو خاموش کند
حکمت این است ز اسودگی و سردی خاک / تا صدای قدم پای تو را گوش کند"

منظورم از بیت اول اینه که:اب که خودش نماد پاکی و روشنی و حقیقته دنبال اینه که از جام حقیقت و صدق و صفای تو بنوشه ( و مصرع دوم): و در حالت عادی که لب انسان به دنبال ابه ولی اینجا اب هست که میخواد به لب تو برسه و و در واقع به وصال معشوقش نایل بشه

ببخشید دوباره مزاحم شدم
خواستم بگم مصرع سوم شعر رو چون دیدم مناسب نیست تصحیحش کردم

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
Un14tit.jpg

اينك اين مردم ديگربار در صحنه انتخابات حاضر مي شوند تا انقلاب اسلامي را تداوم بخشند و بقاي نظام اسلامي را تضمين كنند و راه امام خميني را كه احياگر دين و عزت بخش مسلمين و منادي بزرگ آزادي و استقلال است تداوم دهند.

براي انجام انتخابات صحيح و موفق و برتر رهنمودهاي امام خميني همچنان مشعل راه ملت مسلمان ايران مي باشد. اگر يك نفر آدمي باشد كه فيلسوف باشد يك آدمي باشد كه تمام عالم را در تحت سيطره علمي خودش برده باشد لكن جمهوري اسلامي را نمي خواهد اين را تعيين نكنيد.

آن چيزي كه الان لازم است بر همه آقايان بر همه شما جوانان بزرگان و بر همه قشرهاي ملت اين است كه چشمهايشان را باز كنند با مطالعه با دقت افرادي كه ... تعيين مي كنند صفات خاصي را داشته باشند : اول اينكه مومن باشند مومن به اين نهضت باشند جمهوري اسلامي را بخواهند طرفدار مردم باشند امين باشند اسلامي باشند شرقي و غربي نباشند انحرافات مكتبي نداشته باشند » .

عزيزان من كه اميد نهضت اسلامي به شماست در روز تعيين سرنوشت كشور بپاخيزيد و به صندوقها هجوم آوريد و آرا خود را در آنها بريزيد » .

« وصيت من به ملت شريف آن است كه در تمام انتخابات چه انتخاب رئيس جمهور و چه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و چه انتخاب خبرگان براي تعيين شوراي رهبري يا رهبر در صحنه باشند »

همه مسوول سرنوشت كشور و اسلام مي باشند چه در نسل حاضر و چه در نسلهاي آينده .

روز سرنوشت سازي است مي خواهيد زمام كشور را به يك كسي بدهيد كه موثر در مقدرات كشور شما باشد سهل انگاري نكنيد و به پاي صندوقها برويد.

افرادي را انتخاب كنيد كه متعهد به اسلام شرقي و غربي نباشند بر صراط مستقيم انسانيت و اسلاميت باشند.

اميد است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقيق در سوابق اشخاص و گروهها آرا خود را به اشخاصي دهند كه به اسلام عزيز و قانون اساسي وفادار باشند و از تمايلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه و تعهد به قوانين اسلام و خيرخواهي امت معروف و موصوف باشند.

دنبال اين باشيد كه يك نفر صددرصد مكتبي اسلامي در خط اسلام براي رياست جمهوري انتخاب كنيد. تعيين رئيس جمهور يكي از چيزهايي است كه بر همه مسلمانهاي ايران بر همه مكلفهاي ايران واجب است كه در اين امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نكنند و يك صدمه اي به اسلام برسد هر يك يك ما در محكمه عدل الهي مسوول هستيم .

منبع....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
Untitf.jpg

ما اميدواريم ، ما اميد آن داريم كه همه اقشار ملت هاي مستضعف به هم بپيوندند. ما از خداي تبارك و تعالي مي خواهيم كه مسلمين در تمام اقشار عالم بيدار شوند.

مسلمين از تفرقه ، از اختلاف دست بردارند . من اميدوارم كه شما جوانان پاكستاني كه به ديدار من آمديد و هم پيوستگي خود را با نهضت ما اعلام داشتيد .

همه موفق و سالم باشيد . بايد اين نهضت در تمام عالم ، نهضت مستضعف در مقابل مستكبر در تمام عالم گسترده شود، ايران مبدا و نقطه اول و الگو براي همه ملت هاي مستضعف ، ملت هاي مستضعف ببينند كه ايران با دست خالي و با قدرت ايمان و با وحدت كلمه تمسك به اسلام در مقابل قدرت هاي بزرگ ايستاد و قدرت هاي بزرگ را شكست داد.

ساير اقشار ملت ها به اين رمز اسلامي ، به اين رمز ايماني اقتدا كنند. در تمام اقشار عالم مسلمين بپا خيزند بلكه مستضعفين بپا خيزند وعده الهي كه مستضعفين را شامل است و مي فرمايد كه ما منت بر مستضعفين مي گذاريم كه آنها امام بشوند در دنيا و وارث باشند ، امامت حق مستضعفين است. وراثت از مستضعفين است .

بايد اين نهضت در تمام عالم، نهضت مستضعف در مقابل مستكبر در تمام عالم گسترده شود. 24/2/58

مستكبرين غاصبند، مستكبرين بايد از ميدان خارج بشوند. 27/2/58

اگر شما كسانى كه زير دستتان هست ضعيف شمرديد به آنها خداى نخواسته تعدى كرديد. تجاوز كرديد، شما هم مستكبر مى‏شويد و آن زيردستها مستضعف. 4/3/58

و همه بايد كوشش كنيم كه وحدت بين مستضعفان در هر مسلك و مذهبى كه باشند، تحقق پيدا كند كه اگر خداى نخواسته سستى پيدا شود، اين دو قطب مستكبر شرق و غرب مانند سرطان همه را به هلاكت‏خواهند رساند. ما عازم هستيم كه تمام سلطه‏ها را نابود سازيم. 20/2/62

خداى تبارك و تعالى ما و شما را از شر اين مستكبرين نجات بدهد (آمين حضار) و ملتهاى ايران را، ملتهاى ديگران را، . . . همه مسلمين را بيدار كند (آمين حضار) تا دماغ اين مستكبرين را به خاك بمالد (آمين حضار) و آنها را رسوا كند (آمين حضار) . 6/8/60

امريكا و ابرقدرتها ابرقدرتها مى‏خواهند انسانيت انسانها را تحت‏سلطه قرار دهند. 6/8/60

آمريكا مى ‏خواهد با تمام قوا بين مسلمين اختلاف بيندازد. 11/9/60
آمريكا محدود نيست آمالش، به يك كشور و دو كشور.
14/6/61 شريان حيات آمريكا و غرب بسته به نفت اين منطقه است. 14/6/61

اگر قدرت امريكا نبود، اسرائيل هم نمى ‏توانست كه اين كار سفاكانه را بكند. 13/8/61

دنيا بايد امريكا را از بين ببرد. و الا تا اينها هستند، اين مصيبتها در دنيا هست. 13/8/61

بايد در مقابل ابرقدرتها مقاومت كرد. 9/12/66

ابرقدرتها آن لحظه‏اى كه منافعشان اقتضا كند شما و قديمى‏ترين وفاداران و دوستان خود را قربانى مى ‏كنند و پيش آنان دوستى و دشمنى و نوكرى و صداقت ارزش و مفهومى ندارد. 2/2/59

امروز تمامى قدرتها و ابرقدرتها مصمم شده‏اند تا ريشه اسلام ناب رسول گراميمان صلى‏الله عليه و آله وسلم - را قطع كنند. 2/2/59

منبع....