[ویدئو] مقدمه ای بر سازوکار برون- هیگز-انگلرت

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شما
ویدئویی در مورد سازوکار برون- هیگز-انگلرت (سازوکار جرمدار شدن ذرات از ذرات پایه) رو براتون قرار میدم
امیدوارم عاشقان فیزیک ذرات بنیادی ازون لذت ببرن
Download Link
فایل با فرمت MP4 به حجم 380 مگابایت فراهم شده
پیروز باشید:gol:

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
درود بر شما
ویدئویی در مورد سازوکار برون- هیگز-انگلرت (سازوکار جرمدار شدن ذرات از ذرات پایه) رو براتون قرار میدم
امیدوارم عاشقان فیزیک ذرات بنیادی ازون لذت ببرن
Download Link
فایل با فرمت MP4 به حجم 380 مگابایت فراهم شده
پیروز باشید:gol:

سلام

بسیار عالی بود

شهبانو آتران

عضو جدید
سلام بسیار عالی بود
درود برشما من یه مقاله نوشتم درخصوص فیزیک ذرات اما هیچ کس حاضر نشد کمکم کنه شما کسی و میشناسین؟ مقاله ی من نظریه آلبرت انیشتین(E=m.c2) و بیگ بنگ و... رو زیر سوال می بره و وجود یکی از ذرات بعد پانزدهم و میدان کوانتومی حاصل از اون و بررسی می کنه من همش 18 سالمه و این مقاله رو دوم دبیرستان نوشتم البته یه مقاله نیست سری مقالاته...

شهبانو آتران

عضو جدید
درود بر شما ویدئویی در مورد سازوکار برون- هیگز-انگلرت (سازوکار جرمدار شدن ذرات از ذرات پایه) رو براتون قرار میدم امیدوارم عاشقان فیزیک ذرات بنیادی ازون لذت ببرن Download Link فایل با فرمت MP4 به حجم 380 مگابایت فراهم شده پیروز باشید:gol:
درود برشما من یه مقاله نوشتم درخصوص فیزیک ذرات اما هیچ کس حاضر نشد کمکم کنه شما کسی و میشناسین؟ مقاله ی من نظریه آلبرت انیشتین(E=m.c2) و بیگ بنگ و... رو زیر سوال می بره و وجود یکی از ذرات بعد پانزدهم و میدان کوانتومی حاصل از اون و بررسی می کنه من همش 18 سالمه و این مقاله رو دوم دبیرستان نوشتم البته یه مقاله نیست سری مقالاته...

Fathy

درود بر شما دوست گرامی

میشه مقاله تون رو مطالعه کنم؟ و یا لا اقل در مورد مقاله تون بیشتر توضیح بدید؟

شهبانو آتران

عضو جدید
این یه معرفی برای مقاله ی اولشه:
کیهان، نمی تواند، از «هیچ» پدید آمده باشد. چرا که از «چیزهایی» سازمان یافته و هراندازه آنها را بخش کنیم، هرگز به «هیچ» نمی رسیم.با توجه به روابط انیشتین و اندیشه مهبانگ و ماهیت «هیچ چیز» ، به این نتیجه می رسیم که مقدار ماده و انرژی هرگز به «هیچ» نمی رسد و ماده از انرژی پدید نیامده است؛بلکه ماده و انرژی نیز مانند بسیاری دیگر [FONT=&quot]–[/FONT]مانند فضا و زمان- دو گوهر همزادند که در اصل پیوستگی به آنها پرداخته ایم.فوتون، یکی از حاملین و عملگرهای طبیعی و حقیقی مهم و مشخص انرژی است،نه خود آن. نتایج این تئوری،نظریه پلانک و مهبانگ و قانون مشهور انیشتین و... را زیرسوال می برد. فضا،زمان و انرژی در ابعاد و اندازه های فراگیهانی، کوانتیزه شده و بی کرانند. باید ذراتی حامل انرژی وجود داشته باشند تا همبستگی ماده و انرژی را نشان دهد؛ انرژی، همواره باید در حاملی جاری و پویا باشد،حاملین بنیادی غالب در کیهان،همان ذرات کنش هستند. میدان کنش، تمام فضاهایی را که به اشتباه خالی انگاشته شده اند،را در بر گرفته است.ذرات کنش،یک سری تعاریف روحانی نیستند که آنها را عناصر حیات روحی بنامیم.بلکه آنها با هر دو بعد پیوسته مادی و معنوی جهان در ارتباط اند. ذرات کنش، در تمام هستی حضور دارند و در واقع،پدیدار شدن گیهان ها، بدون حضور این ذرات ناممکن خواهد بود. آگاهی هستی در میدان های حاصل از وجود ذرات کنش جاری و پویاست و همین آگاهی است که به جهان نظم و هماهنگی و هدف می بخشد(علت فاعلی هنجار آفرینش) و باعث درک و حافظه و اندیشه و فطرت و منش و... ما و دیگر باشندگان جهان می شود.این مقاله،نخستین گفتار از سری نوشتارهای ذرات کنش است که مقدمه ایست بر هستی ذرات کنش.در نوشتارهای پسین سری مقالات ذرات کنش،به عمگرهای کنش و ریزکنش ها،شبکه تعادلی ذرات کنش ،میادین آگاهی و... می پردازیم.

Fathy

باید ذراتی حامل انرژی وجود داشته باشند تا همبستگی ماده و انرژی را نشان دهد؛ انرژی، همواره باید در حاملی جاری و پویا باشد،حاملین بنیادی غالب در کیهان،همان ذرات کنش هستند.
خوب این ذرات که شما میفرمایید همان فوتون ها هستند که حامل انرژی ای متناسب با فرکانس حرکت خودشون هستند نه ذرات کنش.

نتایج این تئوری،نظریه پلانک و مهبانگ و قانون مشهور انیشتین و... را زیرسوال می برد.
نتایج کدام تئوری نظریه پلانک و انیشتن رو زیر سوال میبره؟ میشه مقداری از روابط و چارچوب این تئوری رو بفرمایید.

ذرات کنش،یک سری تعاریف روحانی نیستند که آنها را عناصر حیات روحی بنامیم.بلکه آنها با هر دو بعد پیوسته مادی و معنوی جهان در ارتباط اند. ذرات کنش، در تمام هستی حضور دارند و در واقع،پدیدار شدن گیهان ها، بدون حضور این ذرات ناممکن خواهد بود. آگاهی هستی در میدان های حاصل از وجود ذرات کنش جاری و پویاست و همین آگاهی است که به جهان نظم و هماهنگی و هدف می بخشد(علت فاعلی هنجار آفرینش) و باعث درک و حافظه و اندیشه و فطرت و منش و... ما و دیگر باشندگان جهان می شود.این مقاله،نخستین گفتار از سری نوشتارهای ذرات کنش است که مقدمه ایست بر هستی ذرات کنش.در نوشتارهای پسین سری مقالات ذرات کنش،به عمگرهای کنش و ریزکنش ها،شبکه تعادلی ذرات کنش ،میادین آگاهی و... می پردازیم.[
معذرت می خوام دوست عزیز که این حرف رو میزنم ولی باید گفت:
این معرفی ای که شما فرمودید (مخصوصا این قسمت) بیشتر به یه متن فلسفی شبیه تا یه بحث علمی فیزیک.

شهبانو آتران

عضو جدید
خوب این ذرات که شما میفرمایید همان فوتون ها هستند که حامل انرژی ای متناسب با فرکانس حرکت خودشون هستند نه ذرات کنش.

نتایج کدام تئوری نظریه پلانک و انیشتن رو زیر سوال میبره؟ میشه مقداری از روابط و چارچوب این تئوری رو بفرمایید.

معذرت می خوام دوست عزیز که این حرف رو میزنم ولی باید گفت:
این معرفی ای که شما فرمودید (مخصوصا این قسمت) بیشتر به یه متن فلسفی شبیه تا یه بحث علمی فیزیک.

این یه مقاله ی ترکیبیه فیزیک متافیزیک و فلسفه... ذرات کنش و میدان های حاصل از اونا رو هم با روابط فلسفی هم با روابط فیزیکی ثابت کردم
تئوری که ازش اسم می برم نتایج حاصل از فرض وجود این ذرات و میدان های حاصل از اونه.. که بر این اساس قانون انیشتین و یکسری تعاریف و پیرایش کردم.ذرات کنش بنیادی تر از فوتون ها هستند و درچارچوب روابط مقاله این موضوع کاملا روشن می شود...

Fathy

این یه مقاله ی ترکیبیه فیزیک متافیزیک و فلسفه... ذرات کنش و میدان های حاصل از اونا رو هم با روابط فلسفی هم با روابط فیزیکی ثابت کردم
تئوری که ازش اسم می برم نتایج حاصل از فرض وجود این ذرات و میدان های حاصل از اونه.. که بر این اساس قانون انیشتین و یکسری تعاریف و پیرایش کردم.ذرات کنش بنیادی تر از فوتون ها هستند و درچارچوب روابط مقاله این موضوع کاملا روشن می شود...

خوبه :D

ضمنا اگه تونستید فرق بین نظریه، قانون و تئوری را بیان بفرمایید.

بالا