وظیفه تضمین کیفیت تو کارخونه چیه؟ به نظراتون نیازمندم...

baran.clever

عضو جدید
سلام دوستان.. من به تازگی مسئول تضمین کیفیت کارخونه ای شدم. میخواستم نظراتتون راجع به این واحد بدونم. به نظر شما واحد تضمین کیفیت چه کارهایی رو باید انجام بده و بهتره که انجام بده؟
لطفا مرا در این راه همراهی کنید..متشکرم

baran.clever

عضو جدید
سلام
تفاوت تضمین کیفیت و کنترل کیفیت را می تونی از لینک زیر ببینی. توش وظیفه های تضمین هم اومده
باز اگر سوالی بود ما در خدمتیم

....اینجا کلیـــــک کن....
حالا یه سوال دیگه؟ چه راهکارهایی رو میتونیم برای کاهش خطا تو سیستم به کار ببریم؟ برای کنترل سیستم ها بهتره از کدوم واحد شروع کرد؟

mojtaba.217

عضو جدید
برای کاهش خطا می تونی از تکنیک پوکایوکه استفاده بکنی، می تونه بعنوان یک راهکار برای کاهش خطا ها استفاده بشه.
برای آشنایی بیشتر باهاش اینـــــــــجا کلیک کن.
جزوه کاملش را هم بعدا براتون می فرستم.
بعنوان تضمین ، اگر سازمانتون ایزو داره (که فکر می کنم احتمالس زیاد باشه) اول از همه برو سراغ مستندات کارخونه و ببین رویه ها به چه صورتی تعریف شده و ارتباط بین بخش چگونه هست، مثلا تو واحد تولید چه کارهایی باید انجام بشه و این واحد اطلاعات لازم از واحدی مثل برنامه ریزی تولید را به چه صورتی باید دریافت کنه، کنترل کن که ایا این موارد رعایت میشه یا نه.
یکی از وظایف مهم تضمین ارائه گزارش به مدیریت هست، با این کنترل ها می تونی گزارش های خوبی تهیه کنی، در ضمن تحلیل عملکرد واحد ها در راستای دستیابی به اهداف و شاخص ها نیز بعنوان اولویت های کاری شما هست.
فکر می کنم برای شروع واحد تولید و کنترل کیفیت در اولویت باشن
این لینک هم شاید برات مفید باشه ( آشنایی با مدیر تضمین کیفیت)

fateme tofighi

عضو جدید
با تشکر از mojtaba خواستم بگم اطلاعاتتون خیلی جامع و مفید بود، خودم میخواستم بعضیاشو بگم که دیدم شما کامل گفتید.:D
تضمین کیفیت پست بسیار خوبی هست. تحلیل عملکرد واحدهارو هم میتونی با نمودارها نشون بدی که درکش برای مدیریت راحت باشه.راحتترین و بهترین برنامه هم اکسل هست.
باید توجه کنید که نمودارها با توجه به شاخص های موجود در اهداف کشیده شوند.:gol:

بالا