[ ورزش های رزمی ] کشتی

abyss ocean

مدیر بازنشسته
[h=1]اسامي کادر کشتي‌فرنگي براي اردوي جام‌جهاني
[/h][h=2] اسامي مربيان و سرپرست اردوهاي تدارکاتي تيم ملي کشتي فرنگي پيش از جام جهاني روسيه اعلام شد.[/h]

به گزارش ورزش سه و به نقل از روابط عمومي فدراسيون کشتي، پيرو جلسه شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي، ‌آقايان ناصر نوربخش به عنوان مربي اول و بهرام حسين زاده،‌ مهرزاد قلاوند، نادر مشروطه، مهدي شربياني و مسعود هاشم زاده به عنوان مربي در اردوي هاي تدارکاتي تيم ملي کشتي فرنگي پيش از جام جهاني معرفي شدند.

همچنين آقاي حسين ابراهيميان(ملاقاسمي) نيز به عنوان سرپرست در اين اردوهاي تدارکاتي حضور دارند.

رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي روزهاي 26 و 27 بهمن ماه در تيومن روسيه برگزار خواهد شد.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
هفته چهارم ليگ برتر کشتي آزاد (جام ولايت)
[h=1]استيل آذين باز هم ثامن الحجج را شکست داد[/h][h=2] در حساس ترين ديدار هفته چهارم ليگ برتر کشتي آزاد، استيل آذين ايرانيان مقابل موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج (ع) سبزوار به پيروزي دست يافت.[/h]

هفته چهارم از ليگ برتر کشتي آزاد (جام ولايت) از ساعت 17:30 عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاري 2 ديدار در شهرهاي تهران و مشهد آغاز شده است که در حساس ترين ديدار اين هفته تيم هاي استيل آذين ايرانيان تهران و ثامن الحجج (ع) سبزوار در سالن شهداي هفتم تير تهران به مصاف هم رفتند.

به گزارش فارس،تيم استيل آذين که در هفته اول در خانه ثامن الحجج (ع) به پيروزي دست يافته بود در اين ديدار هم با نتيجه 5 بر 2 از سد حريف گذشت تا علاوه بر حفظ و تثبيت صدرنشيني خود شانس خود را براي صعود به مرحله نهايي نيز به عنوان سرگروه افزايش دهد.

در آخرين ديدار اين مسابقه و در وزن 120 کيلو هم آذرشکيب موفق شد در رقابت با گاتسالوف قهرمان جهان به برتري برسد.

* ‌نتايج ديدارهاي انفرادي اين مسابقه به شرح زير است: (اسامي تيم استيل آذين در ابتدا آمده است)

55 کيلو: اميد جلالي بهار (برنده 4 بر يک) - ياسر حيدرقلي نژاد

60 کيلو: اوپان سات - مصطفي آقاجاني (برنده 6 بر 5)

66 کيلو: سبحان محمدزاده - ماگمود قربان علي يف، برنده (ضربه فني)

74 کيلو: دنيس چارگوش، برنده (7 بر صفر) - مصطفي حسين خاني

84 کيلو: اسماعيل نجاتيان، برنده (3 بر 2) - احسان اميني

96 کيلو: جمال ميرزايي، برنده (6 بر 3) - حامد تاتاري

120 کيلو: محمدرضا آذرشکيب برنده( 8 بر 8) - حاجي مراد گاتسالوف

abyss ocean

مدیر بازنشسته
[h=1]مهدي تقوي: ديگر در تيم‌ ملي کشتي نمي‌گيرم
[/h][h=2] دارنده دو مدال طلاي جهان مي‌گويد که ديگر نمي‌خواهد براي تيم ملي کشتي بگيرد.[/h]

مهدي تقوي اظهار کرد: مي‌خواهم کمي استراحت کنم و به دنبال زندگي و خانواده‌ام بروم. ديگر دوست ندارم به تيم ملي بيايم. از کادر فني که هميشه به من لطف داشته‌اند و اين بار هم من را به اردو دعوت کرده‌اند تشکر مي‌کنم اما ديگر نمي‌خواهم براي تيم ملي کشتي بگيرم و به صورت انفرادي تمرين مي‌کنم. به خاطر حضور در اردوهاي مختلف از خانواده، درس و زندگي‌ام عقب افتاده‌ام.

به گزارش ايسنا، وي افزود: من از نوجواني در تيم ملي بوده‌ام و در نقاط مختلف دنيا پرچم ايران را بالا برده‌ام اما در آخر چه شد؟ ديگر توان جنگ رواني و فشار و استرس را ندارم و مي‌خواهم براي خودم کشتي بگيرم و زندگي‌ام را بسازم. در کل جو کشتي به گونه‌اي شده که دوست ندارم در تيم ملي باشم. آنهايي که در دو سال قبل مدال المپيک و جهاني گرفتند جوايزشان را هم گرفتند اما من که مدال نگرفتم، نه تنها جايزه اي نداشتم بلکه درآمد ليگ را هم از دست داده‌ام.

قهرمان وزن 66 کيلوگرم جهان در سالهاي 2009 و 2011 جهان ادامه داد: من اين همه سال کشتي گرفتم و از نوجوانان تا بزرگسالان در آسيا و جهان مدال گرفتم اما در آخر با اين همه افتخار برخورد مناسبي با من نشد. من يک مصاحبه کردم و گفتم که حضور نداشتن ملي‌پوشان در ليگ کار درستي نيست و از فرداي آن انواع مصاحبه‌ها عليه من انجام شد و جوابم را دادند که اين کار درستي نبود.

او با اشاره به اينکه خودش از دل ليگ به تيم ملي معرفي شده اضافه کرد: امثال من و رضا يزداني از همين ليگ به تيم ملي راه يافتيم. حضور نداشتن ملي‌پوشان در ليگ يک تصميم اشتباه بود. شايد خيلي‌ها مادي‌گرا نباشند اما بحث مالي ليگ برايم مهم است چون مي‌خواهم چرخ زندگي‌ام را بچرخانم. به همين دليل نمي‌خواهم در تيم ملي باشم تا در ليگ کشتي بگيرم و به زندگي و آينده‌ام برسم.

وي افزود: اگر حضور در ليگ براي ملي‌پوشان بد است چرا قهرمانان روس، اوکرايني و گرجستاني جهان و المپيک به ليگ ايران مي‌آيند و کشتي مي‌گيرند؟ حضور در ليگ از نظر مادي براي کشتي‌گيران بسيار خوب است. من با اين همه مدال به کجا رسيده‌ام که حالا بخواهم باز هم در تيم ملي باشم؟ به فرض اگر در بازي‌هاي آسيايي و جهاني قهرمان هم بشوم در آخر زندگي‌ام چه تغييري مي‌کند؟ جز اينکه توقعات از من بالا برود؟

تقوي همچنين درباره ناکامي‌اش در رقابت‌هاي جهاني مجارستان گفت: من به خاطر فشار المپيک و مشکلاتي که داشتم براي سال 2013 اصلا آماده نبودم. يک سال و نيم درگير مريضي و فوت مادرم بودم و از نظر روحي و بدني شرايط خوبي نداشتم. به کادر فني هم نامه‌اي نوشتم و درخواست هم کردم که در 2013 کشتي نگيرم اما اتفاقاتي افتاد که به رقابت‌هاي جهاني رفتم. خودم و همه مي‌دانستيم که در مجارستان نتيجه نمي‌گيرم. من در سال 2013 در خانه خودم سوم مي‌شدم چه برسد به رقابت‌هاي جهاني!

او با بيان اينکه رسول خادم انسان و مربي بزرگي است بيان کرد: من تا قبل از 2011 در هر ميداني که حضور يافتم بدون مدال بازنگشتم اما شرايط و تمرين‌ها به گونه‌اي شده که من نمي‌توانم نتيجه بگيرم. در مشورت‌هايي که با بيشتر کارشناسان انجام داده‌ام اکثرا معتقدند که بايد شيوه‌ام را عوض کنم.

تقوي افزود: مدال گرفتن در شرايط فعلي که وزن 66 کيلوگرم خالي شده براي من کار سختي نيست به شرطي که سبک تمرين‌هايم عوض شود. من کشتي‌گيري هستم که کشتي‌هايم زياد به آمادگي بدني ارتباطي ندارد و بايد انفرادي و تخصصي کار کنم.

دارنده دو مدال طلاي وزن 66 کيلوگرم جهان در پايان اظهار کرد: به خاطر نوع برخوردها خيلي نگرانم. واقعا ناراحتم چون با اين همه افتخار با بي‌احترامي با من رفتار شده است و ديگر دوست ندارم در تيم ملي کشتي بگيرم.

mashzahra

New member
آموزش خاک در ورزش کشتی

آموزش خاک در ورزش کشتی

خاک در ورزش کشتی، عبارت است از حالتى که کشتى‌گیر، به‌صورت زانو‌زده به شکل چهاردست و پا بر روى تشک قرار گرفته باشد و یا در حالت دفاع و واکنش در خاک به‌صورت ولو شده به روى شکم و سینه، روى تشک قرار مى‌گیرد. این حالت ممکن است با اجراء فنون از سوى حریف به‌وجود آمده باشد و یا اینکه در اثر کم‌کارى (پاسیو) و یا اخطار، کشتى‌گیرى از سوى داور مجبور به نشستن در خاک باشد (شکل - حالت نشستن در خاک).

حالت نشستن در خاک
به ادامه مطالب بروید

روش قرار دادن پاها در موقع نشستن در خاک، بستگى به عادت و تمرینات قبلى کشتى‌گیر دارد، که در شرایط مختلف، متناسب با وضعیت و موقعیت کشتی، دفاع در برابر فنونِ حریف، و یا تصمیم به اجراء فنون و انجام عملیاتِ رهائى از خاک متفاوت است (شکل - روش‌هاى مختلف قرار دادن پاها در موقع نشستن در خاک).

روش‌هاى مختلف قرار دادن پاها در موقع نشستن در خاک

[h=3]روش صحیح نشستن در خاک[/h]- کشتى‌گیر، در انجام عملیات و مانورهاى خود، احساس راحتى و موفقیت داشته باشد.

- از تعادل و استحکام بیشترى در مقابل حریف برخوردار باشد، به‌طورى‌که، بتواند در فرصت مناسب از خاک بلند شود و یا در هنگام دفاع در برابر فنون حریف از موقعیت استوارى برخوردار باشد.

- زانوهاى او از یکدیگر باز باشند، تا سطح اتکاء بیشتر شده، تعادل او افزایش یابد.

- آرنج دست‌ها نباید خم باشد، تا در مقابل فشارهاى حریف مقاومت کند.

- نه تنها سر و گردن کشتى‌گیر نشسته در خاک نباید آویزان باشد، بلکه او باید با انقباض عضلات ناحیهٔ کمربند شانه و گردن، محکم به روى تشک قرار گیرد.

[h=3]ولو شدن در خاک[/h]ه