واقعا مایه خجالته برای مهندسیه الکترونیکه....

استاد007

عضو جدید
مهندس بهنام عزیز من هروقت پست های شما را میخونم روحیه میگیرم که انقدر صادقانه نظرتون رو میگید

reza rohi

عضو جدید
سلام دوست عزیز من خوشهالم که شما به عنوان یک مهندس الکترونیک دوست داری یه حرکتی ایجاد کنی خوب من این حرکت رو بهت میدم شما که دوست داری پروژه بگیری باید یه رباط بسازی که بدونه اینکه تو تصویر دوربین تاثیر بزاره دوربین رو بدونه لرزش با سرعت به چپ و راست حرکت بده نگران اسلو موشن شدن نباش چون تاثیری تو تصویر نداره ضد لرزشه ;) خوب پیشنهادت برا قسمت مکانیکش چیه و اینکه برنامه ای که بتونه بیشترین حرکت پیکسلی رو بگیره و دوربین رو به اون سمت ببره :D البته این یک پروژه خیلی آسونه فقط کسایی که مهندس الکترونیکن میتونن انجام بدن :) با تشکر از مهندس .

askazemi

عضو جدید
سلام : سخنان شما در نوع خودش جالبه ولي نكته اي داشتم كه بهتره بدونيد كه خيلي ها فقط دنبال مدرك و به قولي مدرك گرا هستند و اصلا به آينده فكر
نميكنند آقا مهندس اكلترونيكه و با ادعاي فراوان ولي باور كن هنوز در طراحي يك مدار كاهنده به قولي آدابتور مشكل داره چه برسه يه اينكه كار هائي كه شما توقع داريد را انجام بده يه نظر من همه فكر ميكنند كه مدرك كافيه به جز عده اي اندك كه عاشق الكترونيك و واقعا دانشجوي اين رشته هستند خيلي ها هم خودشان و هم والدينشان را سر كار گذاشته و جاي يك دانشجوي واقعي را اشغال كرده اند و كاري به جز حسرت خوردن براي دلسوزان نمي ماند .

reza rohi

عضو جدید
این پروژه برای زمین فوتباله برای فیلم برداری اتوماتیک از بازی این طرح رو یه بچه ابتدایی تو هند انجام داده اما تو کشورمون هرکسی که فوق لیسانس داره حتی لحیم کاری یه برد رو بلد نیست و نمیتونه برد آموزشی رو منتاژ کنه و توش اتصالی ایجاد میکنه فقط میخوام بدونید اگه کسی رو دیدید که پروژه های خاص انجام میده و علم بالای الکترونیک داره بدون رشته تحصیلیش اصلا الکترونیک نیست و همه چیز رو جدا از مدرک دانشگاهیش رفته یاد گرفته و اینکه برای این کارها به جز زوق و شوق نیازه تا ذهن بازی داشته باشن که کلا دانشجوها یا حتی استادهای دانشگاه الکترونیک تو کشورمون نمیتونن به اندازه یه بچه ابتدایی تو کشورهای دیگه ذهن باز داشته باشن . البته ناراحت نشید من اینو بارها بار تو اکثر شهر ها روی خیلی از استادهای دانشگاه یا دانشجوها تست کردم .

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام خدمتت دوستان عزیز
چه خبره آقا همه دلا خونه اینجا.
ببیند دوستان همه چیز برای آینده به خود انسان بر میگرده..صد البته به شرایط محیطی که در اون بزرگ شده شهر و امکاناتش هم بستگی داره اما 100% نیستن ،انتخاب هدف بستگیه حداکثریی به نگرش افراد داره اصلا برای 10سال اینده خودشون چه چیزهایی رو متصور ههستن مثلا کجا هستن مماشینشون چیه خونشون کجاست شان و منزلت اجتماعیشون کجاست اشتغال زایی کردن نکردن یا نه فقط مصزف کننده بودن و....
اگه این نگرش به سمت مثبت و بلند مدت بود خوب به طبع اثرات مثبتی خواهد داشت البته با هدف گذاری که باید به صورت کوتتاه مدت و مدوون و با تلاش و انگیزه صورت بگیره.
اقا من خیلی کار دارم چند ساعت دیگهه میام ادامه میدم

فعلا

siyamakvisi

عضو جدید
سلام مجددا دوست عزیز
ائنی که باید نگرشش عوض بشه شما هستین نه من حتما یه ریستارت از خودتون بکنین

siyamakvisi

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز
حرف شما کاملا درسته من دانشجوی های ارشد الکترونیک زیادی میشناسم که حتی معادله جریان یک ترانزیستور رو بلد نیست.روی حرف من بیشتر به اون دوستمون بود که می گفت یه الکترونیکی باید اول برنامه نویسی بلد باشه در حالی ه الکترونیک خوردش دریاییه این دوستمون فقط یه سری اطلاعات وعقاید کاملا استباهی نسبت به گرایش الکترونیک داره که باعث میشه خیلی از الکترونیک ها کاملا ناامید کنه تاسف من واسه اون کساییه که حرف های ایشون رو قبول دارن

mutter

عضو جدید
سلام. من به مهندسین جوان توصیه میکنم تو زمینه مخابرات سیار-بانکداری الکترونیک و کنترل و ابزار دقیق فعالیت کنند.

arashabhari

عضو جدید
بچه ها یه مقاله ئر مورد مبدل DC -DC می خوام از دوستان کسی هست خبرم کنه ؟؟؟؟ اگه کسی پایان نامه هم در مورد مبدل DC -DC داره خبرم کنید ؟؟/ بی صبرانه منتظر خبرتون هستم

farhad_j90

عضو جدید
اتفاقا کار که نیست هیچ .اسه الکترونیک که کلا کار کمه ، تازه کلا باید قید استخدام دولتی رو هم بزنین چون ابدا الکترونیک نمیگرن همش صنایع و مدیریت و حسابداری .... خلاصه همه چیزجز الکترونیک خلاصه اگه پول و پله دارین که بسمه الله اگرم ندارین که خدا بیامرزتتون :razz:

kaveh6252

عضو جدید
بهتره در خصوص رشته های دیگه اطلاعات داشته باشی بعد نظر فضایی بدی

b.saeed65

عضو جدید
سلام راستش تمام صفحات رو نخوندم
اما همینقدر بگم که مهارت یک چیزه و قدرت استفاده و بدست اوردن بازار یک چیز دیگست چه ارزشی داره شما مثلا برنامه نویسی بلد باشید اما نتونید توی بازار ازش استفاده کنید مثل گرفتن مدرک هستش که بلا استفاده باشه
بازار رشته الکترونیک خیلی گسترده هستش

farhad_j90

عضو جدید
اینکه از رشته های دیگه استخدامی می گیرن و از الکترونیک خیلی خیلی ککم نظر فضاییه؟ شما حالت خوب نیست برادر ، ما ادعایی نداریم شما عالم و علامه دهر

من گشتم و دنبال استخدامی بود اوضاع اینطوری بوده حالا شما احتمالا لس آنجلس زندگی میکنی بازار کار اونجا فرق دراه با اینجایی که ما زندگی میکنیم

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان گرامی
والله نمیدونم چی باید بگم خدمت شما عزیزان،اما در نظر اول و بدون بحث و جدل،نظرم اینه که تعدادی دانشجو یا فارغ التحصیل تنبل در حال نظر دادن هستن که جز نشستن و دست رو دست گذاشتن کاری انجام نمیدن و بدون زحمت و تلاش در دورران تحصیل بدون تحمل رنج و تحقیق برای پیدا کردن حرفه مناسب منتظرن ازشون به خاطر تحصیل در رشته برق التماس بشه که اقا خیلی زحمت کشیدید برق خوندید پاشید بیایید اینجا ماهی 5 تومنم بدیم بهت بدون تخصص بشین اینجا مدیریت کن برامون تا خستگیت در بره.
بی تعارف من به این افراد میکم مفت خور و تنبل.
من بعد از اون همه تجربه کاری به شرح در صفحات گذشتته از سال 88 تا به امروز شروع به فعالیت برای خودم کردم اونم منابع تغذیه سوئیچینگ و درایور های ال ای دی،دقت کنید تننها تولید کننده درایور تایید شده در ایران اونم تو چه مدت زمانی،6 ماه.با چه سرمایه ای،شاید باورتون نشه کمتر از 5تومن.
خلاصه کنم برای دوستان تنبل و دنبال کار ،دارم کارو گسترش میدم و تا 2 هفته اینده جذب 20 نفر مهندس و تکنسین تو برناممه،به من ایمیل بزنید اگه میخوایید هم کار کنید هم درامد داشته باشید هم اشنا بشید با کسی حرفای این پست رو عملی کرده،که با این وضع شلوغش داره برق قدرت امیرکبیر ارشد میخونه.

قبلا از لحن تند خودم عذر خواهی میکنم اما لازمه بودد شاید تلنگری باشه برای دوستان.
موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

erfan9022

عضو جدید
اقا بهنام ،از لحن و جدی بودنتون خوشم اومد;)خواستم چند مورد رو راهنمایی کنید.اول اینکه من گرایش الکترونیکم و بین مقطع کارشناسی و امسال که ارشد قبول شدم فاصله زیادی (تقریبا 4 ساله)افتاده بنا به مشکلات متعدد شخصی و همینطور مشکلات شدید مالی نتونستم از دانشی که در مقطع کارشناسی بدست اوردم استفاده کنم،مجبور به انجام شغلهای نامربوط که به رشتم ربطی نداشت شدم ،باعث شد که خیلی از نرم افزارهای برق رو اپدیت نباشم و الان که کمتر از 4 ماه مونده تا به مقطع ارشد برم، ترس این رو دارم که کم بیارم.پس میخوام این چند ماه رو وقتم رو فقط به رشته خودم و تخصصم اختصاص بدم.
این روزها راهنمایی و مشاوره زیاد میگیرم تا اینجا از نظر تئوری کتاب فیزیک الکترونیک(استریتمن) و طراحی مدار مجتمع(پروفسور رضوی)رو شروع کردم،اما درباره نرم افزارها که میخوام شروع کنم میشه لطف کنین و راهنمایی کنین:)

blue Beryl

عضو جدید
سلام.
بنظرم اولین نرم افزاری ک باید یاد بگیرید نرم افزار رسم PCB هستش...
بر فرض پروتئوس راحته و کارامد.اما پروتل با التیوم هم سخت تره و هم تخصصی تر....البته رسم pcb با التیوم خیلی هم سخت نیست ولی کل التیوم رو بوایدیا بگیرید زمانبره...
کد ویژن رو هم برا میکرو بکار میبرند...

behnam_elec

کاربر بیش فعال
WwwooooooooooooooooowwW

با سلام و وقت بخیر
امروز خیلی اتفاقی یاد اینجا افتادم
باورم نمیشه به این راحتی 10 سال گذشت از اغاز این پست
حتما خیلی هاتون مشغول کار شدید
خیلی ها رشته عوض کردن
خیلی ها مدیر شدن
خیلی ها کارافرین شدن
خیلی کلا بیخیال شدن
ووو
اما نکته حائز اهمیت ایننجاست که کسی که 10 سال پیش به حرف ها عمل کرد االان کجاست و اونی که گوش نکرد کجاست.
خوشحال میشم اطلاع بدید بهم
ممنون
بهنام

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته الکترونیک در زمینه فیزیک الکترونیک و نانو در کشورهای اروپایی خیلیی خیلیی در حال گسترشه و خیلیی ب دانشجوها و محققینش بها میدن ولی در حال حاضر در ایران دانشجویان الکترونیک نمیتونن در زمینه علوم پایه و دانش های نوین کار کنند. بهترین حالت ک برای هر کسی میتونه پیش بیاد اینه یک گروه خوب پیدا بشه از بچه های مکانیک و چند تا رشته دیگه و با هم بتونند در زمینه ساخت و برنامه نویسی مدارات مجتمع دست ب ابتکار بزنند و در زمینه مهندسی پزشکی و درایور هایی ک اشاره شد و ... وارد عمل بشند. راستشو بخواهید نمیگم حرفاتون اشتباه یا غیر واقع بینانه هست اما واقعا انگیزه ها کم شده از بس ک حمایت نمیشیم و نادیده گرفته شدیم. من خودم الان حالا نه در زمینه برنامه نویسی ولی در زمینه سالید ورک مهارت دارم و خودمو سعی میکنم بیشتر آپدیت کنم. متاسفانه وقت زیادی صرف توالی یابی دی ان ای در زمینه پیراپزشکی کردم و بی نتیجه موند. ثبت شرکت دیوانگی محضه. اما میخواستم بدونم شما که انقد از کار در حوزه گرایش خودتون راضی هستید و تونستید ب موفقیت مالی برسید یکم بیشتر توضیح بدید. از کجا شروع کردید و دقیقا هدفتون چی بود ؟ تونستید ب تمامش برسید؟
با تشکر

behnam_elec

کاربر بیش فعال
رشته الکترونیک در زمینه فیزیک الکترونیک و نانو در کشورهای اروپایی خیلیی خیلیی در حال گسترشه و خیلیی ب دانشجوها و محققینش بها میدن ولی در حال حاضر در ایران دانشجویان الکترونیک نمیتونن در زمینه علوم پایه و دانش های نوین کار کنند. بهترین حالت ک برای هر کسی میتونه پیش بیاد اینه یک گروه خوب پیدا بشه از بچه های مکانیک و چند تا رشته دیگه و با هم بتونند در زمینه ساخت و برنامه نویسی مدارات مجتمع دست ب ابتکار بزنند و در زمینه مهندسی پزشکی و درایور هایی ک اشاره شد و ... وارد عمل بشند. راستشو بخواهید نمیگم حرفاتون اشتباه یا غیر واقع بینانه هست اما واقعا انگیزه ها کم شده از بس ک حمایت نمیشیم و نادیده گرفته شدیم. من خودم الان حالا نه در زمینه برنامه نویسی ولی در زمینه سالید ورک مهارت دارم و خودمو سعی میکنم بیشتر آپدیت کنم. متاسفانه وقت زیادی صرف توالی یابی دی ان ای در زمینه پیراپزشکی کردم و بی نتیجه موند. ثبت شرکت دیوانگی محضه. اما میخواستم بدونم شما که انقد از کار در حوزه گرایش خودتون راضی هستید و تونستید ب موفقیت مالی برسید یکم بیشتر توضیح بدید. از کجا شروع کردید و دقیقا هدفتون چی بود ؟ تونستید ب تمامش برسید؟
با تشکر

با سلام و وقت بخیر
موضوعاتی که مطرح شده برای 10 سال پیش و شرایط اون زمان دلار و تکنولوژی بازار کار وووو مختص اون زمان بود
برای این زمان اون حرفا شاید ارزشش 10درصد شده باشه!!! و نیاز به دانش، روابط،شناخت بازار،شناخت علم روز ، ووو دارید ه حالا متناسب با شرایط هرکسی متفاوت می باشد.

Holtek

عضو جدید
سلام. تاپیک جالبی بود، البته همه پست ها را نخوندم. کاش بقول آقا بهنام دوستان می اومدن و میگفتن که بعد این چند سال چیکاره شدن.
همانطور که خانم سعادت گفتن، امروزه الکترونیک به تنهایی نمی تونه کاربرد داشته باشه و باید با رشته های دیگه ترکیب بشه.
یادمه خیلی وقت پیش ها، برای یه دانشجوی دامپزشکی که روی موش ها آزمایش میکرد، یه تایمر خیلی ساده و ابتدایی با 555 ساختم، خیلی ذوق کرده بود و میگفت اختراع بزرگی کردی.