[هنر گفتگو-گفتگوی هنری] - 09 - برگزاری مسابقات آوازخوانی و دکلمه و مسائل پیرامون آن

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا چه معنی داره زن بخونه؟ مثلا بخونه که چی بشه؟ دکلمه هم نباید بخونه

حالا خوند به کجا میخواد برسه؟ جوونای مردم رو به گناه کشیدن به چه قیمتی -من دردم رو به کی بگم آخه

آی زلیخا دست از دامان یوسف بردار

اه اینجا هم امنیت نداریم -آخه من چقدر باید مواظب باشم تا به گناه نیفتم

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته ولی اونی که مسئوله (مثلا تو این سایت میشه مدیران سایت) که نباید دامن بزنه به این مسائل.
مثلا من تو شهر کازینو راه اندازی کنم بگم هر کی دوست داره بره توش هر کی دوست نداره نره.این فرق کسیه که خدا اعتقاد داره و شخصی که نداره.
لزوما به من مربوط نیست که میخواد بخونه و کی میخواد نخونه.ولی این که این امان رو خود مدیران سایت فراهم کنن من وظیفه دارم مضراتش رو بگم.

فتوا ندید !!! که تو ایرانه فقط !!!

بحثم منحرف نکنید !

من کی فتوا دادم؟؟؟؟ یا خدااااااا این عین حقیقته که تو ایران خیلی مسائلی وجود داره که هنوز برامون جا نیوفتاده!!! کاملا واضح و مبرهنه...یکیشم همین طرح حجاب وعفاف!!!
مدیران سایت بنده خدا ها تقصیری ندارن...
ما دیدگاهمون رو اگه عوض کنیم همه چیز درست و منطقی پیش میره...

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خارجیام تحریک میشن!. آدمن. پس چرا آمار بعضی چیزا اونجا صفر نیست؟ یا کم نیست؟.
بعدشم اگر مثلاً کمتر از ایرانم باشه، بخاطر اینه که ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب و تکراری شده
حالم داره بهم میخوره از کلمه ملعون تحریک

فکر نمیکردم تصور خانم ها از اقایون اینقدر کوته فکرانه و سطح پایین باشه.

واقعا مشخص نیست ازون بچگی که ما جوون های دختر و پسر رو از هم جدا کردن،چقدر نسبت بهم نا اشنا شدیم،چقدر همو نمیفهمیم...

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره.
یه دانشمندی تو غرب هست(اسمش رو یادم رفته الان) که در رابطه با روانشناسی و مسائل جنسی کار میکنه.کتابی رو نوشته با عنوان "چه کسی در ذهن شما خوابیده" و اونجا بررسی کرده که خانوما و آقایون تو مسائل جنسی فانتزی یا همون زنای ذهنی چه کسانی رو در ذهن دارن و با چه کسی رابطه دارن(چون در امروز جها بحث زنای ذهنی خیلی مطرحه)
تو بیش از 30 هزار نفر این تحقیق صورت گرفت که اکثرشون این زنای ذهنی رو با فلان بازیگر و فلان خواننده و ... داشتن(چه مرد چه زن)
کی گفته این چیز تو دنیا مطرح نیست.اتفاقا اونجا بیداد میکنه.

علیک سلام
اولا من بگم من خودم مسلمونم و خیلی خیلی هم مراقب رفتارم هستم که خدای نکرده غلط نباشه ...(اینو جهت این گفتم که فکر نکنید من مثلا با یه سری آزادیا موافقم...!)
بعدشم مسائل جنسی وجود داره کسی منکرش نیس اما من میگم تحریک با صدای زن هیچ معنی نداره همین....
بحث رو پرا پیچیدش میکنین و به جاهایی میکشونین که اصلا ربطی نداره !!!!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونجا که حا افتاده طبق گزارش رسمی سازمان ملل، کلمبیا از هر 4 نفر 3 نفر یا باباش معلوم نیست کیه یا مامانش.
آمریکا از هر دو نفر یک نفر.
اکثر کشورای اروپایی از هر 2 نفر 1 نفر.
اگه قراره جا بیفته اینجوری جا میفته:)
:biggrin:. تاسف باره:razz:

واقعا مشخص نیست ازون بچگی که ما جوون های دختر و پسر رو از هم جدا کردن،چقدر نسبت بهم نا اشنا شدیم،چقدر همو نمیفهمیم...

:biggrin::biggrin:. این شمایید همه چی رو غیر عادی جلوه میدید!. ما ریلکسیم اتفاقاً !. ازاون لحاظ نمیگما !!!! . از لحاظای خوب خوب میگم!. خخخخ

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پسرا همه میخوان مخ دختر ها رو بزنن و بهشون دسته جمعی تجاوز کنند
دختر ها هم میخوان پسرها رو تیغ بزنند

دیروز یه فیلم خارجی نگاه میکردم همش منتظر بودم همه آدم های اون جمع به هم تجاوز کنند اخه داشتند مشروب میخوردند-خوابم برد -اخرشم نفهمیدم تجاوز کردند یا نه :confused:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونجا که حا افتاده طبق گزارش رسمی سازمان ملل، کلمبیا از هر 4 نفر 3 نفر یا باباش معلوم نیست کیه یا مامانش.
آمریکا از هر دو نفر یک نفر.
اکثر کشورای اروپایی از هر 2 نفر 1 نفر.
اگه قراره جا بیفته اینجوری جا میفته:)
عجبا بابا صدای زن چه ربطی به تحریک شدن و این چیزا داره
والا من الان شوهرم کنارم نشسته ازش پرسیدم تو با صدای زن تحریک میشی گفت نه!!!
من دارم میگم این دوتا رو به هم ربط دادن معنی نداره ....

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کنید روز اولی که این پیشنهاد رو دادم اصلا فکر نمی کردم کارش به این جور بحثا بکشه و اینقدر پیچیده بشه قضیه!!!
واقعا خندم می گیره از این حرفا ...
یعنی چی که صدای زن نباید جوری باشه که باعث تحریک مردا بشه...یعنی مردا اینقدر ضعیفن که یه صدا تحریکشون می کنه؟؟
به نظرم با این حرفا آقایون دارن به خودشون توهین می کنن..
جالب اینه که این صدای زن فقط آدمای مذهبی رو تحریک می کنه و آدمایی که کاری به دین و مذهب ندارن براشون هیچ اتفاق خاصی نمیفته...واقعا اشکال از کجاست؟!
تو رو خدا دست بردارید
یعنی شما تا حالا ترانه گوش ندادید؟ صدای خانوم هایده، گوگوش، حمیرا، هنگامه، لیلا فروهر و ...رو نشنیدین؟ آیا تحریک شدین؟

اگه بهم بگین با این کار امکان فیلتر سایت و گیر دادن از بالاهاست راحت تر قانع میشم تا این که بخواین این چیزارو بگین و با اسم اسلام و قرآن بخواین قانعم کنید
فکر هم نکنید آدم بی دین و اعتقادی هستم و هیچی بارم نیست، به همه چی اعتقاد دارم اما در حد متعادل به اقتضای زمان

ضمنا اجباری که در کار نیست فقط یه پیشنهاد بود
خانومایی که نمی خوان صداشون شنیده بشه نمی خونن یا اصلا فقط می خونن و نامی ازشون برده نمیشه
آقایونی هم که نمی خوان صدای خانوما رو بشنون می تونن گوش ندن
واقعا نمی دونم چرا اینقدر به همه چیز دارید از نگاه جنسی نگاه می کنید، بخدا انسان نیازای دیگه ای هم داره و خیلی ها دیگه نیاز جنسی براشون تو اولویت نیست که هی شما تحریک تحریک می کنید!!!
قرن بیست و یکه...خیلی چیزا فرق کرده...دیندار باشید ولی نگاهتون به دنیا به زن به زندگی رو عوض کنید:razz:

شرمنده که یه مقدار بی پرده حرف زدم
ویرایش برای جناب مدیر آزاده
:gol:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان ما صد سالم توضیح بدیم ، راه به جایی نمیبریم!. نمیدونم چرا ما انسان ها اینگونه ایم!!!!. :cool:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظر خدا رو در مورد صدا و رابطش با قلب مریض مردان بیان کردم.
خدارو شکر همسر شما از اون دسته مردان نیستند که قلبشون مریضه.
اگه همسر من خدای نکرده میخواس اینجوری باشه من اصلا باهاش ازدواج نمیکردم
استغفرالله...
مردای مریض! منم که همینو گفتم!

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هایده و حمیرا دیگه کی اند؟ اونا هم دست دارند تو تحریک کردن من؟

خاک بر سرم تو سیستمم یه البوم از هنگامه دارم-نکنه تحریک بشم-پاکشون کنم چیزیم نمیشه؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
هایده و حمیرا دیگه کی اند؟ اونا هم دست دارند تو تحریک کردن من؟

خاک بر سرم تو سیستمم یه البوم از هنگامه دارم-نکنه تحریک بشم-پاکشون کنم چیزیم نمیشه؟

تحریک به اون منظور نیست.... شایدم واسه بعضیا تا اون حدم باشه. بهرحال لابد یه چیزی داره که گناه!. هرچی هم نداشته باشه (که داره)، شأن و متانت زن فراتر از این حرفاست !!.

ضمنا صدای هایده و هنگامه خیلی هم بده!. من که تحمل یه ثانیه شنیدنشم ندارم!. خخخخخخ

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
محور گفتگو :
1- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟
2- مطلقا موافق ِ حذف بانوان از مسابقه هستید؟ چرا؟
3- مخالف حذف بانوان از مسابقه هستید ؟ چرا ؟
4- با چه شرایطی میشه این مسابقه رو برگزار کرد که منع ِ شرعی بر آن قرار نگیرد؟

1- در این مورد نظر خاصی ندارم.
2- در مورد دکلمه که هر دو قشر عزیز می تونن اثری رو تهیه کنن اما در مورد خوانندگی به نظر میرسه امکانش برای خانم ها فراهم نباشه
3-به نظرم با توجه به پاسخ سوال 2 میشه به نوعی پاسخ این رو داد.
4- مشکل فقط منع شرعی نیست، اولا یک جامعه آماری در باشگاه فعالیت میکنه، چه در تاپیک تنها صداست که می ماند چه در مسابقات دکلمه خیلی از خانم ها به خاطر مسایلی که مد نظرشون بود شرکت نمی کردند، تازه اونجا دکلمه بود فقط که منع شرعی هم نداره، اما خب نظرشون اینه و باید به عقیده اون ها احترام گذاشت چون اولا خلاف شرع نیست و ثانیا دوست ندارن شرکت کنند، اما در مورد خوانندگی این قضیه تبعات بدی برای سایت داره و ممکنه کار به جاهای باریک بکشه، به نظرم اصلا صلاح نیست مساله ای که اولا طرفداران پر و پا قرصی نداره انقدر BOLD بشه و ثانیا در کشوری که این قضیه چه از نظر قانونی اگر بخوایم در نظر بگیریم و چه از نظر شرعی یک مساله صدادار هست انجام بشه.

به نظر من بهتره دقت کنیم، با توجه به اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی، و قوانین وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران، این کار از مصادیق جرم محسوب میشه و در نهایت به مسدود سازی سایت منجر میشه، تبعات رسانه قضیه بماند، این حرکت مخالف صریح چندین بند از این اساس نامه ها هست، و جدای از این بارها و بارها وزارت ارشاد صدور مجوز برای تک خوانی زنان رو رد کرده، و حتی قوه قضائیه و مراجع نسبت به این موضوع، موضع جدی و شفاف گرفتند، پس اینجاست که این سوال مطرح میشه چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحریک به اون منظور نیست.... شایدم واسه بعضیا تا اون حدم باشه. بهرحال لابد یه چیزی داره که گناه!. هرچی هم نداشته باشه (که داره)، شأن و متانت زن فراتر از این حرفاست !!.

ضمنا صدای هایده و هنگامه خیلی هم بده!. من که تحمل یه ثانیه شنیدنشم ندارم!. خخخخخخ

شما دارین از اون موقع میگین برگزار نشه این مسابقه بخاطر تحریک!!!!
کی گفته با ترانه خوندن شان و منزلت زن میاد پایین؟؟؟؟؟:surprised: این از اون حرفا بود دیگه!!!!
و نکته آخر اینکه به هیچ کس حق ندارین بی احترامی کنین هر کی هم که میخواد باشه... بنده خدا خانم هایده هم که از دنیا رفتن...
این نوع صحبت هاست که شان و منزلت رو میاره پایین نه آواز خوندن (جهت اطلاع عرض کردم)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یه چیزی....من که قبلا گفته بودم غیرتم بالاست!. :biggrin:. بعلاوه اینکه درنهایت همه مونث ها هم مثل هم نیستن. بعضی ها این چیزا به صورت ذاتی زیاد واسشون مهم نیست. (حالا کاش برگزار میشد ببینم همینا که دعوا دارن اصن میخوندن یانه!. و دلیل نخوندشون چی بود!!!-بعضیا که بالاخره میخوندن. اما مطمئنم بعضیاشونم نمیخوندن!).

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دارین از اون موقع میگین برگزار نشه این مسابقه بخاطر تحریک!!!!
کی گفته با ترانه خوندن شان و منزلت زن میاد پایین؟؟؟؟؟:surprised: این از اون حرفا بود دیگه!!!!
و نکته آخر اینکه به هیچ کس حق ندارین بی احترامی کنین هر کی هم که میخواد باشه... بنده خدا خانم هایده هم که از دنیا رفتن...
این نوع صحبت هاست که شان و منزلت رو میاره پایین نه آواز خوندن (جهت اطلاع عرض کردم)

این نظر من بود و توهین نبود. خب صداشون از نظر من بده!. شما منزلتت واسه خودتون. منم منزلتم واسه خودم. ببخشید!. شب به خیر!.

ali 254

اخراجی موقت
سلام
خسته نباشید :gol:
یه پیشنهاد داشتم
بین این همه مسابقه هایی که تو این تالار برگزار میشه جای یه مسابقه ی آوازخونی یا ترانه خونی (منظورم یه چیزی مثل american idol) خالیه
فکر می کنم اگه برگزار شه و شرکت کننده ی کافی هم داشته باشه مسابقه ی جالبی بشه
ضمن این که خانوما هم که معمولا کمتر می تونن تو این زمینه خودی نشون بدن یه جایگاهی پیدا می کنن واسه ارائه ی صداشون :smile:
پیشاپیش تشکر می کنم:gol:

به نظر من شنیدن صدای زن حرام هست:D:D

ali 254

اخراجی موقت
تاپیک رو کامل نخوندم ولی ظاهرا یه عده ای می گن که باعث تحریک و ایجور چیزا میشه! اون عده اگر چنین مشکلی دارن دلیل نمیشه که بقیه هم اینطوری باشن.
با سپاس

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محور گفتگو :
- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟
- مطلقا موافق ِ حذف بانوان از مسابقه هستید؟ چرا؟
- مخالف حذف بانوان از مسابقه هستید ؟ چرا ؟
- با چه شرایطی میشه این مسابقه رو برگزار کرد که منع ِ شرعی بر آن قرار نگیرد؟

1 - خوب هست و میتونه تجربه جدیدی باشه
2 - خیر - هیچ تفاوت جنسیتی نباید وجود داشته باشه
3 - خیر - چرا نداره ، چرا رو اونایی باید جواب بدن که موافق حذف هستن
4 - به شخصه دین و دینداری و خدا رو بلکل قبول ندارم و بنابراین شرایطی هم نمیتونم تعیین کنم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
باور کنید روز اولی که این پیشنهاد رو دادم اصلا فکر نمی کردم کارش به این جور بحثا بکشه و اینقدر پیچیده بشه قضیه!!!
واقعا خندم می گیره از این حرفا ...
یعنی چی که صدای زن نباید جوری باشه که باعث تحریک مردا بشه...یعنی مردا اینقدر ضعیفن که یه صدا تحریکشون می کنه؟؟
به نظرم با این حرفا آقایون دارن به خودشون توهین می کنن..
جالب اینه که این صدای زن فقط آدمای مذهبی رو تحریک می کنه و آدمایی که کاری به دین و مذهب ندارن براشون هیچ اتفاق خاصی نمیفته...واقعا اشکال از کجاست؟!
تو رو خدا دست بردارید
یعنی شما تا حالا ترانه گوش ندادید؟ صدای خانوم هایده، گوگوش، حمیرا، هنگامه، لیلا فروهر و ...رو نشنیدین؟ آیا تحریک شدین؟

اگه بهم بگین با این کار امکان فیلتر سایت و گیر دادن از بالاهاست راحت تر قانع میشم تا این که بخواین این چیزارو بگین و با اسم اسلام و قرآن بخواین قانعم کنید
فکر هم نکنید آدم بی دین و اعتقادی هستم و هیچی بارم نیست، به همه چی اعتقاد دارم اما در حد متعادل به اقتضای زمان

ضمنا اجباری که در کار نیست فقط یه پیشنهاد بود
خانومایی که نمی خوان صداشون شنیده بشه نمی خونن یا اصلا فقط می خونن و نامی ازشون برده نمیشه
آقایونی هم که نمی خوان صدای خانوما رو بشنون می تونن گوش ندن
واقعا نمی دونم چرا اینقدر به همه چیز دارید از نگاه جنسی نگاه می کنید، بخدا انسان نیازای دیگه ای هم داره و خیلی ها دیگه نیاز جنسی براشون تو اولویت نیست که هی شما تحریک تحریک می کنید!!!
قرن بیست و یکه...خیلی چیزا فرق کرده...دیندار باشید ولی نگاهتون به دنیا به زن به زندگی رو عوض کنید:razz:

شرمنده که یه مقدار بی پرده حرف زدم
ویرایش برای جناب مدیر آزاده

سلامم.
بحث تحریک فقط مربوط نمیشه به مسائل جنسی.... تو فلسفه هنر که موسیقی هم نوعی هنر محسوب میشه تقابل دو بعد حیوانی و عقلانی انسان مطرحه(دیونیزوس و آپولونی)بحث تحریک اون بعد و بخش منفی انسانه.
این هم در مورد موسیقی که مرد ارائه میده موضوعیت داره و هم در مورد موسیقی و صدای زنان.
لذا پیشنهاد میکنم حتما فلسفه هنر بخصوص موسیقی رو مطالعه و پیگیری کنید.....بحث چیستیه این قضیست.اینکه چرا شما میل به خواندن دارید.آدما واسه چی آواز میخونن؟
مسئله تحریک در مورد افراد مذهبی رو مغرضانه مطرح کردید . فرد اگه واقعا مذهبی باشه و نه ریاکار بیشتر دچار تهوع میشه از عملی که خارج از حدودیه که خدا مشخص کرده.(مثل موسیقی مبتذل(مبتنذل یعنی پوچ) چه زمانی که خوانندش مرد باشه و چه زن) و همچنین مسئله رقص در زنان و مردان(در مردان که خیلی مضحکه))
ولی برعکس افراد غیر مذهبی که در مهمانی ها و مجالس مخلوط(خر تو خر) شرکت میکنن این مسئله تحریک به شدت موضوعیت داره.ولی این قضیه هیچ وقت به گوش خانومها نمیرسه و چیزی که بلنده دیوار حاشاست.
مثالی که زدید از american idol یا بت آمریکایی واسه یه کشوریه که توش اباحه گری مطرحه.اباحه گری یا لیبرالیسم یعنی مباح دونستن همه چیز.اونجا خوب یا بد و حرام و حلال در این زمینه ها وجود نداره.لذا کپی کردن گزاره این چنینی از یه جامعه ای مثل آمریکا در ایران موضوعیت نداره و حتما باید منتظر واکنش هاش بشید.
مسئله بعدی من یه پیشنهاده که حتما چیستی مراسمات این چنینی در کشورهای دیگه رو دنبال کنید.یعنی این مراسم ها چرا تو اون کشور برگزار میشه بعد ببینید میشه اون رو تو جامعه خودمون کپی پیست کنیم یا نه.
این بحث تحریک و ... انجا مطرحه.نوع لباس پوشیدن خانوم ها خواننده و همچنین بازیگراشون گویای این مسئله هست.پس چیزی نیست که از سوی افراد مذهبی اختراع یا کشف شده باشه.
.
.
.
انسان نیاز به اندیشیدن داره.انسان نیاز به عدالت و کشف حقیقت داره و ....
مشغول کردن زنان به این موارد و خیلی موارد دیگه باعث شده ما یه فیلسوف زن نداشته باشیم.زن شاخص در اون سر دنیا زنیه که خوب تبرج کنه .
بر عکس در تلقی مذهبی بانویی وجود داره که مقام در حد پیامبری داره.

لازمه قرن بیست و یکمی بودن ،اندیشیدن و تولید علم و ... میباشد نه خوانندگی و تبرج و خود نشان دادن....نگاهتون رو به دنیا میتونین تغییر بدید.:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
اسلام دین زندگیه و برای راهنمایی و درست زندگی کردن انسان اومده...
پس چرا ما هر چی نادرستی تو زندگیمون هست؟چرا؟حرف زدن به درد نمیخوره کو عمل کنندش؟
چرا پیروان دین اسلام اکثرن نامسلمونن؟چرا؟
من از چشم اونا نمیبینم من از چشم دین اسلام میبینم!
بعدشم حاضرم قول شرف بدم من اگه برهنه هم برم بیرون وقتی خودم نخام هیشکی نمیتونه کاری کنه...

الکی از این آیه ها نیارید برا من..
من انقد از این آیه ها دیدم تو عمرم که این توش گمه
اگه نادرستی تو زندگیمون هست ضعف خودمونه ،چون ما نا درست عمل میکنیم ولی توقع داریم همه چی درست باشه...
جواب سوالتون تو خود سوالتون هست!

چرا پیروان دین اسلام اکثرن نامسلمونن؟
خودتون میگین نا مسلمون!خب از یه نا مسلمون چه توقعی میشه داشت!؟
ابن ملجم هم نماز میخوند و هم روزه میگرفت،و میگفت من مسلمونم،ولی قاتل امام علی بود!
حالا به نظر شما ابن ملجم مسلمونه؟!
این که کسی میره دزدی و میگه من مسلمونم ،ضعف خودشه،نه ضعف اسلام،چون هیچ جای اسلام نگفته دزدی کار خوبیه!واسه همینه که شما میگی
ما هر چی نادرستی تو زندگیمون هست
اگه ما به چیزایی که اسلام گفته درست عمل میکردیم؛ دیگه نادرستی تو زندگیمون نبود
هر جور راحتین...
چشم دیگه از این آیه ها واسه شما نمیارم :smile:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان من تحریک بشم کی جواب خونوادم رو میده؟

بهترین جوابی ک میتونم بگم به شما

کاری که الله ان را ناپسند خطاب نمود ناپسنده

چه من بنده گوش کنم چ نکنم

آخرین ویرایش:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در خصوص حرمت آواز خواندن زن در قرآن آیه ای نیست
وقتی آیه ای نیست پس دیگه حرفای اضافه ای که زیرش نوشته همش چرت و پرته...

دوست من اصولا دوست ندارم با دوستانم سر عقاید و گفته هایی بحث کنم که چیز های بگویم باعث ناراحتی و دلخوری پیش بیاد

اون لینک و ان متن یه نوشته نسبتا جامع بود

و در ان در چه سبک خواند زن هم گفته شده اگر مطالعه نگردی و شروع به تمسخر کردی از جهالت من نیست

نه ادعای روشن فکرانه دارم مثل بعضی از دوستان

ن به تمسخر میگیرم عقاید دیگران را

برای من شخص هم نیست و تنها کسی که مهمه الله است

و سعی میکنم همانند نیاکان و همانند تمام کسانی که با هر کتابی انجیل تورات زبور صحف هر کتابی که دم از الله زده اند منم با عقل و خرد ناچیزم از همانی پیروی کنم که

همه ان را ستایش کرده اند از ادم تا خاتم

دو ایه ای از قران هدیه من به تو یکی در اینجا یکی در خصوصی

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پست سوم صفحه اول تاکید داشتن با رعایت ادب و احترام نظرتونو بگین
حالا چرا اینجا خیلیا از نظر مخالفشون نقل قول میگیرن و خیلیم بد باهاش حرف میزنن ؟؟....و خیلیا هم لایک میکننن؟؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوتی نمیکنه من چه بگم،واس همینه خیلی ها دیگه تو انجمن ها شرکت نمیکنن چون میبینن بحث بی فایدس

ادمها تا زمانیکه اعتقاداتشون رو برای خودشون دارن،خیلی خوبن،ولی وای به حال زمانیکه بخوان این اعتقادات رو بر دیگران تحمیل کنن

من که برای خودم متاسفم،ازین ناراحت میشم برخی حالا بخاطر حس انسان دوستانه یا تحمیل عقاید مقخواین چیزایی رو یادم بدن که.....
واقعا واسم مضحکه.دردناکه:) مثل این میمونه ۲۵سال چشم پاک زندگی کنی بعد یه چشم چرون برگرده بهت بگه هوی داری راه میری سرتو بنداز پایین نگاه جاهای مردم نکنااااااا!!!!

خب قطعا دردناکه
:smile:

بکسی بر نخوره یه مثال بود
ببخشید اف تاپیک شد،دیگه مزاحم نمیشم

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
محور گفتگو :
- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟

سلام.
در ابتدا و قبل از هر چیز از آقا احسان بابت دعوت بنده به این گفتگو و نظرخواهی کمال تشکر رو دارم.:gol:

با توجه به پست ها و گفتگوهایی که توی این یکی دو روز تقریبا از این تاپیک خوندم احساس میکنم قبل از نظر شخصی خودم یه سری حرفهایی رو بهتره که بزنم.

ببینید دوستان عزیز همونطور که در ابتدای بحث مطرح شد قرار بود که در کمال احترام هر شخصی بیاد و نظر خودش رو حالا یا با ادله و یا بی ادله بیان کنه و در نهایت با توجه به نگاه و اقبال عمومی، دوستان تصمیم بر چگونه برگذار کردن بگیرند.

اما متاسفانه دوستان عزیزی رو دیدم که چندان که باید اون احترامه رو رعایت نکردند.
همه ما میدونیم که هممون یه سری اعتقادات و دیدگاه داریم توی زندگی و مطمئنا این اعتقادات ما با همدیگه تفاوت خواهد داشت...ولی ما باید این توانایی رو داشته باشیم که به عقاید هم احترام بذاریم و نظرات و دیدگاههای خودمون رو بدون توهین به شخص یا قشر خاصی بیان کنیم.

بعضی از بچه ها متاسفانه از روی یک سری تعصبات نا به جا و تا حدودی کورکورانه اومدن نظراتی دادن و متاسفانه خیلی خشن در برابر بعضی دیگر و حتی سوالاتی که مطرح شد جبهه گرفتند! که کاملا به دور از هر منطق و اصولی بود. کاش حداقل قبل از گفتن یه سری چیزا و زدن یه سری حرفا، حرفامونو با منطق بسنجیم و ببینیم آیا منطقیست چیزهایی که میگیم واقعا؟! و فوری صرف پاسخ دادن به طرف مقابل نیایم و چیزی نگیم! کاش بدونیم که به خاطر کلمه به کلمه ی حرفهایی که میزنیم و تاثیرش روی دیگران مسئول خواهیم بود.

برخی از شما دوستان حرف از این زدین که به فلان موضوع هیچ اعتقادی ندارید و از این دست حرفا...

ما باید یک چیزی رو بدونیم و درک کنیم و بپذیریم، و اون چیز اینه که باید تابع قانون بود، حالا هر جا که میخواد باشه. درسته که شما ممکنه به برخی مسائل هیچ اعتقادی نداشته باشید اما در حاضر دارید تو یه کشوری زندگی میکنید که مثل هر کشور دیگه ای یک سری قوانین و عرفهایی داره...پس نباید به اون قوانین تعرض و تعدی کرد.
نه تنها اینجا بلکه همون اروپا و امریکاش هم هیچ کسی حق تعدی و تعرض به قانون رو نداره...درسته، قانون ها با هم متفاوته ولی به هرحال قانون قانونه و باید چه دلخواه آدم و چه خلاف میل باطنی، پذیرفته شه و بهش احترام گذاشته بشه وگرنه چیزی جز هرج و مرج نخواهد شد. پس نباید علایق و عقاید شخصی رو با زیر پا گذاشتن قانون ارضا کرد.

بنده خودم با نظرات خیلی از دوستان مخالفم و ریشه ی اون اعتقاداتی که به نادرست توی قلب و ذهن این عزیزان شکل گرفته رو هم توی کسان و به اصطلاح بزرگانی میبینم که متاسفانه از دین استفاده های شدیدا ابزاری کردند و بر وفق مرادشون تصاویر غلطی از دین و اسلام رو به مردم نشان دادن.
و همین ما مردم هم خودمون حتی اندکی تلاش برای فهم حقیقت و رسیدن به اصل نکردیم متاسفانه هیچوقت.
درسته که همونایی که باعث چنین مشکلات و دین زدگی ها شدند باید به زودی پاسخگو باشند.
ولی خودِ ما چطور؟ آیا ما خودمون هم نباید پاسخگوی اعمال و افکار خودمون باشیم؟ آیا به خود ما توانایی و فرصت تعقل و تدبر و تفکر و تحقیق داده نشده که بریم و اون اصل رو دریابیم؟ پس همیشه هم نباید فقط انگشت اتهام رو به سوی دیگران(هرچند هم که تقصیرکار باشند) نشانه گرفت!
ما نباید از بقیه توقع داشته باشیم، وگرنه کلاهمون بدجور پس معرکه خواهد بود!

کاش همین قرآن رو که دوستان آیاتی ازش گذاشتند، هممون به عنوان کتاب آسمانی ای که کتاب مقدس دینمونه حداقلِّ حداقل یک بار هم که شده خوب و دقیق میخوندیم و بهش توجه میکردیم(حتی شده به عنوان کتاب داستان، حداقل بخونیم، بعد در موردش حرف بزنیم. مطمئنم خیلیامون نخونده میایم و در موردش اظهار نظر میکنیم و کلی هم ادعامون میشه.)...شک نکید که اگر هر کدام از ما یک بار هم اگه اینکارو کنیم خیلی از این مشکلات بوجود نخواهد اومد...مشکل ناآگاهیِ ماست. درسته که قرآن اقیانوسی بی کرانه و با یکی دو بار خوندن واقعا نمیشه به عمق و ژرفاش رسید ولی همون هم تاثیرات فراوان خودش رو خواهد داشت. حیفه واقعا ... به خدا حیفه. نذاریم خودمون حیف شیم و روزی برسه که خدای نکرده حسرت فرصتهای از دست رفته رو بخوریم.
کاش هیچوقت هیچ چیزی رو با هم قاطی نکنیم. کاش دین و اسلام رو با اعراب یکی ندونیم، و کلی کاش های دیگه ... !

صحبت طولانی شد...جای این بحثها توی این تاپیک نیست اصلا و واقعا باید یه فضایی برای بحث و گفتگو در این زمینه و موارد مشابه در نظر گرفته شه تا اونجا به گفتگو بپردازیم.

اما در نهایت جواب بنده به سوالاتی که مطرح شد:

نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان) چیست؟

مسابقه آوازخوانی هم مثل هر مسابقه دیگری جذابیت ها و زیبایی های خودشو داره و اگه در چارچوب مقررات باشه خیلی هم میتونه خوب و مفید باشه.

از این مسابقه بله. به نظر بنده توی چنین فضا و شرایطی این کار اصلا پسندیده نیست. چه از لحاظ شرع و چه از لحاظ عرف.(برمیگردیم به همون تابع قانون بودن و ... که بحثش مفصله و در یکی دو جمله نمیگنجه.)

درواقع صورت دیگری از سوال قبلیه که با جواب دادن به اون سوال جواب این سوال هم مشخص خواهد بود.

اگر در مورد بانوان عزیز میفرمایید، باید عرض کنم با همون شرایطی که کنسرتهای خانم سیمین غانم برگزار میشه! اینجا امکانپذیر است آیا؟!

باز هم از همه دوستان و عزیزان تشکر میکنم.
ببخشید که طولانی شد حرفام.
ممنون که تا آخر حرفامو خوندید.

آخرین ویرایش:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
1- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟

استقبال میکنم
2- مطلقا موافق ِ حذف بانوان از مسابقه هستید؟ چرا؟

به هیچ عنوان هیچ دلیلی برای حذف وجود نداره

3- مخالف حذف بانوان از مسابقه هستید ؟ چرا ؟

به شدت مخالفم .اوازخوندن یه هنره چرا باید مردا فقط ازش بهره مند باشن .خدا استعداد رو در وجود ادم قرار میده ادم خودش باید شکوفاش کنه حالا یک ادم دیگه نمیتونه و نباید مانع اینکار بشه

4- با چه شرایطی میشه این مسابقه رو برگزار کرد که منع ِ شرعی بر آن قرار نگیرد؟

برای یک بار هم شده محدودیت و شرایط و ضوابظ نذارین..اینجا یه فضای محازیه کوچیکه دنیای واقعی نیست اینقدر شرایط رو سخت نکنید .. خود مقام رهبری نوشته بودن اگر گوش دادن به قصد لذت و شهوت نباشه گوش دادن صدای زن بلامانع است پس برادران گرامی مجبور نیستن به قصد لذت گوش بدن لطف کنن به قصد مسابقه گوش بدن فقط که احیانا دچار مشکل نشن .به نظرم انتخاب موسیقی و متن اواز به عهده خود شرکت کننده باشه چون هرصدایی با یک نوع اهنگ سازگارهدر اخر میگم اگر این مسابقه فقط با حضور مردان انجام بشه بی عدالتی محضه تشکر از نظرسنجی

آخرین ویرایش:

اوژنی دزیره

عضو جدید
جالبه تو زمانی که خانوم های نوازنده رو وسط اجرا از روی سن می کشن پایین میخواید خانوا آواز بخونن!
جالبه توی زمانی که مجوز خواننده سنتی رو صرفا به دلیل وجود نوازنده خانوم در گروه ندید میگیرن و اجازه برگزاری کنسرت بهشون نمیدن میخواید خانوما آواز بخونن!
جالبه توی زمانی که دختر خواننده ای یه جاهایی با پدرش همخوانی میکرده و داد همه دراومده و لغو کنسرتشو دادن میخواید خانوما آواز بخونن!
جالبه توی زمانی که مجوز لغو کنسرت از وزارتخانه فرهنگ و ارشاد و استاندار و فرمانده و امام جمعه میگیرن مبنی بر اینکه فلان خواننده سنتی که میخواد کنسرت برگزار کنه و تمامی مجوزها رو داره نوازنده خانوم توی گروهش داره پس کنسرتش لغو با وجود فروش بلیط ها...میخواید خانوما آواز بخونن!
جالبه...

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست من اصولا دوست ندارم با دوستانم سر عقاید و گفته هایی بحث کنم که چیز های بگویم باعث ناراحتی و دلخوری پیش بیاد

اون لینک و ان متن یه نوشته نسبتا جامع بود

و در ان در چه سبک خواند زن هم گفته شده اگر مطالعه نگردی و شروع به تمسخر کردی از جهالت من نیست

نه ادعای روشن فکرانه دارم مثل بعضی از دوستان

ن به تمسخر میگیرم عقاید دیگران را

برای من شخص هم نیست و تنها کسی که مهمه الله است

و سعی میکنم همانند نیاکان و همانند تمام کسانی که با هر کتابی انجیل تورات زبور صحف هر کتابی که دم از الله زده اند منم با عقل و خرد ناچیزم از همانی پیروی کنم که

همه ان را ستایش کرده اند از ادم تا خاتم

دو ایه ای از قران هدیه من به تو یکی در اینجا یکی در خصوصی

مستر خال کوبی آواتارت خیلی قشنگه-گناه نداره من برم خال کوبی کنم؟

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این بحث ها بین آدمای خیلی مذهبی ، نیمه مذهبی و بی دین به جایی نمیرسه

ولی فعلا اوضاع بر وفق مراد مذهبی ها هست و به زور چماق و رسانه میلی با بودجه 1068 میلیاردی عقایدشون رو توی حلق ملت فرو میکنند و تا روزی که قانون حاکم نشه و ملت بر سرنوشت خودشون حاکم نشوند و دیگه کسی نتونه ملت رو به خرافات هزار سال پیش حواله کنه اوضاع همین هست

بالا