هم خانمها جواب بدهند و هم آقایان

dark20

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم که ممنون میشم پاسخ بدین همگی (چه خانمها و چه آقایان). خانمها بگویند که آیا حاضر به انجام چنین کاری هستند یا خیر و آقایون بگن نظرشون چیه و هر دو گروه چه چیزی رو پیشنهاد میکنند برای فرد زیر
لطفا لطفا و باز لطفا به هیچ وجه جوابهای احساسی و یا از روی دلسوزی ندهید و خودتون رو توی این موقعیت بببینید و بعد جواب بدید خواهش میکنم. ممنون

پسری مبتلا به بیماری هپاتیت ب به خواستگاری شما آمده. علاقمند هست واقعا. فرض کنید شما هم اصلا میشناسید ایشون رو و با اخلاقیات و مسایل مالی و غیره ایشون مشکلی ندارین (چون فقط میخوام روی مساله خاص بیماری زوم بشه). به شما همون اول میگه که من هپاتیت ب دارم و شرایطش رو بصورت زیر ذکر میکنه: (موارد ذکر شده علمی و صحبتهای دکتر هست و مثال و فرض نیستند)

1- بیماریش به مرحله درمان نرسیده هنوز و فقط ویروس در بدنش هست و منتقل کننده بیماری است. ولی اینکه کی نیاز به درمان باشد معلوم نیست. ممکن است حتی تا آخر عمر نیازی به درمان پیدا نشود و مثل افراد عادی تا پایان عمر زندگی کند و یا شاید ناگهان از فردا نیاز به درمان شود.

2- خانم به هیچ وجه مبتلا به بیماری نخواهد شد. فقط نیاز است هر سه ماه یکبار واکسن بزند.

3- فرزند و یا فرزندان آنها مبتلا به بیماری نخواهند شد و طبق دستورات پزشک عمل خواهند کرد.

4- انتقال بیماری اون به دیگران براحتی نیست. منتها نیاز هست از مسائلی اجتناب کنه (خصوصا در مورد عدم گسترش و پراکندگی خونش در محیط)

5- چون بیماریش مزمن شده، احتمال 30 درصد هست که سالهای بعد (از 20 سال به بالا حدودا) به سرطان کبد مبتلا بشه

6- در مراحل پیشرفته بیماری و بعد از اینکه دارو نتوانست اثری بکند، نیاز به پیوند کبد دارد.

7- هر چند ماهی یکبار چکاب می کند و کاملا تحت کنترل است.

جواب شما چیست؟

این را هم یادآور شوم اگر دوستان اطلاعاتی در مورد هپاتیت ب ندارند و مبتلایان به آن را شاید شبیه معتادان کنار خیابون میبینن، یک سرچ کوچیک اول توی نت درباره این بیماری بکنند و بعد پاسخ بدن.

سپاس

آخرین ویرایش:

elahe .

کاربر فعال
سلام ممنون دعوت کردین
اما این سوال و تاپیک شما از ریشه ایراد داره
شما دارین روی فرض کنید ها سوال میپرسین
کسی که هپاتیت ب داره درسته گناه کار نیست اما خوب محدودیت خودش رو داره
هنوز واکسنی نیومده ثابت کنه هر سه ماه بزنی مبتلا نمیشی
و اینکه فرزندان به هیچ وجه نمیگیرن هم درست نیست امکان داره بگیرن
مگه داریم با تصورات و توهمات زندگی میکنیم ؟؟؟؟
و در اخر باید بگم هپاتیت ب خیلیییییی خیلییییی کم به کبد متاستاز میده اون مدل سی هست که نیاز به پیوند کبد میشه
در اخر فرد مبتلا به هپاتیت ب جزامی نیست معتاد نیست اما ازدواج بنظرم اشتباهه
مگر با کسی شبیه خودش
از فرد مبتلا خواهش میکنم که زندگی عادی داشته باشه با احتیاط تا کسی رو مبتلا نکنه

dark20

عضو جدید
سلام ممنون دعوت کردین
اما این سوال و تاپیک شما از ریشه ایراد داره
شما دارین روی فرض کنید ها سوال میپرسین
کسی که هپاتیت ب داره درسته گناه کار نیست اما خوب محدودیت خودش رو داره
هنوز واکسنی نیومده ثابت کنه هر سه ماه بزنی مبتلا نمیشی
و اینکه فرزندان به هیچ وجه نمیگیرن هم درست نیست امکان داره بگیرن
مگه داریم با تصورات و توهمات زندگی میکنیم ؟؟؟؟
و در اخر باید بگم هپاتیت ب خیلیییییی خیلییییی کم به کبد متاستاز میده اون مدل سی هست که نیاز به پیوند کبد میشه
در اخر فرد مبتلا به هپاتیت ب جزامی نیست معتاد نیست اما ازدواج بنظرم اشتباهه
مگر با کسی شبیه خودش
از فرد مبتلا خواهش میکنم که زندگی عادی داشته باشه با احتیاط تا کسی رو مبتلا نکنه

ممنون از حضورتون
ولی منتها متن بنده رو با دقت نخوندین...هیچکدوم از این جملات فرض و تصور نبود و واقعیت بود...مطمئن باشید ..
نیازی به شماره دکتر نیست.با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که حرفهای بنده درسته...پدر اگه مبتلا باشه میشه از آلودگی فرزندان جلوگیری کرد...هیچ منعی هم برای ازدواج این افراد وجود نداره و میشه از ابتلای زن کاملا جلوگیری کرد
متاسفانه نظرات در مورد این بیماری بدلیل اطلاعات کم، منفیه و شاید بار سنگین اسم این بیماری خود به خود فقط تداعی گر پیامدهای بد هست
بازم سپاس ازتون

dark20

عضو جدید
و یه چیز دیگه این دکتری که اینارو گفته بی زحمت شمارشو به من بدین
من یکم باید ایشون توجیه کنم

البته شاید هم منظور شما درصد کم احتمالات هست
ولی دکتر که یک فوق تخصص در شیراز بود گفت که با واکسن منتقل نمیشود
البته اگه از دید شما بخوایم نگاه کنیم بله، احتمال هست چون هیچکس در مورد هیچ علمی توی دنیا نمیتونه تضمین 100 درصد بده
ولی تا جایی که بنده اطلاع راهکار پزشکی برای ازدواج این افراد هست..منظورم همین بود

dark20

عضو جدید
پاسخ رییس شبکه هپاتیت کشور در رابطه با ازدواج با افراد مبتلا به هپاتیت ب
جهت اطمینان دوستان

اینجا

ESPEranza

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سپاس از دعوت تون
اگر هر دو توجیه شده باشن از نظر پزشکی..
بقیه ش به علاقه شون نسبت به هم بستگی داره...

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
سلام ممنونم از دعوتتون؛ من با توجه به حرفهای خودتون جواب میدم
به نظر من ایشون اگر دختر دوست دارند و دختر ایشون دوست دارند و با بیماری ایشون مشکلی ندارند خب میتوانند ازدواج کنند ولی نکته مهم اینه نه من جای اون دختر و نه احساسات اون دختر دارم هر جوابی هم بدم تنها ۵۰ درصد امکان درست بودن داره بهتر هم هست دختر حتما برن پیش ی مشاور حاذق چون ماها در جایگاه ی مشاور خانواده نیستیم !!

elahe .

کاربر فعال
البته شاید هم منظور شما درصد کم احتمالات هست
ولی دکتر که یک فوق تخصص در شیراز بود گفت که با واکسن منتقل نمیشود
البته اگه از دید شما بخوایم نگاه کنیم بله، احتمال هست چون هیچکس در مورد هیچ علمی توی دنیا نمیتونه تضمین 100 درصد بده
ولی تا جایی که بنده اطلاع راهکار پزشکی برای ازدواج این افراد هست..منظورم همین بود
اون دکتر در شیراز اسم واکسن نگفت؟؟؟
من الان بیمارستانم چرا همچین چیزی رو هیچکسی نمیدونه و اصلا واکسنی نیست
ما حتی برای نوزاد متولد شده از مادر مبتلا یه واکسن هپاتیت و ایمنوگلوبولین میزنم
خیلی دوست دارم اون واکسن بدونم چیه چون کیس های زیادی هستش با اون موضوع میاد پیشمون

dark20

عضو جدید
اون دکتر در شیراز اسم واکسن نگفت؟؟؟
من الان بیمارستانم چرا همچین چیزی رو هیچکسی نمیدونه و اصلا واکسنی نیست
ما حتی برای نوزاد متولد شده از مادر مبتلا یه واکسن هپاتیت و ایمنوگلوبولین میزنم
خیلی دوست دارم اون واکسن بدونم چیه چون کیس های زیادی هستش با اون موضوع میاد پیشمون

فقط دکتر شیراز نیست
اون لینکی رو که گذاشتم ملاحظه کنید...قطعا اطلاعات ایشون از کسانی که در بیمارستان هستند در مورد این بیماری بیشتر هست که فرمودن میشه ازدواج کرد. حالا از جزییات پزشکیش بنده اطلاع و سررشته ندارم

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با توجه ب چیزایی ک در نت سرچ زدم و مطالعه کردم قطعا خانواده نمیزارن من جواب بدم و جواب اونها نه است. هپاتیت ب طبق چیزایی ک من در چند سایت خوندم در صد واگیر بودنش بالاست حتی از طریق بزاق دهان!!!

dark20

عضو جدید
البته شما گقتید فرض بگیرید این موضوع واسه خودمون پیش اومده دیگه؟؟

بله...ینی اینکه فرض کنید چنین شخص بیماری به خواستگاری شما اومده و جواب خودتون چی هست
البته برای کسانی که واکسن زدن که دیگه مشکلی پیش نخواهد آمد (تا بیش از 95 درصد)
برای همسر هم (طلق گفته رییس شبکه هپاتیت کشور در لینکی که قرار دادم) مشکلی پیش نخواهد آمد.

Uchiha Itachi

عضو جدید
شخصا به عنوان یک آقا نمی تونم خودم را به جای طرف مقابل که خانم هست بزارم و نظر بدم. ولی این واقعیت هست که احتمال نه گفتن بیشتر از بله گفتن هست.

reza_19933

عضو جدید
شخصیت و دلخوشیا و خاسته ها و توقعات افراد مختلف متفاوته همونجور که میبینین ازدواج هایی صورت میگیره که واقعا شاید از نظر ما اسمش فداکاری باشه ولی خود شخص این حسو نداره صرفا دوسش داره!
ولی من اگه جای پسره بودم اصلا جلو نمیرفدم( نظر شخصی خودمه روحیات خودم حتی اگه اشتباه باشه)
و جای دختره نمیتونم نظر بدم!

Loving Geologist

عضو جدید
به نظر من عشق مقدسه
اگر واقعا عاشق کسی باشی با تمام مشکلات کنار میایی و این رو در نظر میگیری بودن یک فرد کنارت با بعضی مشکلات و سختی ها خیلی بهتر از این هست که اون فرد دگ کنارت نباشه این کاملا به عشق و علاقه بستگی داره وگرنه واکسن هپاتیت هست فقط باید نکات ایمنی رعایت بشه
اگ عشق حیقیقی در میون باشه این جور مسائل حل شده هست و اسمش فداکاری نیست وفاداری هست

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

به نظر من اگه پای احساسات درمیون باشه و از سمت دختر مورد نظر علاقه ای وجود داشته باشه جواب مثبت اونم با مخالفت قطعی والدین

اما در غیر این صورت باتوجه ب منطق جواب صددرصد منفیه

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،خيلي به اين موضوع فكر كردم واقعا نظر دادن خيلي سخته... به نظرم افرداي كه بيمار هستن هم حق زندگي كردن رو دارند و تازه نسبت به افراد ديگه بيشتر نياز به ارامش دارن،گاهي خانمهاي جانبازهارو نگاه مي كنم مي بينم خانمهاشون چه باعشق زندگي مي كنن ، قديما فكر ميكردم فداكاري مي كنن ولي الان به اين نتيجه رسيدم كه شايد اگه بايك شخص كاملا سالم ازدواج ميكردن به اين خوشبختي نميرسيدن، مطمينا دختراني پيدا ميشن كه متفاوت با بقيه فكر مي كنن ،،هيچ كس كامل نيست يكي از لحظ اخلاقي يكي كاري يكي جسمي خلاصه هيچ كس كامل نيست ، مطمينا براي شخصي با چنين بيماري هم همسري هست فقط بايد بيشتر تلاش كنيد بايد صفات خوب خودش رو نشون بدهتا بيماريش كوچيك به نظر برسه، مطمينا زمان ميبره ولي امكان پذيره، خوش به حال دختري كه عشق و دوست داشتن رو منفاوت با بقيه ببينه و مطمينا زندگي محكمتري خواهد داشت، موفق باشيد.

dark20

عضو جدید
طریقه ابتلا طرف به هپاتیت چی بوده ؟من باب کنجکاوی می پرسم!

دوستان دیگری هم پیام دادند و سوال پرسیدند...مشخص نیست
شاید در اذهان اینجور جا افتاده که راه مبتلا به انتقال هپاتیت ب فقط تماس جنسی است. خیر اینطور نیست که فقط از طریق تماس جنسی باشد. اگر بستر انتقال مهیا باشد و بویژه اینکه فرد ناقل اطلاع نداشته باشد که مبتلا به هپاتیت است، میتونه اون رو از سایر طرق منتقل کنه
در کشور ما چیزی در حدود 1 میلیون و 400 هزار مبتلای به هپاتیت ب وجود دارد. قطعا تمامی آنها از راه جنسی مبتلا نشده اند.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
تشکر از دعوت شما
بستگی به دو طرف داره
اگه هم چنین موردی پیش بیاد در حالت عادی جواب منفیه
ولی اگه پای عشق و علاقه در میون باشه قضیه فرق می کنه

آخرین ویرایش:
بالا