همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

mm.ai

عضو جدید
بچه ها یه سوال - بعد از این که برش لیزری بگیریم برای ترسیم از هر دو سمت شابلون ساخته شده می شه استفاده کرد ؟؟؟؟ این برش 0.1 که می گن یعنی اتود 0.5 دهم دقیقا توش راحت حرکت می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال - بعد از این که برش لیزری بگیریم برای ترسیم از هر دو سمت شابلون ساخته شده می شه استفاده کرد ؟؟؟؟ این برش 0.1 که می گن یعنی اتود 0.5 دهم دقیقا توش راحت حرکت می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

آره میتونین ازهر دوطرف میتونین،من خودم گاهی برعکسش میکنم
برش 0.1 ؟! شاید آقامجتبی گفته راپید 0.1 اونو میگین

mm.ai

عضو جدید
آره میتونین ازهر دوطرف میتونین،من خودم گاهی برعکسش میکنم
برش 0.1 ؟! شاید آقامجتبی گفته راپید 0.1 اونو میگین
مرسی هلووو جان - الان که گفتی مطمئن شدم - تماس گرفتم با یه چاپ خونه سوال کردم -ولی گفت توی A4 بگیریم براتون قیمتش از 30 تا 35 شروع میشه و تازه امکان داره بازم بره بالاتر .چقد گرووونه ؟؟؟ :confused:

holooooooo

کاربر ممتاز
مرسی هلووو جان - الان که گفتی مطمئن شدم - تماس گرفتم با یه چاپ خونه سوال کردم -ولی گفت توی A4 بگیریم براتون قیمتش از 30 تا 35 شروع میشه و تازه امکان داره بازم بره بالاتر .چقد گرووونه ؟؟؟ :confused:

آ4 بزرگه راحت نمیتونی باهاش کار کنی، من الان زنگ زدم قیمت گرفتم، گفت دقیقه ای 600 برش، پلکسیشم که جدا،
ما آذر 92 یه 10 در 20 دادیم برش 14 تومن تموم شد، یه جا دیگه ام دادیم برش 11.5 شد :eek:

mm.ai

عضو جدید
A4 شاید نشه گفت در واقع می خوام 2 تا شابلون درست کنم - یعنی A4 رو از وسط نصف می کنم - آخه خیلی نیاز هست رمپ و پله و آسانسور ووو حسابی داستان داریم هلوووو جان - مملکته تورمی همین دیگه از آذر 92 تا الان همه چیز 10 برابر رفته بالا :confused:

holooooooo

کاربر ممتاز

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ایول چ باحال شده :)
پول برشتون با پلکسی چقدر شد؟
دقیقه ای چند؟
البته اگ دوست داشتین جواب بدین

سلام مهندس هلو.
4 تا A5 رو پلکسی 1میل شدش 40هزار.
البته رو پلکسی 2میل ارزونتره،حدودا 30هزارتومن.
حدودا 20 دقیقه واسه برش زمان برد.

pishgam_9999

عضو جدید
با سلام به همه مهندسای عزیز
آرزوی موفقیت و قبولی در امتحان طراحی براتون دارم....
لطفا از سوالش اگه تونستید عکسی بگیرید که بعد از آزمون بتونیم حلش کنیم و در موردش حرف بزنیم.
شابلونهاتونم خیلی خوب شده مبارکه.....
من امروز رفته بودم انقلاب واسه خرید کتاب و یکی از دوستام از این شابلونی که درست کرده بودم خوشش اومده بود و برای اونم درست کردم.

البته این یکی رو از وسط نصف کردم و 2 تا A5 شد . قیمتش 2 تاش با پلکسی 1.2 میل 15000 هزار تومن شد و به نظرم شابلون خوبی شده .

20141111_172215.jpg

اینم عکسش

holooooooo

کاربر ممتاز
با سلام به همه مهندسای عزیز
آرزوی موفقیت و قبولی در امتحان طراحی براتون دارم....
لطفا از سوالش اگه تونستید عکسی بگیرید که بعد از آزمون بتونیم حلش کنیم و در موردش حرف بزنیم.
شابلونهاتونم خیلی خوب شده مبارکه.....
من امروز رفته بودم انقلاب واسه خرید کتاب و یکی از دوستام از این شابلونی که درست کرده بودم خوشش اومده بود و برای اونم درست کردم.

البته این یکی رو از وسط نصف کردم و 2 تا A5 شد . قیمتش 2 تاش با پلکسی 1.2 میل 15000 هزار تومن شد و به نظرم شابلون خوبی شده .

مشاهده پیوست 225942

اینم عکسش
خسته نباشین آره خوب شده،
چه ارزونه!!
ما پارسال یه دونه شابلون 10در20 برامون دراومد 12!
دقیقه ای هم 600

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخااااااام
چرا همه شابلون دارن ...من ندارم:cry:
باس برم برش بزنم....

pishgam_9999

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز
چقدر تالار نظام مهندسی خلوت شده.....
فک کنم بچه ها دارن استراحت میکنن. امیدوارم که همگی قبول بشید

بچه ها کسایی که از شابلونها تو آزمونها استفاده کردند نقاط ضعف و قدرتشو بگن تا بتونیم اصلاح کنیم

وسعت

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز
چقدر تالار نظام مهندسی خلوت شده.....
فک کنم بچه ها دارن استراحت میکنن. امیدوارم که همگی قبول بشید

بچه ها کسایی که از شابلونها تو آزمونها استفاده کردند نقاط ضعف و قدرتشو بگن تا بتونیم اصلاح کنیم

من روی پلگسی شفاف برش زدم....فک کنم دو تا ا5 شد 26-27 تومن...ولی پر پر بود...
1- من روی پلکسی را با هایلیتر زرد کلش را مازیک زدم و گذاشتم خشک شد و با دستمال پاک کردم......شد شابلون زرد ملایم....چون شفاف سخته

2- حتما پلان ماشین بذار نه مثلث خیلی پلان را شیک میکنه

3- برای امتحان خیلی کمک میکنه ولی باید توان طراحی و سرعت خودتم خوووب باشه//....

موفق باشی

arefeh

کاربر ممتاز
من روی پلگسی شفاف برش زدم....فک کنم دو تا ا5 شد 26-27 تومن...ولی پر پر بود...
1- من روی پلکسی را با هایلیتر زرد کلش را مازیک زدم و گذاشتم خشک شد و با دستمال پاک کردم......شد شابلون زرد ملایم....چون شفاف سخته

2- حتما پلان ماشین بذار نه مثلث خیلی پلان را شیک میکنه

3- برای امتحان خیلی کمک میکنه ولی باید توان طراحی و سرعت خودتم خوووب باشه//....

موفق باشی

پلان رو شیک شاید بکنه اما
اصلش با همین مبله که پیشگام گذاشته باید نشون داد ماشین رو...اون هم به دلیل اندازه ای است که داره...ماشینهای مبلمان معمولا بزرگ و کوچکه و از نظر شهردای و نظام مهندسی و بقیه عوامل به نوعی گول زدن محسوب میشه

وسعت

عضو جدید
پلان رو شیک شاید بکنه اما
اصلش با همین مبله که پیشگام گذاشته باید نشون داد ماشین رو...اون هم به دلیل اندازه ای است که داره...ماشینهای مبلمان معمولا بزرگ و کوچکه و از نظر شهردای و نظام مهندسی و بقیه عوامل به نوعی گول زدن محسوب میشه

من خودم برش دادم دقیق و اندازه همون مثلث استاندارد بود....
نظری هست تا حدی

ما اینجا تو نقشه های شهرداری هم از همین مبلمان میذاریم....ی چیز تعریف شدس

modabber.23

عضو جدید
یک پیشنهاد بدم.
اگه قبول شدیم که شکر بریم ددر و حالشو ببریم
اگه قبول نشدیم دفعه بعد حتما حتما کنار اون خطای نجات بخش دیوار 10 سانتی و 20 سانتی که خیلی دیر به حقیقت بدرد بخورشون پی بردم سانت میزنم و دوباره برش میدم که واقعا سر جلسه هی به خودم بد وبیراه گفتم که چرا تنبلی کردم و سانت نذاشتم کنار دیوارا! اگه سانت داشتن همونجا دو خطه می کشیدم پلانامو خیلی کمتر وقتم میرفت تا دوباره سانت بزنم و اندازه ها رو درست کنم

cho_chor_nana

عضو جدید
با سلام و عرض ادب
من ميخوام شابلون برش دانلود كنم تنوع خيلي بالاس ممنون ميشم كمكم كنيد يه شابلون بزاريد كه كامل با شه تعدادشم مهم نيست

holooooooo

کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب
من ميخوام شابلون برش دانلود كنم تنوع خيلي بالاس ممنون ميشم كمكم كنيد يه شابلون بزاريد كه كامل با شه تعدادشم مهم نيست
به نظرم شابلون مهندس مجتبی تاجی کامل تره تا اونجا که یادمه

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها شابلون و کجا دادید برش؟
من بردم یه جا میگه باید فایل کورل باشه
بعد تو کورل که همه اندازه ها به هم میریزه ؟
چکار باید کرد؟

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
طرف اصلا اینکاره نبوده دوست گرامی
همین فایل کد رو ایمپورت می کنن توی کورل و برش می زنن. من خودم کل مراحل رو شاهد بودم
فقط حواستون باشه پی دی اف نکنه قبل از بردن به کورل چون بره بره میشه لبه های برش خورده. مستقیم خود فایل کد باید بره
شابلون من هم دقیقا همون لینکی هست که خانم مهندس دادن
اون پازل رو هم با مقوا درست کنین. بیخود هزینه برای خودتون درست نکنین. توی 5 دقیقه با کاتر برش می زنین و خلاص
راستی شابلون رو روی پلکسی 2 میل شفاف برش بزنین که نقشه از زیرش معلوم باشه. اگر شفاف رنگی باشه بهتره (مثلا زرد، قرمز و ...) چون بهتر میشه محتویات شابلون رو دید. البته من که همه شون رو حفظ بودم چون ساختمش ولی دیده بودم که دوستان گیج میشن.
تمرین هم بسیار باهاش بکنین. یه جورایی الانشم خیلی دیره.

puma_memar

عضو جدید
سلام دوستان
عیدتون مبارک
شابلن رو کجا ببرم برش بزنه؟ کجای انقلاب؟

بالا