همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

mansooreh119

عضو جدید
سلام من ابان امتحان دارم دنبال شابلن و جزوه هستم اگه اینجا کسی داره بگه من ازش بخرم شابلونام همین طور

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام من ابان امتحان دارم دنبال شابلن و جزوه هستم اگه اینجا کسی داره بگه من ازش بخرم شابلونام همین طور

نیاز به خرید نیست، تایپیک فایل شابلون هست، رایگان بردارید

pishgam_9999

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

اگه کسی از دوستان شابلون رو برش زده و ازش استفاده کرده و مشکلی در اون میبینه لطفا بگه تا در فایل اون اصلاح بشه تا بقیه دوستان بتونند اصلاح شده اونو برش بزنند. من خودم توی شابلون اولی که برش زدم هر ایرادی که به نظرم اومد و دوستان گفتند رفع کردم ولی فایل جدید رو برش نزدم چون همون اولی هم اشکالات کمی داشت و در ترسیماتی که داشتم بدردم خورد و استفاده میکنم.
ممنون

pishgam_9999

عضو جدید
سلام به همگی

قابل توجه همه دوستانی که پیگیر فایل شابلون بودند :
فایل شابلونها برای دسترسی آسانتر در تاپیکی جداگانه قرار داده شده تا بتونید دسترسی راحتی داشته باشید و میتونید به اونجا مراجعه کنید و فایل شابلونها رو دانلود کنید . فایل من هم اونجا هستش ( از اونجایی که بعضی دوستان اطلاع نداشتند و پیغام دادند اطلاع رسانی شد)

اینم تاپیک فایل شابلونها:
نقشه شابلون های مورد نیاز در جلسه آزمون نظام مهندسی | فقط فایل
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...دسی-فقط-فایل?p=7930561&viewfull=1#post7930561

pezhmanrahimi67

عضو جدید
سلام دوستان......ممنون از دوستایی که زحمت زیادی کشیدن واسه درست کردن شاپلونا.....ولی من یه کم گیج شدم....چون آخر ندونستم کدوم شاپلون از همه کامل تره!!....از طرفی روی هر کاری ایرادایی گذاشته شده که این شک آدمو بیبشتر میکنه.....لطفا بگید کدوم فایلو میتونیم بدون هیچ شکی مستقیم بریم بدیم برش لیزری که یه شاپلون کامل داشته باشیم؟؟.....و یه سوال دیگه....قضیه (راپید) چیه؟....مگه باید سر جلسه کارو راپیدی کنیم؟؟....من از چند تا از بچه هایی که قبول شدن پرسیدم گفتن کار با مداده فقط!....و اگه با مداده آیا با این مدادای معمولی میشه با این شاپلونا کار کرد یا فقط با اتود 0.5 میشه؟؟....

mm.ai

عضو جدید
سلام دوستان......ممنون از دوستایی که زحمت زیادی کشیدن واسه درست کردن شاپلونا.....ولی من یه کم گیج شدم....چون آخر ندونستم کدوم شاپلون از همه کامل تره!!....از طرفی روی هر کاری ایرادایی گذاشته شده که این شک آدمو بیبشتر میکنه.....لطفا بگید کدوم فایلو میتونیم بدون هیچ شکی مستقیم بریم بدیم برش لیزری که یه شاپلون کامل داشته باشیم؟؟.....و یه سوال دیگه....قضیه (راپید) چیه؟....مگه باید سر جلسه کارو راپیدی کنیم؟؟....من از چند تا از بچه هایی که قبول شدن پرسیدم گفتن کار با مداده فقط!....و اگه با مداده آیا با این مدادای معمولی میشه با این شاپلونا کار کرد یا فقط با اتود 0.5 میشه؟؟....
منم با شما موافقم دوستم - من هم کاملا سردرگم هستم که کدوم فایل شابلون از همه کاملتره - چون به قوله این دوستمون خالی از اشکال نبودن هر کدوم از فایل ها -راستی یه سوال - برای اینکه بخوایم برش لیزری بدیم چقدر برامون هزینه بر می داره ؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن لطف کنید یه فایل کامل از این شابلون ها بزارین که همه دوستان با هم استفاده کنیم -مرسی

mm.ai

عضو جدید
بچه ها لطف کنین کاملترین شابلون رو بزارین اینجا - اینجا خیلی شابلون هست - ولی کدوم یکی کارایی بیشتری داره ؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

pishgam_9999

عضو جدید
منم با شما موافقم دوستم - من هم کاملا سردرگم هستم که کدوم فایل شابلون از همه کاملتره - چون به قوله این دوستمون خالی از اشکال نبودن هر کدوم از فایل ها -راستی یه سوال - برای اینکه بخوایم برش لیزری بدیم چقدر برامون هزینه بر می داره ؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن لطف کنید یه فایل کامل از این شابلون ها بزارین که همه دوستان با هم استفاده کنیم -مرسی

مهندس عزیز تا اونجایی که من متوجه شدم و دارم تو کارهام استفاده میکنم شابلون نقشی که داره اینه که چیزهایی که در طرح تکرار میشن رو بوسیله شابلون به صورت یک شکل و سریعتر میشه کشید. هیچ شابلونی کسی رو طراح نمیکنه .شابلون ابزار طراحی هستش و نقش کوچیکی داره.
مثل مبلمان پذیراییو خواب و آشپزخانه و سرویسها - باکس پله و آسانسور- برش پله _ ماشین - ستون -و اشکال هندسی- حالا بعضی دوستان دوست دارند چیزای بیشتری رو شابلون کنند که به نظر من با تمرینی که کردم باقی چیزها رو میشه با ابزار معمولی مثا خط کش و غیره... سریعتر کشید.
حالا من فردا با شابلونی که درست کردم میشینم طرح خرداد 93 رو میکشم و براتون میزارم . قبلش چند تا کار هم کشیدم که مشکل خاصی نداشته.
برای برش هم من 15000 دادم برش زد . خیابان انقلاب نبش جمالزاده. یه پاساژه که تو اون برش لیزری هستش.

pezhmanrahimi67

عضو جدید
با پلکسی میشه 15000 تومن یا بدون پلکسی؟.....اگه پلکسی نداشته باشن از کجا میشه تهیه کرد؟.....یه پلکسی A4 شفاف چنده؟.....

pishgam_9999

عضو جدید

دوست عزیز
من شابلونی که گذاشتم قبلا برش زده بودم و اشکالاتشو هم رفع کردم . میتونید اونو ببینید و در صورت تمایل از اون استفاده کنید. به خاطر اینکه که بحث آزمون هستش نه من نه دوستان دیگه ای که شابلون گذاشتن نمیتونیم بهتون پیشنهاد کنیم که چشم بسته و مستقیم از اون استفاده کنید . ولی اینو میتونم بگم که کسی هنوز ایرادی ازش نگرفته و خودم هم ازش استفاده کردم و تا دو روز دیگه نمونه کارمو براتون میزارم.
این رو هم بگم که البته یکنفر اینجا پستهایی گذاشته بود که شابلونت خیلی ایراد داره و به درد نمیخوره و من برش زدم پولم هدر رفت ...ولی هرچی ازش خواستم که ایرادشو بگه نگفت و چون صرفا قصد تخریب داشت و معلوم شد هدفش چی بوده مدیران محترم تالار پستهاشو از اینجا حذف کردن . بخاطر همین ما هم با همکاری بقیه تمام تلاشمونو کردیم و فایل شابلون رو در حد اطلاعاتمون درست کردیم و اینجا گذاشتیم تا بی منت دوستان استفاده کنند ولی من نمیتونم اصراری به کسی بکنم که استفاده بکنه یا نکنه...

موفق باشید

pezhmanrahimi67

عضو جدید
دوستان اینجا کسی فایل شابلونای سایت آزمون آنلاینو داره در اختیار بقیه بذاره؟؟....کسی خریده فایلشو؟؟.....اگه دارینش توروخدا دریغ نکنین!!...ثواب داره!!....و یه چیز دیگه.....این شابلونی که خرید اینترنتی گذاشته (فردی به نام چاووشی یا رحمانی) که نمایندگی فروشش خانه عمرانه کسی نداردش؟؟.....چطور شابلونیه؟؟...خلاصه چیکار کنیم بهترین و بی ایرادترین شاپلون ممکنو داشته باشیم؟؟....

mm.ai

عضو جدید
مهندس عزیز تا اونجایی که من متوجه شدم و دارم تو کارهام استفاده میکنم شابلون نقشی که داره اینه که چیزهایی که در طرح تکرار میشن رو بوسیله شابلون به صورت یک شکل و سریعتر میشه کشید. هیچ شابلونی کسی رو طراح نمیکنه .شابلون ابزار طراحی هستش و نقش کوچیکی داره.
مثل مبلمان پذیراییو خواب و آشپزخانه و سرویسها - باکس پله و آسانسور- برش پله _ ماشین - ستون -و اشکال هندسی- حالا بعضی دوستان دوست دارند چیزای بیشتری رو شابلون کنند که به نظر من با تمرینی که کردم باقی چیزها رو میشه با ابزار معمولی مثا خط کش و غیره... سریعتر کشید.
حالا من فردا با شابلونی که درست کردم میشینم طرح خرداد 93 رو میکشم و براتون میزارم . قبلش چند تا کار هم کشیدم که مشکل خاصی نداشته.
برای برش هم من 15000 دادم برش زد . خیابان انقلاب نبش جمالزاده. یه پاساژه که تو اون برش لیزری هستش.
مرسی از اطلاعاتت مهندس پیشگام - فایل شما که گذاشتین فایل shoblon 0000 هست که من اون رو دیدم -ولی بیشتر منتظرم تا فردا کار شما رو که با اون شابلون انجام دادین رو ببینم -چون به نظر میاد هنوز جا داره شابلون کمی کاملتر باشه - برای مرید آقای گلابچی هم به نظر خوب هست و بدک نیست

mm.ai

عضو جدید
من فکر میکنم اونی که مال آقا یا خانم گلابچی هست کارایی بیشتری داره نه ؟
من هم تا به اینجا اون رو کاملتر می دونم مهندس - به هر حال دست همه رفقا و دوستای عزیزی که محبت می کنن و این فایل ها رو در اختیار میگذارن درد نکنه - ایشاله هممون موفق بشیم

pishgam_9999

عضو جدید
مرسی از اطلاعاتت مهندس پیشگام - فایل شما که گذاشتین فایل shoblon 0000 هست که من اون رو دیدم -ولی بیشتر منتظرم تا فردا کار شما رو که با اون شابلون انجام دادین رو ببینم -چون به نظر میاد هنوز جا داره شابلون کمی کاملتر باشه - برای مرید آقای گلابچی هم به نظر خوب هست و بدک نیست

دوست عزیز کارمو تو تاپیک تمرین گروهی طراحی آبان 93 گذاشتم میتونید ببینید و نظرتون رو بگید.
ممنون

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...راحی-آبان-93?p=7956514&viewfull=1#post7956514

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلام به همگی
بی نهایت ممنون از همه دوستانی که با سخاوت تمام نتیجه زحمتشون رو به اشتراک گذاشتن تا ما استفاده کنیم.
شابلون یک چیز کاملا سلیقه ای هست و هرکس بسته به نیاز خودش و با توجه به اینکه در چه بخش هایی دستش کنده باید شابلون مناسب خودش رو انتخاب کنه.
من هم تمامی فایل های اشتراک گذاشته شده رو گرفتم، همه رو چک کردم و چیزایی که از بینشون لازم داشتم رو برداشتم. البته جسارتا باید بگم ایراد های خیلی زیاد بود و وقت زیادی رو هم صرف اصلاحشون کردم. مثل در نظر نگرفتن ضخامت قلم، ترسیم غیر اصولی با خطوط اضافه، غیر عملی بودن در برش بخاطر نزدیک بودن بعضی خطوط، مطابق نبودن با کتاب ها و چیزهایی از این دست. شابلون های من 4 تا آ5 شده که کوچیک و خوش دسته. با قلم 0.1 و پلکسی 2 میل خوب جواب میده. هزینه ش هم 15 تومن برای یک پلکسی آ3 و 23 تومن هم برش.
حتما روی پلکسی شفاف برش بزنین که پلان زیرش دیده بشه!
تا همین الان که دارم تمرین می کنم راضیم و سرعتم خیلی خوبه. مجدد تاکید می کنم که محتویات این فایل مناسب برای منه و توش پله و آسانسور در انواع متنوع هست که من توی ترسیمشون کند بودم و یکی دیگه از دلایل زیاد بودن گزینه ها هم اینه که خواستم ببینم کدوم درست تره که تقریبا همه نتیجه مشابه داد.
بعضی فایل ها رو اساسی تصحیح کردم، چیزایی هم خودم اضافه کردم و خلاصه خودتون ببینید امیدوارم به درد شما هم بخوره.
راستی من هیچ ادعایی در مورد میزان کامل یا بی نقص بودن این شابلون ندارم..
اگر کسی ایراد خاصی هم میبینه خوشحال میشم با کمک هم رفعش کنیم. تا فایل بی نقص رو به تاپیک فقط دانلود اضافه کنم.

پیوست ها

• Shablon fixed 2010.rar
    160.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بی نهایت ممنون از همه دوستانی که با سخاوت تمام نتیجه زحمتشون رو به اشتراک گذاشتن تا ما استفاده کنیم.
شابلون یک چیز کاملا سلیقه ای هست و هرکس بسته به نیاز خودش و با توجه به اینکه در چه بخش هایی دستش کنده باید شابلون مناسب خودش رو انتخاب کنه.
من هم تمامی فایل های اشتراک گذاشته شده رو گرفتم، همه رو چک کردم و چیزایی که از بینشون لازم داشتم رو برداشتم. البته جسارتا باید بگم ایراد های خیلی زیاد بود و وقت زیادی رو هم صرف اصلاحشون کردم. مثل در نظر نگرفتن ضخامت قلم، ترسیم غیر اصولی با خطوط اضافه، غیر عملی بودن در برش بخاطر نزدیک بودن بعضی خطوط، مطابق نبودن با کتاب ها و چیزهایی از این دست. شابلون های من 4 تا آ5 شده که کوچیک و خوش دسته. با قلم 0.1 و پلکسی 2 میل خوب جواب میده. هزینه ش هم 15 تومن برای یک پلکسی آ3 و 23 تومن هم برش.
تا همین الان که دارم تمرین می کنم راضیم و سرعتم خیلی خوبه. مجدد تاکید می کنم که محتویات این فایل مناسب برای منه و توش پله و آسانسور در انواع متنوع هست که من توی ترسیمشون کند بودم و یکی دیگه از دلایل زیاد بودن گزینه ها هم اینه که خواستم ببینم کدوم درست تره که تقریبا همه نتیجه مشابه داد.
بعضی فایل ها رو اساسی تصحیح کردم، چیزایی هم خودم اضافه کردم و خلاصه خودتون ببینید امیدوارم به درد شما هم بخوره.
اگر کسی ایراد خاصی هم میبینه خوشحال میشم با کمک هم رفعش کنیم. تا فایل بی نقص رو به تاپیک فقط دانلود اضافه کنم.
دستتون درد نکنه اما طبق چیزی که گفتید یه سری نگات رو لازم دونستم بگم
1-باید اتود 0.5 و یا راپید 0.5 داخل این شابلون بره....البته برای بخش مبلمان 0.3 یا 0.1 هم کافیه چون نیاز به پررنگ تر بودنشون نیست....اما بقیه/////
2-به هیچ عنوان شابلون رو که برش زدید کاغذ روی پلکسی نکنید...چون درسته که پلان زیر معلوم میشه اما متاسفانه اون خطوط برش خورده به سختی دیده میشه...من خودم چون با هر دو مدل کار کردم میگم....توی خونه با کاغذروش کار کردم سرجلسه جوگیر شدم کاغذشو کندم....یعنی مردم تا میدیدم که چی کحاست هی روی هوا میگرفتم اون آیتم مورد نظر رو پیدا میکردم و بعد استفاده میکردم واسه همین شاید 15 مین از وقتمو کاهش داد

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
دستتون درد نکنه اما طبق چیزی که گفتید یه سری نگات رو لازم دونستم بگم
1-باید اتود 0.5 و یا راپید 0.5 داخل این شابلون بره....البته برای بخش مبلمان 0.3 یا 0.1 هم کافیه چون نیاز به پررنگ تر بودنشون نیست....اما بقیه/////
2-به هیچ عنوان شابلون رو که برش زدید کاغذ روی پلکسی نکنید...چون درسته که پلان زیر معلوم میشه اما متاسفانه اون خطوط برش خورده به سختی دیده میشه...من خودم چون با هر دو مدل کار کردم میگم....توی خونه با کاغذروش کار کردم سرجلسه جوگیر شدم کاغذشو کندم....یعنی مردم تا میدیدم که چی کحاست هی روی هوا میگرفتم اون آیتم مورد نظر رو پیدا میکردم و بعد استفاده میکردم واسه همین شاید 15 مین از وقتمو کاهش داد
ممنون از همفکریتون
منم بعد از برش متوجه شدم که راپید 0.1 می خوره بهش. اما باید بگم اینقد سرعت کار خوبه که میشه سریع خطوط کلی رو کشید و روش با راپید بزرگ تر رفت که البته شاید بگین وقت گیر میشه، نمی دونم.. خلاصه، پلان پله و آسانسور که بیشتر بخش های این شابلون ها رو تشکیل میده با هاشوری که بعدا میزنیمش اصلا ضخامت خطوطش معنی نداره و دیده نمیشه! برای راپید 0.5 باید آفست ها خیلی زیاد بشن و در نتیجه در نقاطی مثل پلان یا مقطع پله که خطوط خیلی نزدیک هستن موقع برش یا می سوزه یا به مویی بند خواهد بود و می شکنه.
من کاغذ رو کندم اما می دونم هر چیزی کجاست چون خودم چیدمش. شاید یه راه خوب این باشه که روی پلکسی های شفافِ رنگی برش بزنین! هم شیک میشه هم روی کاغذ که بزارین جاهای خالی واضح میشه.:cool: در هر صورت من این مشکل رو ندارم

hamedzjg

عضو جدید
سلام به همگی

خیلی زحمت کشیدی مهندس مجتبی.. امیدوارم موفق باشی و اتفاقای خیلی خوب در مسیرت باشه همیشه.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

دوست عزیزممنونم از زحمتی که کشیدی،امیدوارم نتیجه خوبی تو آزمون بگیری.
اگه لطف کنی عکس شابلون برش خورده اینجا بذاری ممنون میشم.

hami64

عضو جدید
سلام به همه دوستان . من با استفاده از شابلون دوستان این شابلون رو تهیه کردم . البته بعد از برش یه اصلاحاتی روش انجام دادم . ضمنا پیشنهاد میکنم کاغذشو بعد از برش بکنن و با ماژیک برشهارو رنگ کنن تا رو شیت خودشو نشون بده .

پیوست ها

• shablonPR.rar
    74 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
دوستان توی فایل من مقاطع شیت اولی از سمت راست 18 پله 18 سانتی بود که مطابق با ضوابط معلول نبود. من که کلا بر پایه ضوابط معلول کار می کنم! در نتیجه فایل رو اصلاح کردم

پیوست ها

• Shablon fixed final II.rar
    165.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان توی فایل من مقاطع شیت اولی از سمت راست 18 پله 18 سانتی بود که مطابق با ضوابط معلول نبود. من که کلا بر پایه ضوابط معلول کار می کنم! در نتیجه فایل رو اصلاح کردم

آقامجتبی ذمت گرم.منم فردا پس فردا میرم واسه برش.

بالا