همه چیز درباره ی آزمون آیلتس

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
[h=1]ساختار امتحان IELTS[/h]
http://www.www.www.iran-eng.ir/Data/Articles/Items/2014/2/1002592.jpg
استاد حامد رفیعی دکتری ادبیات انگلیسی و نویسنده کتاب رایتینگ آیلتس

اشاره: ساختارآزمون IELTS از چهار بخش تشکیل شده است . بخش شنیداری (Listening) ، بخش خواندن (Reading) ، بخش نوشتار (Writing) و بخش گفتاری (Speaking).

بخش Listening که در هر دو آزمون جنرال وآکادمیک یکسان است ، شامل 40 سئوال می باشد. لهجه نوار
پخش شده بریتانیایی و بعضاً استرالیایی می باشد . کلیه بخشها – به غیر از مثال ابتدایی که دو بار تکرار
میشود- فقط یکبار پخش میشود. در ابتدای هر بخش فرصت کوتاهی در اختیار شما قرار میگیرد تا نگاهی
اجمالی به سئوالات داشته باشید. سئوالات شامل انواع مختلفی از قبیل سئوالات 4 گزینه ای ، پرکردن جای
خالی، پرکردن جدول ، پرکردن نمودار و ... می باشد که داوطلبان می بایست توجه ویژه به دستورالعمل هر
بخش از سئوالات داشته باشند چرا که بعضاً موظفند پاسخ خود را به1 ، 2 ، 3 و در موارد نادری 4 کلمه
محدود کنند. سئوالات 1 تا 10 معمولاً جزو ساده ترین سئوالات می باشند . سئوالات 10 تا 20 ، 20 تا 30 و
نهایتاً 30 تا 40 سخت وسخت تر میگردد.در پایان هر بخش، فرصت بسیار کوتاهی برای چک کردن پاسخها
در اختیار شما قرار خواهد گرفت.در پایان 40 سئوال که حدود 30 دقیقه به طول می انجامد ، 10 دقیقه زمان
اضافه برای انقال پاسخ ها به پاسخنامه در اختیارتان قرار میگیرد.

بخش Reading در دو آزمون جنرال و آکادمیک متفاوت است. درهر دو آزمون 40 سئوال در نظر گرفته شده که
مدت آزمون نیز 60 دقیقه است . متنهای آزمون جنرال به مراتب ساده تر از متنهای آزمون آکادمیک می باشد.
شما می بایست به سئوالات مطرح شده در پایان هرمتن پاسخ دهید . سئوالات این بخش ، مشتمل بر
سئوالات 4 گزینه ای ، پر کردن جملات ،انتخاب تیتر صحیح برای هر پاراگراف ، سئوالات درست / غلط /عنوان
نشده ، پرکردنجدول ، پرکردن نمودار ، انتخاب ابتدا و انتهای جملات و ... می باشد. .البته برخلاف بخش
Listening که در پایان آزمون ، 10دقیقه زمان اضافه در اختیار شما قرار خواهد گرفت ، پس از اتمام 60 دقیقه،
پاسخنامه ها جمع آوری خواهد شد، پس در نظر داشته باشید در پایان هر بخش از سئوالات ،پاسخ هایتان را
به پاسخنامه منتقل نمایید تا در پایان با مشکل مواجه نشوید.

بخش Writing بهمدت 60 دقیقه به طول می انجامد. آزمون جنرال مشتمل بر نوشتن نامه ( اعم از
نامه شکایتی ، عذر خواهی، تشکرآمیز ...) و نیز مقاله نویسی است . توصیه می کنیم 20دقیقه را به نامه
ای حدود 150 کلمه و 40دقیقه را به مقاله ای حدوداً 200 کلمه ای اختصاص دهید . توجه داشته باشید
فرصتی برای چرکنویس و پاکنویس ندارید. لذا پس از درک کامل موضوع ، اقدام به نوشتن نمایید. در آزمون
آکادمیک ، به جای نامه ، می بایست نموداری را در 150 کلمه تشریح نمایید . این نمودار ممکن است نمودار
خطی ، جدولی ، اسفنجی ، تلفیقی از اینها و یاتوصیف فرآیندی باشد. در نظر داشته باشید عوامل مختلفی
درتعیین نمره شما موثر است. از جمله می توان به طولنوشته ، ساختارهای گرامری ، لغات مورد استفاده ،
علامت گذاری (شامل ویرگول ، نقطه ویرگول ،حروف بزرگ ،...) و نیز کلمات ربط اشاره کرد.

بخش مصاحبه در روز دیگری از آزمون Ielts (از یک هفته قبل از آزمون کتبی تا یک هفته بعدبرگزار میشود.
این بخش حدود 15 الی 20 دقیقه به طول می انجامد. مصاحبه گرها عمدتاًبریتانیایی ، استرالیایی و اخیراً
ایرانی - حتی با لهجه آمریکایی!- می باشند. این بخش در هر دو آزمون جنرال وآکادمیک یکسان بوده و
شامل سه قسمت است. در بخش اول ، مصاحبه گر از شما سئوالات عمومی شامل خود ، رشته تحصیلی
،خانواده ، زادگاه ، ... میپرسد. در بخش دوم ، کارتی در اختیار شما قرار داده میشودکه شامل چهار سئوال
می باشد. شما یک دقیقه فرصت دارید به سئوالات مطرح شده فکرکرده و نوت برداری کنید و سپس 2
دقیقه بیوقفه درباره آن موضوع صحبت کنید. در بخش سوم که به مراتب سخت تر از 2 بخش اول است،
سئوالات مشکلتر و طبیعتاً تحلیلی تر مطرح می شود . توجه داشته باشید عوامل مختلفی در تعیین نمره
شما موثراست . این عوامل شامل سرعت صحبت ، آوای جملات ، لغات مورد استفاده ، ساختارهای گرامری
و ...می باشد.

gosafir

عضو جدید
راهنمای آزمون دور ه های آیلتس

راهنمای آزمون دور ه های آیلتس

آزمون IELTS ) International English Language Testing System ) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. این آزمون همه مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند و به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده کاربرد روزمره زبان در تحصیل ،کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی های بارز این آزمون بخش شفاهی است که به صورت مصاحبه ای رو در رو با ممتحن بین المللی انجام می شود.

• Like
واکنش ها: Sima

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

میشه شانسی آیلتس بگیریم؟​

به امید شانس بودن استراتژی ضعیفیه برای امتحان آیلتس.من طی دوهفته گذشته با داوطلبای آیلتس زیادی صحبت کردم وازاینکه درصد نسبتا زیادی از اونا نتیجه امتحانشون رو به شانس و سرنوشت سپرده بودن، خیلی تعجب کردم.
اونا فقط به این امید که این بار نوبتشونه که نمره بگیرن تو آیلتس ، همینجوری به سر جلسه امتحان IELTS میرفتن. جایی که استراتژی های موفقیت آمیز و بهتری وجود داره، این عملا میتونه بدترین استراژی باشه، اینکه بدون وجود هیچ قطعیتی، فقط با یک امید واهی و دست خالی بخوای به سرجلسه امتحان بری. گذشته از همه، اصرار در تکرار این کار بصورت دوباره و دوباره، نتیجه رو تغییر نمیده و موفقیتی به بار نمیاره.( با توجه به گفته انیشتین، چنین کاری تعریف دیوانگی محض است.)

من با محمد صحبت کردم ، اون چهار دفعه تا بحال امتحان آیلتس رو داده و همیشه همون نمره 6 رو گرفته . من ازش در مورد آمادگی های امتحانش پرسیدم و او گفت که همان کارهایی را میکرده که در چهار دفعه قبلی کرده بود، بنابراین میشه گفت، طبق قانون میانگین، اون همیشه همون نمره همیشگی رو میگیره. همچنین با مریم صحبت کردم که دو ماه پیش امتحان آیلتس داده بود و نمره 5.5 را گرفته بود. اون حداقل نمره 7، و ترجیحا 8 رو برای رسیدن به آرزوی بزرگش برای رفتن به استرالیا میخواست. اگرچه، از نمره 5.5 به 8 رفتن خیلی بیشتر از دو ماه زمان میبره، اما اون باز بر این باوره که این دفعه نوبت شانسش خواهد بود.

کلماتی مانند 'شانس' و 'امید' نباید در دایره لغات آیلتس شما جایی داشته باشه. این عقاید شما رو به نمره دلخواهتون نمیرسونه. بیشتر از همه، برای کسب نمرات بالایی مثل 7و8 به 'مهارت' نیاز دارید. مهارت در زبان انگلیسی و مهارت در به کار بردن توانایی های زبانی تون درسوالات آیلتس.

تو صحبتام با این دو داوطلب آیلتس متوجه شدم که محمد مهارتهای خوبی در انگلیسی داره، اما اونا را دربرگه امتحانش اجرا نمیکنه، پس نیاز داره بفهمه که دقیقا چطور از مهاراتش در تکمیل فعالیت های بخش های امتحانش استفاده کنه.در کل، او نیاز به انجام تمرین های اختصاصی آیلتس بیشتری و یادگیری یک سری استراتژی، داره. درطرف دیگر، مریم، دارای ضعف در مهارت های ابتدایی زبان، بخصوص در SPEAKING و WRITING بود. اون ایراد های گرامری بسیار داره و ساختار جملاتش به صورت کلی درست نبود. همچنین در تلفظ و روان صحبت کردن مشکلاتی داره. راه حل برای او، اصلاح مهارتهای کلی انگلیسی و بیشترانجام دادن تمرین های اولیه زبان، قبل از شرکت دوباره در امتحان هست.
داوطلبای آیلتس از شنیدن این حقیقت تلخ، که شرکت کردن تو امتحان آیلتس فقط با اتکا به امید و شانس نهایتا منجربه نامیدی و هدررفتن پول ختم میشه، خشنود نمی شن. من خیلی از این دسته دانشجوها رو دیدم. در نظر داشته باشین پول و زمان هردو به اتمام میرسن، و من اطمینان دارم شما نمیخواید که فرصت خودتون رو تو کسب نمره و حرکت به سوی زندگی جدید، فقط بخاطر اینکه با عجله تو آزمون شرکت کردید یا سرسری آزمون رو انجام دادین، از دست بدید!!

پس راه حل چیست؟

اولا، آگاه باشید که مطالعه و آمادگی شما برای قبول شدن امتحان، بسیار بسیار مهمتر از خود امتحان هست. آزمون دروغ نمیگه، نمره ای که شما بدست میاورید همون سطحی هست که شما هستید( به ندرت برگزارکنندگان آزمون IELTS اشتباه میکنن_به هر حال هرچه باشد آدمیزاد هستن_ و اطمینان خاطر داشته باشید که این موضوع در کمترین حالت خودش هست واکثر برگه هایی که با اعتراض داوطلب دوباره تصحیح میشن همون نمره قبلی رو میگیرن.)
دوما، آماده بشین برای سرمایه گذاری پول و زمان در طول دوره آمادگیتون ، چون برای آزمون های دانشگاهی و تخصصی باید هزینه معلمایی که کمکتون میکنن را پرداخت کنین و مطالعه هم داشته باشین. کسب نمره 7و8 تو آیلتس به آسانی آب خوردن نیست، شما باید مطالعه و تمرین کنید. تمرین کردن به شکل اشتباه، شما را به موفقیت نمیرسونه، پس کمی کمک بگیرید.

نهایتا، تا زمانی که آماده نشده اید در امتحان ثبتنام نکنید. اگه در تمرین هاتون نمیتونید نمره 7 بگیرید، پس حتما هم در امتحان نخواهید گرفت. اگه میتونید در تمرین نمره 7 بگیرید، اما بخش READING دو ساعت ازتون زمان میگیره، پس آماده نیستین که نمره 7 در امتحان اصلی آیلتس بگیرین.اگر نمیدانید که آیا WRITING تون در حد نمره 7 هست یا خیر، بنابراین هیچ گارانتی وجود نداره که بتونید در امتحان چنین نمره ای رو بگیرین. این یه سوال عاقلانه هست ، چرا پول را هدر داد، وقتی که هیچ قطعیتی وجود نداره؟

مشاوره بگیرین

من هرروز با دانشجوا در رابطه با آزمونشون صحبت دارم و دقیقا میدونم مشکلاتشون چیه و همچنین چگونه میشه برطرفشون کرد وقتی هم با دانشجوا که صحبت میکنم، این پیشنهادا رو میدم چون خیلی وقته به دانشجوا درس میدم و آمادشون میکنم برای گرفتن نمرات 7،8 البته همه ی دانشجوا آمادگی و توانایی کار با من رو دارن، اما این چیزی هست که در مشاوره باهاشون مشخص میشه. اگه به مشاوره احتیاج دارین، بنده خوشحال میشم که باهاتون صحبت کنم. پس با کلیک روی این لینک یه تایم مشاوره حضوری درخواست کنین با ذکر نام و شماره تماس تا بتونیم بهتر کمکتون کنیم.

نکته آخر، اگه شما برای موفقیت به درگاه خدا دعا میکنین، این کار درستیه. ما همگی نیازمند چنین امری هستیم . ما یه جمله ای تو انگلیسی داریم که میگه ' خدا به آنانی کمک خواهد کرد که به خودشان کمک میکنند'. پس حتما دعا کنید و منتظر معجزه باشید، ولی، بیاد داشته باشین که، باید به درستی تمرین کنین و آمادگی های کافی را در خودتون ایجاد کنین.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

سعی کنید از اشتباهات خود یاد بگیرید​

1712786108117.png

برای بهبود نمره خود در آزمون آیلتس، اشتباهات خود را کم کنید. در کنار تمرکز بر یادگیری مهارت های جدید سعی کنید از اشتباهات خود نیز درس بگیرید.

مثلا در آزمون لیسنینگ ایلتس کلماتی که misspell میکنید را حتما درست کنید.

هر فرد از یک سری مشکلات خاص گرامری رنج میبرد. مطمئنا در طی آمادگی برای آزمون آیلتس متوجه آنها خواهید شد، مهمتر ازاین، واکنش شما به این اشتباهات است. میتوانید به سادگی از کنار آنها عبور کنید.

میتوانید روی آنها مانور دهید تا دوباره آنها را تکرار نکنید. وظیفه مدرس آیلتس، شناساندن نقاط ضعف شماست.

از مدرس خود بخواهید به شما کمک کند تا به شما در برطرف کردن آنها کمک کند.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

چطوری آیلتس 7 یا 8 بگیریم؟​

سال 2012 یه دانش اموز داشتم به اسم شریفه.اون میخواست واسه مدرک ارشدش بره استرلیا،به قدری کارش تو رشته ش که روانشناسی کودکان بود برجسته بود که بهش ادامه ی تحصیل تو استرلیا پیشنهاد شده بود و IELTS 6.5 میخواست ولی رایتینگش رو حداقل باید 7 میگرفت.وقتی من برای اولین بار با شریفه ملاقات کردم اوایل سال بود و کارش رو خوب پیش برده بود.اون میتونست تو لیسنینگ و اسپیکینگ 6.5 رو بگیره و ریدینگش بین 6 و 6.5 متغیر بود ولی مشکل اصلی رایتینگ بود که از 6 یا 6.5 تکون نمیخورد ولی شریفه باید 7 رو میگرفت.
اول کارمون فقط میخواست مشکل رایتینگش حل شه ولی وقتی با هم ادامه دادیم شریفه فهمید که میتونه تو تمام مهارت ها نمره ی بهتری بگیره و حتی رایتینگ 7 براش واقعا مطمئن تر به نظر میرسید.اون حتی داشت به 8 توی اسپیکینگ,لیسنینگ و ریدینگ میرسید ولی تو رایتینگ هنوز رو 6.5 گیر کرده بود که اونم با تلاش و صبر تونست پیشرفت خودش رو بینه!
در کل ما تقریبا با هم 9 ماه کار کردیم که در اخر رایتینگ اون چیزی شد که میخواستیم و در بقیه مهارت ها به نمراتی رسیدیم که شریفه حتی فکرشونم نمیکرد(میانگین 8 با نتایج عالی تو تمامی قسمت ها)و بالاخره 7 تو رایتینگ!شریفه موفق شد که به استرلیا بره و ادامه تحصیل بده و حتی خانوادش هم با خودش به استرلیا برد!
وقتی که اونجا بود و دانشگاهش شروع شده بود به من مسیج داد و گفت که اگه ازاول فقط رو رایتینگ کار میکرد تا 7 رو بدست بیاره و با بقیه مهارت ها کاری نداشت الان تو رشته ش با خیلی از مشکلات روبرو میشد.اون خیلی خوشحال بود که رایتینگش زمان برد تا به چیزی که میخواست برسه چون بهش فرصت این رو داد که روی بقیه مهارت هاش کار کنه و این باعث شد که حداقل بدون مشکل زبان سراغ رشته ی سخت خودش بره.مفیده که بدونیم هرقدر مهارت هاتون تو انگیلسی بهتر باشه همون قدر هم گرفتن 7 یا 8 آیلتس آسون تر خواهد بود و علاوه بر این با بنیه زبانی بهتری به استقبال رشته ی جدیدتون،شغل جدیدتون و کشور جدیدتون میرین.
نکته ی دیگه از داستان شریفه میشه به این اشاره کرد که اغلب بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید برای رسیدن به نمرات 7 یا 8 آیلتس به زمان نیاز دارین خصوصا اونایی که باید در هر بخش آزمون آیلتس از یه نمره ای بالاتر بگیرن(که الان هم مرتبا خواسته میشه)پس حقیقت راجع به گرفتن آیلتس 7 یا 8 اینه که باید زمان اختصاص بدین و باید مقدار خیلی زیادی تمرین کنید تا به خواسته تون برسین.
شاید خبر ناامید کننده ای باشه ولی حقیقته و منم میخوام با شما روراست باشم.من حتی اونایی رو دیدم که زبان مادریشون انگلیسیه ولی نمره ی 7 رو تو ریدینگ و رایتینگ نگرفتن پس میتونین حدس بزنین با چه چیزی قراره دست و پنجه نرم کنید!
خب حالا بریم با هم سراغ اون کارایی که باید انجام بدیم برای رسیدن به هدفمون.چیز غیر ممکنی نیست اگه بود من الان بیکار بودم!

اول از همه قبول کنید که کار یک شب نیست و بعدش مصمم و مرتب شروع به کار کنید.
برای خودتون زمان تعیین کنی
د-خیلی واقع بینانه بگید چقدر در طول روز میتونید زمان بگذارید؟بعد همون تایم رو اختصاص بدین به هدفتون.نه نیازی به عجله هست نه استرس، برای خودتون تنبیه زمانی در نظر نگیرین چون دقیقا نتیجه ی عکس میده.هر قدری که تو یه روز میتونین تایم داشته باشین حتی 2ساعت یا 1 ساعت هم اگه به درستی ازش استفاده کنید خوبه.
به خودتون استراحت بدین، بعد یه مدت کار و تمرین وقت استراحته پس همه چیو بزارین کنار.اگه مغزتون رو لب به لب پر کنید اطلاعات از دستتون میره و بدتر باعث گیج شدنتون میشه.
با برنامه ریزی دقیق پیش برین، اگه یه روز روی ریدینگ و رایتینگتون کار کردین حتما فردا رو به اسپیکینگ و لیسنینگ اختصاص بدین.این خیلی مهمه که این رو انجام بدین به دو دلیل،اول این که شما نیاز دارین که همه ی مهارت هاتون تقریبا در یه سطح باشن(یا دقیقا در یک سطح اگر میخواین به 7 یا 8 در هر قسمت برسین)و دوم این که این مهارت ها مکمل همدیگه هستند.(لیسنینگ و اسپیکینگ به هم مربوطن رایتینگ و ریدینگ هم همینطور)
مرور کنید،تمرین کنید و دوباره بنویسید و از همه مهم تر عجله نداشته باشین-دوره ای که دارین خودتون رو اماده میکنید خود امتحان نیست اگه قسمتی از لیسنینگ از دستتون رفت اشکالی نداره دوباره گوش بدین،اگر دیدین که جواب یه تست تو ریدینگ رو پیدا نمیکنید تا میتونید دنبالش بگردین تا بالاخره پیداش کنید و مطمئن شین که جواب رو دارین،یادتون باشه که نمره ی شما بستگی به جواب های درستتون داره نه فقط جواب دادن در زمان معین شده.هر کسی میتونه کلی عجله کنه ریدینگ هارو تو 60 دقیقه بخونه و جواب بده ولی با یه نمره کم ، اگه میتونید جواب ها رو پیدا کنید اونوقت 60 دقیقه زمان زیادی برای جواب دادن به سوالاست.
تا وقتی که کاملا آماده هستین که نمره مورد نظرتون رو بگیرین صبر کنید و زودتر ازاین تایم برای آزمون آیلتس ثبت نام نکنید.
آیلتس آزمون ارزونی نیست مخصوصا توایران که به قیمت ارز وابسته هست ، پس اگه چند بار امتحان بدین و به خواسته تون نرسین حتما استرس و نگرانی دفعه های بعدی روی نمرتون تاثیر میذاره،فقط وقتی امتحان بدین که میدونین آماده هستین تا نمره ی مورد نظرتون رو به دست بیارین.برای خودتون یه زمان دقیق مشخص کنید و شروع به کار کنید و تا لحظه آخر ادامه بدین یادتون باشه گرفتن نمره ی 7 یا بالاتردر آیلتس کار آسونی نیست!
داشتن یه معلم IELTS راهیه برای سریع تر به سمت هدفتون رفتن.هر معلم IELTS خوب با شما صادق خواهد بود و بهتون میگه دقیقا کجایین و حتی کی برای گرفتن نمره مورد نظرتون آماده این.
و در آخر حقیقت راجع به آیلتس 7 و 8 اینه که به تایم نیاز داره پس خودتون رو آماده کنید مطمئن باشید در طول این زمان نه تنها میتونید آیلتس تون رو با نمره هایی عالی بگیرین بلکه میتونید به آسونی و با اعتماد به نفس به سمت شغل،رشته مدنظرتون و زندگی آیندتون برین.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

چرا این همه سردرگمی درباره‌ی آزمون آیلتس وجود داره؟​

اگه واژه‌ی 'IELTS expert' رو گوگل کنین، بلافاصله به میلیون‌ها سایت دسترسی پیدا می‌کنین که می‌تونین از میون اون‌ها انتخاب کنین. منطقیه که بگیم ارتباط مستقیمی بین سردرگمی نسبت به آزمون آیلتس و کثرت سایت‌های ارائه‌دهنده‌ی 'مشاوره‌ی آزمون' وجود داره. بامزه اینه که اگرچه ما در محاصره‌ی این 'سایت‌ها' قرار داریم، اما هیچگاه پیدا کردن کمک‌های حقیقی ظاهراً سخت نبوده.

این سردرگمی ظاهراً نشانه‌ای از ویژگی‌های عصر ماست: عصری که تو اون مصرف‌گرایی تسلط داره. رسانه‌های اجتماعی کار خودشون رو به‌عنوان یه ابزار ارتباطی ساده شروع کردن اما از طریق آگهی رشد کردن. در نتیجه، این پلتفورم‌ها الان ظاهراً کاربران خودشون رو فقط به‌صورت خریداران بالقوه می‌بینن. این تغییر در تفکر به‌‌‌معنی اونه که هدف اطلاعات آزاد، بدست آوردن توجه ما و تلاش برای فروش چیزی به ماست.

در Google University، همیشه حق با دانشجوئه
برای گوگل، شما یه مشتری هستین و همونطور که می‌دونین، 'همیشه حق با مشتریه.' پس، اگه پاسخ سریع می‌خواین، بازار به اون واکنش نشون میده. اگه مشتری مطالب امتحانی حقیقی رو از تست‌های اخیر می‌خواد، یه دانلود ساده پیش روش قرار داده. به ما غالباً گفته میشه که تکنولوژی در حال هوشمندتر شدنه و به همان شکلی که ما از apps استفاده می‌کنیم، تکنولوژی هم از انسان‌ها یاد می‌گیره. بنابراین، هر کلیک بر روی دانلود رایگان، الگوریتمی رو آموزش میده و شما رو به خرید ترغیب میکنه. بعد رسانه‌های اجتماعی به‌سرعت آکنده از پیشنهادهای مشابه میشن و نباید شگفت‌انگیز باشه که ما در نهایت کم‌کم به ایده‌ی یه راه‌حل سریع و ساده برای یه مشکل همیشگی می‌رسیم و اون رو باور می‌کنیم. همونطور که بیشتر سایت‌ها الان بر روی فروش متمرکز شدن، قطعاً این الگوریتم‌ها فقط اون‌چیزی رو که مصرف‌کننده می‌خواد، یاد میدن، نه اون‌چیزی که افراد واقعاً نیاز دارن. و در مورد اینکه آیا این خواسته‌ها می‌تونه برآورده بشه یا نه، چندان فکری صورت نمی‌گیره.
ایده‌ی اصلی:
به تجربه فهمیدم که بیشتر افرادی که درباره‌ی آیلتس گیج و سردرگم هستن، از مطالب آموزشی گیج‌کننده‌ای استفاده می‌کنن که ادعاهایی پوچ و توخالی دارن. اگه نسبت به آیلتس جدی هستین و دوست دارین به نمره‌ی مورد نیازتون برسین، برای برآورده کردن نیازهاتون، نباید به Google University متکی باشین.