همه از هر رشته‌ای بخوانند.نامه انجمن به وزير و مسئولان ذيربط در انتقاد از حذف گرايش ساخت و توليد

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران در واکنش به حذف این گرایش توسط وزیر محترم علوم و تحقیقات و فناوری آقای کامران دانشجو نامه اعتراض آمیزی منتشر کرد:
http://smeir.ir/files/site1/user_files/site_docs/daneshjo.pdf?1=2

توصیه میشود همه دوستان از تمام رشته ها مطالعه کنند. نکات آموزنده زیادی دارد

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی خوند ممنون میشم اگر متن یا خلاصه اون رو اینجا بزارید
چون پی دی اف هست و با این راحتیا کپی نمیشه. دردسر داره

P aYa M

عضو جدید
سلام به دوستان.
بايد به اين مسئولين بي مسئوليت توضيح داد كه اگه هنوز شبهي از كارخانجات و مراكز توليدي فعال در كشور باقي مونده به همت همين مهندسين ساخت‌وتوليد هستش.
طي سفر اخيري كه خودم به شهرك صنعتي تبريز داشتم از نزديك ديدم كه عملا بسياري از كارخانه‌ها دستگاه ها رو متوقف كردند و از كشور دوست و برادر چين به اسم و مارك تجاري خودشون قطعات رو وارد ميكنند و عملا بخش مونتاژ در اينها فعال هست.(نمونش بلبرينگ سازي ايران).
اين حقيقت تلخ اما واقعي زائيده ضعف تكنولوژيكي و هزينه نكردن براي تحقيقات و بها ندادن به رشته ساخت‌ وتوليد هست چرا كه تمام تجهيزات و ادوات از 30 سال پيش باقي مونده و مسئولين بي مسئوليت هم هيچ قدمي بر نداشتند.
يكي از پر هزينه ترين رشته‌هاي مهندسي و به جرات پر هزينه‌ترين گرايش مكانيك ساخت‌وتوليد هستش و به همين علت مسئولين بي مسئوليت به اين تنتيجه رسيدند كه اين گرايش رو منحل كنند.
من به عنوان يه ساخت‌وتوليدي اين حركت رو فاجعه اميز ميدونم و 100% با اون مخالف هستم اما چه فايده كه گوش اين مسئولين بي مسئوليت به مثال در و دروازه هستش.
پاينده و برقرار باشيد....

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان.
بايد به اين مسئولين بي مسئوليت توضيح داد كه اگه هنوز شبهي از كارخانجات و مراكز توليدي فعال در كشور باقي مونده به همت همين مهندسين ساخت‌وتوليد هستش.
طي سفر اخيري كه خودم به شهرك صنعتي تبريز داشتم از نزديك ديدم كه عملا بسياري از كارخانه‌ها دستگاه ها رو متوقف كردند و از كشور دوست و برادر چين به اسم و مارك تجاري خودشون قطعات رو وارد ميكنند و عملا بخش مونتاژ در اينها فعال هست.(نمونش بلبرينگ سازي ايران).
اين حقيقت تلخ اما واقعي زائيده ضعف تكنولوژيكي و هزينه نكردن براي تحقيقات و بها ندادن به رشته ساخت‌ وتوليد هست چرا كه تمام تجهيزات و ادوات از 30 سال پيش باقي مونده و مسئولين بي مسئوليت هم هيچ قدمي بر نداشتند.
يكي از پر هزينه ترين رشته‌هاي مهندسي و به جرات پر هزينه‌ترين گرايش مكانيك ساخت‌وتوليد هستش و به همين علت مسئولين بي مسئوليت به اين تنتيجه رسيدند كه اين گرايش رو منحل كنند.
من به عنوان يه ساخت‌وتوليدي اين حركت رو فاجعه اميز ميدونم و 100% با اون مخالف هستم اما چه فايده كه گوش اين مسئولين بي مسئوليت به مثال در و دروازه هستش.
پاينده و برقرار باشيد....

ممنون که نظر دادید:gol:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ....
واقعا به جای هزینه کردن و حمایت از دانشجویان این گرایش و حتی توجه بیشتر به مقاطع تحصیلی بالاتر در گرایش ساخت و تولید.. این تصمیم .. مسخره ترین کار ممکن بود ... واقعا واسه این تصمیم تاسف هم نمیشه خورد ....
هر دم از این باغ بری میرسد ....

zebel 619

عضو جدید
با حذف این گرایش چه کمکی به پیشرفت کشور می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کس فهمید هدف از این کار چیه با ما هم بگه
متــــاســـــــفم
چیز دیگه ای نمیتونم بگم

ms2020

عضو جدید
سلام به همه دوستان
باید بگم از این حرکت کاملا احمقانه واقعا متاسفم
شما میتونید به طور واضح معنی شعار "ما میتوانیم" رو از این تصمیم مسئولان بی خرد درک کنید

behnam_mech1987

عضو جدید
هدف!

هدف!

یعنی واقعا هدف از این کار رو نفهمیدین؟! هدف از این کار به نظر من اینها میتونه باشه:
1. رفع کامل ارتباط دانشگاه و صنعت
2.بی سواد تر شدن و مدرک گرایی صرف برای فنی ترین رشته مهندسی جهان بلکه کیهان!!! یعنی مکانیک
3.کردن که کرده باشند!!! البته " یه کاری" هم بذار اولش

ابته من خودم سیالاتیم اما 1 ماهه که دارم دنباله کار میگردم و فهمیدم مکانیک بدون ساخت یعنی کشک