همراه با عکاسان دنياي کشاورزي

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان عکاس کشاورز:smile: !!!

راستش در جهت همون مسابقه حضور فعال به مغزم فشار اورم تا هر طوری شده تایپیک بزنم

در این تایپیک هر کی عکس خوشگل از نوع کشاورزی که خودش گرفته ؛ میگذاره بقیه بچه هام میان راجب اون عکس نظرهاشون میگن !!! یعنی اینکه با اجازه مدیران اینجا اسپم 50 درصدی ازاد باشه ;)!!!به افتخار همه مدیران شعر مدیر مدیر بوووق مدیر بوووق بووق مدیر ...

توجه توجه

لطف کنین نکات زیر را رعایت کنین

1-عکس هایی که میگذارین فقط و فقط در رابطه با کشاورزی باشه
2- محل و زمان گرفتن عکس را ذکر کنید
3- نوع دوربینی که عکس گرفتین بگین حالا فرقی نمیکنه با دوربین حرفه ای باشه یا گوشی موبایل !!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

eliot -esf

کاربر ممتاز
اول از همه خودم شروع میکنم:D !!! مزرعه ذرت * نطنز - اصفهان * 8 ساعت پیش ... * با دوربین گوشی موبایل سونی اریکسون j10i2

DSC02341[1].jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=65594&d=1316871387

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
zavar10.jpg

باغ کوهی!!
فکر کنم دو سه سال پیش! ارتفاعات روستای زواریان (جاده قم اراک)
دوربین گوشی سونی اریکسون مدل P990i

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=65597&d=1316872198

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه خودم شروع میکنم:D !!! مزرعه ذرت * نطنز - اصفهان * 8 ساعت پیش ... * با دوربین گوشی موبایل سونی اریکسون j10i2

مشاهده پیوست 65594

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=65594&d=1316871387

ممنون الهام جان. تاپیک خوبیه. در مورد عکسی که گذاشتید باید بگم یه کم زاویه عکس را عوض می کردی تا مزرعه بهتر نمایان میشد جالب تر بود. البته این نظر شخصی منه. ببخشید.

eliot -esf

کاربر ممتاز
ممنون الهام جان. تاپیک خوبیه. در مورد عکسی که گذاشتید باید بگم یه کم زاویه عکس را عوض می کردی تا مزرعه بهتر نمایان میشد جالب تر بود. البته این نظر شخصی منه. ببخشید.
مر30 !!;) من انتقاد بپذیرم بابا بگین اشکال هامو ناراحن نمیشم !!! در مورد زاویم میدونم ولی خوب تو ماشین بودم من تا اومدم بعکسم زاویه خوب از دست دادم دیگه ..

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس مربوط به خسارت شدید علف های هرز به مزرعه چغندرقند در روستای دهبید شهرستان مرودشت که حدودا سه ماه پیش با دوربین گوشی سونی اریکسون k800i گرفته ام. من که تا حالا اینقدر علف هرز توی یه مزرعه ندیده بودم شما دیده بودید؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=65598&d=1316874237

پیوست ها

• DSC02331.JPG
    DSC02331.JPG
    84.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

eliot -esf

کاربر ممتاز
عکس مربوط به خسارت شدید علف های هرز به مزرعه چغندرقند در روستای دهبید شهرستان مرودشت که حدودا سه ماه پیش با دوربین گوشی سونی اریکسون k800i گرفته ام. من که تا حالا اینقدر علف هرز توی یه مزرعه ندیده بودم شما دیده بودید؟

نه:surprised:

f.mars

عضو جدید

من همین تابستون تو مزرعه چغندر قند کارورزی کار کردم
خدا وکیلی اونجا یه دونه هم علف هرز نداشت !!!!

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رضا جان، صاحب این مزرعه از من خواست که کاری برای نجات مزرعه اش بکنم ولی حتی بهترین علف کش ها هم نتونستند کاری کنند و در نهایت کشاورز بیچاره مجبور شد مزرعه را شخم بزنه و ذرت علوفه ای بکاره. البته مشکل اصلی این بود که دیر سمپاشی کرد. جالب اینجاست که خودش می گفت کارشناسان کارخانه قند بهش گفتند نباید زودتر از چهار برگی چغندر قند سم پاشی کنی! چه کارشناسایی ما توی این کارخونه ها داریم. فکر نکنم یارو چیزی از کشاورزی می دونسته!

b_painshahri

عضو جدید

مشاهده پیوست 65594

مرسی .فقط من یه بحث کارشناسی برم :) گل افتابگردون اولی از راست خیلی گل داده که باعث کاهش کیفیت محصول میشه فکر کنم گل های اضافی رو بکنن بهتر باشه :cool: :Dمیتونن از واریته های تک گل استفاده کنن

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار
اینجا قراره همزمان عکاسی و کشاورزی رو با هم یاد بگیریم!

عکس الهام آسمونش خیلی زیاده، عکس ابوذر آسمونش خیلی کمه!!
عکس الهام اگه یه کمی بیشتر بهش زاویه میداد جالبتر میشد، عکس ابوذر اگه زاویشو حذف میکرد و صاف میگرفت بهتر بود!
عکس الهام اگه میرفت جلوتر تا گلهای درشتتری بگیره قشنگتر بود و عکس ابوذر اگه میومد عقبتر که زاویه افق و درختای بیشتری تو عکس میفتاد...
عکس منم که محشره، معرکه س، حرف نداره!

Phyto

مدیر تالار
مرسی .فقط من یه بحث کارشناسی برم
گل افتابگردون اولی از راست خیلی گل داده که باعث کاهش کیفیت محصول میشه فکر کنم گل های اضافی رو بکنن بهتر باشه :cool: :Dمیتونن از واریته های تک گل استفاده کنن
اینجا مزرعه ذرته نه آفتابگردون! اون چندتا گل آفتابگردون جنبه اقتصادی نداره برا کشاورز ...:)

b_painshahri

عضو جدید

عکس الهام اگه یه کمی بیشتر بهش زاویه میداد جالبتر میشد، عکس ابوذر اگه زاویشو حذف میکرد و صاف میگرفت بهتر بود!
عکس الهام اگه میرفت جلوتر تا گلهای درشتتری بگیره قشنگتر بود و عکس ابوذر اگه میومد عقبتر که زاویه افق و درختای بیشتری تو عکس میفتاد...
خیلی هم خوبه ;)

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی رضا جان هدف من از اون عکس اظهار نظر و طرح یک مشکل در مزرعه بود نه درخت و آسمان آبی!

Phyto

مدیر تالار
ولی رضا جان هدف من از اون عکس اظهار نظر و طرح یک مشکل در مزرعه بود نه درخت و آسمان آبی!
میدونم فدات شم! ولی برای اینکه با تاپیک پیش بریم هردو مورد رو نقد و بررسی میکنیم :)

b_painshahri

عضو جدید
مزرعه گندم / ابوریحان(دانشگاه تهران) / قبل عید نوروز / فکر کنم k850i باشه
Image186.jpg

نکته این عکس : اولا : این که زمین رو خوب تصتیح نکردیم زمین شیب داره ته مزرعه هم ایجاد علف هرز کرد هم رشد اون قسمت بیشتر شد
دوما : از لحاظ عکاسی یه مقدار باید سرش رو به سمت راست میچرخوند :smile:

eliot -esf

کاربر ممتاز
تاپیک آموزش عکاسی تو تالار کشاورزی! خیلی هم عالی!
این الان انتقاد بود :confused: 26.gif یک نکته را باید بگم اینجا آموزش عکاسی نیست و بیشتر جنبه کشاورزیش مهمه نه عکاسی !!!!

eliot -esf

کاربر ممتاز

عکس شما از نظر عکاسی خوب بود ولی چه سوژه جالبی داشت ما نفهمیدیم :redface:

eliot -esf

کاربر ممتاز
مزرعه گندم / ابوریحان(دانشگاه تهران) / قبل عید نوروز / فکر کنم k850i باشه
مشاهده پیوست 65605

نکته این عکس : اولا : این که زمین رو خوب تصتیح نکردیم زمین شیب داره ته مزرعه هم ایجاد علف هرز کرد هم رشد اون قسمت بیشتر شد
دوما : از لحاظ عکاسی یه مقدار باید سرش رو به سمت راست میچرخوند :smile:
این چیزها را استادتون بهتون گفته بود هه هه !! شوخی کردم نارحن نشین !! حالا چی کاشتین ؟؟ تو این عکس که مشخص نیست ؟؟
این آقا که خودتون نیستین !!! کیه ؟؟؟

f.mars

عضو جدید
اخ جوووووووووووووووووون !!! عکسامو پیدا کردم الهامی !!!

این دوتا عکسو از بخش مرکز تحقیقات دانشگاه گرفتم. زمین ذرته. با گوشی سامسونگ مدل استار.
حدوداً یه ماه پیش
البته اگه می دونستم برای باشگاه میخام بزارم بهتر می گرفتم

Photo0289.jpg Photo0291.jpg

Phyto

مدیر تالار
عکس شما از نظر عکاسی خوب بود ولی چه سوژه جالبی داشت ما نفهمیدیم :redface:
نشون میداد که برای احداث باغ لازم نیس زمین هموار داشته باشیم، وسط کوه هم میشه یه باغ جمع و جور داشت! هرچند اینایی که گفتم زیاد توش معلوم نبود!!

b_painshahri

عضو جدید
این چیزها را استادتون بهتون گفته بود هه هه !! شوخی کردم نارحن نشین !! حالا چی کاشتین ؟؟ تو این عکس که مشخص نیست ؟؟
این آقا که خودتون نیستین !!! کیه ؟؟؟
اولا که ته زمین کاملا مشخٍص که سبز دقت کنید دوما من که گفتم مزرعه گندم خوب دقت کن :D اونی ام که تو عکسه رفیقمهههه.....زراعت میخونه...

eliot -esf

کاربر ممتاز
اولا که ته زمین کاملا مشخٍص که سبز دقت کنید دوما من که گفتم مزرعه گندم خوب دقت کن :D اونی ام که تو عکسه رفیقمهههه.....زراعت میخونه...
اهان بله درست میگین !!! آقا رضا هی میگفت برم عینک بخرم هااا من گوش نکردم 26.gif من تصورم از مزرعه گندم همیشه یک چیز دیگه بود !! آخه 4 تا بوته سبز کوچولو اونم ته عکس چه شکلی تشخیص بدیم بابا !!!بیشتر دوستتون شناختیم واقعا اموزنده بود ممنون !!! هه هه ...

eliot -esf

کاربر ممتاز
یک عکس بگذارم حال و هواتون عوض بشه بخصوص که در حال حاضر بیشتر بچه های گیاه پزشکی جمع هستن ....
جمعه هفته پیش - همون نطنز اصفهان - با گوشی سونی اریکسون
DSC02326[2].jpg24.gif

آخرین ویرایش:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
طرح تحقیقاتی بادام زمینی- دقیقا 88/6/19 - طرح مصوب- دکتر علی تبار- ایستگاه تحقیقات زراعی قراخیل قائم شهر- عکس با گوشی Nokia N73 قبلی خودم-
یادش بخیر...

f.mars

عضو جدید
طرح تحقیقاتی بادام زمینی- دقیقا 88/6/19 - طرح مصوب- دکتر علی تبار- ایستگاه تحقیقات زراعی قراخیل قائم شهر- عکس با گوشی Nokia N73 قبلی خودم-
یادش بخیر...

چه جالب !! من تا حالا زمین بادوم ندیده بودم !!!!!

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
چه جالب !! من تا حالا زمین بادوم ندیده بودم !!!!!

خیلی خوشگله
بیشتر تو گیلان زراعت میشه
ولی تو این مرکز تحقیقات بعلت pH مناسبش طرح تحقیقاتی میشه
من عاشق peg های بادام زمینیم
موقع برداشت نمیدونی چه بوی خاصی داره بادام های نمناکش
گیاه متین و دوست داشتنیه:redface: