هر چه میخاهید از طرح هادی روستایی بپرسید؟

skyplex

کاربر فعال
ایا ان کوچه در طرح هادی هم به عنوان معبر لحاظ شده؟
اگر در طرح به عنوان معبر لحاظ شده دیگر مالکیتی بر آن ندارد.

arashk820

عضو جدید
1 - ارتفاع مجاز در روستا های طرح هادی دقیقا چند متر است ؟

2 - آیا قانون طرح هادی اجازه میدهد که ارتفاع جان پناه را جزو ارتفاع ساختمان در نظر بگیریم ؟ من میخواهم رمپ پارکینگ احداث کنم اما باید ارتفاع جان پناه جزو ارتفاع ساختمان در نظر گرفته شود تا کف پارکینگ یک متر بالاتر بیاید تا طول رمپ در زمین جا بگیرد . ایا میتوانم جان پناه را بصورت نرده فلزی اجرا کنم و کف پارکینگ را یم متر بالاتر بیاورم ؟لطفا اگر میشود بگویید قانونش را از کجا پیدا کنم تا مهندس دهیاری را بتوانم متقاعد کنم .

3 - در قانون طرح هادی حداقل ارتفاع سرگیر رمپ را چند متر تعریف کرده ؟

ممنون

skyplex

کاربر فعال
ضوابط ساختمانی مورد نظر شما اگر میخاهید در روستا خانه بسازید باید با دفاتر خدمات فنی روستایی بنیاد مسکن که نقشه های ساختمانی ساختمان های روستایی را ترسیم میکنند مطرح کنید و قطعا جواب خواهید گرفت.

ms490

عضو جدید
سلام . من دارم در یک روستا خونه میسازم ولی پس از طی کردن روال اداری (استعلام از بنیاد مسکن - منابع طبیعی و ....) و با توجه به اینکه به من گفته بودن 2.5 متر رعایت حریم طبق

طرح هادی الزامیست من هم 3 متر رعایت کردم و بعد از 3 متر خونه ساختم ولی اینا میگن شما باید همین الان دیوار رو خراب کنید و عقب برید وگرنه ما به شما جواز نمیدیم و ما حتی

به اونا گفتیم تعهد محضری هم میدیم که هرموقع همسایه ها خراب کردن واسه ما رو هم خراب کنید ولی قبول نکردن و میگن تا دیوار رو خراب نکنید ما جواز نمیدیم چون ما خودمون

در شورا تصویب کردیم . (ما در سمت جاده اصلی قبلا عقب نشینی کردیم و حتی از همسایه نیز بیشتر چون همسایه ما قاضی دادگستری هست ازش میترسن و حالا در کوچه فرعی

هم دارن این بلا رو سر ما میارن و عدالت رو رعایت نمیکنند ما به خاطر همین حاضر به خراب کردن دیوار نیستیم ) ایا کارشون قانونی هست که ما باید حتما دیوار رو خراب کنیم ؟

این رو هم اضافه کنم سر کوچه و اخرکوجه 3 متری است و ما وسط قرار گرفتیم واگر فقط ما عقب بریم دردی دوا نمیشه تازه وسطش به طول 7 متر و عرض 5.5 میشود چون همسایه روبرو

عقب نرفته تا جاده 8 متر شود.

skyplex

کاربر فعال
سلام . من دارم در یک روستا خونه میسازم ولی پس از طی کردن روال اداری (استعلام از بنیاد مسکن - منابع طبیعی و ....) و با توجه به اینکه به من گفته بودن 2.5 متر رعایت حریم طبق

طرح هادی الزامیست من هم 3 متر رعایت کردم و بعد از 3 متر خونه ساختم ولی اینا میگن شما باید همین الان دیوار رو خراب کنید و عقب برید وگرنه ما به شما جواز نمیدیم و ما حتی

به اونا گفتیم تعهد محضری هم میدیم که هرموقع همسایه ها خراب کردن واسه ما رو هم خراب کنید ولی قبول نکردن و میگن تا دیوار رو خراب نکنید ما جواز نمیدیم چون ما خودمون

در شورا تصویب کردیم . (ما در سمت جاده اصلی قبلا عقب نشینی کردیم و حتی از همسایه نیز بیشتر چون همسایه ما قاضی دادگستری هست ازش میترسن و حالا در کوچه فرعی

هم دارن این بلا رو سر ما میارن و عدالت رو رعایت نمیکنند ما به خاطر همین حاضر به خراب کردن دیوار نیستیم ) ایا کارشون قانونی هست که ما باید حتما دیوار رو خراب کنیم ؟

این رو هم اضافه کنم سر کوچه و اخرکوجه 3 متری است و ما وسط قرار گرفتیم واگر فقط ما عقب بریم دردی دوا نمیشه تازه وسطش به طول 7 متر و عرض 5.5 میشود چون همسایه روبرو

عقب نرفته تا جاده 8 متر شود.

رعایت کردن عقب نشینی ذکر شده در طرح هادی الزامی است.
این مورد چون شما در حال ساخت هستید برای شما الزامی است اجرایش
همسایه های مجاور شما چون منازلشان را نوسازی نکرده و یا در حال ساخت ابنیه نیستند فعلا نمیشه این ضابطه را بر آن ها اعمال نمود ولی اگر خاستند بسازند باید رعایت بکنندو

در ضمن به شما گفته اند دیوار حیاط را خراب کن یا خود ساختمان؟

میزان تعریض روی ساختمان های روبه روی ساختمان شما چند متره>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sahar n

عضو جدید
سرانه ها تو طرح هادی روستا با سرانه های شهری فرق داره؟؟؟ از کجا این سرانه هارو میشه بدست آورد؟

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برای درس روستا 2 رفتم طرح هادی روستای بهرام اباد اسلامشهر و گرفتم به استادم نشونش دادم میگه به درد نمیخوره:(مال چند سال پیشه به نظر شما من الان باید چیکار کنم؟

skyplex

کاربر فعال
من برای درس روستا 2 رفتم طرح هادی روستای بهرام اباد اسلامشهر و گرفتم به استادم نشونش دادم میگه به درد نمیخوره

:(مال چند سال پیشه به نظر شما من الان باید چیکار کنم؟

مگر در روستا 2 خود دانشجو نباید یک البوم ی طرح در مورد روستا دهد.... که با خود طرح هادی متفاوت است وباید کار معمارانه باشد.

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال مهم :
من دارم روی روستای بهرام اباد توی اسلامشهر کار میکنم . توی طرح هادیه این روستا حریم جاده از روستا رو زده 138 متر .اما استادمون میگه این فاصله غلطه و درستش128 متر هست این چهجوریاسسسسس؟؟؟

• Like
واکنش ها: draz

skyplex

کاربر فعال
یه سوال مهم :
من دارم روی روستای بهرام اباد توی اسلامشهر کار میکنم . توی طرح هادیه این روستا حریم جاده از روستا رو زده 138 متر .اما استادمون میگه این فاصله غلطه و درستش128 متر هست این چهجوریاسسسسس؟؟؟

شما باید از راه و شهرسازی مجل استعلام بفرمایید.

راستی میتونید بفرمایید راه مذکور ازاده راه است یا بزرگراه؟

• Like
واکنش ها: draz

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تاپیک باید تکانی بخورد////​

سلام دوستان
کسی هست بتونه سوال من رو یه پاسخی مناسبی بده؟؟
برای اجرای طرح هادی چه اولویت هایی وجود داره میخام توی دو مورد کلی یه توضیحی بم بده