هر سوالی درباره Ansys workbench و Autodesk inventor دارید بپرسید

mehdi amiry

عضو جدید
من کتاب آموزشی "نیما جمشیدی" رو خوندم،
تقریبا هیچی دستگیرم نشد، تمام سوالات م پابرجا مونده
.......
لااقل یه نفر کتاب مناسب معرفی کنه; کتاب انتشارات مثلث نارنجی خوبه؟ (ظاهرا یه مقدار قدیمی هست، سال 1391، در حالیکه الان نسخه 2016 اش اومده)
کسی با Inventor کار نمیکنه؟

من هم کتابشو خریدم ولی مزخرفترین کتابی بود که تا حالا خونده بودم

maryam_1372

عضو جدید
من هم کتابشو خریدم ولی مزخرفترین کتابی بود که تا حالا خونده بودم

کتاب دکتر نیما رو فرستادم سطح زباله !
بابت معرفی اون تاپیک ممنون، هرچند به من کمکی نکرد
منوی Tools ، منوی Application Options، خودش 11 تا tab داره، همه رو دیدم، اما خبری از active font نبود
من میتونم داخل text فارسی بنویسم، اما میخواستم بدونم آیا امکان فارسی نویسی در پارت لیست یا تایتل هم هست یا نه
بازم ممنون

mehdi amiry

عضو جدید
کتاب دکتر نیما رو فرستادم سطح زباله !
بابت معرفی اون تاپیک ممنون، هرچند به من کمکی نکرد
منوی Tools ، منوی Application Options، خودش 11 تا tab داره، همه رو دیدم، اما خبری از active font نبود
من میتونم داخل text فارسی بنویسم، اما میخواستم بدونم آیا امکان فارسی نویسی در پارت لیست یا تایتل هم هست یا نه
بازم ممنون

گزینه active font را باید در نرم افزار مریم انتخاب کنی

بابک1668

عضو جدید
نویسنده طراحی مکانیکی با اینونتور سید مهدی فاطمی استاد ماست خودشم مزخرفه فقط با دخترا ..اس میزنه دو تا دستور یاد میده میره یک ساعت دیگه میاد شانس آوردم خودم از قبل یه چیزایی بلد بودم

Sina Soleimani

عضو جدید
سلام
چرا نمیتونم در بخشEngineering material یک ماده مشخص را که خواصش هم توسط انسیس تعریف شده ادد کنم؟؟؟ میگه library is in edit mode

maryam_1372

عضو جدید
گزینه active font را باید در نرم افزار مریم انتخاب کنی

ممنون
من با فارسی نویس LeoMoon تایپ میکردم، برای همین این active font رو ندیده بودم.
یه نکته:
اگه از خود نرم افزار خروجی pdf بگیریم، فونت فارسی رو کمی نامرتب چاپ میکنه
اما با نرم افزاری مثل pdfFactory خروجی بگیریم، کاملا مرتب چاپ میکنه; اما متاسفانه دیگه تو این حالت، امکان دسترسی به لایه ها (خاموش و روشن کردنشون) رو نداریم.
-----------
همچنان موفق نشدم در پارت لیست فارسی بنویسم.
-----------
کتاب آموزشی انتشارات مثلث نارنجی رو تهیه کردم، انشالله بهتر از کتاب نیما جمشیدی باشه
و امیدوارم در مورد فرمول نویسی، مطالب آموزشی خوب و کاربردی ای داشته باشه.

ramin1986

عضو جدید
دوستان سلام
یه سول داشتم
چجور میشه تو محیط اسمبل اینونتر یه part خاص ( که خودت با یه اسم خاص ذخیره کردی ) را پیدا کرد ؟؟

ramin1986

عضو جدید
سلام،
تنظیمات پارت لیست رو انجام میدم، اما هر سری بالاجبار دوباره انجام میدم
(تعداد ستون ها و نوع آنها - وسط چین شدن برخی از اونها و ...)
امکان این هست که تنظیمات پارت لیست رو ذخیره کنیم، بطوریکه هر دفعه پارت لیست جدیدی باز میکنیم، به صورت پیش فرض تنظیمات خودمون باشه.
من با نسخه 2013 کار میکنم.
مرسی

تو محیط draft برید تو قسمت Manage سپس Styles Editor سپس اون بالای بالا تو قسمت استاندارد Default Standard راست کلیک کنید و New را بزنید و یه اسمی هم واسش انتخاب کنید و با دبل کلیک فعالش کنید .
حالا بیاین تو قسمت سمت چپ part list را پیدا کنین ، تو زیر مجموعه هاش روی سومی راست کلیک کنید و New Style را بزنین و یه نامی هم انتخاب کنین واسش تا پیش فرض های خود اینونتر را به هم نریزین ، بعد سمت راست یه قسمت به نام Default Column Settings داره – دیگه هر کاری می خواین اینجا میتونین بکنین

rahgozarvafa

عضو جدید
[FONT=&quot]با سلام[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]من چند تا مقاله در باره شبیه سازی استحکام کششی و خمشی جوش با نرم افزارهای شبیه سازی می خوام .لطفا کمکم کنید. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]با تشکر[/FONT]

maryam_1372

عضو جدید
سلام
قطعه ای رو در محیط پارت رسم کرده ام. قصد تغییر موقعیت ش رو دارم
از
3D Models --> Modify --> Move Bodies
امکان تغییر قطعه رو در راستای محورها دارم.

اما من قصد دارم که قطعه رو حول یکی از محورها بچرخانم. آیا امکان Rotate قطعه هست؟

didar_2026

عضو جدید
کمک جهت شبیه سازی خاک با اتوداین

کمک جهت شبیه سازی خاک با اتوداین

سلام بر دوستان و مهندسین گرامی. اگه کسی بلده چطور میشه با اتوداین خاک رو شبیه سازی کرد به من کمک کنه. اگه فایلی یا کتابی شنیدین معرفی کنین. یا اگه سوال من مربوط به بخش دیگه ای میشه بگین اونجا مطرح کنم. خیلی خیلی نیاز دارم این مدل سازی رو. اگه کسی رو هم میشناسید همچین کاری کرده لطفا معرفی کنین

mrtklf07

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من تو این باشگاه موضوعی در رابطه با اتوداین ندیدم. اگر دوستان کسی هست من هم سوال دارم و استفاده می کنم.
اما زمینه کاری سایت iransys.ir به صورت تخصصی رو انسیس و نرم افزارهای مرتبطه. من ازش زیاد کمک گرفتم. به خصوص تالار گفتگو و مباحثش.
امیدوارم به کارتون بیاد.
موفق باشید

بابک1668

عضو جدید
سلام خدا بگم تلگرامو چیکار کنه اینجا رو سوت و کور کرده دوستان من هم کتیا بلدم هم اینونتور اما نقشه خونیم ضعیفه نمیدونم چیکار کنم یه نقشه بهم میدن نمیتونم بکشم دستورهای نرم افزار رو بلدم اما نمیتونم درست ازشون استفاده کنم چیکار کنم خسته شدم از بس فیلم های آ»وزشی یوتیوب رو نگاه کردم و فقط از روی فیلم ها نقشه کشیدم

امیر 1224

عضو جدید
سلام خدا بگم تلگرامو چیکار کنه اینجا رو سوت و کور کرده دوستان من هم کتیا بلدم هم اینونتور اما نقشه خونیم ضعیفه نمیدونم چیکار کنم یه نقشه بهم میدن نمیتونم بکشم دستورهای نرم افزار رو بلدم اما نمیتونم درست ازشون استفاده کنم چیکار کنم خسته شدم از بس فیلم های آ»وزشی یوتیوب رو نگاه کردم و فقط از روی فیلم ها نقشه کشیدم

برای اولین قدم نقشه هایی رو که فیلمشون را داری را بدون اینکه فیلم رو ببینی بکش و به دلیل ها و توجیهاتی که باعث استفاده از اون روش ها میشه فکر کن. بعد که این کار را انجام بدی ذهنت عادت می کنی که نتایج هر تکنیک را توی نقشه پیدا کنه و از روی اون دستور مورد نیاز را پیدا کنه
ا

بابک1668

عضو جدید
برای اولین قدم نقشه هایی رو که فیلمشون را داری را بدون اینکه فیلم رو ببینی بکش و به دلیل ها و توجیهاتی که باعث استفاده از اون روش ها میشه فکر کن. بعد که این کار را انجام بدی ذهنت عادت می کنی که نتایج هر تکنیک را توی نقشه پیدا کنه و از روی اون دستور مورد نیاز را پیدا کنه
ا
سلام امیرجان ممنون از راهنماییت این روشم امتحان میکنم خیلی دوس دارم به این دو تا نرم افزارمسلط شم از طراحی سالید تا سطح سازی و قالب سه دوره کتیا رفتم اما الان یه نقشه یا فایل برای طراحی قالب یا ابرنقاط میبینم گیج میشم?????? اگر برات مقدوره این تاپیک رو زنده نگهدار منم سوالی داشتم بپرسم یا علی موفق باشی

بابک1668

عضو جدید
امیر جان سلام داداش ممنون از راهنماییت این روشم امتحان میکنم خدا کنه تسلطم بیشتر شه

ramin1986

عضو جدید
خیلی ساده هستش عزیز دل - قطعاتی که کنار دستت هستن را بکش ، مثلا فلش مموری - کیف سی دی - با چیزای ساده شروع کن ، یه کولیس بخر ، اندازه بزن و بکش ♥♥

salehrezayi

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم توی ایجاد طول گسترده و استاندارد های قطعات مثل فنچ ها پیچ ها و.... بهتر از سالید و کتیاست .
آیا میشه نقشه های اتوکد قدیمی رو هم توش باز کرد.
نرم افزارش راحت نصب میشه مشکل کرک و ریجستر نداره .آیا اموزشاش پیدا میشه
شرمنده من یجا سو ال کردم .اخه من کارم مهندسی معکوس کارخانه جات سیمانه بیشتر داکتینگ و گسترش وقطعات کوچیکه الان با کتیا کار میکنم ولی استاندارد هاش ضعیفه نقشه های قبلی هم اتوکد .به نظر شما با inventor مشکلاتم حل میشه.