هر سوالی درباره Ansys workbench و Autodesk inventor دارید بپرسید

mrtklf07

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
در مورد مزیت ها و تفاوت های workbench و cfx اطلاع ندارم.

احتمالا مش ها رو خیلی ریز کردید. مش میزنه ولی چون خیلی ریز شده خیلی زمان می بره و سیستم قوی تری نیاز داره.
بهتره sizing رو به کل جسم (body) اعمال نکنید بلکه به سطوح (face) یا لبه ها (edge) اعمال کنید.

امیر 1224

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم که برای مدلسازی انسیس ورک بنچ بهتره یا انسیس سی اف ایکس؟

ممنون میشم کامل راهنمایی کنین.

باتشکر
یه جورایی سوالت غلطه انسیس ورک بنچ یک نرم افزار تحلیلی نیست بلکه یک قسمت مدیریتی برای کنترل نرم افزارهای تحلیلی زیادی است که درون مجموعه انسیس قرار داره و یکی از اونها هم CFX است.

Asghar_

عضو جدید
یه جورایی سوالت غلطه انسیس ورک بنچ یک نرم افزار تحلیلی نیست بلکه یک قسمت مدیریتی برای کنترل نرم افزارهای تحلیلی زیادی است که درون مجموعه انسیس قرار داره و یکی از اونها هم CFX است.

سلام

خوب منظورم همون بود دیگه....ورک بنچ و سی اف ایکس نرم افزار مدلسازی انسیس هست که میخوام بدونم کدومش بهتر هستن......ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین.

امیر 1224

عضو جدید
سلام

خوب منظورم همون بود دیگه....ورک بنچ و سی اف ایکس نرم افزار مدلسازی انسیس هست که میخوام بدونم کدومش بهتر هستن......ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین.
ورک بنج نرم افزار مدل سازی نیست و فقط CFX هست والبته نرم افزارهای تحلیلی دیگه ای مثل Fluent، Polyflow, multiphysics, و غیره که توی انسیس ورک بنج قابل دسترسی هستند.
شما برای چی کاری می خوای

Asghar_

عضو جدید
ورک بنج نرم افزار مدل سازی نیست و فقط CFX هست والبته نرم افزارهای تحلیلی دیگه ای مثل Fluent، Polyflow, multiphysics, و غیره که توی انسیس ورک بنج قابل دسترسی هستند.
شما برای چی کاری می خوای

سلام.....چرا مدلسازی نیست!!!؟؟؟من خودم دیروز یاد گرفتم یکم با ورک بنچ کار کنم و داخلش یه کلکتور مدلسازی کردم.....با توجه به تصویر زیر در قسمت 1 نشان میده که در محیط ورک بنچ قرار دارم...و در قسمت 2 نشان میده که هندسه رو در محیط ورک بنچ می کشم و قسمت سوم هم برای فلوئنت می باشد.....در واقع Fluid flow(fluent رو در محیط ورک بنچ درگ کردم....

من برای مدلسازی توربین سه بعدی میخوام....شاید رفتم سمت سالید و با ورک بنچ مش زدم........یه پره رو میکشم و از شرط پریودیک استفاده میکنم.....نظر شما چیه؟.....ممنون میشم راهنمایی کنین....

امیر 1224

عضو جدید
سلام.....چرا مدلسازی نیست!!!؟؟؟من خودم دیروز یاد گرفتم یکم با ورک بنچ کار کنم و داخلش یه کلکتور مدلسازی کردم.....با توجه به تصویر زیر در قسمت 1 نشان میده که در محیط ورک بنچ قرار دارم...و در قسمت 2 نشان میده که هندسه رو در محیط ورک بنچ می کشم و قسمت سوم هم برای فلوئنت می باشد.....در واقع Fluid flow(fluent رو در محیط ورک بنچ درگ کردم....

من برای مدلسازی توربین سه بعدی میخوام....شاید رفتم سمت سالید و با ورک بنچ مش زدم........یه پره رو میکشم و از شرط پریودیک استفاده میکنم.....نظر شما چیه؟.....ممنون میشم راهنمایی کنین....

همونطور که گفتم ورک بنچ یک قسمت مدیریتی است و توی عکسی که شما گذاشتید شما دارید بانرم افزار تحلیل گر فلوئنت کار می کنی و شما توی باکس سمت چب بالای گزینه آبی( Fluid Flow (CFX را داری که نرم افزار تحلیل گر CFX است.

خوده انسیس توی Component System نرم افزار BladeDesign داره که خیلی راحت توربین تون رو توش میکشی و خیلی بهتره که با Turbogrid شبکتون رو ایجاد کنید.

آخرین ویرایش:

قیدار

عضو جدید
سلام دوستان...من به تازگی یادگیری انسیس رو شروع کردم..دو تا کتاب آموزشی هم دارم که یکی مثلث نارنجیه و محیط انسیس رو توضیح داده و دیگری کتاب مهندس اکبریه که محیط ورک بنچ رو توضیح داده...سوال اولم اینه که تفاوت محیط ورک بنچ با محیط کلاسیک چیه و دومی اینکه من باید از کدوم یکی شروع کنم به یادگیری؟

امیر 1224

عضو جدید
سلام دوستان...من به تازگی یادگیری انسیس رو شروع کردم..دو تا کتاب آموزشی هم دارم که یکی مثلث نارنجیه و محیط انسیس رو توضیح داده و دیگری کتاب مهندس اکبریه که محیط ورک بنچ رو توضیح داده...سوال اولم اینه که تفاوت محیط ورک بنچ با محیط کلاسیک چیه و دومی اینکه من باید از کدوم یکی شروع کنم به یادگیری؟
خیلی راحتری که با ورک بنچ شروع کنی
درمورد کتابا چیزی نمیدونم

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام
يك سوال داشتم
اينونتور محيط ابرنقاط داره؟

آخرین ویرایش:

امیر 1224

عضو جدید
سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم:

شرط پریودیک در ورک بنچ چطوری انجام میشه؟...واسه گمبیت رو بلد بودم ولی ورک بنچ رو نمیدونم...باتشکر

اونو با sym نام گذاری کن یا هر اسم دیگه ای بش بده بعد توی فلوئنت تبدیلش کن به symmetric

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
من میخاستم توی workbenchدر قسمت setup در بخش flow Analysis 1 - default dominنوع ماده ورودی رو انتخاب کنم که مخلوطی از دو گاز و مقداری نرمه آهن می باشد چه جوری می تونم این کار رو انتخاب کنم
نوع دو گاز h2و co است

farhadjamali67

عضو جدید
سلام
من میخوام پاسخ فرکانسی ی سیستم دوار رو در اثر ی جرم نابلانسی به ازای دورهای مختلف و با در نظر گرفتن اثر دمپر و اثر ژیروسکوپی به دست بیارم
اگه بتونین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم :)

senemarmasoud

عضو جدید
باسلام
آیا میشه به آنالیزهای اینونتور اطمینان کرد؟ کتاب یا سایتی در مورد آموزش آنالیز با نرم افزار اینونتور هست؟

shahrokhblash

عضو جدید
بخش تونل باد flow designهرچی گشتم فایلی برای دانلودش نیست دوستان
اطلاعاتی در موردش دارین؟
باسپاس

ehsan_991

عضو جدید
با سلام یه همه دوستان و اساتید
من یک صفحه دارم که حفره مخروطی شکلی درون اون هست.(درون انسیس ورک بنچ-تحلیل دینامیکی)
مسخاستم بدونم بهترین مش برای اون چیه و ایا مش های مثلثی و مربعی در نتایج تفاوتی ایجاد میکنه یا نه؟
اگر دوستان لطف کنن و از مدل مش خورده این صفحه سوراخدار عکسی بزارن ممنون میشم.
با تشکر

Sina Soleimani

عضو جدید
با سلام یه همه دوستان و اساتید
من یک صفحه دارم که حفره مخروطی شکلی درون اون هست.(درون انسیس ورک بنچ-تحلیل دینامیکی)
مسخاستم بدونم بهترین مش برای اون چیه و ایا مش های مثلثی و مربعی در نتایج تفاوتی ایجاد میکنه یا نه؟
اگر دوستان لطف کنن و از مدل مش خورده این صفحه سوراخدار عکسی بزارن ممنون میشم.
با تشکر
مش مثلثی
Right click on mesh->Insert Method->patch conforming-<tetrahedron

Sina Soleimani

عضو جدید
سوال در مورد آنالیز thermal-radiationدر Ansys Workbench

سوال در مورد آنالیز thermal-radiationدر Ansys Workbench

با سلام
آیا کسی میدونه که در ورک بنچ تحلیل thermal جای emissivity و enclosure چه مقداری باید قرار داد؟ اصلا نحوه مقدار دهی به این دو پارامتر چگونه است؟ و منظور از enclosure چیست؟
عکس پنجره را اینجا قرارا داده ام
m02d_rad.png

Sina Soleimani

عضو جدید
ACM در نرم افزار انسیس16جهت تحلیل المان محدود کامپوزیت ها

ACM در نرم افزار انسیس16جهت تحلیل المان محدود کامپوزیت ها

دوستان عزیز، چند وقتی است که شروع به استفاده از Ansys workbench16 کرده ام و در حال حاضر در حال استفاده از بخش ACM که ماژول جدید این نرم افزار است همراه با مطالعه help نرم افزار می باشم بسیاری از بخش ها را یاد گرفته ام ولی در بعضی موارد هنوز مشکلاتی هست که احساس میکنم اگر کسی همراه من با نرم افزار کند می توانیم به آن مسلط شویم.
باز هم تاکید می کنم که من بقیه بخش های نرم افزار رو بلدم و در حال حاضـــر هدفم کامپوزیت می باشد
اگر کسی مایل بود موازی با من این نرم افزار را کار کند پیام خصوصی بدهد
منظر پیام هاتون هستم
با تشــــــــــــــــــکر

amintofigh

عضو جدید
با سلام
من پروژه کارشناسیم با نرم افزار انسیس تعریف شده
بررسی سرریز های مثلثی و ذوزنقه ای در سد ها است
باید با قسمت انسیس فلوینت کار کنم دیگه درسته؟
ممنون میشم کمکم کنین که از کجا شروع کنم برای یاد گیری انسیس فلوینت

MMontazar

عضو جدید
با سلام
دوستان توی محیط designنرم افزارInventor یا سایر محیطاش سرعت بحرانی و نامیزانی جرم رو میشه به دست آورد؟؟؟

maryam_1372

عضو جدید
سلام،
تنظیمات پارت لیست رو انجام میدم، اما هر سری بالاجبار دوباره انجام میدم
(تعداد ستون ها و نوع آنها - وسط چین شدن برخی از اونها و ...)
امکان این هست که تنظیمات پارت لیست رو ذخیره کنیم، بطوریکه هر دفعه پارت لیست جدیدی باز میکنیم، به صورت پیش فرض تنظیمات خودمون باشه.
من با نسخه 2013 کار میکنم.
مرسی

maryam_1372

عضو جدید
سلام دوباره
یه سری فونت نصب کردم (فونت های سری F)،
اما تو تنظیمات نرم افزار نمیتونم انتخاب شون کنم، حتی دیده نمیشوند
000.jpg

هدف م از اینکار این بود که تو "پارت لیست و تایتل" فارسی بنویسم، امکانش هست؟

maryam_1372

عضو جدید
من کتاب آموزشی "نیما جمشیدی" رو خوندم،
تقریبا هیچی دستگیرم نشد، تمام سوالات م پابرجا مونده
.......
لااقل یه نفر کتاب مناسب معرفی کنه; کتاب انتشارات مثلث نارنجی خوبه؟ (ظاهرا یه مقدار قدیمی هست، سال 1391، در حالیکه الان نسخه 2016 اش اومده)
کسی با Inventor کار نمیکنه؟

mehdi amiry

عضو جدید
سلام دوباره
یه سری فونت نصب کردم (فونت های سری F)،
اما تو تنظیمات نرم افزار نمیتونم انتخاب شون کنم، حتی دیده نمیشوند
مشاهده پیوست 243899

هدف م از اینکار این بود که تو "پارت لیست و تایتل" فارسی بنویسم، امکانش هست؟

سلام
من هم قبلا چنین مشکلی را داشتم با کمک دوستان در تاپیک زیر حل شد

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...زش-مقدماتی-تا-حرفه-ای-Autodesk-Inventor/page2