هر سوالی درباره Ansys workbench و Autodesk inventor دارید بپرسید

fyt

عضو جدید
هر سوالی درباره Ansys workbench و Autodesk inventor دارید بپرسید. حتما جواب داده میشه.
اگر كسي پروژه باحال داره بگه تا كمكش كنم.

آخرین ویرایش:

mehrdadeng

عضو جدید
دوست عزيز چجوري مي شه يه مدل كه با نرم افزار catia طراحي شده و داخل انسيس شده رو مش بندي كرد .خيلي ممنون مي شم اگر كمك كني .

fyt

عضو جدید
دوست عزیز
مراحل ذیل باید طی شود:
1- تعیین نوع آنالیز
2- تعیین نوع المان
3- تعیین Real constant (در صورتی که المان مورد نظر نیاز داشته باشد)
4- تعریف جنس
5- استفاده از دستور Mesh control جهت مش بندی

که البته کلیه مراحل فوق(که احتمالا خودت آگاهی داری) بسیا مفصل هستند.

چنانچه خواستی مدلتو به من بده و نوع تحلیلت را هم مشخص کن من کمکت میکنم. برات مش بندی میکنم.

E-mail: F_YT_Meng@yahoo.com

mehrdadeng

عضو جدید
دوست عزيز از راهناييتون ممنون.اما من مي خوام نحوه راه حل با اين مشكل رو ياد بگيرم .
مشكل من در چند جاست .اولا اينكه مدل به صورت قاب سيمي وارد مي شه دوما اينكه تو مش بندي لبه هاي گرد يا گوشه ها مش نمي خورد .اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شم

fyt

عضو جدید
در مورد قاب سيمي بودن فايل بايد بگم كه ايرادي وجود نداره بلكه نوع نمايش تنظيات نرم افزار را بايد عوض كني كه از طرق مسي زير امكان پذيره:
Main menu>plot cnrl

براي اينكه مطمئن بشي مدلت به طور كامل وارد شده ميتواني ليست سطوح را مشاهده كني و خواهي ديد كه فقط خطوط و نقاط وارد نشده اند

در مورد لبه هاب گرد بايد الماني انتخاب كني كه حداقل يك Node بر روي ضلع المان وجود داشته باشد. به عبارت ديگر المان بايد از نوع High order باشد.
در ضمن اگر بخواهي مش بندي بر روي لبه هاي گرد خوب انچام شود بهتر است كه دستي لبه هاي مورد نظر را تقسيم بندي كني.

szhs

عضو جدید
سلام.خسته نباشید.
ببخشید اگر میشه در مورد چگونگی استفاده از Ansys برای تحلیل مسائل تنش غیر خطی برای تیر تحت پیچش منو راهنمایی کنید.
خیلی ممنون.

mehrdadeng

عضو جدید
در مورد قاب سيمي بودن فايل بايد بگم كه ايرادي وجود نداره بلكه نوع نمايش تنظيات نرم افزار را بايد عوض كني كه از طرق مسي زير امكان پذيره:
Main menu>plot cnrl

براي اينكه مطمئن بشي مدلت به طور كامل وارد شده ميتواني ليست سطوح را مشاهده كني و خواهي ديد كه فقط خطوط و نقاط وارد نشده اند

در مورد لبه هاب گرد بايد الماني انتخاب كني كه حداقل يك Node بر روي ضلع المان وجود داشته باشد. به عبارت ديگر المان بايد از نوع High order باشد.
در ضمن اگر بخواهي مش بندي بر روي لبه هاي گرد خوب انچام شود بهتر است كه دستي لبه هاي مورد نظر را تقسيم بندي كني.
بسيار ممنون

fyt

عضو جدید
سلام.خسته نباشید.
ببخشید اگر میشه در مورد چگونگی استفاده از Ansys برای تحلیل مسائل تنش غیر خطی برای تیر تحت پیچش منو راهنمایی کنید.
خیلی ممنون.

اگر منظور شما از تنش غیر خطی، تحلیل در محدوده پلاستیک هست. باید بگم اول باید رفتار مواد خود را در شرایط بارگذاری بدانی. سپس از طریق نمودار تنش کرنش این رفتار را برای Ansys تعریف کنی. که این کار از طریق مسیر ذیل امکان پذیره
Main menu>preprocessor>Material props>Material models
مهمترین بخش تحلیل همین بخش است.
واقعیتش نشان دادن کلیه مراحل این کار حداقل 2 تا 3 ساعت وقت میگیره. ولی اگر قسمت خاصی را مشکل داشته باشی میتونم کمکت کنم.

szhs

عضو جدید
سلام.خیلی ممنون از راهنمایتون.
راستش من می خواهم یک تیر که تحت Torsion خالص هست رو حل کنم.اما توی اون قسمتی که فرمودید(material prop>Material model>nonlinear-multilinear) فقط می شه رابطه stress و strain محوری رو وارد کرد.و مستقیم نمی شه تنش برشی و strain برشی رو داد!!
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

fyt

عضو جدید
سلام.خیلی ممنون از راهنمایتون.
راستش من می خواهم یک تیر که تحت Torsion خالص هست رو حل کنم.اما توی اون قسمتی که فرمودید(material prop>Material model>nonlinear-multilinear) فقط می شه رابطه stress و strain محوری رو وارد کرد.و مستقیم نمی شه تنش برشی و strain برشی رو داد!!
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

نوع بارگذاری مهم نیست

بلکه تعریف رفتار قطعه در شرایط پلاستیک اهمیت دارد.
وقتی شما رفتار ماده را تعریف میکنید حتما باید مقدار مدول برشی را هم تعریف کنید. در این صورت با استفاده از روابط و نوع المانی که شما تعریف میکنید و با استفاده از رفتار ماده. سایر پارامترها در محاسبات لحاظ خواهند شد.

SBADIRI

عضو جدید
سلام
من نياز مبببببببببببببببببرم به نرم افزار Ansys workbench به همراه يك جزوه آموزشي در رابطه با كار با Ansys دارم در صورتي كه سايتي را در اين رابطه ميشناسيد كه بتوانم جهت خريد آن اقدام كنم خواهشا" به من معرفي نماييد.
خيلي - خيلي متشكرم
سعيد بديري
sbadiri@yahoo.com
SBadiri@kharazmi.bipc.org.ir

fyt

عضو جدید
سلام
من نياز مبببببببببببببببببرم به نرم افزار Ansys workbench به همراه يك جزوه آموزشي در رابطه با كار با Ansys دارم در صورتي كه سايتي را در اين رابطه ميشناسيد كه بتوانم جهت خريد آن اقدام كنم خواهشا" به من معرفي نماييد.
خيلي - خيلي متشكرم
سعيد بديري
sbadiri@yahoo.com
SBadiri@kharazmi.bipc.org.ir

اگر نرم افزار Workbench را میخواهی من دارم. میتونم یک کپی بدم.
آموزش Ansys میخواهی یا Workbench ?
هم میتوانی به سایتهای زیر مراجعه کنی و هم من خودم آموزش میدم.

1- www.ansys.net
2- سایت دانشگاه البرتای کانادا
چنانچه یک جستجو در google هم بزنی کلی سایت میتونی پیدا کنی.

valiram

عضو جدید
با سلام

می خواستم در مورد تفاوت بین ANSYS و workbench و اینکه هر کدوم به چه دردی می خورند توضیحاتی بگیرم. همچنین در مورد اینکه مدول CFD چه تفاوتی با آنالیزهای سیالی انسیس کلاسیک داره و به چه نحوی می توان اندرکنش سیال و سازه رو با اون مدل کرد سوال داشتم. ممنون می شم اگر بتونید من رو راهنمایی کنید.

با تشکر
رامین ولی زاده

mohsenkaster

عضو جدید
تحلیل عملیات سوراخکاری

تحلیل عملیات سوراخکاری

سلام دوست عزیز
چه جوری میشه عملیات سوراخکاری را شبیه سازی و تحلیل کرد.

saeed hemmati

عضو جدید
ansys problem

ansys problem

هر سوالی درباره Ansys workbench و Autodesk inventor دارید بپرسید. حتما جواب داده میشه.
اگر كسي پروژه باحال داره بگه تا كمكش كنم.

سلام. من مي خوام داخل يه مخزن استوانه اي رو كه ابتدا در دماي 22درجه بوده رو بار حرارتي بدم كه با زمان طي چند مرحله (بصورت پله اي تغيير مي كنه) رو اعمال كنم و در آخر نمودار تنش نسبت به زمان رو از اون استخراج كنم وبعد عمر خستگي رو از نرم افزار بدست بيارم.

ممنون مي شم كمك كنين.
اين رو تو خود Ansys نتونستم انجام بدم الان به Ansys workbench رو آوردم

اگه فايل مناسبي هم داشتين يا دستور العمل مي تونين به ايميل بفرستيد. ممنون.
Email: saeed.hemmati@gmail.com

ehsan4476

عضو جدید
سلام
مسئله شما از نوع كوپله ضعيف است. يعني دو ميدان گرمايي و سازه اي به طور همزمان در مسئله حضور دارند. ابتدا بايد مخزن را با المانهاي گرمايي مدل نماييد و توزيع دما را در مخزن پيدا كنيد. سپس نتايج را در فايل نتايج گرمايي (با پسوند rth) ذخيره كنيد. سپس مخزن را با المان سازه اي مش بندي كرده و نتايج تحليل قبلي را به صورت اعمال بارگذاري دمايي، فراخوان كنيد. سپس مسئله را حل كنيد. براي اطلاعات بيشتر به كتاب اجزاء محدود ANSYS دكتر جاهد، فصل آناليز ميدانهاي كوپله مراجعه كنيد. در ضمن انجام اين مسئله در Workbench رو توصيه نمي‌كنم. چون مرجع مناسبي درباره اون نيست. در ضمن آناليزهاي پيشرفته در ansys workbench 12 كامل تر شده.

abbas337

عضو جدید
با سلام

با سلام

می خواستم یک ترک نیم بیضوی با استفاده از workbench ansys مدلسازی کنم ممنون مي شم كمك كنين.
اگه فايل مناسبي هم داشتين يا دستور العمل مي تونين به ايميل بفرستيد. ممنون.
Email: abbas337@gmail.com

imanahmadian

عضو جدید
كمك كمك فوري

كمك كمك فوري

من دانشجوي ترم دوم سيالات هستم ميخواستم بدونم براي ansys workbench بايد چه واحد هايي رو پاس كنم اگر العان كلاساشو برم مشكلي برام پيش نميياد تا تاريخ ثبت نام كم مونده :cry: من العان كلاس carrier هم ميرم مشكلي ندارم

mohebi morteza

عضو جدید
سلام من دارم شاسی اتوبوس را شبیه سازی میکنم در آنالیز دینامیکی گیر کردم تنشها موقعی که بر روی دست انداز حرکت می کنه فوق العاده بالا میرود و غیر عادی است در مورد قسمت قیود الاستیک در WORKBENCHضریبی می خواهد که N/M^3 است از کجا باید بدست بیارم .در ضمن دنبال یک صحه گذاری بین نتایج ANSYS , WORKBENCH هستم اگه میتوانید به آدرس ذیل میل بزنید .
Email:morteza_mohebi@yahoo.com

hadikarimi67

عضو جدید
من پروژم خمکاری شعله ی مقاطع پروفیلی است که تحلیل با نرم افزارهای المان محدود (انسیس)است که ما باید بر روی مقاطع پروفیلی مانند تیر که مش بندی شده است بر روی مش ها حرارت بدهییم و بعد دوباره آن مش را سرد کرده و به سراغ مش بعدی برویم و 2 سر تیر هم قید گذازری شده است و همزمان که به مش ها حرارت می دهیم باید مقدار دفرمه شدن (خم شدن) را مورد بررسی قرار بدهیم​
؟؟؟؟؟؟؟آیا شما می توانید به ما کمک کنید​

hadikarimi67

عضو جدید
کمک در مورد پروژه نهایی

کمک در مورد پروژه نهایی

من پروژم خمکاری شعله ی مقاطع پروفیلی است که تحلیل با نرم افزارهای المان محدود (انسیس)است که ما باید بر روی مقاطع پروفیلی مانند تیر که مش بندی شده است بر روی مش ها حرارت بدهییم و بعد دوباره آن مش را سرد کرده و به سراغ مش بعدی برویم و 2 سر تیر هم قید گذازری شده است و همزمان که به مش ها حرارت می دهیم باید مقدار دفرمه شدن (خم شدن) را مورد بررسی قرار بدهیم​

ehsan4476

عضو جدید
سلام من دارم شاسی اتوبوس را شبیه سازی میکنم در آنالیز دینامیکی گیر کردم تنشها موقعی که بر روی دست انداز حرکت می کنه فوق العاده بالا میرود و غیر عادی است در مورد قسمت قیود الاستیک در WORKBENCHضریبی می خواهد که N/M^3 است از کجا باید بدست بیارم .در ضمن دنبال یک صحه گذاری بین نتایج ANSYS , WORKBENCH هستم اگه میتوانید به آدرس ذیل میل بزنید .
Email:morteza_mohebi@yahoo.com

تنش هاي غير عادي ممكن است ناشي از تمركز تنش باشد يعني در نواحي اي كه گوشه هاي تيز يا بارگذاري نقطه اي و يا شرايط مرزي نقطه اي وجود داشته باشد نتايج قابل اعتنا نيست. براي اطمينان از اين امر مش ها را در نواحي پرتنش افزايش دهيد در صورتي كه با اينكار ماكزيمم تنش به حد معيني ميل نكند تمركز تنش ايجاد شده و بايد از روش هاي خاصي مانند توزيع نيرو يا گرد كردن گو شه ها استفاده كنيد.
ضريب مورد نظر مدول الاستيسيته يا بستر الاستيك مورد نظر است
workbench و ansys (classic( از يك solver براي تحليل استفاده مي كنند

ehsan4476

عضو جدید
من پروژم خمکاری شعله ی مقاطع پروفیلی است که تحلیل با نرم افزارهای المان محدود (انسیس)است که ما باید بر روی مقاطع پروفیلی مانند تیر که مش بندی شده است بر روی مش ها حرارت بدهییم و بعد دوباره آن مش را سرد کرده و به سراغ مش بعدی برویم و 2 سر تیر هم قید گذازری شده است و همزمان که به مش ها حرارت می دهیم باید مقدار دفرمه شدن (خم شدن) را مورد بررسی قرار بدهیم

بايد مسئله را به چند loadstep‌ تقسيم بندي كنيد و در هر مرحله ناحيه مورد نظر خود را تحت بارگذاري گرمايي به صورت convection‌ يا heat flow قرار دهيد. در ضمن مسئله كوپله گرمايي-سازه اي است و بايد از آناليز كوپله استفاده كنيد.

rmi-ansys

عضو جدید
http://ansys.tk

rmi-ansys

عضو جدید
با سلام

می خواستم در مورد تفاوت بین ANSYS و workbench و اینکه هر کدوم به چه دردی می خورند توضیحاتی بگیرم. همچنین در مورد اینکه مدول CFD چه تفاوتی با آنالیزهای سیالی انسیس کلاسیک داره و به چه نحوی می توان اندرکنش سیال و سازه رو با اون مدل کرد سوال داشتم. ممنون می شم اگر بتونید من رو راهنمایی کنید.

با تشکر
رامین ولی زاده

آدرس زیر را حتما بخوان:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=156883&page=2

rmi-ansys

عضو جدید
این هم یک منبع دیگر برای Ansysworkbench
اکثر موضوعات شما در مطالب زیر هست:

فهرست کتاب دوم:

بخش اول: معادله حرکت اجسام و معرفی برخی انواع مواد
بخش دوم: معرفی انواع آنالیزها
بخش سوم: مقدمه آنالیز Explicit (STR)
بخش چهارم: تکنیکهای بهینه‌سازی مدل هندسی
بخش پنجم: تست کشش
بخش ششم: فورج سه بعدی
بخش هفتم: تست برخورد
بخش هشتم: فرآیند ماشینکاری
بخش نهم: کشش عمیق سه بعدی
بخش دهم: فرآیند خمکاری و برگشت فنری
بخش یازدهم: آنالیز مودال
بخش دوازدهم: آنالیز بهینه‌سازی
بخش سیزدهم: آنالیزهای حرارتی
بخش چهاردهم: اتصال (ترکیب) دو آنالیز

در جداول زیر مجموعه مطالب و اصطلاحات کلیدی و واژگان مطرح شده در بخشهای کتاب که از آنها استفاده خواهیم کرد، ارائه شده است.

بخش اول :
معادله حرکت اجسام / معرفی برخی انواع مواد
Stiffness=0 / Failure / Element Death / Implicit / Explicit
Kinematic Hardening / Isotropic Hardening
Nonlinear Elastic / Plastic / Viscoelastic / Viscoplastic
(Rigid) Elastic Perfectly Plastic
(Rigid) Elastic Strain Hardening

بخش دوم (انواع آنالیزها) :
ضربه / تغییرات سریع بار / سینماتیک بازوی روبات
Static Structural / Transient Structural / Explicit Dynamic
Steady Loading / Time-History Analysis / Cycle / Speed Sound

بخش سوم :
مقدمه آنالیز Explicit (STR) / گره آزاد
Failure / Element Death / Erosion

بخش چهارم :
تکنیکهای بهینه‌سازی مدل هندسی / حذف هندسه (المانهای) غیر ضروری

بخش پنجم (تست کشش) :
تست کشش / نمودارهای انرژی / نمودارهای تکانه
Explicit Dynamic / Engineering Data / Tool Box
Multilinear Isotropic Hardening / Failure / Shell Thickness
Mapped Face Meshing / Step Controls / Erosion Controls
Time Increment

بخش ششم (فورج سه بعدی) :
تغییر شکل زیاد
Failure / Velocity / Symmetry / Body Interaction

بخش هفتم (برخورد) :
تست ضربه مخازن تحت فشار / تست برخورد قطار و خودرو و ...
سرعت اولیه خطی و زاویه‌ای
Drop Test / Crash Test

بخش هشتم (ماشینکاری) :
صفحه برش / زاویه براده / زاویه آزاد / شکل براده تولید شده / کیفت سطح
Velocity / User Defined Result / Internal-Energy / Pressure

بخش نهم (کشش عمیق سه بعدی) :
ضخامت مجازی / المان Shell / اصلاح هندسه قالب طراحی شده
Mapped Face Meshing / Velocity / User Defined Result
Thickness

بخش دهم (خمکاری) :
خمکاری / برگشت فنری / موقعیت تار خنثی
Force Reaction

بخش یازدهم (آنالیز مودال) :
فرکانس طبیعی
Modal Analysis / Random Vibration

بخش دوازدهم (آنالیز بهینه‌سازی) :
معرفی ابزار Shape

بخش سیزدهم (آنالیزهای حرارتی) :
عایق کاری / قالب ریخته‌گری / اعمال دما / بررسی توزیع دما
Steady-State Thermal / Transient Thermal
Cofficient of Thermal Expansion / Thermal Conductivity
Specific Heat / Temprature / Convection / Radiation
Thermal Strain

بخش چهاردهم (اتصال دو آنالیز) :
نحوه اتصال (ترکیب) دو آنالیز متفاوت و مجاز

امیدوارم مفید باشد

آخرین ویرایش:

*3pehr*

عضو جدید
میخواستم بدونم نرم افزار دیگه ای به غیر Mechanical هست که بتونه از قطعات استاندارد نمای استاندارد بگیره :razz:،همانطور که میدونید قطعات استانداردی مثل بلبرینگ ،فنر یا چرخدنده دارای نحوه نمایش خاص تو یک نقشه طبق استاندارد DIN یا ISO هستند که این مسله تا اونجایی که من اطلاع دارام فقط تو Mechanical رعایت میشه آیا نرم افزار دیگه ای (Catia ,Solidworks ,inventor ,. . . ) این کارو انجام میده؟:)
اگه از مهندسین کسی میدونه ممنون میشم منو راهنمایی کنه!;)

mjyazdani

عضو جدید
contactتحليل تماس

contactتحليل تماس

سلام من مي خواستم يه تحليل تماس با انسيس انجام بدم (مدل مطابق شكل فايل ضميمه است)و بعدش سطح تماسو بهينه سازي كنم تا تنشهاي تماسي يكنواخت بشه. بعد از كلي سرو كله زدن با انسيس تازه تونستيم مسئله رو با displacement روي سطح بالاييsolve كنيم اما وقتي نيرو ميذاريم جواب نميده.در ضمن ما از contact pair براي تعيين المان تماسي استفاده ميكنيم.

در ضمن براي بهينه سازيش بايد چيكار كنيم؟
استفاده از contact pair مشكلي براي بهينه سازي به وجود نمياره؟
ما در تعريف لاين پاييني سطح بالا ٥تا نقطه تعريف ميكنيم و يك spline از انها عبور ميدهيم و ارتفاع اون ٥ نقطه رو به عنوان پارامتر تعريف ميكنيم تا تنش تماسي يكنواخت بشه اما جواب نميده.(به خاطر خاصيت spline با بالا و پايين رفتن ،نقاط سطح بالايي وارد سطح پايني ميشه)
شما پيشنهادي براي تعريف پارامترهاي ديگه نداريد؟
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد
با تشكر

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    8.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0