هر سوالی داری از این رشته ازم بپرس

پلیسا

کاربر فعال
سلام عزیزم بله که میتونه .از دوستای من همین کارو کردن.کنکور باید بده دوباره قبول که شد ازز انتخاب بیو الکتریک ،بعد درسای پاس کردشو معادل سازی می کنن به همین راحتی بدون اینکه از در ساشم کم شه چون ترم 2 3 هستش هنوز اختصاصی زیاد نشده

پلیسا

کاربر فعال
سلام گلم منم می خواستم اما گویا رشته ی ما شامل رشته های نظام مهندسی نمیشه

پلیسا

کاربر فعال
دوستان برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه منبعی رو پیشنهاد می کنید؟ در کل درس راحتیه یا سخته؟
سلام دوست عزیز جزوه ی استاد سامان پروانه استاد دانشگاه علوم تحقیقات تهران خوبه از گوگل سرچ کن حتما پیدا می کنی

پلیسا

کاربر فعال
سلام
من لیسانس نقشه کشی صنعتی هستم واسه ارشد می خوام مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک بخونم چون سر رشته ای ندارم آیا می تونم موفق شم ؟یعنی با خوندن زیاد میشه؟؟؟!!!!

دوست من اگه یکم جدی نگاه کنیم میبینیم واقعا کار مشلیه، چون دنیای رشته ی خودت با مهندسی پزشکی فرق می کنه.واقعا می گم تویه گرایش بیو مکانیک واقعا باید به آناتومیه بدن مسلط باشی و منظور زیسته دبیرستان نیست.خیلی درس هایی تخصصی هستن که باید در حد قابل قبول بلد باشی

pouyan87

عضو جدید
سلام من خرداد کنکور وزارت بهداشت دارم . بابت درسای مشترک با وزارت علوم مشکلی ندارم اما مشکل اساسیم سر درسای دیگه هستش . اگه میشه لطف کنید نظرتون راجع به کتابای زیر و بگین . با خوندن اینا میشه تستای مربوط به درسش رو زد یا نه ؟
ممنون میشم کمک کنید خیلی گیرم

فیزیولوژِی : خلاصه گایتون

فیزیک : کامرون یا تکاور

آناتومی : آناتومی به زبان ساده

پلیسا

کاربر فعال
سلام من خرداد کنکور وزارت بهداشت دارم . بابت درسای مشترک با وزارت علوم مشکلی ندارم اما مشکل اساسیم سر درسای دیگه هستش . اگه میشه لطف کنید نظرتون راجع به کتابای زیر و بگین . با خوندن اینا میشه تستای مربوط به درسش رو زد یا نه ؟
ممنون میشم کمک کنید خیلی گیرم

فیزیولوژِی : خلاصه گایتون

فیزیک : کامرون یا تکاور

آناتومی : آناتومی به زبان ساده

سلام بله منابع خوبیین
آناتومی منظور کتاب اسنل؟

Mozhdehkm

عضو جدید
سلام دوستان من کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات دارم. میخوام برای ارشد مهندسی پزشکی بیومکانیک بخونم ولی تا جایی که تحقیق کردم گرایش بیومکانیک بازار کار خوبی نداره. اگه کسی اطلاع داره در این خصوص و همین طور درباره ادامه تحصیل در این گرایش بهم توضیح بده ممنون می شم

faraz007

عضو جدید
سلام ، دوست عزیز ، میشه در مورد رشته ات توضیح بدی که اساسا چیکار میکنی؟ و اینکه بازار کارش چه طوریه؟‌درآمدش چه طوریه؟! ممنون

mhs69

عضو جدید
سلام من کارشناسی رشته الکترونیک خوندم و الان که میخوام برای ارشد بخونم با بررسی هایی که کردم به مهندسی پزشکی علاقه مند شدم
چند تا سوال داشتم
1- اگر ارشد رشته مهندسی پزشکی بخونم نسبت به بچه هایی که مهندسی پزشکی(کارشناسی ) خوندن از نظر درسی کم نمیارم ؟ یعنی امکان موفقیت هست؟
2- اگر برم پیام نور کارشناسی رشته مهندسی پزشکی رو بخونم و درسهام و معادل سازی کنم و درس هایی که بلد نیستمو بخونم بهتر نیست ؟بعد ارشد رو شرکت کنم
3- از لحاظ بازار کار هم میخوام بدونم دقیقا چه جور جاهایی میشه استخدام شد ؟ (گرایش بیومکانیک و بیو الکترونیک )
4-کنکور وزارت بهداشت چیه که یه سری ها ازش گفتن ؟

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من کارشناسی رشته الکترونیک خوندم و الان که میخوام برای ارشد بخونم با بررسی هایی که کردم به مهندسی پزشکی علاقه مند شدم
چند تا سوال داشتم
1- اگر ارشد رشته مهندسی پزشکی بخونم نسبت به بچه هایی که مهندسی پزشکی(کارشناسی ) خوندن از نظر درسی کم نمیارم ؟ یعنی امکان موفقیت هست؟
2- اگر برم پیام نور کارشناسی رشته مهندسی پزشکی رو بخونم و درسهام و معادل سازی کنم و درس هایی که بلد نیستمو بخونم بهتر نیست ؟بعد ارشد رو شرکت کنم
3- از لحاظ بازار کار هم میخوام بدونم دقیقا چه جور جاهایی میشه استخدام شد ؟ (گرایش بیومکانیک و بیو الکترونیک )
4-کنکور وزارت بهداشت چیه که یه سری ها ازش گفتن ؟

سلام دوست عزیز
1و2- بستگی داره به خودتون... اگه به دروس رشته پزشکی علاقه دارین و حفظیاتتون خوبه میتونین خودتوو برسونین واینکه توی ارشد به عنوان پیشنیاز این درسا رو پاس میکنین و نیازی به خوندن دوباره این رشته و معادل سازی و... نیست.
3- یه نگاهی به این تاپیک بندازین: فرصت های شغلی رشته مهندسی پزشکی
4- وزارت بهداشت هم برای ارشد توی گرایشای بیوالکتریک و مهندسی بافت پذیرش داره و باید کنکور خودشو بدی که بعد از کنکور وزارت علوم برگزار میشه.
موفق باشی... :gol:

mhs69

عضو جدید
مرسی از جواباتون
کنکور وزارت بهداشت ثبت نامش کی هست؟ و کدوم دانشگاه هارو داره ؟

njafari81

عضو جدید
سلام من برق-الکترونیک خوندم و چون علاقه زیادی به بیومواد داشتم ارشدبیومواد امسال قبول شدم ولی زیاد راجع به واحدهای درسیم اطلاعات ندارم اینکه ترم اول چه واحدهایی باید بردارم یا چه پیش مقدمه هایی رو باید خودم بخونم ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین

elieng

عضو جدید
دوستان سلام
کسی در مورد کالیبراسیون اطلاعات داره؟؟می دونم معنیش چیه. ولی برای دستگاههای مختلف چجوریه؟بهترین دوره های آموزشی مربوط به کدوم سازمان هست و اینکه واقعا نیاز به دوره داره؟؟

بهار امیدوار

عضو جدید
دوستان سلام
کسی در مورد کالیبراسیون اطلاعات داره؟؟می دونم معنیش چیه. ولی برای دستگاههای مختلف چجوریه؟بهترین دوره های آموزشی مربوط به کدوم سازمان هست و اینکه واقعا نیاز به دوره داره؟؟

کالیبراسیون دستگاههای هر سازمانی به موسسه ی مجاز اداره استاندارد در همون شاخه برمیگرده
آزمایشگاههای مختلفی در سطح کشور هستن که مجازن کالیبراسیون رو انجام بدن

از یک متر ساده شروع میکنیم !
"آزمایشگاه کالیبراسیون وسایل اندازه گیری "

نمونه یک متر استاندارد جهانی در موزه ای در فکر کنم پاریس نگه داری میشه
که یک نمونه تائید شده هم در آزمایشگاه همکار استاندارد وجود داره
شما مترت رو مبفرستی برای کالیبره
اونا با متر شاخص خودشون مقایشه میکنن
و در جواب گزارش مینویسن
مثلا _ 1 میلی متر
این یعنی متر شما تلرانس داره
و یک میلیمتر کمتر نشون میده
پس هر وقت خواستی ازش استفاده کنی مقدار بدست اومده رو به اضافه 1 کن

نکته مهمی که وجود داره اینه که باید گزارش رو بخونی و خطای دستگاهت رو بدونی
اما خیلیا فک میکنن مترو که فرستادن کالیبره دیگه درست شده :)

لیست آزمایشگاههای همکار استاندارد

اگه شرایط ازمایشگاه زدن رو هم دارین به سایت اداره استاندارد مراجعه بفرمایید

khodakhah

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام شرکت مهندسی پزشکی(تعمیر، کالیبراسیون، نصب و فروش)بزنم کسی در مورد شرایط و مدارک و... اگه اطلاعی داره لطفا کمکم کنه ممنون.

بالا