هدف از بوجود اومدنمون چیه؟

Razieh_it

عضو جدید
حالا شما زیاد سخت نگیر...زندگی رو ازش لذت ببر چیکار داری به بقیش:دی
بعدشم مگه یادت نیست ؟ این دنیا مثل زمین کشاورزیست و ما هرچه بکاریم در اخرت بردات میکنیم و اینا:دی هه هه نخندید!
اخدا حتما 1دلیل محکم برای آفرینش داشته اما چیزی که جای تعجب داره اینه که اکثریت مردم این دنیارو شوخی گرفتن وهی میگن سخت نگیر....درصورتی که تک تک لحظات ما در بی خبری داره میگذره و ما سرخوش این دنیای زودگذریم...اگه نجنبیم چشم باز میکنیم میبینیم مرگ به سراغمون اومده و ما فقط بازی کردیم....خیلی تلخه....

Razieh_it

عضو جدید
ممکنه..اما اون چیزایی که باید بدونمو میدونم اوناییرم که نمیدونمو خاهم فهمید...
شما از آگاهیتون لذت ببرید;)[/Q

من ادعای آگاهی نکردم.اگه چیزی میدونید بگید مام بفهمیم.ما واسه همین اینجا جمع شدیم....

Razieh_it

عضو جدید
می خوام بیشتر با خدا اشنا شم...
زندگیم...
نه از هدف خدا خبر دارم که چرا بوجود اوردتم نه از...
به نظر شما این زندمانی نیست تا زندگانی؟
سوالات دقیقا مثل سوالاییه که تو ذهن منه.خوشحالم که یکی عین خودم هست که این چیزا براش دغدغست....اگه به جایی رسیدی حتما به مام بگو.من خیلی مشتاقم....درواقع درموندم....این قضیه وچیزایی شبیه این خیلی درگیرم کرده....

Razieh_it

عضو جدید
ما وقتی بی عدالتی ها را در این دنیا می بینیم , تصمیم می گیریم کوتاه ترین راه را انتخاب کنیم یعنی فکر کنیم: با مرگ همه انسان ها نابود می شوند چون اینطوری دلمان خنک می شود که حداقل گوشه ای از عدالت اجرا می شود ولی این منطقی نیست , خدا حداقل مخلوقی را که قادر به عبادت او بوده هیج وقت از بین نمی برد چون خدا معرفت دارد .

1- هدف من برآورده کردن نیاز هایم است البته نه نیازهای جسمانی زیرا جسم انسان به قول شما از بین می رود.

2- برای اینکه نیاز هایم را برآورده کنم هدف دوم من اینه که هر طور شده سعی کنم خودم را به کمال برسانم تا به خدا نزدیکتر شوم زیرا نیاز ها ی انسان بقدری عمیقند که فقط خدا می تواند آنها را بر آورده کند.

3- الان یادم نیست ولی مطمئنم یادم خواهد آمد چون فراموشی نعمتیست که انسان فقط در این دنیا دارد.
جوابتون جالب بود.:w17:

Razieh_it

عضو جدید
جیگملم فهمیدی به منم بگو من یه مدت مدیدی هست درگیراین مسالم! و هروقت یادم میاد اعصابم خرد میشه!
از زندگی کردن مثه دیگران بیزارم!
نمیدونم خدا هدفش از خلق من چی بوده! مگه خدا حکیم نیست و هرکاریش حکمتی نداره!؟خب حکمت خلق من چیه؟!منم که مثه بقیم!
دقیقا منم از زندگی کردن مثل دیگران بیارم...خستم...حس میکنم عمرم داره در کنار 1سری آدم بیخیال میگذره....باید1کاری کردولی نمیدونم چه کاروچه جوری....

uraniburg

عضو جدید
سلام خب منم چند نفر مثله خودم پیدا کردم .
منم نمیدونم و هرچیفکر میکنم این به نظرم میاد که هستیم برای فهمیدن ...
و شاید هدفه خدا از این دنیامون اینه که ببینه کیا بدون آگاهی مشغوله بازی میشن و دنباله حقیقت نیستن و کیا هستن و همیشه حقیقتا دنباله درک هدف هستی هستن و مشغوله سرگرمی ها و زرق و برق نمیشن و توی اون دنیا هر کس متناسب با هدفی که تو این دنیا داشته شروع می کنه سیر تکاملشو ...
به نظره من این دنیا یه بازیه بچگانه است و باید تعیین بشه کیا سرگرم بازی میشن و کیا دنبال حقیقت هستن ...

?Why

عضو جدید
"به وجود اومدن" ی در کار نبوده که بخواد "هدف" هم داشته باشه . ;)

_AROSHA_

عضو جدید
اومدن ما فقط واسه خاطر عشقی که خدا نسبت به ماداره.آفریده که زندگی کنیم.لذت ببریم از زندگی کردنمون.از بودنمون.از غذاخوردنمون.از هرکاری که میکنیم.از همه چی لذت ببریم.
خدا به همه یه سری امکانات داده تا با همون چیزایی که داری لذت زندگی کردن و ببری.این خود ماییم که میگیم اه لعنت به این زندگی و....در حالی که میتونی از خوردن یه سیبم لذت ببری.تا حالا عاشقانه یه سیب و گاز زدی ؟تا حالا وقتی داری غذا میخوری فک کردی که با غذات حرف بزنی؟؟
عشق تو همه چیز هست.عشقی که خدا نسبت به انسان داره فقط یه ذره خیلی کوچیکش و میتونی تو عشق مادرت نسبت به خودت ببینی.
اگر انسان درک میکردی که من چقدر عاشق توام از درک هر آنش صدبار زار میزدی.

Razieh_it

عضو جدید
اومدن ما فقط واسه خاطر عشقی که خدا نسبت به ماداره.آفریده که زندگی کنیم.لذت ببریم از زندگی کردنمون.از بودنمون.از غذاخوردنمون.از هرکاری که میکنیم.از همه چی لذت ببریم.
خدا به همه یه سری امکانات داده تا با همون چیزایی که داری لذت زندگی کردن و ببری.این خود ماییم که میگیم اه لعنت به این زندگی و....در حالی که میتونی از خوردن یه سیبم لذت ببری.تا حالا عاشقانه یه سیب و گاز زدی ؟تا حالا وقتی داری غذا میخوری فک کردی که با غذات حرف بزنی؟؟
عشق تو همه چیز هست.عشقی که خدا نسبت به انسان داره فقط یه ذره خیلی کوچیکش و میتونی تو عشق مادرت نسبت به خودت ببینی.
اگر انسان درک میکردی که من چقدر عاشق توام از درک هر آنش صدبار زار میزدی.
سلام.حرفای شما درسته.ما باید از همه ی چیزایی که خدا به ما عطا کرده لذت ببریم.(البته از راه مشروع).ولی این
هدف آفرینش نیست...خدا تو قرآن میفرماید:انسان را در شکم سختی آفریدیم...پس هدف لذت بردن نبوده...

jamnaj

عضو
خودت را بشناس با خودیابی حق را بشناس حقیقت را چو یابی ارزش خود و بودن و عمل را خواهی یافت

آنچه تو می پنداری که سوال بی پاسخ است جواب در حقیقت حق دارد / من در حد خود وقدر فهمم سوالات وشبهات را در خود وحقیقت میجویم

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حالابه این فکرکردین که خدا از افریدنمون چه هدفی داشته؟
متولد میشیم....
زندگی میکنیم ......
میمیریم....
که چی؟.......:surprised:
حالا اینا متنهای اند ....
یعین تو یه پروسه طی میشه
.
.
ولی برا من این هنوز مبهمه ...
هرکی میره بهشت یا جهنم ... مثلا تا کی باید اونجا باشیم ...؟ مرحله بعد چیه ؟
خب مسلما" اگه بفهمیم همش باید تو بهشت/جهنم باشیم دچار یکنواختی میشیم ..و ممکنه واسه یه سری بنده ها سوال پیش بیاد که از خدا بپرسن که تا کی باید به همین روال اینجا بمونیم ؟
این برا من سواله ؟

jamnaj

عضو
هر چیزی که برای چیز دیگری باشد هدف و قصد ملازمش است والا بی معنی و اشتباه است بپرسیم که مثلا برای چه رنگ آبی یا سبز آبی یاسبز است ممکن است چیزی غیر از خودش نتیجه ومقصودی برای دیگری یا دیگران نیزداشته باشد اما این مغایر با مقصود اصلی از خلقتش _یعنی خودش _ نیست !
این گونه سوالات ناشی از ابهام ایجاد شده دریافت حقیقت و واقعیت و ارزش ذاتی واقعیاتی ست که در تمام زندگی با آن سر و کار داریم و روزمره-گی وغفلت از حقایق زندگی
به نظر من این که کسی بخواهد اصل یک چیزی را کنار گذاشته وبخواهد با توجیه دیگری _حال درست یا نادرست _ آنرا پاسخ دهد کار صحیحی نیست
ارزش بودن و زندگی در خودش است همچنین خوبی واخلاق وارزش ذاتی اعمال اگر چه میتوان دلایل دیگری واستدلالهای دیگری هم برای افراد مختلف بیان نمود تا مقابل سؤالات وشبهاتی که برای آنها هنوز حل نشده راه حل و رهنمودی برای زندگی درست باشد
خداوند نیز غیر از دعوت به عمل خوب وعده بهشت و جهنم نیز داده تا مخلوقش (( انسان )) بهتر بتواند راه صحیح ودرست را در زندگی بپیماید
حتی در زندگی عادی ودنیا گرایانه روزمره افراد بی باور نیز چنین است
وخداوند دیگران غیر از خودش (ما سواء الله ) را برای خودشان آفریده ازسر فیض و رحمت نه برای خودش یا نیازی که او کمال مطلق بی نیاز بی همتاست

وهر که این موهبت اللهی را قدر دارد فیض بیشتر یابد و ثواب بیند وهر که خود و موهبت اعطا شده اش را تباه کند کفر ورزد خود به خود ظلم کرده و به زودی پشیمان خواهد شد !
وخداوند هدایتگر وتواب رحیم است

آخرین ویرایش:

hefarah

عضو جدید
پروفسور صدریا می گه هدف اینه که آدم ذره ذره بکوشه و خودش رو پر کنه

stabesh

عضو جدید
سلام
منم چند ساله این سوال در ذهنمه اما جوابی براش پیدا نمی کنم کتاب فلسفه و هدف زندگی علامه جعفری خوندم ولی آخرش نتیجه خاصی نداشت حتی یه جاهاییش می گفت کسی که در زندگی شکست می خوره این سوال رو از خودش می پرسه البته راست می گه من شکست زیاد خوردم ولی یکی از دلالیلش فکر کردن زیاد به دنیا و اتفاقاتی که پیرامونمون میفته بوده اینکه اصلا راهم درسته دنیا داره به کجا میره با این سرعت
اگر شناخت خود و خدا مد نظر هست پس چگونه ؟ تو این دنیا که همه با ریاکاری و دورویی دارن کارشونو پیش میبرن چطور باید حقیقتو پیدا کرد معمای سختیه؟

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
منم چند ساله این سوال در ذهنمه اما جوابی براش پیدا نمی کنم کتاب فلسفه و هدف زندگی علامه جعفری خوندم ولی آخرش نتیجه خاصی نداشت حتی یه جاهاییش می گفت کسی که در زندگی شکست می خوره این سوال رو از خودش می پرسه البته راست می گه من شکست زیاد خوردم ولی یکی از دلالیلش فکر کردن زیاد به دنیا و اتفاقاتی که پیرامونمون میفته بوده اینکه اصلا راهم درسته دنیا داره به کجا میره با این سرعت
اگر شناخت خود و خدا مد نظر هست پس چگونه ؟ تو این دنیا که همه با ریاکاری و دورویی دارن کارشونو پیش میبرن چطور باید حقیقتو پیدا کرد معمای سختیه؟[/QUOT

فک کنم می تونه هدف ما بندگی خدا باشه
ولی بندگی خدا هم ماحلی داره
می گن خودتو بشناس تا خدارو بشناسی
فک کنم مهمترین راه بندگی
اینه که ادم خودشو بشناسه
و این کار خیلی سخته
استاد می گفت ادم خون دل باید بخوره تا خودشو بشناسه
و جون به لب می شه
اما ارزش داره
واقعا ارزش داره تحمل این سختی که مطمینن وقتی کسی تو این مسیر باشه از این سختی ها لذت می بره
حالا چگونه
خب
راه داره
و اگه ادم واقعا خواستارش باشه
واقعا واقعا بخواد که خودشو بشناسه
نه همین جوری و الکی و فردا یادش بره این سوال
مطمینن خدا یه مسیر خود شناسی میزاره روبروش

s_aa

کاربر ممتاز
سلام
اگر شناخت خود و خدا مد نظر هست پس چگونه ؟ تو این دنیا که همه با ریاکاری و دورویی دارن کارشونو پیش میبرن چطور باید حقیقتو پیدا کرد معمای سختیه؟[/QUOT

فک کنم مهمترین راه بندگی
اینه که ادم خودشو بشناسه
و این کار خیلی سخته
و جون به لب می شه
اما ارزش داره
واقعا ارزش داره تحمل این سختی که مطمینن وقتی کسی تو این مسیر باشه از این سختی ها لذت می بره
حالا چگونه
خب
راه داره
جوابایی که به بقیه میدیم چقدرقشنگن نه؟
.
.
.
.
.
بنظرم هرکسی خودش هدفش رو تعیین میکنه وعملکردرفتاریش باعث دوریا نزدیک شدن به هدف میشه
حالا ی سوال:چطورخودمون رو بشناسیم؟

stabesh

عضو جدید
Re: هدف از بوجود اومدنمون چیه؟

سلام

فک کنم مهمترین راه بندگی
اینه که ادم خودشو بشناسه
و این کار خیلی سخته
و جون به لب می شه
اما ارزش داره
حالا چگونه
خب
راه داره

یعنی باید لایق عنایت خدا باشی؟
چطور میشه ثابت کنی لیاقتشو داری؟
فکر نمیکنم انجام واجبات حتی مستحبات گوشه نشینی تزکیه نفس کافی باشه؟

stabesh

عضو جدید
تو دبیرستان یه دبیر ادبیات داشتیم می گفت آدما مثل قطرات بارون می مونند بعضیا توی خود دریا فرود میان اینا مقربان درگاه الهی اند بقیه روی زمین فرود میان احتیاج دارن به رود بپیونند تا به دریا برسند یعضیا هیچ وقت به رودی هم نمیرستند بعضیا به رود میرسند ولی بجای دریا به باتلاق و مرداب میرسند بعضی از رودا وسط راه خشک میشه فقط بعضی رودها به دریا میرسه
تعبیر قشنگیه اما چگونه بفهمیم کدوم رود به دریا میرسه؟

s_aa

کاربر ممتاز
تو دبیرستان یه دبیر ادبیات داشتیم می گفت آدما مثل قطرات بارون می مونند بعضیا توی خود دریا فرود میان اینا مقربان درگاه الهی اند بقیه روی زمین فرود میان احتیاج دارن به رود بپیونند تا به دریا برسند یعضیا هیچ وقت به رودی هم نمیرستند بعضیا به رود میرسند ولی بجای دریا به باتلاق و مرداب میرسند بعضی از رودا وسط راه خشک میشه فقط بعضی رودها به دریا میرسه
تعبیر قشنگیه اما چگونه بفهمیم کدوم رود به دریا میرسه؟

چ تعبیرقشنگی داشته.
بنظرم ازخودش شروع کنه هرکسی،و طبق معیار دین کارهای زندگیشو تنظیم کنه، کم کم روال اصلی خودشو نشون میده
مثل وقتایی که دل یه چیزی رو نشون میده وادمی حسش میکنه...
ی جمله ای داره اقا بهجت که میگن انجام واجبات ترک محرمات،
این جمله خودش یک راهه...اینکه گناه نکنیم و درمسیراصلی باشیم هرسختی هم که پیش بیاد میدونیم سختی دریک ر اه درسته

یارانراد

کاربر ممتاز
یعنی باید لایق عنایت خدا باشی؟
چطور میشه ثابت کنی لیاقتشو داری؟
فکر نمیکنم انجام واجبات حتی مستحبات گوشه نشینی تزکیه نفس کافی باشه؟

فکر می کنم که تمام ما ادما فطرتا این لیاقت داریم
یعنی تو وجودمون
وجودی که خود خدا بهمون داده این لیاقت قرار داده
راستش خود من اول مسیرم
یعنی هنوزم قدم اول بر نداشتم
و چیزاهایی که می گم نظراتم هست که از خدا می خوام خودمم اجرا کنم به طور کامل
چون ممکنه سوتفاهم پیش بیاد که این همه حرفای قشنگ می گی خودت عمل می کنی
بله دارم سعی می کنم
ومیگن موقعه ایی که حرفی از کسی میشنوی با گوینده اش کار نداشته باش
اگه خو ب بود بپذیر اگه هم نه نپذیر
خلاصه
بریم سر سوالات
باور باید کرد عمیقا و از روی دل باور باید کرد
ما وجودی هستیم خدایی
یعنی تمام موجودات اینگونه اند
خدا روحش رو در ما دمیده
و ه ما اختیار داده که به سمتش بریم
به ما خیر و شر داده که انتخاب کنیم
شاید
مقدمه این خود شناسی
قوی شدن ما در اعتقاداتمونه
اعتقادات ماهم می تونه زمینه شناخت خودمون قوی کنه
توحید معاد نبوت عدل امامت
بالاخره باید یه شناختی روی اینا داشته باشیم که اگه یه روزی یکی خواست بیاد از ما درباره اینا بپرسه و چندتا سوال پرسید بتونیم معنا رو بهش برسونیم
با مطالعه ی خودمون روی منابع صحیح اونم نه هر منابعی

سختش نمی کنم
ما می تونیم با یه نگاه دقیق به افاق یعنی همون طبیعت اطرافمون به خلقت خدا و این نظم پی ببریم و یواش یواش به جایگاه خودمون برسیم که
ما تو این نظم بی کران تو این همه زیبایی کی هستیم چی کاره ایم؟
نگاهی به زندگی پرندگان حشرات گیاهان و ..................
خلاصه حرف زیاده
که به مرور باید باز بشنویم و یاد بگیریم و بخونیم و یاد بگیریم تا ان شالله تو مسیر باشیم
فقط به خدایی بودنتون شک نکنین و هرگز نا امید نشین و از این بودن و وجود داشتن تو دل همه سختی ها لذت ببرین

stabesh

عضو جدید
سلام دوست عزیز
از پاسختون سپاس گزارم
اما در این دنیا که با این سرعت داره پیش میره همه در تکاپوی رسیدن به خواسته های دنیویشون هستند در عصری که بیشتر از اینکه آدم ها باهم در ارتباط باشند یا با طبیعت در ارتباط باشند با وسایل الکترونیکی سرگرم هستند چطور میشه از خود شناسی یا خداشناسی صحبت کرد نه میشه اینا رو ول کنی و بچسبی به دل نمی تونی این افکار و سوالا رو ول کنیو بچسبی به زندگی قبول دارید؟

s_aa

کاربر ممتاز
و چیزاهایی که می گم نظراتم هست که از خدا می خوام خودمم اجرا کنم به طور کامل
چون ممکنه سوتفاهم پیش بیاد که این همه حرفای قشنگ می گی خودت عمل می کنی
بله دارم سعی می کنم
.
.
.
قصد ِ جسارت نبود...

شاید بی ربط به موضوع باشه ولی درراه ِ شناخت شخصی ،چِله گرفتن به این معنا که چهل روز مراقبت شخصی از خود درگناه نکردن و انجام درست واجبات و مستحبات ...میتونه مفید باشه.
خودم تابحال موفق به انجامش نشدم اما خیلی دوست دارم این مراقبت رو امتحان کنم و انجام بدم.

راه های خودشناسی چیه به نظرتون دوستان؟

stabesh

عضو جدید

.
.
.
قصد ِ جسارت نبود...

شاید بی ربط به موضوع باشه ولی درراه ِ شناخت شخصی ،چِله گرفتن به این معنا که چهل روز مراقبت شخصی از خود درگناه نکردن و انجام درست واجبات و مستحبات ...میتونه مفید باشه.
خودم تابحال موفق به انجامش نشدم اما خیلی دوست دارم این مراقبت رو امتحان کنم و انجام بدم.

من این کارو دو بار انجام دادم دفعه اول شکست خوردم ولی دفعه دوم فکر کنم موفق شدم اما تنها چیزی که دستگیرم شد این بود هرچی کمتر بدونی راحت تر میتونی زندگی کنی هرچی بیشتر سوال داشته باشی و فکر کنی از زندگی عقب میمونی اما وقتی این سوالا میاد به ذهنت دیگه نمی تونی فراموششون کنی میفته بجونت اما هیچ کس جوابی براش نداره قرنهاست که سوال خیلی ها بوده و هیچ کس جوابی براش پیدا نکرده

s_aa

کاربر ممتاز
من این کارو دو بار انجام دادم دفعه اول شکست خوردم ولی دفعه دوم فکر کنم موفق شدم اما تنها چیزی که دستگیرم شد این بود هرچی کمتر بدونی راحت تر میتونی زندگی کنی هرچی بیشتر سوال داشته باشی و فکر کنی از زندگی عقب میمونی اما وقتی این سوالا میاد به ذهنت دیگه نمی تونی فراموششون کنی میفته بجونت اما هیچ کس جوابی براش نداره قرنهاست که سوال خیلی ها بوده و هیچ کس جوابی براش پیدا نکرده
موافق نیستم با حرفتون البته تایک حدی...
من کامل انجام ندادم ولی وقتی یک دوره ای مراقبتم بیشتربود اثرش رو به عینه دیدم...نه با تلقین و نه با احساس...با عقل و منطقم سنجیدم و متوجه شدم.
درسته...ولی هرسوالی جوابی هم داره ولی روش رسیدنش روبلد نیستیم یا یک پیش فرضی درذهن داریم که جواب مدنظررو نمیبینیم...
اینکه کمتربدونی بهترزندگی میکنی هم بستگی به دیدگاه هرکسی داره که اززندگی چی میخاد...هرچقدرهدف بزرگترباشه مشکلات رسیدنش هم بیشتره و درکنارهمه اینا و درست پیش رفتنش ،اثربیشتری هم درانتظارماست...
چقدربرای یک مسئله و سوالی که ذهنتون رو درگیرکرده بود تلاش کردید؟نمونه ای هست که بگید؟

یارانراد

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
از پاسختون سپاس گزارم
اما در این دنیا که با این سرعت داره پیش میره همه در تکاپوی رسیدن به خواسته های دنیویشون هستند در عصری که بیشتر از اینکه آدم ها باهم در ارتباط باشند یا با طبیعت در ارتباط باشند با وسایل الکترونیکی سرگرم هستند چطور میشه از خود شناسی یا خداشناسی صحبت کرد نه میشه اینا رو ول کنی و بچسبی به دل نمی تونی این افکار و سوالا رو ول کنیو بچسبی به زندگی قبول دارید؟

در نگاه اول به نظر خیلی سخت می یاد
که تو این محیط ادم بتونه خودش رو بشناسه
برای منم تا چند وقت پیش همین قدر سخت بود
اما کم کم فهمیدم این سختی ها یه فرصته که ادم زودتر به هدف میرسونه
به نظرم هیچ منافاتی نداره که ادم بتونه تو محیط امروزه ما که سرتا سر از اطلاعات و رسانه ها ها هست به این مهم پی ببره
و تازه گوشه نشینی کردن اونم در این محیز امروزه که ادم باید در تمام امور در اجتماع حضور داشته باشه به نطر کار کاملی نیست
ادممی تونه در حین همین که شغلی داره
یا محصل هست و درس می خونه
به این مهم پله پله برسه
این مهم خیلی زمانبره و خیلی هم سخت و طولانی
اما بودن تو این مسیر به نظرم لذت بخش ترین مسیر دنیاس
راهی که به نظر میرسه دوباره می گم از راه سیر در افاق و حتی سیر در انفس در خودمون و پرسش سوالها
ببینین این پرسش ها و این سیر نتیجه نداره مگر اینکه یه برنامه مشخص داشته باشیم برای رسیدن به علم این امور
و قبلتر از این ها که حاضر باشیم برای پی بردن علم شروع کنیم به تطهیر کردن خودمون یا اماده کردن خودمون
به نظر اگر ادم اون پاکی در خودش هر دم و دم پایدار کنه و به تحصیل علم از شناخت جامدات و گرفته تا انسان تو یه برنامه ریزی مدون بپردازه مطمینن خود خدا کمکش می کنه
که با هر قدم علم به قدم دیگه که عمل هست گام برداره
شنیدن و خوندن و عمل کردن به فرمایشات و کتابای اقای حسن زاده املی که خدا حافظشون باشه کمک بسزایی می کنه البته در ابتدا حتما حتما شرح کتابهای ایشون و سخنرانی هاشون که از اقای صمدی املی یکی از شاگرداشون هست خیلی بیشتر می تونه کمک کنه چون مطالب ثقیل و سنگین رو روانتر توضیح دادن

یارانراد

کاربر ممتاز
.
.
.
قصد ِ جسارت نبود...

خواهش می کنم
.
.
.
من که خوب می دونم قصد جسارت نبود
خیالتون راحت
فقط برای اینکه سوتفاهم پیش نیاد گفتم
خب تو پست قبلی تا جایی که ذهن تاقص من یاری می داد توضیح دادم

• Like
واکنش ها: s_aa

stabesh

عضو جدید

موافق نیستم با حرفتون البته تایک حدی...
من کامل انجام ندادم ولی وقتی یک دوره ای مراقبتم بیشتربود اثرش رو به عینه دیدم...نه با تلقین و نه با احساس...با عقل و منطقم سنجیدم و متوجه شدم.
درسته...ولی هرسوالی جوابی هم داره ولی روش رسیدنش روبلد نیستیم یا یک پیش فرضی درذهن داریم که جواب مدنظررو نمیبینیم...
اینکه کمتربدونی بهترزندگی میکنی هم بستگی به دیدگاه هرکسی داره که اززندگی چی میخاد...هرچقدرهدف بزرگترباشه مشکلات رسیدنش هم بیشتره و درکنارهمه اینا و درست پیش رفتنش ،اثربیشتری هم درانتظارماست...
چقدربرای یک مسئله و سوالی که ذهنتون رو درگیرکرده بود تلاش کردید؟نمونه ای هست که بگید؟

تلاش که همون دو دفعه برای پاک کردن روح اما فکر نکنم موفق شده باشم
اما مطالعه زیاد کردم از کودکی علاقمند به زیست و گیاهان بودم تو دوران نوجوانی رفتم دنبال نجوم یواش یواش این سوالا تو ذهنم به وجود اومد و الان سالهاست که درگیرشم اما نجومو ول کردم رفتم دانشگاه رشته کامپیوتر دوستش دارم اما چند وقته انگیزه م کم شده
یکم کتابای علامه جعفری رو خوندم ولی مباحثش تکراری بود سخنرانی های استاد الهی قمشه ای رو هم گوش کردم شاید واقعا لازمه یه بزرگیو پیدا کنم باهاشون صحبت کنم

بالا