هدفتون از اینکه مهندس برق قدرت شدین چیه و چه آینده ای واسه خودتون می بینید

akbariraneng

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان من هم عضو کوچکی از اعضای صنعت برق هستم تجربه کار در یکی ازشرکتهای تابعه وزارت نیرو رو دارم مطالب دوستان رو خوندم ولی همه که نمی تونن پیمانکار بشن هر کسی استعداد خاصی داره
درسته که پشتکار مهمه ولی در شرایط فعلی بدون استعداد نمیتونی در بازار آزاد موفق بشی صرف مدرک برق از شما مدیر عامل نمیسازه بعضی ها هستن که اگه در محیطهای شرکتی بمونن خودشونو تباه میکنن بعضیها هم هستن که باید تو همون شرکتها کار اداری -فنی انجام بدن به هر حال بعد از 7 سال سابقه کار به این نتیجه رسیدم که در کنار کار در شرکت کار خودمو شروع کنم کاری متفاوت و با علاقه فراوان خودم دارم استارت می زنم امیدوارم در آینده نتایج کارم رو اینجا بیان کنم

+BACHE

عضو جدید
salam khedmate tamamiye mohandise aziz...man angizam az inke reshteye bargho entekhab kardam vase tahsil in bood ke migoftan poolesh khoobe...migoftan...ke be ghole doostan bad az 6 term dars khoondan behem esbat shode ke vaghe an bayad alaghe dashte bashi ta betooni davoom biyari....fekr mikardam alaghe nadaram vali khodaro shokr alan kheyli alaghe mand hastam be reshtam...divooneye tahlil kardane madaraye cmoso bicmoso bjtio ina am alan...khoshbakhtane chizi yam nayoftadam....ma agar bekhaym mitoonim..

hossein_ebrahimi

عضو جدید
سلام من اصلا از بچگی عاشق بازی با برقو سیمو اینجور چیزا بودم و چون دو تا داییم برق خوندن دیگه این علاقه چند برابر شد ! فقط چون برقو دوس دارم اومدم تو این رشته و هر کاره جدیدی که به فکرم میرسه تو همین زمینه بوده و هست.

hossein_ebrahimi

عضو جدید
یه چیز دیگه هم این بود که این رشته همیشه در حال پیشرفت هست و خیلی کارآمد تر از رشته های علوم پایه هست!

hamedcoupe

عضو جدید
سلام دوستان من علاقهم به رشته برق هست و خیلی خوشم میاد برق بخونم الان هم دانشجوی برق قدرت هستم و از اینکه توی کار های عملی و آزمایشگاه هاش کار میکنم خیلی خوشم میاد و ازش استفاده لازم رو میبرم .

59655

عضو جدید
من دوست دارم واسه خودم کار کنم.به کارمندی قانع نیستم.شایدم برم کانادا پیش عموم.معلوم نیس

mahan612020

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندس های برق
من یادم نمی آد وقتی وارد رشته برق شدم چه هدفی داشتم ( شاید هم بی هدف اومدم ) اما خوشحالم که الان در این رشته فعالیت میکنم . همیشه آینده رو خوب می دیدم . ابتدا با رشته الکترونیک شروع کردم . بعد از گرفتن دیپلم و فوق دیپلم توی این رشته وارد شرکت برق شدم ( بصورت پیمانکار ) طراحی شبکه میکردم خیلی این کارو دوست دارم . کم کم فضا پیدا کردم ناظر شبکه های انتقال و توزیع شدم . بعد ادامه تحصیل دادم البته در رشته قدرت الان هم معلم شدم . راستی یادم نره که بگم کارآموزی توی نیروگاه بودم .
سرتون رو درد نیارم تولید و انتقال و توزیع رو تجربه کردم حالا مصرف کننده ام مونده یه کم کار ابزار دقیق و کنترل انجام بدم شاید بشم بابای برق ایران
همه این شوخی ها رو کردم تا بگم نگران آینده نباشید رشته ما شامل همه یک آینده خوب میشه بستگی داره دنبال چی باشیم کارمند بشیم یا خودکار ؟!!

EECi

مدیر بازنشسته
همه مهندسای برقی که اینجا حضور دارن اغلب قدرتی هستن ... واقعیت اینه که من بیشتر به مخابرات علاقه دارم . بیشتر به پردازش تصویر و صدا ... اگر سطح سوادم قد بده به هوش مصنوعی و شبکه های عصبی هم می پردازم. انتن ها و خطوط انتقال دیتا هم دنیایی هستن واسه خودشون...
اوایل قبل انتخاب رشته، دوست داشتم ریاضی محض یا فیزیک نظری بخونم ... بعد برقی شدم و شاید علاقم به ریاضی منو بیشتر از قدرت دور کرد و به مخابرات نزدیکتر کرد.
کلام اخر ... شاید من روزی راهی رو پیدا کنم که نیاز به توان های بالا نداشته باشه (و در انصورت سیستم های قدرت به این شکلشون بدرد نخورن!)... فرض کنید بشه سیم های ابر رسانا رو در دمای معمولی تولید کرد!یا مداراتی تولید کرد که بهتر کار کنن و توان چند میلی واتی داشته باشند...
:gol:

birzamini

عضو جدید
سلام تمامی مطالب را از اول خوندم اخه تازه عضو این انجمن شدم

در مورد خودو علاقه ام ...

من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت هستم و یادمه من از همون ابتدا تو خونه با وسایل برقی سر و کله میزدم و چند بار هم فیوزه خونه رو پروندم اولیش برای چرا خوابه اتاق بود که اومدم سیمشو درست کنم که درست کردم ولی زدم تو برق فیوزه خونه پرید و چرقه و ...

بعد برق کشی ساختمون رو دیدم که خوشم اومد موقعه ساخته خونمون

این شد ساله اول رو در یک هنرستان فنی و حرفه ای ثبت نام کردم چون میخواستم ادم فنی بشم تو برق نه درس خونده ای برق

بعد ازمون فنی و حرفه ی برای ورود به هنرستان ازمون دادم گفتم اگه قول شدم شدم نشدم میرم ریاضی تا از اونجا برم برق

که زدو قبول شدم و شدم هنرستانی برق و بعدم کاردانی برق صنعتی و الانم دانشجوی برق قدرت م عاشقشم

ولی نمیدونم چرا وسط های راحم علاقه شدیدی به وب و طراحی پیدا کردم که طوری که سایته طراحی وب و ... و در حد حرفه ای در زمینه اسکریپت و غیره تا جایی که الان مدیر یکی از سایتهای معروف در زمینه طراحی وب و اسکریچت هستم

ولی میخوام برگردم به مسیره اصلیم که برق و اون هم کنار کارهام ادامه بدم

دوست دارم اگه شد ارشد قدرت رو بگیریم و از الان میخوام طوری بخونم که انگار دارم برای کنکور ارشد میخونم منابع و کتبم کتابهای تستی ارشد خواهد بود و دوست دارم در شرکتهای بزرگ برقی کار کنم طوری که به خاطره قابلیتهم بخواهند نه به خاطره مدرکم فکر بزرگی هست برام ولی شدنی هست

مطالب دوستان عالی بود ادم مشتاق میشه یه مهندس فول بشه

راستی بعد از یه مدتی حتما یه وب برقی میزنم که تبادل اطلاعات فولی داشته باشم یه وبلاگ زدم ولی بعد یه مدت وب رسمی میزنم

ghasedak.

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان قدرت
سوال جالبی بود
راستش من از اونایی بودم که واقعا برق رو دوس نداشتم خودمم نمی دونم چی شد که رشته ی برق قبول شدم تمام علاقه ی من در معماری خلاصه می شد یادمه روزی که واسه ثبت نام رفتم دانشگاه از شدت بغض نمی تونستم فرم های ثبت نام رو پر کنم ولی نشستم با خودم فکر کردم و به خودم گفتم شاید سرنوشت دلش می خواد باهات بازی کنه چرا تو پیروز این بازی نباشی
از همون روز سعی کردم به رشته ام علاقه مند شم الان ترم دومم و سعی می کنم هر روز بیشتر از روز قبل تو این رشته اطلاعات به دست بیارم با وجود اینکه هنوز هیچ درس اختصاصی ندارم ولی تا جای که می شه سعی می کنم از کارخونه های مختلف بازدید کنم همایش هارو دنبال می کنم و خلاصه اینکه الان حسابی به این رشته علاقه مند شدم راسشتو بخواین یه دلیل خنده دارم داره
شاید باورتون نشه من ترم اول کارگاه عمومی داشتم از جلسه ی اول که رفتم سر کلاس تا اخر ترم دست به هرچی می زدم جرقه می زد خیلی جالب بود همین موضوع باعث می شد به سمت این رشته کشیده بشم و سعی کنم اطلاعاتمو بیشتر کنم و در حال حاضر تمام سعی خودمو می کنم تا با سواد این رشته رو تموم کنم.
به امید موفقیت تمام مهندسین ایران.
سبز سبز باشین

Majid_000

عضو جدید
با عرض سلام خدمت اقای رشیدی و ممنون از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار میدین.میشه اگه ممکنه بیشتر درباره جزئیات پیشرفتتون توضیح بدین؟با چه دانشی اومدین تهران؟منظورم اینه که چی بلد بودین؟چه تجربیاتی بعد فارغ التحصیلی داشتین؟چجوری وارد بازار کار شدین؟

rashidishahram

مشاور صنعت برق
هیچ تجربه کاری عملی نداشتم. فارغ التحصیل شدم اومدم. اولین بار هم از طریق آگهی روزنامه رفتم سر کار ولی تنبل نبودم. در میان 50 نفر که اومده بودن مصاحبه تونستم قانع کنم که منو انتخاب کنن. کامپیوترم ولی خوب بود و در حد ویروس نویسی برنامه می نوشتم اون موقع و نرم افزارهای روز رو مسلط بودم.
علت انتخابم رو بعدا سوال کردم ازشون گفتن از نظر ما همه اونها که اومده بودن بی تجربه و صفر کیلومتر بودن ولی فقط جرات برامون مهم بود که از کار نترسهی. البته شاید کمی هم شانس یارم بود و خدا کمک کرد.
امیدوارم شما هم موفق باشین. ولی شما با فکر بیشتر اینکار رو بکنین اگه قصدش رو دارین.

kuchuluu

عضو جدید
سلام
من اون موقع که دانشگاه قبول شدم چيزي از برق نمي دونستم ولي ازش خوشم مي ومد و خوشحالم که اين رشته رو خوندم.خدارو شکر.واقعا" عاليه.تو چندتا پتروشيمي کار کردم و الانم استخدام يکي از پتروشيمي هاي جنوب هستم.فعلا" مي خوام همين کار رو ادامه بدم چون به صنعت علاقه دارم.

sorosh1368

عضو جدید
راستش من با اینکه تو رشته تخصصی کار میکنم ولی اصلا از رشته برق خوشم نمیاد راستش از اولم خوشم نمیومد.تو دبیرستان هم از بحث مقاومت و خازن .... تو فیزیک 3 متنفر بودم ولی سیستم غلط اموزشی و شاید هم سرنوشت ! ادمو به خیلی جاها میکشونه:razz:

sajede_sh

عضو جدید
سلام!
من دانشجوی ترم یک برق قدرتم!
متاسفانه رشته ای که دوست داشتمو قبول نشدم و همه ی برنامه ها و فکرایی که برای آینده ام داشتم بهم ریخت!

الانم واقعا نمی دونم هدفم چیه!هیچ انگیزه ای برای درس خوندن ندارم!هیچ اطلاعاتی درباره رشته و بازار کار و ... ندارم!!!
می شه خواهش کنم راهنماییم بکنید؟؟؟؟

Power Engineer 2

عضو جدید
said that what is our pleasure to choose piwer engeeniring.

said that what is our pleasure to choose piwer engeeniring.

i want to get my digree and cantinue my lesons in p.engineering in Canada
power electricity have a lot of fun for me.having great strange and fantastic fears.

توجه: پست های خود را به زبان فارسی ارسال کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Power Engineer 2

عضو جدید
bebinid khanume Sajede.bargh y rashteye besyar jalebo dar ein hal por khatare.shayad tu negah aval khanuma ykhurde ey betarsan vali in reshte mitune kheili jazabo hayajani bashe.vali be nazare man entekhabe khubo dar ein hal khosh shansi dashtid

توجه: پست های خود را با رسم الخط فارسی ارسال کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajede_sh

عضو جدید
bebinid khanume Sajede.bargh y rashteye besyar jalebo dar ein hal por khatare.shayad tu negah aval khanuma ykhurde ey betarsan vali in reshte mitune kheili jazabo hayajani bashe.vali be nazare man entekhabe khubo dar ein hal khosh shansi dashtid
امیدوارم به همین خوبی که شما میگید باشه! از راهنماییتونم ممنون!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام!
من دانشجوی ترم یک برق قدرتم!
متاسفانه رشته ای که دوست داشتمو قبول نشدم و همه ی برنامه ها و فکرایی که برای آینده ام داشتم بهم ریخت!

الانم واقعا نمی دونم هدفم چیه!هیچ انگیزه ای برای درس خوندن ندارم!هیچ اطلاعاتی درباره رشته و بازار کار و ... ندارم!!!
می شه خواهش کنم راهنماییم بکنید؟؟؟؟
با سلام
احتمالا شما دانشجوی سراسری هستید چون در دانشگاه آزاد در این رشته پذیرش خانم نداریم.

تمامی رشته ها علی الخصوص رشته برق نیاز به انگیزه و هدف برای موفقیت دارن، این مورد برای شما (به عنوان یه خانم) در رشته ای مثل قدرت (که تقریبا کاملا تحت کنترل آقایون هست) چند برابر بیشتر اهمیت پیدا میکنه.

البته پیشنهاد من تحقیق در مورد شرایط بازار کار گرایش ها مختلف برق هست، چون تا زمان تعیین گرایش (برای داشنجویان سراسری) هنوز وقت باقیست.

sajede_sh

عضو جدید
با سلام
احتمالا شما دانشجوی سراسری هستید چون در دانشگاه آزاد در این رشته پذیرش خانم نداریم.

تمامی رشته ها علی الخصوص رشته برق نیاز به انگیزه و هدف برای موفقیت دارن، این مورد برای شما (به عنوان یه خانم) در رشته ای مثل قدرت (که تقریبا کاملا تحت کنترل آقایون هست) چند برابر بیشتر اهمیت پیدا میکنه.

البته پیشنهاد من تحقیق در مورد شرایط بازار کار گرایش ها مختلف برق هست، چون تا زمان تعیین گرایش (برای داشنجویان سراسری) هنوز وقت باقیست.

بله سراسیری میخونم.حتما تحقیق می کنم.ممنون.

zohreh.h

عضو جدید
به نظر من اگه میتونی تغییر گرایش بده ،قدرت واسه خانما خیلی خوب نیس،به قول Ice Man این گرایش تقریبا تحت کنترل آقایونه!

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
من مخابراتی هستم .
قدرت واسه خانوما نه اینکه خیلی خوب نیست بلکه اصلاً خوب نیست. و کلاً واسه اینکه 1 خانوم فنی بخونه انگیزه و تلاش چند برابر نسبت به آقایون میخواد . به پشنهاد بنده تا اول راهی برو سراغ رشته و گرایشی که علاقه داری چون آیندته و همیشه باهاته پس خوبه که عذاب آور نباشه

mohammadmousavi

عضو جدید
با سلام من دانشجوی ارشد برق قدرت هستم و فقط میتونم بگم آینده روشنه. هالا چقد روشنه و چی میشه و اینا با خداست.

بیتا24

عضو جدید
من هم کار میکنم هم درس میخونم
خیلی هم برق رو دوست دارم
علی رقم ذهنیت غلط راجع ب این رشته ب نظرمن پرکاربردترین رشته در دنیا همین رشته اس
چون همه ی رشته ها یه جایی ب این رشته ختم میشن

Fkhajvand

عضو جدید
من با این که ترم دومی هستم دوست دارم 4سال بعدم معلوم باشه همیشه خودم تصور می کنم تو این رشتم می تونم خلاقیت به خرج بدم و با کارمند شدن هم موافقم :gol: سوال چالش برانگیزیه ادم غافلگیر می شه

Ma majidi

عضو جدید
سلام نمیدونم چی شد که مهندس برق شدم هنوزم نمیدونم دلم میخواد چی کاره شم

barghghodrat.ir

عضو جدید
دوستان فرمودند رشته برق قدرت برای خانومها مناسب نیست. اگر کار طراحی داشته باشند و کارگاهی نباشند هیچ مشکلی در این رشته نخواهند داشت. خیلی هم خوب کار گیر میارن بهتر هم استخدام میشن.

mehrdadsadeghi

عضو جدید
سلام به همه ی بابا برقی ها و مامان برقی ها
ااول اینکه خیلی ممنونم از همه کسایی که اومدن و تو این پست نظرشون رو گفتن که بقیه استفاده کنن .مخصوصا باتجربه هاش
من الان دانشجوی ترم ششم هست و الان که دارم می نویسم تو فرجه امتحاناتمم . من رتبه ام رو مرز بود . یعنی به سختی برق قبول شدم . علاقه هم بعد از وارد شدنم به دانشگاه ایجاد شد . تا چند هفته قبل هم فقط به فکر ارشد گرفتن بودم که یهو این فکر افتد به سرم که فعلا قید ارشد رو بزنم و بعد از فارغ التحصیلی برم سربازی و بعدش وارد بازار کار شم . تو فکر اینم که تهران یا اصفهان استارت بزنم . اگه نشد میرم عسلویه . بالاخره باید از یه جایی شروع کنم دیگه . میدونم با این وضعیت بیکاری راه سختی دارم ولی مجبوریم دیگه
مشکل من الان اینه که نمیدونم باید رو چه زمینه هایی کار کنم که بتونم واسه پیدا کردن کار حداقل بتونم به صاحب کار نشون بدم . میگن باید نرم افزار بلد باشی ولی نمیدونم چی ؟!!!!! آخه ماشالله تا دلت بخواد نرم افزار زیاده واسه رشته برق.
یا امید زیاد میخوام دل بدم به کار و برم دنبالش . انشالله منم بتونم یه مهندس رشیدی بشم واسه خودم .
ببخشید پرحرفی کردم ولی اگه میشه منو راهنمایی کنین و اصلا بگین ارشد رو ول کردم(فعلا) کار درستیه یا نه؟! ممنون:D

hamidservat

عضو جدید
سلام دوستان منم مهندسی برق گرایش انتقال و توزیع میخونم و 10 واحد دیگه مونده تا مدرک کارشناسی ام رو بگیرم

منم خیلی شانسی به رشته برق اومدم-البته پدرم مغازه تعمیرات تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری داره
ولی من علاقه ای به الکترونیک نداشتم و تو گرایش قدرت اومدم

در کل از بچگی به کارای صنعتی و فنی علاقه داشتم و آرزم هم همیشه ایجاد یه کارخونه و تولید محصول بوده

الانم از رشته ام راضی ام و اگر به گذشته برگردم مطمئناً رشته صنایع و یا نفت رو دنبال میکردم

آینده ای که برای خودم تصور میکنم تولید تجهیزات برق و بیشتر در زمینه نفت و گاز هست و متخصص در زمینه اتوماسیون و نرم افزار بسیار کاربردی برق

و دارم تلاش میکنم برای ارشد در گرایش انرژی های نو قبول شم --و یه جوری چالش ذهنی من ساخت محصولی کاربردی و صنعتی با استفاده از علوم نانو در زمینه صنعت برق و نفت و گاز هست

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف از انتخاب گرایش قدرت اول مشخص نبود! چون رتبم به الکترونیک نمی خورد مجبور شدم برم قدرت. از اول دوس داشتم مهندس الکترونیک بشم ولی خوب حالا که تو گرایش خودم هستم به گرایش power electronic و system علاقه مند شدم و انشالله امسال واسه ارشد می خونم و می خوام یه جای خوب قبول بشم.

از بازار کارش زیاد آگاهی ندارم اما می دونم که اگه اشراف کافی به موضوعات درسیت داشته باشی می تونی کار خوبی هم به دست بیاری

بالا