[ هتل]Grand Hotel Tschuggen AG ماريو بوتا

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز

معمار : ماريا بوتا

پروژه : Arosa , Switzerland
2003-2006

طراحي : سال 2003

كارفرما : Grand Hotel Tschuggen AG
مساحت : 5’300 m²

حجم : 27’000 m³

كمپاني Arosa يك منطقه جغرافيايي منحصر به فرد و طبيعي را كه محاصره شده بود در كوهاي سويس
به ماريو بوتا پيشنهاد كرد تا در اين مكان هتلي ساخته شود و اين سايت پس از بررسي ، مناسب و قابل توصيف براي احداث يك هتل بزرگ شناخته شد . اين مكان فضايي بود براي مجادله انسان با طبيعت و در نتيجه سازش آن با فضاي پيرامونش . پس با الهام از درختان و محيط زيست اطراف سايت ، حجم بنا به صورت بستري از خاك با سقف هاي اسپيس فرمي با الگويي همساز با درختان اطراف در نظر گرفته شد است كه بازديد كنندگان كنجكاو را به هيجان وا مي دارد . اين بنا در مفهوم ويژه خود به ما يك راه حل فريبنده از طريق تماس بصري كه همان احترام گذشتن به محيط پيرامون خود است ميدهد .

ين هتل داراي فضاهاي عمومي ( استخر ، سونا و ... ) است كه قرارگرفتن آنها در خارج بنا و قرارگيري يك سلسله تراس با شيب كمي كه هدايت كننده بازديد كننده ها هست فضاي اكتيوي را به وجود آورده است و طراحي مدولار پلان ها محوديتي براي سازماندهي فضا و عملكرد ايجاد نكرده است . اسن استراكچر شيشه ايي با نورپردازي داخلي در شب منظره زيبايي در دل كوهستان به وجود آورده است .

معمارباشی

عضو جدید
سلام به همگی
ممنونم مقداد جان خیلی جالب بود
بچه ها ممکنه یه کم راجع به این درس بیشتر توضیح بدید اخه من یه کم گیج شدم ترم بالایی هامون برای این درس کلی کار عملی کنار مباحث تئوری داشتند ولی استاد این ترم ما فقط تئوری می خواهد کار کنه
یه کم راجع به این که این درس چی هست چه مباحثی رو دنبال می کنهو این که منابع مطالعاتی مناسب براش چیا هستند رو بگید ممنون می شم

maral55

مدیر بازنشسته
مقداد جان مطلب خیلی خوبی بود چه قدر جالب از فرم درخت ها تو کارش استفاده کرده
بزار ببینم می تونم در مورد این هتل مطالب بیشتری پیدا کنم.

معماری جان ما هم برای این درس مقدار زیادی تحقیق داشتیم که موضوعش رو هر کس خودش انتخاب می کرد و مقداری تئوری هم داشتیم که البته کم بود و اسون در مورد خود معماری و تعاریف اون و طبیعت و رابطه اونا کلا برای ما درس خیلی راحتی بود.

maral55

مدیر بازنشسته
یک سری عکس های دیگه ازش گیر آوردم طراحی داخلیش زیاد چنگی به دل نمیزنه برعکس ایده حجمیش

archi_arch

مدیر بازنشسته
یه کم راجع به این که این درس چی هست چه مباحثی رو دنبال می کنهو این که منابع مطالعاتی مناسب براش چیا هستند رو بگید ممنون می شم
منم ممنون میشم اگه یه کم راجع به این درستون توضیح بدین اخه ما نداشتیم.

nino

مدیر بازنشسته
مقداد جان مرسي خيلي جالب بود من اين هتل رو نديده بودم
اما ببخشيد كه هم اسم تاپيك رو عوض كردم هم جاشو چون ديدم كه خيلي ديگه مرتبط به اين بخش ميشه مخصوصا اينكه مارال جان هم عكساي خوبي اضافه كرد .
من فكر مي كنم بايد يك تاپيك تخصصي در مورد انسان - طبيعت - معماري حتما شروع كنيم .;)