[ هتل]EL HOTEL (THE HOTEL)LUCERNA

maral55

مدیر بازنشسته
چکیده ای از متنی کوتاه در مورد هتل
این هتل در عین عرضه سادگی و معنویت زیبایی و خلوص را عرضه می کند.ایده اصلی خلق چیزی است که شبیه به قبل نباشد و برای مهمانان محیطی جالب و احساسی فراموش نشدنی را ایجاد کند.ایده این است که به افرادی که در بیرون هستند حس بودن در داخل و به افرادی که در داخل هستند حس بودن در بیرون را بدهد.و موانع بین بیرون و درون حذف شود.
یک فعا و انفعال دو طرفه مهار شده به همراه تکنینک های هوشمند بین آینه ها موانع را بین طبقه همکف و زیرزمین حذف می کند.
و فضای لابی به گونه ای جادویی بالای رستوران و طبقه همکف شناور است.
طراحی های مختلف روی سقف که تشکیل شده است از صحنه های فلم ها بسیار جذاب هستند.
پنجره های هر اتاق به سمت منظره ای جالب از شهر و پارک روبه روی هتل باز میشوند..و در شب از خارج عکس های درخشان سقف ها دیده میشوند که زیبایی خاصی به نمای هتل با رنگ ها و نور های جذاب میدهند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nino

مدیر بازنشسته
خيلي جالب ، كلا معماري داخلي تو هتل از همه چيز مهمتر . اما در مورد اين هتل خيلي هيجان انگيزه ، من كه عكساشو ديدم ضربان قلبم رفت بالا چه برسه برم توش اما يه نكته اي هم هست كه در هتل نياز به آرامش هم هست و بايد براي تمام سنين طراحي بشه . به نظر من استفاده از رنگاي آرامش بخش مهمتره ;)

maral55

مدیر بازنشسته
خب یه مسائلی هست یکی اینکه من چیز خاصی در فرم خارجی این هتل نمی بینم با توجه به اینکه مال 1998/2000 هست سبکش به نظر بیشتر بازسازی میاد یا فقط یه جور طراحی داخلی

مسئله بعدی همینه که گفتی با توجه به اینکه نوعی آرامش احتیاج هست حداقل در اتاق خواب و بالای سر آدم جایی که می خوابه!
این تصاویر و مخصوصا استفاده ازشون در سقف! نمی دونم حکمتش چی بوده به هر حال تصاویر بیشتری دارم با کیفیت بهتر که براتون میزارم و اگر مطلب خاص دیگه پیدا شد.

nino

مدیر بازنشسته
خب یه مسائلی هست یکی اینکه من چیز خاصی در فرم خارجی این هتل نمی بینم با توجه به اینکه مال 1998/2000 هست سبکش به نظر بیشتر بازسازی میاد یا فقط یه جور طراحی داخلی

مسئله بعدی همینه که گفتی با توجه به اینکه نوعی آرامش احتیاج هست حداقل در اتاق خواب و بالای سر آدم جایی که می خوابه!
این تصاویر و مخصوصا استفاده ازشون در سقف! نمی دونم حکمتش چی بوده به هر حال تصاویر بیشتری دارم با کیفیت بهتر که براتون میزارم و اگر مطلب خاص دیگه پیدا شد.

چون معماري داخلي مهمترين چيز تو هتل مي توني ببيني 90 درصد هتل ها حجم خاصي ندارند چون تو هتل روابط فضايي هم خيلي مهمه و داشتن حجمي خاص كار رو سخت مي كنه . ولي اگر اون هتل ماركز كهري رو در نظر بگيري داشتن حجم خاص دليل ديگه اي داره كه به همه چيز ارجحه .

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی مارال جان
اما در مورد اين هتل خيلي هيجان انگيزه ، من كه عكساشو ديدم ضربان قلبم رفت بالا چه برسه برم توش
پس چرا من همچین حسی ندارم!عکساشو که دیدم حس خفگی بدی بهم دست داد چه برسه به اینکه بخوام برم توش!:confused::D

در مورد عکسای روی سقفم به نظرم اصلآ قشنگ نیست که عکس بازیگرا رو رو سقف کشیده ادم از همه طرف احساس خفقان میکنه!فکر کن موقع خواب عکس یکی وببینی که زل زده بهت!!!!حالا اگه اون عکس کسی هم باشه که ازش متنفری دیگه اون خواب با کابوس فرقی نداره!!!:biggrin:حداقل اسمون شب و رو سقف کار میکرد!!!!!!!!!!:surprised:;)

nino

مدیر بازنشسته
مرسی مارال جان
پس چرا من همچین حسی ندارم!عکساشو که دیدم حس خفگی بدی بهم دست داد چه برسه به اینکه بخوام برم توش!:confused::D

در مورد عکسای روی سقفم به نظرم اصلآ قشنگ نیست که عکس بازیگرا رو رو سقف کشیده ادم از همه طرف احساس خفقان میکنه!فکر کن موقع خواب عکس یکی وببینی که زل زده بهت!!!!حالا اگه اون عکس کسی هم باشه که ازش متنفری دیگه اون خواب با کابوس فرقی نداره!!!:biggrin:حداقل اسمون شب و رو سقف کار میکرد!!!!!!!!!!:surprised:;)

اين دقيقا همون چيزيه كه كارو خيلي سخت ميكنه . هر كسي يك حسي داره و اين نشان دهنده مهارت معماره كه بتونه دقيقا همون حسي رو كه ميخواد القا كنه و خيلي سخته .
البته اين فضا ها خيلي سنگينه و مدت زيادي آدم نمي تونه توش بمونه . كلا اصلا حس آرامش رو كه بايد بده نداره و اين براي جاهايي مثل كافي شاپ و رستوران خوبه ولي براي اتاق خواب يا لابي خيلي بده .

archi_arch

مدیر بازنشسته
اين دقيقا همون چيزيه كه كارو خيلي سخت ميكنه . هر كسي يك حسي داره و اين نشان دهنده مهارت معماره كه بتونه دقيقا همون حسي رو كه ميخواد القا كنه و خيلي سخته .
البته اين فضا ها خيلي سنگينه و مدت زيادي آدم نمي تونه توش بمونه . كلا اصلا حس آرامش رو كه بايد بده نداره و اين براي جاهايي مثل كافي شاپ و رستوران خوبه ولي براي اتاق خواب يا لابي خيلي بده
دقیقا به نظر منم این فضا بیشتر به درده کافی شاپ میخوره تا اتاق خواب و ...

maral55

مدیر بازنشسته
چون معماري داخلي مهمترين چيز تو هتل مي توني ببيني 90 درصد هتل ها حجم خاصي ندارند چون تو هتل روابط فضايي هم خيلي مهمه و داشتن حجمي خاص كار رو سخت مي كنه . ولي اگر اون هتل ماركز كهري رو در نظر بگيري داشتن حجم خاص دليل ديگه اي داره كه به همه چيز ارجحه .

>نه منظورم حالا حجم اونجوری خاص نبود یه حجم ساده ولی متناسب با سبک Jean Nouvelمثلا شکل بازشو ها و نمای خارجی با طراحی داخلی اون به نظرم هماهنگی نداره

maral55

مدیر بازنشسته
و یک مسئله خیلی مهم دیگه در طراحی هتل هست و اونم اینکه برای اون باید فضایی در نظر گرفته بشه که در آن واحد هم من هم شما و هم هر کس دیگه که معلوم نیست کی هست و با چه فرهنگ و چه خصوصیاتی به اونجا مراجعه میکنه بتونه براش یک فضای آروم و قابل قبول رو حداقل در محدوده فضاهای خصوصی تامین کنه چون این طراحی اتاق خواب یک شخص در منزلش نیست که سلیقه ای باشه.

بک جا خوندم که اقای Jean Nouvel از صحنه های از فیلم های مورد علاقه خودش استفاده کرده خب یک مسئله ای که اینجا پیش میاد اینکه به قول آرکی عزیز شاید من از اون هنرپیشه متنفر باشم یا از اون فیلم اون وقت تکلیف چیه؟
فعلا در حال مطالعات بیشترم!

maral55

مدیر بازنشسته
بقیه عکسا سعی کردم تا جای ممکن حجم ها رو پایین بیارم ولی حیفم اومد که خیلی کم کنم به شخصه حاضرم حتی یک ساعت بشینم منتظر ولی عکی رو با کیفیت بهتر ببینم
به هر حال اگر خیلی زمان می بره بگید تا باز کمش کنم.

همون نما از بیرون

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe6c4d2e68.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe6c586716.jpg

نمای لابی در طبقه هم کف و رستوران در زی اون که دیده میشه
http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe6c5a08fc.jpg

و اینجا هم عکسی واضح تر از داخل اتاق خواب با نقاشی های اون روی سقف!

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe77b27448.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe77b41247.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/168046ffe77b8e83a.jpg

nino

مدیر بازنشسته
خيلي جالب و عجيبه !!!!!!!!!!!!!!!
معلومه كه بازسازي شده ولي خيلي وحشتناك شده . ترسناك . فقط براي چرخيدن توش خوبه ديگه بخواي چند روز بموني ديگه حسابي قاطي مي كني . :confused:

maral55

مدیر بازنشسته
البته چیزی در مورد اینکه بازسازی شده بود نگفته بود ولی منم فکر می کنم به احتمال زیاد بازسازی هست

مرد تنهای شب

عضو جدید
خیلی جالب بود هم در طراحی وهم در تهیه این تصاویر ،ایکاش کمی از رنگهای شاد و روشن استفاده مینمودند

optimistic

عضو جدید
به نظر منم اصلا این هتل به آدم حس آرامش نمی ده.کلا انگار فضا خیلی شلوغه یا بعضی جاهاش خیلی تاریکو دلگیره.:surprised::redface:

maral55

مدیر بازنشسته
آره خيلي ها ممكنه اينو نپسندن
مخصوصا اينكه درست بالاي سر آدم موقع خوابيدن باشه البته اين هتل
فلسفه خاص خودش رو داره كه اينجا جاي گفتنش نيست اگر خواستي مي توني سرچ كني و مطالب بيشتر در موردش بخوني