نیازمند مشاوره درباره ی خرید اسپیکر مخصوص PS4 و دستگاه های جدید

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان گرامی من به تازگی یک PS4 تونستم تهیه کنم و تلویزیون 4K می خواستم بدونم برای تکمیل شدن کار چه اسپیکری باید تهیه کنم که صدا رو به صورت واقعی و 5.1 یا 7.1 یا... بتونم بشنوم؟

چون من دیدم که سینماهای خانگی علاوه بر اسپیکرهایی که دارند دارای پخش کننده و پلیر هم هستن که من نیازی به این پلیر ندارم چون فیلم رو روی فلش مموری می زنم و از طریق تلویزیون یا رایانه پخش می کنم ( یا ورودی USB تلویزیون یا HDMI تلویزیون و خروجی رایانه )

اصلا چه نیازی به این پخش کننده ها هست که بخوایم پول بابتش بدیم؟
---
لطفا راهنمایی کنید که برای داشتن صدا با بالاترین تفکیک برای بازی های PS4 و یا فیلم هایی که دارای چنین امکاناتی هستند باید چه دستگاهی رو خرید؟ چه نوع اسپیکری خرید؟ چند تا نمونه رو اگر می شه معرفی کنید

با سپاس

EECi

مدیر بازنشسته
با درود

دوستان گرامی من به تازگی یک PS4 تونستم تهیه کنم و تلویزیون 4K می خواستم بدونم برای تکمیل شدن کار چه اسپیکری باید تهیه کنم که صدا رو به صورت واقعی و 5.1 یا 7.1 یا... بتونم بشنوم؟

چون من دیدم که سینماهای خانگی علاوه بر اسپیکرهایی که دارند دارای پخش کننده و پلیر هم هستن که من نیازی به این پلیر ندارم چون فیلم رو روی فلش مموری می زنم و از طریق تلویزیون یا رایانه پخش می کنم ( یا ورودی USB تلویزیون یا HDMI تلویزیون و خروجی رایانه )

اصلا چه نیازی به این پخش کننده ها هست که بخوایم پول بابتش بدیم؟
---
لطفا راهنمایی کنید که برای داشتن صدا با بالاترین تفکیک برای بازی های PS4 و یا فیلم هایی که دارای چنین امکاناتی هستند باید چه دستگاهی رو خرید؟ چه نوع اسپیکری خرید؟ چند تا نمونه رو اگر می شه معرفی کنید

با سپاس
سلام
PS4 پورت خروجی صدا اپتیکال داره ، شما میتونید این خروجی رو به یه سیستم پخش خوب مثل سیستم های پخش سونی وصل کنید و از کیفیت بالای صدای اون لذت ببرید

این سیستم های پخش اصلی ترین کارشون پردازش سیگنال صوتی و دادن خروجی با کیفیت هست پس شما برای داشتن صدای با کیفیت تر باید از این سیستم ها استفاده کنید ، اسپیکر به تنهایی نمیتونه کاری برای شما انجام بده . بلکه سیگنال های صوتی رو از سیستم صوتی دریافت میکنه
http://www.elmefarda.com/کابل-اپتیکال-optical/

nasimparsi

عضو جدید
سلام
PS4 پورت خروجی صدا اپتیکال داره ، شما میتونید این خروجی رو به یه سیستم پخش خوب مثل سیستم های پخش سونی وصل کنید و از کیفیت بالای صدای اون لذت ببرید

این سیستم های پخش اصلی ترین کارشون پردازش سیگنال صوتی و دادن خروجی با کیفیت هست پس شما برای داشتن صدای با کیفیت تر باید از این سیستم ها استفاده کنید ، اسپیکر به تنهایی نمیتونه کاری برای شما انجام بده . بلکه سیگنال های صوتی رو از سیستم صوتی دریافت میکنه
http://www.elmefarda.com/کابل-اپتیکال-optical/

می شه چند تا نمونه از این سیستم های صوتی پخش صدا رو معرفی کنید؟

• Like
واکنش ها: EECi

EECi

مدیر بازنشسته
می شه چند تا نمونه از این سیستم های صوتی پخش صدا رو معرفی کنید؟

سعی کنید برندی از سیستم های پخش صوتی و تصویری بگیرید که با برند LED یکی باشه تا بتونید با هم همگام سازیش کنید
مثلا اگه LED از برند LG هست ، پخش صوتی و تصویری LG بگیرید
http://www.lg.com/ir/speakers-sound-systems/lg-ARX8-hifi-system

حتما به ورودی های سیستم ها دقت کنید که ورودی دیجیتال اپتیکال داشته باشه

نکته دوم این هست که به کانال های این سیستم ها دقت کنید
مثلا مدلی که برای شما لینک دادم سوراند 4.2 کاناله ، یعنی اینکه 2 تا کانال ساب ووفر داره 4 تا کانال برای اسپیکر هست

هر چقدر که تعداد کانال ها بره بالا قیمت هم میره بالا
فکر کنم 7.1 کاناله ابداع سونی باشه و فقط برای برند سونی هست