نگاهی به دنیای سلفی‌ های مسافرتی

memart94

New member
[h=2][/h]

این روزها دیگر واژه‌ی سلفی آن قدرها هم نامأنوس و عجیب نیست. در واقع هر روز در اطراف خود شاهد سلفی گرفتن‌های بسیاری هستیم. شاید خود ما هم در موقعیت‌های خاص، از سلفی گرفتن استقبال کنیم. یکی از این موقعیت‌ها هنگام سفر و حضور در مکان‌های دیدنی و آثار تاریخی و باستانی است. در واقع ما تجربیات سفر خود را به شکلی نوین طبقه بندی کرده و حتی آن را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم.
دیگر نمی‌توان به سادگی گذشته از این پدیده فرار کرد. در واقع به نظر می‌رسد، سلفی گرفتن قسمتی از زندگی مدرن امروزی را به خود اختصاص داده است. طی سال‌ها به تدریج آن شوک اولیه دیدن افرادی که روبروی دوربین گوشی خود ژست‌های عجیب و خنده‌دار می‌گرفتند از بین رفته و می‌توان گفت که سلفی، به بخشی از زندگی اجتماعی افراد به ویژه در دنیای مجازی تبدیل شده است. فعالیتی که همه‌ی رده‌های سنی، شغلی و اجتماعی را در برگرفته و هیچ محدودیتی نمی‌شناسد.
 

memart94

New member
[h=2][/h]
Elze Markunaite” ، در سفری به رم با این واقعیت به شکلی دیگر مواجه شده است. او می‌گوید در جریان این سفر که ۶ ماه پیش و به مناسبت سالروز تولدش انجام شده بود، وقتی در خیابان‌ها قدم می‌زده با انبوهی از مردم مواجه شده که هر کدام به شکلی مشغول گرفتن سلفی بوده‌اند.افرادی که با مونوپادها در خیابان قدم زده و هر لحظه از سفر خود را ثبت و ضبط می‌کردند. در واقع او احساس می‌کرده که طی این گشت و گذار مدام واژه‌ی سلفی را شنیده است.
به عقیده‌ی او، سلفی اکنون به امری پذیرفته شده، معمولی و روزمره تبدیل شده است. به همین دلیل او به شکار لحظات سلفی گرفتن افرادی پرداخته که از هر فرصتی برای گرفتن سلفی استفاده می‌کرده‌اند. در واقع سوژه‌های او را می‌توان در همه جا مشاهده کرد، بروکسل، پاریس، روم و حتی مکان‌های محلی و معروف کشور هلند.

به نظر می‌رسد ما به تدریج آنچه را که دوربین در اصل برای آن به وجود آمده را به دست فراموشی سپرده یا حداقل آن را تغییر دادیم. هر روز بیش از روز قبل از این وسیله استفاده می‌کنیم، اما نه برای ثبت لحظات شادی با دیگران، بلکه برای ثبت هر لحظه، هر کار و هر حالتی که خودمان داریم. اکنون ما سوژه‌ی عکاسی خود هستیم
 

memart94

New member
[h=2][/h]
هستیم.
DCIM100GOPRO

این پروژه و اهداف آن، توسط اِلزه و همکار، نویسنده و دوست او در وبلاگ‌شان به تفصیل شرح داده شده است که با مراجعه به آن بهتر با روند کار، آشنا خواهید شد.
در ادامه از شما دعوت می‌کنیم به تصاویر تهیه شده از سلفی گرفتن افراد در گوشه و کنار جهان توجه کنید.
یک خانواده کوچک در نزدیکی آسیاب‌های هلند، خاطره‌ای را برای نسل بعد جاودانه می‌کنند. 

memart94

New member
[h=2][/h]
.
سلفی در پاریس

سلفی در مقابل مجسمه‌ی تفکر

قدمی در خیابان مون مارتر

سلفی گروهی در مون مارتر 

memart94

New member
[h=2][/h]
دو دوست و زمانی برای ثبت لحظات در کلن

آی‌پد و ثبت یک سلفی

سلفی در واتیکان

واتیکان، یک مکان ایده‌آل برای سلفی گرفتن

غروب رم، ارزش خریدن یک مونوپاد و گرفتن سلفی رمانتیک و رویایی را دارد

 
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
Shahab اخبار و تازه های دنیای دوربین های دیجیتال و فیلمبرداری آموزش 4

Similar threads

بالا