نگارش پایان نامه به زبان انگلیسی (لطفاً شرکت کنید.)

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام و درود به دوستان خوب هم باشگاهی

پیشاپیش از لطفتون به خاطر شرکت در تاپیک سپاس گزارم:gol:

من قصد دارم پایان نامه مقطع دکتری خودم رو به زبان لاتین نگارش کنم و بر روی نت به صورت رایگان قرار بدم. چون به نظرم کار نسبتاً خوبی انجام شده، قصدم از این کار فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دکتری در خارج از کشور و در کنار اون کسب وجهه علمی با قرار گرفتن پایان نامه بنده در مراجع مقالات دیگر هست. اما پیش از شروع به نگارش دو سوال اساسی برای بنده مطرح است که نیازمند راهنمایی دوستان هستم.

1) سه فصل اول پایان نامه (به جز بخش نتیجه گیری) رو قصد دارم تا حدود قابل توجهی (حدود 70 تا 80 درصد) عیناً از متون مقالات و کتب استفاده کنم که مثل کاری است که دانشجوها در زبان فارسی به کرات انجام میدن و ابتدای هر فصل هم بنویسم که در نگارش این فصل از فلان کتاب استفاده شده است. آیا این کار تقلب محسوب می شود؟ آیا با این کار لطمه به اعتبار پایان نامه و بنده نخواهد خورد؟

2) اگر تقلب هست با توجه به این که منابع کافی برای نگارش فصل های اول در اختیار دارم چه روشی رو برای سه فصل اول پایان نامه (به زبان انگلیسی) به بنده پیشنهاد می کنید؟

لطفاً بنده رو از نظرات راهگشای خودتون بی بهره نگذارید

EECi

مدیر بازنشسته
سلام و وقت بخیر
در مورد نشر رایگان پایان نامه در نت فکر کنم که قانونا، حق انتشار پایان نامه شما در اختیار دانشگاهتون هست ( اگر در ایران تحصیل میکنید ) ممکنه براتون مشکلاتی پیش بیاد

1- بهتره برای اطمینان از درستی یا نادرستی این کار چند پایان نامه دکتری از اروپا و امریکا رو ببینید و با کتاب هایی که در بخش رفرنس اومده چک کنید که عینا کپی کردند یا نه . به نظر من این کار ممکنه تقلب بحساب بیاد و قوانین کپی رایت رو نقض کنه

2- نوت برداری ، دسته بندی و طبقه بندی مطالب ، پاراگراف بندی و نگارش و نهایتا ویرایش توسط ویراستار حرفه ای متون علمی - تخصصی زبان انگلیسی

پیشنهاد من این هست که بجای نوشتن تز به زبان انگلیسی ، مقالات خوب و قوی از تز خود استخراج کنید و برای بدست اوردن موقعیت برای فرصت مطالعاتی با اساتید مکاتبه و مصاحبه داشته باشید

موفق باشید:gol:

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام و وقت بخیر
در مورد نشر رایگان پایان نامه در نت فکر کنم که قانونا، حق انتشار پایان نامه شما در اختیار دانشگاهتون هست ( اگر در ایران تحصیل میکنید ) ممکنه براتون مشکلاتی پیش بیاد

1- بهتره برای اطمینان از درستی یا نادرستی این کار چند پایان نامه دکتری از اروپا و امریکا رو ببینید و با کتاب هایی که در بخش رفرنس اومده چک کنید که عینا کپی کردند یا نه . به نظر من این کار ممکنه تقلب بحساب بیاد و قوانین کپی رایت رو نقض کنه

2- نوت برداری ، دسته بندی و طبقه بندی مطالب ، پاراگراف بندی و نگارش و نهایتا ویرایش توسط ویراستار حرفه ای متون علمی - تخصصی زبان انگلیسی

پیشنهاد من این هست که بجای نوشتن تز به زبان انگلیسی ، مقالات خوب و قوی از تز خود استخراج کنید و برای بدست اوردن موقعیت برای فرصت مطالعاتی با اساتید مکاتبه و مصاحبه داشته باشید

موفق باشید:gol:

بسیار ممنونم:gol:
به نکته مهمی که توجه نکرده بودم، اشاره کردین، این بحث خلاف قوانین بودن نشر پایان نامه رو از طریق تحصیلات تکمیلی پرس و جو می کنم. شاید اجازه دادن :razz:
البته من پیگیر مقالات هم در کنار این بحث زبان پایان نامه هستم اما به نظرم پایان نامه باید زبان لاتین باشه، بالاخره اون استاد مقصد احتمالاً خوندن کار واسش مهم هست. نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
به نکته مهمی که توجه نکرده بودم، اشاره کردین، این بحث خلاف قوانین بودن نشر پایان نامه رو از طریق تحصیلات تکمیلی پرس و جو می کنم. شاید اجازه دادن :razz:
البته من پیگیر مقالات هم در کنار این بحث زبان پایان نامه هستم اما به نظرم پایان نامه باید زبان لاتین باشه، بالاخره اون استاد مقصد احتمالاً خوندن کار واسش مهم هست. نظر شما چیه؟
اول از همه بابت تاخیر که در این ریپلای هست عذر میخوام :gol:

تا جایی که اطلاع دارم دوره پست دکتری یه موقعیت شغلی محسوب میشه که دانشگاه و استاد شما رو میتونن استخدام کنند برای مدت تعیین شده
به نظر من با افرادی که این مرحله رو طی کردند و برای این موقعیت تونستن پذیرش بگیرند صحبت کنید و ببینید که تزشون رو بصورت کامل ترجمه به انگلیسی کردند یا نه

M@$oud

عضو جدید
با سلام.
پایان نامتون دفاع شده و ... ؟
شما قطعا تعهد نامه رو امضا زدین و تحویل دانشگاه دادین بنابر این کلیه امتیازات این پایان نامه به دانشگاه هم مربوط میشه.کلیه مقالات هم باید اسم دانشگاه و استاد راهنما ذکر بشه.
مگه رساله نهایی دکتری ثبت بین المللی نمیشه؟ ترجمش کن اما باید کلیه امضاها رو داشته باشه بنابر این در ترجمه ام دانشگاه و استاد راهنما صاحب امتیاز اصلی هستن.
فکرکنم دانشنامه شمارو در قبال هزینه ای ترجمه میکنن .
تاجایی که من تحقیق کردم برای دانشگاه های اونور مقالات خیلی اهمیت دارن، مقالات isi رزومه خیلی قوی تری از شما نشون میده و صاحب امتیاز این مقاله تمام و کمال خوده شمایی و استاد راهنما و دانشگاه هیچ سهمی از این مقالات نداره.
در خصوص استفاده از کتب و مقالات همه اینطوری هستن بخصوص در کارهایی که کاربردی و شبه تجربی هستن،و ذکز کردین منبعی که متنو ازش استخراج کردین، اما قسمت آزمون ها و نتایج و پیشنهاد های شما تماما حاصل پژوهش خودتون بوده.
.
.
همه naruto دوستا;)

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

من قصد دارم پایان نامه مقطع دکتری خودم رو به زبان لاتین نگارش کنم و بر روی نت به صورت رایگان قرار بدم. چون به نظرم کار نسبتاً خوبی انجام شده، قصدم از این کار فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دکتری در خارج از کشور و در کنار اون کسب وجهه علمی با قرار گرفتن پایان نامه بنده در مراجع مقالات دیگر هست. اما پیش از شروع به نگارش دو سوال اساسی برای بنده مطرح است که نیازمند راهنمایی دوستان هستم.

1) سه فصل اول پایان نامه (به جز بخش نتیجه گیری) رو قصد دارم تا حدود قابل توجهی (حدود 70 تا 80 درصد) عیناً از متون مقالات و کتب استفاده کنم که مثل کاری است که دانشجوها در زبان فارسی به کرات انجام میدن و ابتدای هر فصل هم بنویسم که در نگارش این فصل از فلان کتاب استفاده شده است. آیا این کار تقلب محسوب می شود؟ آیا با این کار لطمه به اعتبار پایان نامه و بنده نخواهد خورد؟

2) اگر تقلب هست با توجه به این که منابع کافی برای نگارش فصل های اول در اختیار دارم چه روشی رو برای سه فصل اول پایان نامه (به زبان انگلیسی) به بنده پیشنهاد می کنید؟

با سلام و ممنون بابت دعوتتون
نگارش پایان نامه به زبان انگلیسی کار مفیدی هست اگر قوانین دانشگاه اجازه بدن ولی قرار دادن پایان نامه به صورت رایگان توی نت فکر نمیکنم کار جالبی باشه.
پایان نامه ها به صورت بین المللی ثبت میشن و اگر پژوهشگری بخواد میتونه استفاده کنه. اگر میخواید سایتیشن پایان نامه بالا بره، مقاله ازش در بیارید و به پایان نامه تون ارجاع بدید

عینا قرار دادن جملات کتاب ها و مقالات دیگه در هر سند علمی حتی با رفرنس دهی به اون کتب و مقالات کار درستی نیست.
پیشنهاد این میتونه باشه که باید پارافریز بشه متن. یعنی به زبان خودتون بنویسید نه دقیقا با اون جملات و ساختار.

پوزیشن پست داک هم شغل محسوب میشه از طرف اکثر دانشگاه ها. برای نشون دادن تواناییتون حتما نیاز به مقاله دارید تا پایان نامه. پیشنهاد میکنم بیشتر روی مقاله متمرکز بشید تا پایان نامه... و همچنین زبانتون.
استادی که قرار هست شما رو بررسی کنه و ان شا الله با شما همکاری کنه برای پست داک، انتظار خواهد داشت که شما به عنوان یک دکترا سابقه چشمگیری در زمینه پژوهش ارائه کنید. یعنی چندین مقاله ژورنال و کنفرانس
ارزش علمی پایان نامه شما از ژورنال هایی که مقالات استخراج شده از پایان نامه تون رو توش چاپ کردید مشخص میشه.

موفق باشید

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یعنی چندین مقاله ژورنال و کنفرانس
ممنون از توضیحات مفید :w27:یه سوال جانبی داشتم، نداشتن مقالات کنفرانسی ضعف در رزومه محسوب میشه؟؟! یعنی فقط ژورنالی باشه، مثلا شخص که داره برای مقطع دکتری اقدام میکنه 3 تا آی اس آی از ارشد داشته باشه و هیچ نوع مقاله فارسی یا کنفرانسی نداشته باشه

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحات مفید :w27:یه سوال جانبی داشتم، نداشتن مقالات کنفرانسی ضعف در رزومه محسوب میشه؟؟! یعنی فقط ژورنالی باشه، مثلا شخص که داره برای مقطع دکتری اقدام میکنه 3 تا آی اس آی از ارشد داشته باشه و هیچ نوع مقاله فارسی یا کنفرانسی نداشته باشه
خواهس میکنم.
نه خیر کاملا برعکس. مقالات SCIE یا همون ISI بسیار معتبر تر از مقالات کنفرانس هستن معمولا (البته کنفرانس داریم تا کنفرانس!)
داشتن یک مقاله توی یه مجله ISI معتبر و شناخته شده توی یک رشته، خیلی بهتر از داشتن چند مقاله کنفرانس آبکی هست.
مقالات فارسی هم ارزشی ندارن برای اپلای.

البته همون طور که عرض شد همه کنفرانس ها کم اعتبار نیستن و بعضی هاشون در سطح مقالات ISI هستند. مثلا در رشته برق IEEE PES General Meeting یا توی مهندسی کامپیوتر DAC و DATE و یا در رشته معماری Symposium on Simulation for Architecture & Urban Design از کنفرانس های بنام هستند

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خواهس میکنم.
نه خیر کاملا برعکس. مقالات SCIE یا همون ISI بسیار معتبر تر از مقالات کنفرانس هستن معمولا (البته کنفرانس داریم تا کنفرانس!)
داشتن یک مقاله توی یه مجله ISI معتبر و شناخته شده توی یک رشته، خیلی بهتر از داشتن چند مقاله کنفرانس آبکی هست.
مقالات فارسی هم ارزشی ندارن برای اپلای.

البته همون طور که عرض شد همه کنفرانس ها کم اعتبار نیستن و بعضی هاشون در سطح مقالات ISI هستند. مثلا در رشته برق IEEE PES General Meeting یا توی مهندسی کامپیوتر DAC و DATE و یا در رشته معماری Symposium on Simulation for Architecture & Urban Design از کنفرانس های بنام هستند
خیلی ممنون، به خاطر تفاوت ماهیت کنفرانس -ارائه حضوری به جای کتبی- احساس کردم شاید اینکه یه دانشجو حتی یه کنفرانس شرکت نکرده باشه براش بد باشه، ممنون :w27:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

سلام
کمابیش دوستان نظرات درست و مفیدی رو دادن.
ببینید. یک دانشجوی دکتری وظیفه داره که نکات جدیدی که در پایان نامه ش بدست اورده رو مقاله بده تا همه جهان از این نتایج با خبر بشه. برای همین اگر شما نتایج پایان نامه تون رو در تعدادی مقاله چاپ کردید دیگه نیازی نیست مقاله تون رو به زبان انگلیسی ترجمه کنید و بذارید توی اینترنت.
از طرفی هم ممکنه با دانشگاه به مشکل بر بخورید. چون یکسری دانشگاه ها پایان نامه های دانشجوهاشون رو میذارن توی اینترنت و اکثرا نمیذارن. از طرفی هم اون سه فصل اول که فقط مروری بر تحقیقات گذشته هست که دیگه نیازی نیست شما ترجمه کنید بذارید. یعنی شما میخواید همون چیزهایی که همه توی اینترنت دارن رو کنار هم بذارید و دوباره روی اینترنت بذارید! این میشه دوباره کاری که طبیعتا ارزش چندانی نداره.
این رو هم اضافه کنم درسته شما نمیخواید جایی این مطالب رو چاپ کنید و مثلا فقط قصد دارید توی ریسرچ گیت بذارید. ولی همیشه بحث دزدی ادبی یا همون plagiarism مسئله خیلی مهمی هست و اصلا جلوه قشنگی نداره شما عینا مطالب کتب و مقالات دیگران رو استفاده کنید.
اینکه شما میگید برای پست داک کاری کنید تا اساتید دیگه متوجه بشن شما چیکار کردید خب باید مقاله هاتون رو به اونها نشون بدید. هیچ یک از اساتید نه حوصله و نه وقت این رو دارن که یه پایان نامه 100 صفحه ای رو بخونن. ولی خیلی راحت با یه نگاه اجمالی به مقالات شما هم متوجه میشن شما چیکار کردید. هم متوجه مهارت شما در تهیه و نگارش مقاله میشن. ولی اینکه شما جملات دیگر کتاب ها رو عینا کپی کنید سطح زبان شما رو نشون نمیده! و اگر اساتید دیگه متوجه بشن که کپی پیست کردید مطمئن باشید براتون بد تموم میشه!
در نهایت شما اگر میخواید حتما این کار رو انجام بدید باید تک تک جملاتی که از کتب و مقالات دیگه استفاده میکنید رو تغییر بدید. اگر تا به حال مقاله نوشته باشید باید با این مسائل اشنا باشید. نرم افزارهای مختلفی هستن که کپی پیست در متون رو به خوبی نشون میدن. قدرت مند ترین اونها ithenticate هست که بسیار بسیار قدرتمنده و خیلی راحت تشخیص میشه شما چه جمله ای رو از کجا برداشتید. در اخر اگر درصد کل مشابهت چیزی بالاتر از 25 30 یا 35 درصد باشه عملا دزدی ادبی حساب میشه متن شما.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
اگر میخواید برای پست داک اپلای کنید مهمترین چیزی که نیاز دارید مقاله هست. به نظرم اصلا وقتتون رو صرف ترجمه و تهیه متن پایان نامه تون به انگلیسی نکنید که وقت تلف کردنه.
هیچ کسی هیچ زمانی از شما متن کامل پایان نامه تون رو نمیخواد. یعنی شما یه پایان نامه انگلیسی کامل حتی بدون هیچ کپی پیستی تهیه کنید ولی مقاله نداشته باشید اصلا نمیتونید جایی پست دکتری بخونید. هدف از تحصیل در مقاطع بالاتر داشتن توانایی چاپ مقاله س. اساتید افرادی رو میخوان که بتونن توی این مسیر کمکشون کنن.