نوشتن پروپوزال!

malo00os

عضو جدید
اگه دوستان اطلاعات جامعی در مورد نوشتن پروپوزال دارند میتونند یا اینکه تجربه این کار رو داشته اند در این تاپیک به اشتراک بزارند تا بقیه هم بتونن استفاده لازم رو ببرند.مرسی

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
اگه دوستان اطلاعات جامعی در مورد نوشتن پروپوزال دارند میتونند یا اینکه تجربه این کار رو داشته اند در این تاپیک به اشتراک بزارند تا بقیه هم بتونن استفاده لازم رو ببرند.مرسی

سلام نوشتن پروپوزال خیلی آسونه... هر دانشگاهی فرم پروپوزالش با دانشگاه دیگه فرق میکنه اما هدف نهایی همه و اساسشون یه چیز هست....
تنها چیزی که هم در پروپوزال و هم در ایان نامه مهمه به نظر من... درست نوشتن (نگارش خوب ادبی و علمی) و بررسی منابع هست. :gol:

ad_kh66

عضو جدید
با اینکه هر دانشگاه و حتی هر دانشکده شرایط نوشتن پروپوزالش متفاوته موافقم. بنظرم بهترین راه الگو برداری از بهترین پروپوزال ورودی قبلی تون و استفاده از تجربیات اونها هستش. من پروپوزالم در دفاعی جانانه تصویب شده. دوستان منابع طبیعی اگه خواستند میتونم پروپوزالم رو واسشون ارسال کنم.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با اینکه هر دانشگاه و حتی هر دانشکده شرایط نوشتن پروپوزالش متفاوته موافقم. بنظرم بهترین راه الگو برداری از بهترین پروپوزال ورودی قبلی تون و استفاده از تجربیات اونها هستش. من پروپوزالم در دفاعی جانانه تصویب شده. دوستان منابع طبیعی اگه خواستند میتونم پروپوزالم رو واسشون ارسال کنم.

اگه میشه بی زحمت بذار همینجا تا همه بتونن استفاده کنن

ali.msh66

عضو جدید
بچه ها من دانشجوی کارشناسی ارشد زراعت هستم.کسی از دوستان میتونه برای نوشتن پروپوزالم کمکم کنه؟روی مدیریت تلفیقی ورمیکمپوست و کودهای شیمیایی کار میکنم.پیشاپیش از همتون تشکر میکنم

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چندتا پروپوزال اماده دارم و هم چنین پروپوزال خودم که مرتبط به خاکشناسی با فرمت دانشگاه گیلان اگه براتون مفید براتون بزارمش

Phyto

مدیر تالار
من چندتا پروپوزال اماده دارم و هم چنین پروپوزال خودم که مرتبط به خاکشناسی با فرمت دانشگاه گیلان اگه براتون مفید براتون بزارمش

مفیده، بذار :)

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر نگارشی و جمله بندی میتونم کمکتون هم بکنم چون زیر نظر دوتا استاد محترم و بسیار سخت گیر شش بار پروپوزال نوشتم تقریبا حرفه ای اینکار شدم:evil::w10:

ali.msh66

عضو جدید
بچه ها اگر راجع به سیب زمینی هم مطلب یا پروپوزالی داشتید سپاسگزار میشم بذارید

20112

عضو جدید
تشکر همه ی دوستان تموم شده بود همین جا تشکر می کنم ...............ولی بنظرم باز میزان صفحات و فرم نوشتن تو دانشگاه های مختلف با هم فرق میکنه من 3تا پروپوزال بهمراه شیوه نوشتن رو که تو این تاپیک بود نگاه کردم با مال خودمون مقایسه کردم فرق داشت مثلا تو دانشگاه ما تا 17 صفحه هم تصویب میکنن اصلا ما شماره صفحه معمولا نمیزنیم همینطور شماره واسه بررسی منابع چون مدنظر نیست مهم اینه تمام یا مهمترین مقالات روز دنیا وتمام تحقیقاتی که تا حالا هرجایی از دنیا صورت گرفته بهمراه کتاب های مرتبط و مجلات و............مرتبط با موضوع دقیق مطالعه کنید و در کل یک پروپوزال خیلی جامع و کامل که تا به امروز راجب اون موضوع نوشته نشده رو ارائه بدین هر چند صفحه میخواد باشه مهم با دقت و تلاش کامل نوشتن مدنظره حتی اگه یک نقطه این ور اون ور کم و زیاد باشه تصویب نمیشه.

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر همه ی دوستان تموم شده بود همین جا تشکر می کنم ...............ولی بنظرم باز میزان صفحات و فرم نوشتن تو دانشگاه های مختلف با هم فرق میکنه من 3تا پروپوزال بهمراه شیوه نوشتن رو که تو این تاپیک بود نگاه کردم با مال خودمون مقایسه کردم فرق داشت مثلا تو دانشگاه ما تا 17 صفحه هم تصویب میکنن اصلا ما شماره صفحه معمولا نمیزنیم همینطور شماره واسه بررسی منابع چون مدنظر نیست مهم اینه تمام یا مهمترین مقالات روز دنیا وتمام تحقیقاتی که تا حالا هرجایی از دنیا صورت گرفته بهمراه کتاب های مرتبط و مجلات و............مرتبط با موضوع دقیق مطالعه کنید و در کل یک پروپوزال خیلی جامع و کامل که تا به امروز راجب اون موضوع نوشته نشده رو ارائه بدین هر چند صفحه میخواد باشه مهم با دقت و تلاش کامل نوشتن مدنظره حتی اگه یک نقطه این ور اون ور کم و زیاد باشه تصویب نمیشه.

بله شما درست میگید فرمت هر دانشگاهی باهم فرق میکنه حتی امسال نوع فرمت پروپوزال ما با سالهای قبلمون متفاوت بود نحوه نگارش و نوع دیدگاه به موضوع هم بستگی به استاد راهنما داره برای برخی از اساتید مقالات روز خیلی مهم و رفرنس نویسی خیلی دقیق ولی برای بعضی هم نه حتی من دیدم پروپوزالی که فقط با مقاله فارسی به تصویب رسیده پس همه چیز به دانشگاه و استاد راهنما بستگی داره

20112

عضو جدید
بله شما درست میگید فرمت هر دانشگاهی باهم فرق میکنه حتی امسال نوع فرمت پروپوزال ما با سالهای قبلمون متفاوت بود نحوه نگارش و نوع دیدگاه به موضوع هم بستگی به استاد راهنما داره برای برخی از اساتید مقالات روز خیلی مهم و رفرنس نویسی خیلی دقیق ولی برای بعضی هم نه حتی من دیدم پروپوزالی که فقط با مقاله فارسی به تصویب رسیده پس همه چیز به دانشگاه و استاد راهنما بستگی داره

مرسی بابت تایید..............ولی خوش به حالشون که با مقاله فارسی پروپوزالشون تصویب میشه زحمتش فوق العاده کمه نمیخوان یه عالمه وقت بذارن سرچ کنن بشینن کلی وقت بذارن ترجمه کنن وقتشون گرفته بشه آخه بعدشم ارشد کسی که جون کنده با کسی که خیلی راحت تمومش میکنه هیچ فرقی نداره .......آه.

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی بابت تایید..............ولی خوش به حالشون که با مقاله فارسی پروپوزالشون تصویب میشه زحمتش فوق العاده کمه نمیخوان یه عالمه وقت بذارن سرچ کنن بشینن کلی وقت بذارن ترجمه کنن وقتشون گرفته بشه آخه بعدشم ارشد کسی که جون کنده با کسی که خیلی راحت تمومش میکنه هیچ فرقی نداره .......آه.

منم یه زمانی مثل شما فکر میکردم چون احساس میکردم خیلی داره سرم کلاه میره ولی یه جاهایی متفاوت ما به اونا احساس میشه وقتی از موضوعشون واقعا چیزی بارشون نیس ادم یکم احساس سبکی میکنه که زحماتش بیخود نبوده من که خیلی خیلی خیلی بابت پروپوزالم اذیت شدم که هیچ کدوم از هم کلاسی هام در حد من حتی از نحوه نگارش سر در نمی اوردن ما 5نفر با یه استادم داریم کار میکنیم و نحوه برخورد و چیزی که استاد از هر کدوم از دانشجوهاس میخواد فرق میکنه یکم ازاردهنده اس ولی انتهاش یکم ادم به خودش امیدوار میشه

20112

عضو جدید
منم یه زمانی مثل شما فکر میکردم چون احساس میکردم خیلی داره سرم کلاه میره ولی یه جاهایی متفاوت ما به اونا احساس میشه وقتی از موضوعشون واقعا چیزی بارشون نیس ادم یکم احساس سبکی میکنه که زحماتش بیخود نبوده من که خیلی خیلی خیلی بابت پروپوزالم اذیت شدم که هیچ کدوم از هم کلاسی هام در حد من حتی از نحوه نگارش سر در نمی اوردن ما 5نفر با یه استادم داریم کار میکنیم و نحوه برخورد و چیزی که استاد از هر کدوم از دانشجوهاس میخواد فرق میکنه یکم ازاردهنده اس ولی انتهاش یکم ادم به خودش امیدوار میشه

قبول دارم وقتی یه کاری رو بهتر از بقیه انجام میدی بعدش احساس بهتری داری ولی اون زمان که داری انجامش میدی خیلی به آدم فشار میاد خصوصا وقتی سرت همه طرفه شلوغ باشه و یه سری چیزایه این مدلی هم بیاد روش.......

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول دارم وقتی یه کاری رو بهتر از بقیه انجام میدی بعدش احساس بهتری داری ولی اون زمان که داری انجامش میدی خیلی به آدم فشار میاد خصوصا وقتی سرت همه طرفه شلوغ باشه و یه سری چیزایه این مدلی هم بیاد روش.......

همه جوره درکتون میکنم من زمان امتحانات که همه درگیر درس بودن تمام ذهنم مشغول پروپوزال بودو مجبور بودم کارای اون رو انجام بدم اصلا نمی تونستم تمرکز کنم روی درسام خیلی به ادم فشار میاد اینم دیگه خصلت ماهاس که نمی تونیم هم چند برنامه رو کنار هم مدیریت کنیم و فشار زیادی بهمون وارد میشه

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من از شما میخوام یه فرمت از پروپوزال دانشگاه گیلان رشته ی آبیاری و زهکشی درزمینه ی تحت فشار اگر کسی کار کرده بذاره.ممنونم

fatemeh_ch

عضو جدید
سلام دوستان کسی نمونه پروپوزال رشته صنایع غذایی رو داره؟؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو 20 سال درس خوندن فهمیدم که برای نحوه امتحان گیری - اصلاح - نمره دهی - متون درسی - پروپوزال نویسی - دفاع و ... هیچ وحدت رویه ای در این کشور نیست و این مسائل بسیار سلیقه ای و بسته به نظر هر استاد و اموزش و دانشگاهی هست پس در نتیجه خیلی سخت میشه از تجارب بقیه در این موارد استفاده کرد برای مثال اگه یه ورقه رو به 100 تا استاد بدید تا اصلاح کنن از نمره 0 تا 20 در بین نمرات خواهید داشت

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
من تو 20 سال درس خوندن فهمیدم که برای نحوه امتحان گیری - اصلاح - نمره دهی - متون درسی - پروپوزال نویسی - دفاع و ... هیچ وحدت رویه ای در این کشور نیست و این مسائل بسیار سلیقه ای و بسته به نظر هر استاد و اموزش و دانشگاهی هست پس در نتیجه خیلی سخت میشه از تجارب بقیه در این موارد استفاده کرد برای مثال اگه یه ورقه رو به 100 تا استاد بدید تا اصلاح کنن از نمره 0 تا 20 در بین نمرات خواهید داشت
دقیقا فرمایش شما کاملاً صحیح هست... همه چیز دلبخواهه.... و سلیقه ایی هست! مخصوصاً آدم وقتی دو تا استاد مشاور و دو تا استاد راهنما داشته باشه!!! باید با چهار تا سلیقه متفاوت سر و کله بزنه! آخرشم داور یه چیز دیگه میگه برای خودش !!! خیلی مسخرست خداییش

nafis...

مدیر بازنشسته
من هم دارم کم کم وارد این روزای سخت میشم

توکل به تو:w22:

mohkami

عضو جدید
سلام
یه تجربه دارم که گفتم بد نیست اینجا بگم
به نظر من پروپوزال و پایان نامه باید خیلی ساده نوشته بشه چون دانشجو بیچاره این همه زحمت میکشه آخرش حاصل زحمتاش به اسم استادا تموم میشه
باید خیلی ساده پروپوزال و پایان نامه رو نوشت ولی در کنارش یه کار جنبی برای خودتون انجام بدین مثلا با یه دانشجو دکتری یه کار جنبی برای خودتون انجام بدین و بعد اینکه دفاع کردین میتونین با استاد راهنماتون مشورت کنین که بعدا بتونین از داخلش مقاله خوب در بیارین مخصوصا برای کسانی که دانشگاه آزاد درس میخونن و بابت هزینه هاش و دیر تموم کردن درس مشکل پیش میاد براشون

badkonakmahi

عضو جدید
5ماه طول کشید تا یه پروپوزال خوب نوشتم اما حالا به خاطر اختلاف یکی از اساتیدم با مدیرگروه باید عزمم را جزم کنم برای یافتن موضوع جدید و نوشتن مجدد پروپوزال:cry: لطفا برام دعا کنید:crying2:

yalda00091

عضو جدید
آخرش یکی ی پروپوزال اینجا نزاشت بفهمیمم چه جوریه که!!!!!!!!!! فقط همه میگن فرق داره.........

nafis...

مدیر بازنشسته

سوگلي

عضو جدید
اگه امكانش هست يه نمونه پروپوزال گرايش آگرواكولوژي برام بفرستيد فرقي نداره موضوعش چي باشه-مرسي

Phyto

مدیر تالار
اگه امكانش هست يه نمونه پروپوزال گرايش آگرواكولوژي برام بفرستيد فرقي نداره موضوعش چي باشه-مرسي
خسته نباشی! قرار شد کمکت کنیم ...!
شما شروع کن هرجا به مشکل برخوردی بیا بگو تاجایی که بلد باشیم راهنماییت می کنیم

بالا