تاپیک مخصوص نمونه کارهای شما

سلام به همه دوستان
این کار و امروز زدم می خاستم نظرتون رو در مورد کیفیت کارم و همچنین نقاط قوت و ضعفم رو بگید.
مشاهده پیوست 179154سلام مجتبی جان، کارت عالیه ولی به نظرمن موقع ساخت متریال سرامیک کف آشپزخانه خیلی فاصله درزها رو بیشتر در نظر گرفتی ولی به هر حال کار خوبی شده موفق باشی .

concreteman

عضو جدید
سلام به همه دوستان
این کار و امروز زدم می خاستم نظرتون رو در مورد کیفیت کارم و همچنین نقاط قوت و ضعفم رو بگید.
مشاهده پیوست 179154

کارت یه کار حرفه ایه. و اگر بخوام ضعفی بگیرم خیلی ریز بینانه میشه. اما چون خواستی برات مینویسم.
1-سرامیک یا سنگ آشپزخانه معمولا بدون درز کار میشه.
2-چوب قهوا ای تیره که برای قاب اپن استفاده کردی tileable نبوده و خط تکسچرش کاملا معلومه.
3-به نظرم تاج اپنت خیلی قدیمیه و به کلیت طرح نمیاد.(نظر شخصیمه)

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کارام خیلی ضعیفتر از شماست فقط بعنوان یه معمار نظر میدم ببخشید. درکل میشه بکار نمره بالایی داد .فقط 2مورد بنظرم باید اصلاح بشه یکی کاشی کف آشپزخونه
اون یکیم لباسشویی که نمودونم چرا خیلی غیرطبیعی و چفت شده یا تکسچره یا یه مدل اماده رو بزور چپوندی توش ولی انگار تکسچره حیفه این لباسشویی واسه اینکار خوب

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این نرم افزار کار نکردم فقط میدونم خیلی قویه ولی شما کاراتون اصلا طبیعی نشده شبی مقواس اصلا متریال دهی خوب نیست و اینکه انگار کار رندر نشده
ببخشید اظهار نظر کردم موفق باشید

concreteman

عضو جدید
دوستان لطفا ایرادای کارو بم بگی مرسی

نمونه کار داخلیت که اساسا رندر نشده به نظر میرسه و جایی برای نظر نداره.
اما رندر بیرونی خیلی بهتره کلیت کار قشنگی شده هرچند نفهمیدم این ساختمون در ورودیش کدومه و یا اون پله ها توی طبقه همکف چه نقشی دارن.
توی کار های شب که زیاد کیفیت کار رندر مشخص نیست اما نور پردازی خوبی انجام دادی.
موفق باشی

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمونه کار داخلیت که اساسا رندر نشده به نظر میرسه و جایی برای نظر نداره.
اما رندر بیرونی خیلی بهتره کلیت کار قشنگی شده هرچند نفهمیدم این ساختمون در ورودیش کدومه و یا اون پله ها توی طبقه همکف چه نقشی دارن.
توی کار های شب که زیاد کیفیت کار رندر مشخص نیست اما نور پردازی خوبی انجام دادی.
موفق باشی
نمونه کار داخلی بنظرت مشکلش چیه که رندر نشده به نظر میرسه ؟در شرایطی هم gi داره هم رندر شده هم رونور پردازیش کار شده .سپاس از اینکه نظر میدی دوست من

concreteman

عضو جدید
نمونه کار داخلی بنظرت مشکلش چیه که رندر نشده به نظر میرسه ؟در شرایطی هم gi داره هم رندر شده هم رونور پردازیش کار شده .سپاس از اینکه نظر میدی دوست من

به همه گوشه ها دقت کن توی هیچ کدوم یک خط راست وجود نداره (ستاره سقف - لبه های پارچه پرده- خطوط عمودی و افقی دکور دیوار و...) همه خطوط راست حالت دندانه ای دارند. که اساسا از ویژگی های طرح قبل از رندر شدنه.

اگه کار نور پردازی شده چرا هیچ سایه ای وجود نداره.
کلا باید بیشتر روش کار کنی.
موفق باشی

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همه گوشه ها دقت کن توی هیچ کدوم یک خط راست وجود نداره (ستاره سقف - لبه های پارچه پرده- خطوط عمودی و افقی دکور دیوار و...) همه خطوط راست حالت دندانه ای دارند. که اساسا از ویژگی های طرح قبل از رندر شدنه.

اگه کار نور پردازی شده چرا هیچ سایه ای وجود نداره.
کلا باید بیشتر روش کار کنی.
موفق باشی
الان که نگاش کردم میبینم چقدر راس میگی : دی

amir khazaie

عضو جدید
سلام مهندس من هرچی ازکارام رندر میگیرم هیچکدومشون براقیت ندارن نورشونم خوب نیس در کل باب دلم نیستند لطفا کمکم کن چون دنبال اشتغال زایی واسه خودمم الان طراحی آشپزخونس که رندر میگیرم من کی میتونم جوابمو بگیرم

پیوست ها

• b.jpg
    b.jpg
    42.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • iuyi.jpg
    iuyi.jpg
    43.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

orkide69

عضو جدید
با اجازه از اساتید من نظر خودمو می گم.:smile:
در مورد نور پردازی :1- زیر کابینت های طبقه بالا mesh بذارین به صورت نواری 2- همین طور برا سقف کاذب 3- روی اپن از چراغ های تزیینی اضافه کنین4- نور هالوژن یادتون نره 5-نور کلی کار رو میتونین با f-number دوربین تنظیم کنین
کارتون از نظر تم رنگی خوب شده به نظرم فقط یک کمی یکنواختی داره که مثلا اگه رنگ میوه هایی که روی قسمت اپن بود قرمز یا ... بود جذابیت کار و کنتراست آن بیشتر میشد
بافت چوب رو با uvw بهتر کنین
فکر نمی کنین اندازه سرامیک های کف یه کمی بزرگه:redface:

roshana69

عضو جدید
با سلام
کارتون خوبه برای کسی که تو کار مکس نیست.خیلی ناراحت نباشید یکم تغییرات بدین خوب میشه.علاوه بر انچه که دوستمون گفتن به متریال هاتون reflect بدین که نور رو انعکاس کنه.برای سقف کاذب از vray laight استفاده کنید.که حکم نور مخفی رو داشته باشه.

amir khazaie

عضو جدید
خب متاسفانه من همونا رو تنظیماتشو دقیق بلد نیستم اگه لطف کنید بگید ممنون میشم
جایی نیس که بشه سریع انتقال ÷یام داد که من همون لحظه امتحان کنم

mehdif100

عضو جدید
سلام مهندس من هرچی ازکارام رندر میگیرم هیچکدومشون براقیت ندارن نورشونم خوب نیس در کل باب دلم نیستند لطفا کمکم کن چون دنبال اشتغال زایی واسه خودمم الان طراحی آشپزخونس که رندر میگیرم من کی میتونم جوابمو بگیرم

مشکل تویه متریال و نور پردازی و تنظیماته رندره،از همه مهمتر ویو گرفتن هم خیلی مهمه که اینجا رعایت نشده

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...ببین متریال تو دکوراسیون داخلی خیلی مهمه ...میتونه به کار جون بده،مهم اینه که یا متریال خوب بسازی یا اینکه متریال خوب بگیری .
نور هم مهمه و زاویه ای که میخوای ازش رندر بگیری.

الان کارت یه حالت گرافیکی داره ،در کل خوبه اما جای کار زیاد داره.چند تا ویدئو ببین از متریال دهی و نورپردازی..میتونی تو نت هم پیدا کنی و دانلود کنی.

برای کارای داخلی بهتره از vray استفاده کنی. در واقع vray یه موتور رندر هستش که روی مکس نصب میشه . خب از همه نظر هم برای داخلی بهتره.
تنظیمات رندر رو هم چک کن.

اگه ازنورها هاو متریال های vray استفاده کنی کارت طبیعی تر میشه.

و در آخر بازم میگم بهتره چن تا ویدئو آموزشی ببینی . موفق باشی دوست عزیز

آخرین ویرایش:

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام مشکلت با یاد گرفتن ساخت متریال حل میشه...برو دنبال یاد گرفتن اینکه چطور متریال های خوب و شفاف بسازی. در اخر اگه نتونستی باید از متریال های اماده استفاده کنی.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
درست کردنش سخت نیست با تراس میکر راحت میشه ساختش اما من اساسا برای همه ابزارها از آبجکت آماده استفاده میکنم .

تراس میکر؟؟!!!آخه اون که فقط یه سری پروفیل ها و قوطی هارو تراس میکنه.
رندر رو با آرتلانتیس گرفتی دیگه درسته؟

concreteman

عضو جدید

تراس میکر؟؟!!!آخه اون که فقط یه سری پروفیل ها و قوطی هارو تراس میکنه.
رندر رو با آرتلانتیس گرفتی دیگه درسته؟

این شکل رو اگه بخوام تشبیه کنم یک شکل شبیه قلابه با مقطع دایره ای که چهار بار تکرار شده شما قلاب رو به صورت دو بعدی با لاین رسم میکنی
بعد گزینه make truss و... -شبیه این میشه که یک لوله رو مثل قلاب اس شکل خم کنی (با دیوار مرکب هم میشه اما اون حالت گردی مقطع خوب در نمیاد)بعد کافیه چهار بار با شکل ساخته شده رو با فاصله نصف شعاع کپی کنی.
بله رندر با آرتلانتیسه.

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها رندر چیه؟
میخوام بدونم.ربطی به رشتم نداره.ولی میخوام بدونم.