نمونه برنامه و سورس دلفی + راهنمایی و رفع اشکال

ekhteraat

عضو جدید
اینجا میخوام نمونه برنامه های دلفی خودم ساختم یا از جاهای دیگه گرفتم رو بزارم و توضیح بدم
اگه کسی سوالی یا مشکلی هم داشت مطرح کنه تا جایی امکان داشته باشه راهنمایی میکنم ، اگه من نتونستم اساتید گرامی که توسایت فعالیت میکنن ایشاا.. جوابشو میگن
در ضمن از ساده ترین برنامه ها شروع میکنم تا برسیم به جاهای پیشرفته تر

آخرین ویرایش:

ekhteraat

عضو جدید
چند تا از نمونه برنامه های کتاب دلفی جعفر نژاد قمی

چند تا از نمونه برنامه های کتاب دلفی جعفر نژاد قمی

چند تا از برنامه های ساده این کتاب رو با شماره صفحه هاشون تو کتاب براتون گذاشتم

پیوست ها

• Mesal Ketab Delphi jafarnejad.zip
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 2

ekhteraat

عضو جدید
ساده اما خفن

ساده اما خفن

این برنامه خودم نوشتم خیلی ساده است اما خیلی جاها الاخصوص تو برنامه های امنیتی و ویروسی خیلی به درد میخوره.
وقتی اجراش میکنین ازتون یه سوال میپرسه که اگه yes رو بزنین کامپیوتر با پنجره CMD بوت میشه و بعد از چند ثانیه اگه کامپیوترتون هنگ نکنه Shutdown میشه
:cry: بیچاره کامپیوتر

پیوست ها

• Shutdown.zip
    208 کیلوبایت · بازدیدها: 4

farhad110

عضو جدید
این برنامه خودم نوشتم خیلی ساده است اما خیلی جاها الاخصوص تو برنامه های امنیتی و ویروسی خیلی به درد میخوره.
وقتی اجراش میکنین ازتون یه سوال میپرسه که اگه yes رو بزنین کامپیوتر با پنجره CMD بوت میشه و بعد از چند ثانیه اگه کامپیوترتون هنگ نکنه Shutdown میشه
:cry: بیچاره کامپیوتر
خوب بود
منتها برای جلوگیری از هنگ کردن فقط کافیه timer رو بردارید چون کدی که براش نوشتید کار خاصی که مرتبط با خاموش کردن سیستم باشه انجام نمیده
این کد کاری رو انجام میده که ویروس blaster (اگر اسمشو اشتباه نکنم) انجام میداد و روش مقابله باهاش هم خیلی ساده هست
باز هم از این کارها انجام بدید دوست عزیز
موفق باشید

Errick

عضو
کمک در مورد دیتا بیس

کمک در مورد دیتا بیس

دوست عزیز سلام
من یک دیتا بیس با اکسس نوشتم ، میخوام اونرو به دلفی تبدیل کنم :
1- آیا می توان کل دیتا بیس را در دلفی ایمپو رت کرد
2- اگر ممکنه ، فرمها و ماکروها و کوئری ها را هم می توان ایمپورت کرد اگر میشود توضیح دهید

farhad110

عضو جدید
سلام
تبدیل دیتابیس به دلفی از نظر گفتاری صحیح نیست
دلفی محیط برنامه نویسی هست و اکسس بانک اطلاعاتی
شما میتونید از دیتابیس اکسس در دلفی استفاده کنید
برگه ADO رو در دلفی ببینید
موفق باشید

ekhteraat

عضو جدید
گفته آقا فرهاد کاملا صحیحه
شما نیازی به ساختن فرم و ... در اکسس نداری فقط کافیه یه Table در اکسس بسازی و توسط Ado اون رو به فرمت در دلفی ربط بدی سایر کارها مثل ساخت فرم و ماکرو و ماژول و ... رو در دلفی میتونی انجام بدی
سعی میکنم به زودی یک نمونه برنامه ساده دیتا بیس دلفی بزارم همینجا

ekhteraat

عضو جدید
دیتا بیس اکسس در دلفی

دیتا بیس اکسس در دلفی

ساده ترین نوع دیتابیس اکسس در دلفی رو براتون گذاشتم دیگه از این ساده تر امکان نداره و فکر نمیکنم به توضیح خاصی نیاز داشته باشه اگه مشکل داشتین بگین

پیوست ها

• DB Test.zip
    418.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: SHRP