نمایش مقدار کانتر plc بر روی سگمنت...(کمک فوری !!)

mohsen256

عضو جدید
با سلام به همه اساتید محترم...
من یه plc logo دارم که میخوام مقدار عدد شمرده شده ی کانتر اون نمایش بدم روی 4 تا شگمنت (4رقمی) ....حتما میخوام که با سگمنت باشه نمایش اون ..ولی نمیدونم که چطور باید این ارقام رو به خروجی plc ببرم...منظورم اینه که مقدار هر لحظه کانتر که روی پایه اون هست (که فکر کنم bcd هست) رو چطور به خروجی ببرم و چطوری با سگمنت نمایش بدم..؟؟؟:(
ممنون میشم اگه کمکم کنید...
با تشکر

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه plc logo دارم که میخوام مقدار عدد شمرده شده ی کانتر اون نمایش بدم روی 4 تا شگمنت (4رقمی) ....حتما میخوام که با سگمنت باشه نمایش اون ..ولی نمیدونم که چطور باید این ارقام رو به خروجی plc ببرم...منظورم اینه که مقدار هر لحظه کانتر که روی پایه اون هست (که فکر کنم bcd هست) رو چطور به خروجی ببرم و چطوری با سگمنت نمایش بدم..؟؟؟:(
با تشکر
سلام
خوب باید بگم انتظار عجیبی از PLC دارید . PLC ها برای نمایش مقادیر عددی از HMI ها استفاده میکنند حیف خروجیهای با ارزش اوناس که صرف سگمنتها بشه .در مورد LOGO صفحه نمایش روی خود PLC و نیز LOGO TD بهترین انتخابه . تا اونجاییکه یادمه تو این نوع امکان کار کردن با محتوای کانترها و انتقال اونا به خروجی وجود نداره در کل PLC خیلی ضعیفیه نسبت به قیمتش و بهتره از اون برای کنترلهای بسیار ساده که نیازی به عدد و رقم ومحاسبات اونا نیست استفاده بشه.

boloorchian67

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر

سوال تون رو زیاد واضح نگفتید.
اما من یه برنامه نوشتم با logo که عدد سگمنت رو نشون می ده. یعنی دو پایه I11 و I12 رو که می زنید یکی به عدد ها اضافه و یا کم می کنند. و خروجی ها هم Q1 تا Q7 پایه های 7سگمنت هست.
اگر از اونجایی که I11 و I12 رو اضافه کردم رو حذف کنید یه تغییراتی توی برنامه بدید میشه برنامه سگمنت. یعنی فقط اعداد رو نشون میده.
حالا ببینیدش :

7segment

آخرین ویرایش:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با تشکر

سلام
یه قضیه دیگه ای هم هست که شما در نظر نگرفتید دوست من!
شما میخواید یه عدد 4 رقمی رو نمایش بدید که هر رقم با استفاده از یه 7segment نمایش داده میشه
در نتیجه شما به 4*7=28 خروجی نیاز دارید! ولی مشخصات لوگو این اجازه رو نمیده بهتون! چون ماکسیمم تا 16 خروجی واسه لوگو تعریف شده!
موفق باشید

arash71

عضو جدید
سلام
یه قضیه دیگه ای هم هست که شما در نظر نگرفتید دوست من!
شما میخواید یه عدد 4 رقمی رو نمایش بدید که هر رقم با استفاده از یه 7segment نمایش داده میشه
در نتیجه شما به 4*7=28 خروجی نیاز دارید! ولی مشخصات لوگو این اجازه رو نمیده بهتون! چون ماکسیمم تا 16 خروجی واسه لوگو تعریف شده!
موفق باشید[/QUOTE

هر سون سگمنت به 4 خروجی نیاز داره با یه ic دیکدر.

بالا