[ نقشه برداری معدن ] ►

ali.ali

عضو جدید
با سلام.

من نیاز فوری به چند تا تحقیق دارم !

1_کاربرد نقشه برداری در معدن

2_کاربرد نقشه برداری در اب و فاضلاب شهری و روستایی

3_نرم افزار لند

4_GTS

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hd2010

عضو جدید
اصلا نقشه توپوگرافي به چه كاري مياد
مثلا همين نقشه توپوگرافي كه زحمت اپلودش رو كشيدي به چه درد سازمان مربوطه ميخوره؟
چطوري متوجه ميشيد كجاها رگه ها اهن وجود داره؟
منحني تراز اصلي و فرعي چي هستن؟
منظور از BM , M1 ,... چيست؟

با تشكر

مجتبی اس

عضو جدید
اصلا نقشه توپوگرافي به چه كاري مياد
مثلا همين نقشه توپوگرافي كه زحمت اپلودش رو كشيدي به چه درد سازمان مربوطه ميخوره؟
چطوري متوجه ميشيد كجاها رگه ها اهن وجود داره؟
منحني تراز اصلي و فرعي چي هستن؟
منظور از BM , M1 ,... چيست؟

با تشكر

ببین صاحب معدن با استفاده ازین نقشه ها مقدار سنگ اهنی که وجود داره رو تخمین میزنه و نسبت به این تخمین از وزارت صنایع و معادن وام میگیرن وامهای خیلی زیاد با سودهای کم.
منحنی تراز اصلی منحنی هایی هستن که ترازهای اصلی دارند مثل 100-200و.. ومنحنی تراز های فرعی منحنیهایی هستن که بین اصلی ها قرار دارند و اصلی ها را با فاصله های یکسان تقسیم میکنند.
BM,M1,..نام ایستگاههای نقشه برداری هستن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AH-GH

عضو جدید
نرم افزار surpac کاربردی در معدن و تونل

نرم افزار surpac کاربردی در معدن و تونل

اگه از دوستان کسی محاسبه حجم با نرم افزار surpac بلده خواهش میکنم بهم بگه متشکرم/

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
محاسبه حجم دوست من خیلی مهم نیست، مهم اینه که حجم رو به تایید یه مرجع برسونی. فعلا سه برنامه SDRMap - Land desctop - AutoCAD Civil3D استفاده میشن

AH-GH

عضو جدید
خیلی ممنون ولی ما تو معدن مقایسه حجم رو باید با اون انجام بدیم چون نظارت با اون نرم افزار قبول میکنه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
آره اگه کارتون معدن و تونل هستش این برنامه ها حجم حفره نمی تونه حساب کنه! باید با همون برنامه ناظرتون حجم رو حساب کنین

AH-GH

عضو جدید
سلام خیلی از لطفتون ممنون ولی واسه محاسبه معادن رو باز از این نرم افزار استفاده میکنیم تو معدن کارمون با پله هستش مهندس جان نه حفره.

توتال

عضو جدید
نقشه برداری معدن

نقشه برداری معدن

سلام کسی یک جزوه کامل از نقشه برداری معدن داره برام بگذاره تو سایت خیلی نیاز دارم با تمام جزئیات ممنون.

ma2012

عضو جدید
خیلی ممنون ولی ما تو معدن مقایسه حجم رو باید با اون انجام بدیم چون نظارت با اون نرم افزار قبول میکنه.
ناظر شما چون با اون برنامه کارکرده و بلده همچین اصراری داره و این قضیه وحی منزل نیست.
من تو پروژه تونل کار میکردم، ناظرش تمام محاسبات و نقشه ها رو با نرم افزار SDRMAP میخواست، وقتی به یک پروژه تونل در جای دیگه ای رفتم ناظرش اطلاعات و نقشه ها رو با نرم افزار Civil3D میخواست.

ma2012

عضو جدید
سلام خیلی از لطفتون ممنون ولی واسه محاسبه معادن رو باز از این نرم افزار استفاده میکنیم تو معدن کارمون با پله هستش مهندس جان نه حفره.
مهم نیست تو معدن شما حفره داری یا پله(Berm)، البته هر دو رو داری، مهم اینه که خودت رو فقط به یک نرم افزار محدود نکنی و بتونی با نرم افزارهای مختلف کارت رو به درستی انجام بدی...................

بالا