[ نقشه برداری با GPS ] ► آموزش ، نرم افزار و سوالات و مشکلات انواع GPS دستی

ajamincc

عضو جدید
نه دوسته عزيز
تو هم هي نقاط ضريب مقياس يك نيست
مثلا تو نصف النهاره گرينويچ ضريب مقياس 0.9996 هست و در 180 كيلومتر به طرف شرق و غرب اون يك هست

از local منظورم اين نيست كه مختصات دلخواه برا نقطه در نظر بگيرم
مثل 1000 و 1000
پس منظورت از لوكال چيه؟تا جايي كه من ميدونم لوكال يعني محلي ديگه

rasulgalandar

عضو جدید
اره لوكال يعني محلي
ولي دو نوع لوكال هست
اوني كه شما ميگي دلخواهه
كه اختياري براي نقطه در نظر ميگيري
ولي اين لوكال از مختصات utm نقطه بدست مياد

ajamincc

عضو جدید
اره لوكال يعني محلي
ولي دو نوع لوكال هست
اوني كه شما ميگي دلخواهه
كه اختياري براي نقطه در نظر ميگيري
ولي اين لوكال از مختصات utm نقطه بدست مياد

يعني مختصات utm رو ميگري، يه تغيير ميدي، بعد بهش ميگي لوكال؟اينطوري؟

Alireza-Msc

عضو جدید
در سیستم utm ضریب مقیاس یک نیست و برای کار با دوربین باید ضریب مقیاس وارد کنید. پس از این کار در واقع از ژئودتیک به مستوی اومدید (یعنی این که اصطلاحا میگیم لوکال با اون حالت مختصات دلخواه فرق میکنه)
وارد کردن ضریب مقیاس توی دوربین ساده ترین راهه (البته مدل های قدیمی لایکا این قابلیت رو ندارن)
همینطور میتونید مختصات نقاط رو توی geo office به لوکال تبدیل کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
GPSMapEdit با نسخه فارسی

GPSMapEdit با نسخه فارسی

آقا بیشتر توضیح بده. این نرم افزار چیه؟

با سلام

مهندس جان بنده هم آشنایی زیادی با این برنامه ندارم تو گشت و گذار تو سایتها پیداش کردم گفتم بزارم دوستان استفاده کننده شاید به درد بخوره .............

ولی خوب با توجه به اینکه منوهاش فارسیه اگه یکم وقت بزاریم میشه کارایش رو فهمید..................

تا اینجا که من استفاده کردم فایلهای مربوط به جی پی اس رو باز می کنه ......
گوگل ارت رو در ضمینه نشون میده .............. اما کیفیتش پایینه .
....................... فعلا همین ..........

آخرین ویرایش:

seebche

عضو جدید
سوال در مورد جی پی اس etrex 10

سوال در مورد جی پی اس etrex 10

سلام
من به تازگی یک جی پی اس دستی گارمین مدل
etrex 10
خریدم.چند سوال داشتم
1-آیا امکان اضافه کردن نقشه و نقشه ی راه های کشور بهش هست یا نه؟ و اگر
هست میشه اموزش بدین بهم مراحلشو !
2-وقتی گوشه های یک زمینو با gps برداشت میکنم و نرم افزار مپ سورس به پسوند اجرایی در اتوکد تبدیل می کنم و با اتوکد بازش میکنم کروکی برداشتیم خیلی خیلی کوچیک میشه و اصلااندازه هاش به اندازه برداشت واقعی نیست مثلا یک اندازه 50 متری میشه 0.0001 میشه بگین مشکل از کجاست ؟ اصلا چه جوری یک کروکی با gps برداشت کنم و توی اتوکد با اندازه واقعی ترسم کنم ؟
با تشکر

seebche

عضو جدید
سلام
etrex 10
خریدم.چند سوال داشتم
2-وقتی گوشه های یک زمینو با gps برداشت میکنم و نرم افزار مپ سورس به پسوند اجرایی در اتوکد تبدیل می کنم و با اتوکد بازش میکنم کروکی برداشتیم خیلی خیلی کوچیک میشه و اصلااندازه هاش به اندازه برداشت واقعی نیست مثلا یک اندازه 50 متری میشه 0.0001 میشه بگین مشکل از کجاست ؟ اصلا چه جوری یک کروکی با gps برداشت کنم و توی اتوکد با اندازه واقعی ترسم کنم ؟
با تشکر

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
etrex 10
خریدم.چند سوال داشتم
با تشکر

1- با سلام بله امکان داره ......... اگه نقشه رو دارید روی رم جی پی اس کپی کنید خودش میشناسه ...........

2- وقتی می خوای تو مپ سورس فایل رو با پسوند DXF ذخیره کنی در پنجره ای که باز میشه باید تنظیمات رو به شکل زیر تنظیم کنی تا اطلاعات در اتوکد به اندازه واقعی ترسیم بشه .

555.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
etrex 10
خریدم.چند سوال داشتم
با تشکر

در قسمت سوالات و مشکلات نقشه برداری پاسخ داده شد..............

دوست عزیز همون یک تاپیک کفایت می کرد و نیاز به زدن دوباره تاپیک نبود..................

seebche

عضو جدید
1- با سلام بله امکان داره ......... اگه نقشه رو دارید روی رم جی پی اس کپی کنید خودش میشناسه ...........

2- وقتی می خوای تو مپ سورس فایل رو با پسوند DXF ذخیره کنی در پنجره ای که باز میشه باید تنظیمات رو به شکل زیر تنظیم کنی تا اطلاعات در اتوکد به اندازه واقعی ترسیم بشه .

مشاهده پیوست 100755
سلام
با تشکر از پاسخ عالیتون واقعا کمکم کرد توی تمامه سایتا این سوالو پرسیدم کسی جواب درستی بهم نداد .
فقط یه مشکل دیگه پیش اومد وقتی توی اتوکد نقشه باز میشه و می خوام با area مساحتشو حساب کنم این پیغامو میده
Points had differing Z coordinates.
به نظر شما مشکل چیه؟
و مشکل بعد اینکه gps etrex 10 رم نداره و حافظه داخلی در حد 8 مگ داره!! میشه نقشه اضافه کرد!؟نوعه نقشه چی باید باشه و حجمش مناسب این حافظه؟؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از پاسخ عالیتون واقعا کمکم کرد توی تمامه سایتا این سوالو پرسیدم کسی جواب درستی بهم نداد .
فقط یه مشکل دیگه پیش اومد وقتی توی اتوکد نقشه باز میشه و می خوام با area مساحتشو حساب کنم این پیغامو میده
Points had differing Z coordinates.
به نظر شما مشکل چیه؟
و مشکل بعد اینکه gps etrex 10 رم نداره و حافظه داخلی در حد 8 مگ داره!! میشه نقشه اضافه کرد!؟نوعه نقشه چی باید باشه و حجمش مناسب این حافظه؟؟

با سلام

1- ابتدا با پلی لاین مرز زمین رو ترسیم کن تا به صورت یک موضوع در بیاد............ سپس دستور مساحت ................... مقدار..... o........... مخفف object رو تایپ کن حالا پلی لاینی که ترسیم کردی رو انتخاب کن مساحت در قسمت کامن برای شما نمایش داده میشه یا اینکه کلید f2 رو بزن تا اطلاعات مساحت و محیط رو ببینی ..........

2- من نقشه راههای ایران که داخل جی پی اس ریختم داخل رم جی پی اس کپی کردم با پسوند img بود و با نرم افزار map edit قابل مشاهده بود. اگر این امکان وجود داشت که این فرمت در مپ سورس باز بشه .............. میشد از اونجا با اجرای دستور send to device و ارتباط جی پی اس به سیستم این نقشه رو به جی پی اس انتقال داد. شاید هم راههایی دیگری جهت ارسال وجود داشته باشه ....... سایر دوستان راهنمایی می کن.

آخرین ویرایش:

seebche

عضو جدید
با سلام

1- ابتدا با پلی لاین مرز زمین رو ترسیم کن تا به صورت یک موضوع در بیاد............ سپس دستور مساحت ................... مقدار..... o........... مخفف object رو تایپ کن حالا پلی لاینی که ترسیم کردی رو انتخاب کن مساحت در قسمت کامن برای شما نمایش داده میشه یا اینکه کلید f2 رو بزن تا اطلاعات مساحت و محیط رو ببینی ..........

2- من نقشه راههای ایران که داخل جی پی اس ریختم داخل رم جی پی اس کپی کردم با پسوند img بود و با نرم افزار map edit قابل مشاهده بود. اگر این امکان وجود داشت که این فرمت در مپ سورس باز بشه .............. میشد از اونجا با اجرای دستور send to device و ارتباط جی پی اس به سیستم این نقشه رو به جی پی اس انتقال داد. شاید هم راههایی دیگری جهت ارسال وجود داشته باشه ....... سایر دوستان راهنمایی می کن.

سلام
1-ممنون مشکلم حل شد.
2-وقتی جی پی اس رو به سیستم وصل میکنم خودش به صورت یک درایو میشناسه و نقشه پایه ای که توش هست با پسوند img هستش پس فکر کنم میشه یه نقشه دیگه توش کپی کنم ! حالا امکان داره یه نقشه با حجمی درحد 5 یا 6 مگ بهم معرفی کنین تا امتحان کنم!
با تشکر

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود نقشه راههای ایران برای جی پی اس های دستی گارمین

دانلود نقشه راههای ایران برای جی پی اس های دستی گارمین

با سلام خدمت دوستان ..........

با توجه به اینکه نقشه راههای ایران جهت جی پی اس های دستی در اینترنت محدوده.. .............. امروز لینک دانلود اون رو تو سایت قرار میدیم امیدوارم مفید واقع بشه ........ خیرشو ببینید.............. التماس دعا

لینک دانلود نقشه راههای ایران جهت جی پی اس های دستی گارمین

پسوندimg ........حجم فایل 5.5MB

download-icon-Taktemp (9).png

آخرین ویرایش:

seebche

عضو جدید
سلام
1-ممنون مشکلم حل شد.
2-وقتی جی پی اس رو به سیستم وصل میکنم خودش به صورت یک درایو میشناسه و نقشه پایه ای که توش هست با پسوند img هستش پس فکر کنم میشه یه نقشه دیگه توش کپی کنم ! حالا امکان داره یه نقشه با حجمی درحد 5 یا 6 مگ بهم معرفی کنین تا امتحان کنم!
با تشکر

سلام
چی شد جوابی پیدا نکردین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

seebche

عضو جدید

با توجه به اینکه نقشه راههای ایران جهت جی پی اس های دستی در اینترنت محدوده.. .............. امروز لینک دانلود اون رو تو سایت قرار میدیم امیدوارم مفید واقع بشه ........ خیرشو ببینید.............. التماس دعا

مشاهده پیوست 100955

سلام
حجمش 6.6 بود و وقتی از زیپ خارج می کنی میشه 10.5 و همونطور که گفتم دستگاه من کلا 8 مگ فضا داره که یعنی یه نقشه باید باشه در حد همین 6 مگ البته بعد از خارج کردن از زیپ.
اگه با این حجم نقشه ای دارین بزارین تا استفاده کنم
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

salah _gh

عضو جدید
سلام هر نقشه برداری بالاخره گذرش به کار صحرایی و دونبال بنچ مارک تو این ورو اون ور گشتن می یفته آخ چقدر عاشق این کارم مخصوصاً تو اردیبهشت ماه! و چقدر لذت بخش اون لحظه ای که بنچ مارک رو سرجاش پیدا میکنی. اگه موبایل GPS دار دارین برنامه های GPS رو نصب کنین. بعد نقشه CAD تون رو بریزین تو این پروگراما بعد نقشه رو کالیبره کنین و حالشو ببرین.
من این کارو واسه شهرکهای صنعتی خراسان کردم و وقتی میرم تو این شهرکها با موبایل سه سوت بنچ مارکها پیدا می کنم. کی موبایل GPS دار سیمبیان داره تا یادش بدم؟

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=219137

سلام من دارم گوشیم e52 است اما نمیدونم چطور باید gps رو روش نصب کنم با تشکر از تایپک جالبتون

HILANDER

عضو جدید

مشاهده پیوست 100955

با سلام ، دوست عزیز اما من دانلود کردم و باز شد

آخرین ویرایش توسط مدیر:
تخلیه اطلاعات در گیرنده Gps

تخلیه اطلاعات در گیرنده Gps

برای تخلیه مختصات ذخیره شده در گیرنده GPS شما نیاز به نصب نرم افزار Mapsource دارید . پس از نصب نرم افزار سیستم را ری استارت نمودن با اتصال گیرنده GPS به کامپیوترتان سیستم بطور اتوماتیک اقدام به شناسایی گیرنده میکنه . بعدبا کلیک بر روی منوی Receicer From Device و گشودن پنجره ای با همین نام تخلیه اطلاعات را انجام بدید پس از ذخیره بار دیگر با پسوند Dxf ذخیره کنید تا قابل بازشدن در نرم افزار اتودکد باشه

sadolla

عضو جدید
برای تخلیه مختصات ذخیره شده در گیرنده GPS شما نیاز به نصب نرم افزار Mapsource دارید . پس از نصب نرم افزار سیستم را ری استارت نمودن با اتصال گیرنده GPS به کامپیوترتان سیستم بطور اتوماتیک اقدام به شناسایی گیرنده میکنه . بعدبا کلیک بر روی منوی Receicer From Device و گشودن پنجره ای با همین نام تخلیه اطلاعات را انجام بدید پس از ذخیره بار دیگر با پسوند Dxf ذخیره کنید تا قابل بازشدن در نرم افزار اتودکد باشه

[دوست عزیز از نرم افزار map source استفاده کنید برنامه را که نصب کردید ابتدا بازش کنید بعد gpsرا از طریق کابل مربوطه به سیستم وصل کنید بعد برید به گزینه recive from divaic به محض ورود دستگاه را شناسایی کرده سپس بسته به نوع برداشت یا می توانید هر 4 گزینه را فعال کنید بعد دکمه resive را بزنید سپس با هر فرمتی که خواستید ذخیره کنید . موفق باشید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sadolla

عضو جدید
دوست عزیز دقت gps دستی برای برداشت های این شکلی پایین بوده و عملا با خطای آن زیاد میشه ضمنا برای ارتفاع gps مبنای ارتفاعیش wgs84است که برای ما زیاد کاربرد ندارد بایستی ارتفاع هات برمبنای ژئوئید باشه

mrcharbgoo

عضو جدید
salam.motoonam baratoon biyam mokhtasate noghatet ro bedam baad ba kad har karo doost dashto anjam bedi.vali doa hamzaman ba mony

AMIR1115

عضو جدید
درخواست كمك براي تبديل dxf به kmz و بالاعكس؟

درخواست كمك براي تبديل dxf به kmz و بالاعكس؟

سلام د وستان خسته نباشيد
ميخوام با برنامه global_mapper كروكي يه منطقه از گوگل ارث را به اتوكد انتقال بدم و ترسيم كنم
ولي متاسفانه بلد نيسم چگونه اين كار بايد انجام بدم لطفا كمك كنيد.
در ضمن اگر بخوايم يكسري مختصات utm كه در اكسل يا روي كاغذ هسش را در گوگل ارث ببينيم
بايد به چه روشي عمل كنيم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام د وستان خسته نباشيد
ميخوام با برنامه global_mapper كروكي يه منطقه از گوگل ارث را به اتوكد انتقال بدم و ترسيم كنم
ولي متاسفانه بلد نيسم چگونه اين كار بايد انجام بدم لطفا كمك كنيد.
در ضمن اگر بخوايم يكسري مختصات utm كه در اكسل يا روي كاغذ هسش را در گوگل ارث ببينيم
بايد به چه روشي عمل كنيم.

با سلام

اینم فیلم آموزش استفاده global_mapper جهت تبدیل فایل kmz به dxf .................. خودم تهیه کردم ............ یک خورده حجمش زیاد شد حدود 60 مگ هستش .................. فعلا اینو داشته باش تا بلعکس شم تهیه بشه........... بدرود

لینک دانلود

http://www.4shared.com/rar/pXejNHIb/2_online.html

AMIR1115

عضو جدید
ممنونم جناب رهپرداز خداييش خيلي گلي

بصورت دستي چي، ايا ميشه مختصات utm وارد گوگل ارت كرد؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز

منظورتون رو از بصورت دستی نمی فهمم..................

در هر نقشه برداری که انجام می دیدم روی چند تا بنچ مارک جی پی اس می زنیم حالا اگه حال داشتی چهار گوشه زمین رو جی پی اس بزن .......................... حالا خروجی بگیر از جی پی اس با مختصات یو تی ام و پسوند dxf ..............حالا نقشه و سایر کارهایی که می خوایی انجام بدی روی نقشه انجام بده ............................... حالا همین فایل رو وقتی به kml تبدیل کنی دقیقا ترسیمهایی که به نقشه جی پی اس خودت اضافه کردی مثلا تفکیک کردی یا یک سایت طراحی کردی رو میره رو گوگل نشون میده .............. انشاءا... فرصت کنم فایل آموزش اونو رو می زارم.............. بدرود.

AMIR1115

عضو جدید
منظورتون رو از بصورت دستی نمی فهمم..................

در هر نقشه برداری که انجام می دیدم روی چند تا بنچ مارک جی پی اس می زنیم حالا اگه حال داشتی چهار گوشه زمین رو جی پی اس بزن .......................... حالا خروجی بگیر از جی پی اس با مختصات یو تی ام و پسوند dxf ..............حالا نقشه و سایر کارهایی که می خوایی انجام بدی روی نقشه انجام بده ............................... حالا همین فایل رو وقتی به kml تبدیل کنی دقیقا ترسیمهایی که به نقشه جی پی اس خودت اضافه کردی مثلا تفکیک کردی یا یک سایت طراحی کردی رو میره رو گوگل نشون میده .............. انشاءا... فرصت کنم فایل آموزش اونو رو می زارم.............. بدرود.

سلام
از لطفتون واقعا ممنونم
منظورم از اينكه بشه مختصات بصورت دستي وارد كرد اينه كه ايا ميشه
يكسري نقاط utm كه فقط روي كاغذ به ما تحويل داده شده را روي گوگل ارت
ديد؟اخه gps جهت تخليه به ما ندادند و نقاط utm فقط و فقط روي يك كاغذ به ما تحويل داده
شده است.

Alireza-Msc

عضو جدید

اره خیلی راحت میتونی.
ctrl+shift+p رو بزن. بعد مختصاتت رو وارد کن. البته قبلش باید مختصاتت رو به حالت طول و عرض جغرافیایی یا همون فی و لاندا در بیاری.

بالا