[نقد و گفتگو ] - تابلـــوی هنری شمــــاره ی 7 - آلات موسیقی

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام
این تاپیک ، در حاشیه ی تاپیک ِ اصلی "تابلوی هنری شمــــاره ی 7 بچه های باشگــــاه مهندســـان ایران - آلات موسیقی" ایجاد میشه :
تاپیک: [مسابقات هنری]-تابلـــوی هنری شمــــاره ی 7 بچه های باشگــــاه مهندســـان ایران - آلات موسیقی

هر نوع نقد و نظر، گفتگو ، پیشنهاد،انتقاد و سایر مواردی که ممکن هست براتون پیش بیاد رو در این تاپیک مطرح کنید و به بحث و گفتگو بنشینید.
این تاپیک توسط همه ی دوستان مدیریت و پیگیری میشه ، و الزاماً پاسخ دهنده من نیستم.
پیشاپیش از حضور و فعالیت های دوستان سپاسگزارم .
ساز زندگیتان خوش صدا ...:gol:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
با دیدن مطالبی که دوستان گذاشته بودن کلی به اطلاعاتم اضافه شد...ممنونم
فقط در کنار مطالب اموزشی برای تابلو عکس بی نوشته بذارند...اگر ممکنه وگرنه که عالیه;):gol:

سلام

اگر ممکن هست در مورد نحوه ی ایجاد تابلو بوسیله عکس های ارسالی دوستان ، توضیحاتی ارائه دهید .

متشکرم :gol:

پ.ن. چطوری تابلو درست کنم :D

سلام اگاهدخت جون :gol:

نحوه ایجاد تابلو خیلی راحته....:Dوقتی به حد نصاب رسید احسان جان در تاپیکو میبندن و اعلام میکنن که برین واسه تابلو:D
بعد شروع به جمع اوری عکس های تاپیک و ساختنش میکنی، از هر پست یک عکس فکر میکنم مناسب باشه
یکی دو ساعت هم بیشتر وقت نمیبره با فتوشاپ یا هر برنامه ای که دوست داری البته ایده پردازیش زمان میره

انشالله شما برگزیده باشید:D

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام اگاهدخت جون :gol:

نحوه ایجاد تابلو خیلی راحته....:Dوقتی به حد نصاب رسید احسان جان در تاپیکو میبندن و اعلام میکنن که برین واسه تابلو:D
بعد شروع به جمع اوری عکس های تاپیک و ساختنش میکنی، از هر پست یک عکس فکر میکنم مناسب باشه
یکی دو ساعت هم بیشتر وقت نمیبره با فتوشاپ یا هر برنامه ای که دوست داری البته ایده پردازیش زمان میره

انشالله شما برگزیده باشید:D

سلام

متشکرم خانم مدیر :gol:

اگر دوتا عکس آموزشی هم میذاشتید بد نبودا :D

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
تابلوهای هنری مرحله ی پیشین - مینیاتور

تابلوهای هنری مرحله ی پیشین - مینیاتور

سلام

متشکرم خانم مدیر :gol:

اگر دوتا عکس آموزشی هم میذاشتید بد نبودا :D

سلام آگاهدخت ِ عزیز
برای دیدن ِ نمونه های تابلو چند راه هست :

اول :

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/navbit-home.png
ليست كاربران » E . H . S . A . N » آلبوم ها » تابلو نقاشی بچه های باشگاه مهندسان ایران

دوم :
آرشیو تابلو های پیشین :
تابلوی شماره 01
تابلوی شماره 02
تابلوی شماره 03
تابلوی شماره 04
تابلوی شماره 05
تابلوی شماره 06

سوم :
بخش تابلوی هنری باشگاه مهندسان در شماره ی اول ِ فصلنامه هنری نقشینه ( حدودا صفحات آخر مجله )

تابلوهای مرحله ی پیشین (مینیاتور ) :

تابلو شماره 01 :
http://www.8pic.ir/images/14354545214345582783.jpg

تابلوی شماره 02 :
http://s2.picofile.com/file/79057145...g_92_05_21.jpg

تابلوی شماره 03 :
http://www.8pic.ir/images/38193454875145524600.jpg

امیدوارم با روند این برنامه ها آشنا شده باشید و همچنین منتظر دیدن تابلوی زیباتون هستم .
شاد و سرفراز باشید دوست ِ خوبم ...:gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[نقد و گفتگو ] - تابلـــوی هنری شمــــاره ی 7 - آلات موسیقی

سلام.
با اجازه می خواستم چند تابلوی مسابقه رو از دید خودم نقد کنم.
ـــــــــــــــــــــــــــــ

تابلوی شماره ی 1/خیلی خوشم اومد. چیدمان ترکیب سایه های روشن و تیره تابلو رو زیبا کرده اما ای کاش بکگراندهای تیره رو کمی روشن تر می کرد یا نور دهی آلات موسیقی رو که بکگراندشون تیره هست روشن تر می شد. منظورم چیدمان تصاویر سمت چپِ تابلو هست.منافذ خالی زیاد داشت جا برای گنجاندن تصاویر داشت.
اما در کل از این نوع چیدمان به شخصه خیلی خوشم اومد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تابلوی شماره ی 2/

زیباست. تضاد رنگ سرد و گرم. بکگراند تابلو قرمزِ و رنگ آلات موسیقی سفید و رنگ های تیره و ..... تِم تابلو کمی شلوغِ.اما چیدمان عکس ها خوبه و نامنظمِ.
تابلو مشخصات و شناسه نداره!

ـــــــــــــــــــــــــــــــ

تابلوی شماره ی 3/

بیانگر موسیقی هست و بیشتر هم سازهای سنتی و مشاهیر سنتی رو نشون میده.
اما تعداد عکس ها کمِ و کمی خلوت.قاب تابلو با تم تابلو هماهنگی داره. خوبه

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دوستای طراح تابلوی موسیقی ، باشگاه مهندسان خدا قوت:gol: .
من موقع انتخاب تابلو ها آیتمهای به نظرم اومد که فکر کردم اگر طراحان همون تابلو ها به عنوان نظر یک مخاطب ازش مطلع باشند و در طراحی های آینده مورد نظر قرار بدند ، خیلی خوب می شه .
به ترتیب تابلو ها می گم
تابلوی شماره یک : این تابلو قشنگه ، ایده پازل جالب هست و فکر می کنم اگر این تابلو یکم بیشتر کار می شد می تونست بهتر تر بشه مثلا از همون پازلی که به عنوان صفحه ی جدا کننده ی بین عکسها استفاده شده می شد اونم یک عکس پازلی و نه صرفا صفحه سفید باشه تا کمتر صفحات خالی و یا تکرار در تابلو داشته باشیم .
ایجاد تضاد با رنگ باعث به وجود آمدن سَبُکی در راست و سنگین در چپِ تابلو شده . اما باید تو انتخاب عکسش دقت می کردین ، عکسی که بک گراند سفید داشت رو می زاشتید تو قسمت مشکی خودش رو بهتر نشون می داد الان عکس با بک گراند مشکی رو زمینه ی مشکی باعث سنگینی بیش از اندازه شده .

تابلوی شماره دو : شاید یکی از ایرادات این تابلو مثل دو تابلوی دیگه این نوبت این هست که کادر مشخص نداره ، اما فکر می کنم اینکه از نُت در پایین تابلوش استفاده کرده خیلی ایده ی جالبی شده و برای من به عنوان بیننده تداعی کننده ی کادر هست .
تابلوی شماره سه : خوب این تابلوی ایده ی جالبی داشت . قاب دورش جالب بود ، تابلو هویت داشت ، اما مثلا خط نوشته ی و مجموع کردن عکس مشاهیر موسیقی اون هم در مرکزیت کار فکر می کنم نتونسته خوب جواب بده .
تابلوی شماره چهار : نقطه ی عطف این تابلو استفاده از کلید سُل در تابلو همچنین ، بدون چیدن منظم کنار یکدیکر عکسها،و تکرار ، نظم عکسها را حفظ کردن باشه .
تابلوی شماره پنج : با این وجود که عکسها در این تابلو محو تر شدن ، اما وضوح دارند و جالب هست ،با وجود اینکه قاب نداره ، لزوم داشتن قاب رو اصلا تو این تابلو حس نمی کنم شاید به خاطر رنگ عکسها و نظم چیدمانش باشه . اما تابلو هویت نداره.