[ نقد ونظر معماری ]بحث هاي معمارانه

forbiddenland

عضو جدید
چند سوال

چند سوال

این سوال هارو یه دانشجوی عمران از من پرسید.گفتم بذارمش اینجت همه در موردشون نظر بدین.
1. چرا باید از معماران در ساختمان سازی استفاده کرد؟
2. چه رابطه ای بین شهرسازیومعماری و عمران هست؟
3. حس زیبایی شناسی در صنعت ساختمان چیست؟
4. فرهنگ با ساختمان چه رابطه ای دارد؟
5. رابطه نور و تهویه با ساختمان چیست؟
6. عوامل موثر در ساخت ساختمن چیست؟
7. رابطه آشپز خانه با سایر بخش های خانه چیست؟

meshki architect

عضو جدید
سلام بچه ها.فکر می کنم علاوه بر اینکه از وقتی به ظاهر معمار شدیم سواد بصری مون بالا رفتهبحث تبلیغات هم هست.برای ما معمارها تبلیغات راجع به معماری گذشتمون که چه بوده. و هم تبلیغ ساختمان های مدرن و تازه ساخت از طریق رسانه برای مردم!به نظر من درسته که ما معماری موفقی داشتیم اما برای اونموقع پاسخگو بوده و نیاز های الان ما چیزای دیگه ست.پس اون معماری مال زمان خودش بوده و باید نکات خوبش رو برداشت و امروزی کرد.اما بی عیب هم نبوده و حالا وظیفه ماست که برطرفش کنیم.در عین حال معماری مدرن هم حتما چیز بدرد بخوری داره که مردم و حتی بعضی از ما شیفته ش میشیم.ببخخشید پر حرفی کردم.

kaligula

عضو جدید
ببین ایشاع جان به نظر من اصلا اینجوری نیست
آدم اگه یه چیزیو واقعا باور داشته باشه تو کار ما مخصوصا اگه هویت یه مکان برات مقدس باشه امکان نداره جایی که کاملا خلاف اونه احساس آرامش کنی
مثلا اگه بریم تو یه مسجد مدرن اصلا حس تقدس برامون نداره
خونه هم همینه یه وقتا لازمه همه چی خیلی برگرده به عقب تا تو این زندگی ماشینی احساسه آرامشو تجربه کنی
درک نوستالژِیکه بوی آب رو کاگلا و گل شمعدونیا به مراتب شیرین تره از شیشه های رفلکس و کابینتای ام دی اف....

roya et

عضو جدید
شهرستان کوچیک من

شهرستان کوچیک من

بحث جالبیه.چقد خوب میشه اگه یواش یواش یاد بگیریم از آموخته های معماری و شهرسازیمون برای شهرهامون استفاده کنیم.برای در و ورمون استفاده کنیم...از وقتی وارد معماری شدم و دقت کردم تو شهر ما یه جای درست و حسابی برای نشستن تو بازار نیست دو تا پارک داره اول و آخر شهر...کسایی که میان بازار اگه وسط خرید خسته شن یه جای دنج و درست و حسابی نداره..همین چیزای کوچیک مثل یه نیمکت چقد انس مردمو با شهر کمرنگ می کنه ترجیح میدن خونه وایسن...

بالا