نقاشی های سه بعدی روی دیوار

نقاشی های سه بعدی روی دیوار

• عالی

رای: 14 58.3%
  • خوب

رای: 9 37.5%
  • متوسط

رای: 1 4.2%
  • بد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    24

maral55

مدیر بازنشسته
The 25 meters high AquaDom Lobby aquarium, the worlds largest, holds 2,500 tropical fish and 1 million liters of water.

منبع :www.arcspace.com

آخرین ویرایش توسط مدیر:

PATRIOT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساحل مصنوعي و سر پوشيده در ژاپن

ساحل مصنوعي و سر پوشيده در ژاپن

;) ;) ;) ;) ;)

PATRIOT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه به تصوير اول نگاه كنيد متوجه ميشيد

roya_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره مارال تصویر گذاشتن........
من شنیده بودم ولی عکسشو ندیده بودم.......
خیلی جالبه.....
مدیر کتابخانه هم عجب عکسایی پیدا میکنه.....!!!!

PATRIOT

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرجع کامل آسمانخراش های جهان در سایت Skyscrapepage

;) ;) ;) ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این سایت را میتوان مرجع کاملی برای تمامی برج ها و آسمان خراشهای موجود در جهان دانست. شما در این سایت می توانید به اطلاعات بسیار ارزشمندی درباره ساختمان ها و پروژه های موجود و یا حتی در دست طراحی دست پیدا کنید.
این سایت آرشیو بزرگی از از تمامی ساختمانهای شهرهای مختلف جهان را در بر دارد که شما میتوانید با انتخاب شهر مورد نظر خود اطلاعات بسیار مفیدی در مورد ساختمانهای موجود در آن از جمله نام ساختمان ها، ارتفاع، وضعیت ساختمان، تعداد طبقات، کاربرد ساختمان و تاریخ پایان پروژه را بدست آوردید که البته این اطلاعات برای شهر های بزرگ و معروف جهان بسیار کاملتر است.
قسمت دیگر این سایت بخش بسیار جالب دیاگرام است که در این قسمت شما خواهید توانست دیاگرام های مختلفی از ساختمانهای موجود بر روی زمین را مشاهده کنید.
دیاگرام ۱۰ ساختمان بلند جهان
دیاگرام ساختمانهای دبی
دیاگرام ساختمانهای تهران

maral55

مدیر بازنشسته
آره جالبه ولی یه جورهایی من از این ایده عکس خوشم نیومد میشد خیلی کارای دیگه کرد که بهتر بشه این جوری خیلی بچه گانه شده

maral55

مدیر بازنشسته
خیلی ممنون دوست عزیز ولی بهتر ه خود مطلب رو اینجا بزارین

archi_arch

مدیر بازنشسته
عکس هایی از بزرگترین پرستشگاه یهودی در المان

عکس هایی از بزرگترین پرستشگاه یهودی در المان

آخرین ویرایش:

maral55

مدیر بازنشسته
ممنون archi امتیاز دادم
راستی یه اسم کوچیک بدی صدات برنیم خیلی راحتتره ها!:D

این پرستشگاه کار کی هست میدونی؟

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ای ووول....جالب بود....من عاشق اینجور بناها هستم
منم + دادم....;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنون نه راستش نمیدونم ولی خودم خیلی خوشم اومد گذاشتم بقیه ام ببینن;)
راستی اسمم خواسته بودی شما مریم صدام کن:)

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم نتونستم ببینم:(
اگه بتونین یه جای دیگه اپ لودش کنین ممنون میشم.
راستی این پست که مال دو هفته پیشه من چرا ندیدم؟!!!:que:

PostModern

عضو جدید
ببینم اینجا همون کوره های آدم سوزیه ؟! سبک بنا مال قبل از جنگ جهانی دومه . یعنی ...

maral55

مدیر بازنشسته
ممنون نه راستش نمیدونم ولی خودم خیلی خوشم اومد گذاشتم بقیه ام ببینن;)
راستی اسمم خواسته بودی شما مریم صدام کن:)

خیلی ممنون مریم جان
من به طور شدیدی از بناها کلیساها و کاخ های قرون 18 و 19 انگلیس و اروپا خوشم میاد

liliss85

عضو جدید
صفای مسجد خودمون یه چیزه دیگه است

صفای مسجد خودمون یه چیزه دیگه است

خیلی زیبا بود. مرسی از مطلبتون...
با این حال همه میدونند که هیچ جا به صفا و آرامش عبادتگاههای خودمون(مسجد) نمی رسه...
موفق باشید....:gol:

PostModern

عضو جدید
کوره آدم سوزی؟مگه در کنیساها اینکارو میکردن؟

نه بابا . یک بحث سیاسی بود که این عکسها تاییدش میکرد . قضیه معروف تامین سلاح و بودجه جنگ نازیها توسط خود یهودیها . به این قیمت که هیتلر یکسری از دشمنان جمع شدن یهودیها در ارض موعود رو از سر راه این گروه یهودی برداره که برداشت ! اما حتی همون موقع هم کاری به کار کنیسه ها و هزار و یک داشته دیگه یهودیهای ثروتمند آلمانی یا غیرآلمانی نداشت ! نمونه ش همین کنیسه اینجا . معمولا اگر قومی با اندیشه یا نظری مخالفت داشته باشن تمام آثارش رو از بین میبرن ولی همچین چیزی در آلمان اتفاق نیفتاده . شاید اگر اینجا کنیسه یک مشت یهودی فقیر و بیچاره بود مثل خود اونها طعمه حریق میشد ولی ...

بقای نمونه های معماری هم کاملا سیاسیه ! مثلا میگن اگر تائیس نبود ( که هنوز هم نمیدونیم واقعا بود یا نبود ! ) اون اسکندر دیوانه تمام نمونه های باشکوه معماری ما رو به آتیش نمی کشید . شاید اگر این مملکت مال یهودیهای ... بود اونوقت اون بناها هم به قیمت فروخته شدن انسانهای بیچاره و بیگناه پابرجا می موند . اما من نمیدونم چرا برای انسانها بیشتر از نمونه های معماری ( با تمام علاقه دیوانه واری که بهش دارم ) ارزش قائلم ...

بگذریم

PostModern

عضو جدید
خیلی زیبا بود. مرسی از مطلبتون...
با این حال همه میدونند که هیچ جا به صفا و آرامش عبادتگاههای خودمون(مسجد) نمی رسه...
موفق باشید....:gol:

واضحه . چون معماری اسلامی به نوعی احساس گرایانه ترین معماری دنیاست و از دید من به شدت درونگرا و فردی ! غیر قابل مقایسه ست . ولی چون اینجا این قضیه مطرح شد میخوام این رو بگم که معماری مساجد ما مال یک دوره دیگه ست . الان قابل تکرار نیست . نه مصالح مصرفیش نه اساتید فنش و نه ... دیگه وجود ندارن . توی همین تالار معماری عکسهای یک کلیسای ژاپنی بود که حتما همه شما دیدین . خیلی جالبه . اونها اصلا مسیحی نیستن . بودایی و ... تشریف دارن ولی چقدر قشنگ طراحی کرده بودن ! من خیلی دلم میخواد احساس طراحان امروز به همون درجه از شکوه و تعالی اساتید قرون گذشته برسه که بتونن با رعایت همه زیبائیهای مدرن در طراحی و اجرای بنا باز هم به اون عمق و آرامش بخشی طرح که در مساجد قبلی وجود داشته برسن !

صرفنظر از تمام این حرفها محیط مسجد یک فضای خیلی به خصوصه که برخلاف معماری کلیسا و دیر و کنیسه هرقدر ساده تر باشه جذابتر و آرامش دهنده تره . این تفاوت بزرگ طرح مساجد با بقیه اماکن مذهبیه . اون فضاهای تاریک و روشن داخل شبستان و اون رنگ آبی حاکم به طرح آدم رو از خاک تا افلاک بالا میبره . حیف که نمیذارن مساجد رو اونجوری که دوست داریم طراحی کنیم وگرنه ...

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها من سرچ کردم یه سری اطلاعات در بارش به دست اوردم.این مکان تو شرق برلینه و در زمان نازی ها خراب شده و دوباره بازسازی شده.ساختمون اصلیش سال 1904 و به سبک نئو کلاسیک ساخته شده و معماراش Ruth Golan و Kay Zareh بودن.البته اطلاعات دیگه ای هم نوشته بود ولی چون من زیاد انگلیسیم خوب نیست به همین بسنده کردم متنشو اینجا میذارم اگه میخواین کاملشو بخونین.

Major German synagogue reopened
Interior view at the Rykestrasse synagogue
The building survived being set ablaze in 1938
Germany's biggest synagogue has reopened in a special ceremony attended by political leaders and Holocaust survivors from around the world.

The building in the east of Berlin, topped with a stunning blue dome, has been described as one of the jewels of Germany's Jewish community.

The place of worship was built more than one hundred years ago.

But having survived both Nazi rule and communism, it had gradually fallen into a state of disrepair.

The restoration was funded by Berlin city authorities with the help of lottery money.

Fast-growing community

The synagogue, on Rykestrasse, was set ablaze on Kristallnacht - the night in 1938 when many Jewish temples, homes and businesses were torched - but it narrowly avoided destruction.

It also survived atheist East Germany, although under communism the synagogue slowly fell into decay and disrepair.

Exterior of the Rykestrasse synagogue

Synagogue in pictures

Now the country's biggest synagogue has received a multi-million-dollar makeover and is open for worship again.

Originally built in 1904, the neo-classical construction was closed for more than three years for the 4.5 million euro ($6 million, £3 million) refit.

Architects Ruth Golan and Kay Zareh have used three surviving black and white photographs of the original building to recreate its original appearance.

Among the guests at the inauguration ceremony was a 94-year-old rabbi named Leo Trepp, who preached at the synagogue in the 1930s.

He told the AFP news agency that the reopening was a "miracle".

The BBC's Steve Rosenberg, in Berlin, says that there has been a revival of Jewish life and culture in Germany in recent years, helped by an influx of mainly Russian-speaking Jews from former Soviet states.

This has helped modern Germany boast one of the fastest-growing Jewish communities in the world.​

maral55

مدیر بازنشسته
واضحه . چون معماری اسلامی به نوعی احساس گرایانه ترین معماری دنیاست و از دید من به شدت درونگرا و فردی ! غیر قابل مقایسه ست . ولی چون اینجا این قضیه مطرح شد میخوام این رو بگم که معماری مساجد ما مال یک دوره دیگه ست . الان قابل تکرار نیست . نه مصالح مصرفیش نه اساتید فنش و نه ... دیگه وجود ندارن . توی همین تالار معماری عکسهای یک کلیسای ژاپنی بود که حتما همه شما دیدین . خیلی جالبه . اونها اصلا مسیحی نیستن . بودایی و ... تشریف دارن ولی چقدر قشنگ طراحی کرده بودن ! من خیلی دلم میخواد احساس طراحان امروز به همون درجه از شکوه و تعالی اساتید قرون گذشته برسه که بتونن با رعایت همه زیبائیهای مدرن در طراحی و اجرای بنا باز هم به اون عمق و آرامش بخشی طرح که در مساجد قبلی وجود داشته برسن !

صرفنظر از تمام این حرفها محیط مسجد یک فضای خیلی به خصوصه که برخلاف معماری کلیسا و دیر و کنیسه هرقدر ساده تر باشه جذابتر و آرامش دهنده تره . این تفاوت بزرگ طرح مساجد با بقیه اماکن مذهبیه . اون فضاهای تاریک و روشن داخل شبستان و اون رنگ آبی حاکم به طرح آدم رو از خاک تا افلاک بالا میبره . حیف که نمیذارن مساجد رو اونجوری که دوست داریم طراحی کنیم وگرنه ...

مساجد اسلامی و معماری اسلامی صفای خودش رو داره و واقعا زیباییش و استادی که در ساختش به کار رفته غیر قابل تکراره
متاسفانه نمی دونم چرا طراحی برای مساجد صورت نمیگیره و بدتر از اون روزانه شاهد ساخته شدن مسجد های جدید به تقلید از فرم مساجد قدیمی و همون مناره و گنبد به شکلی بسیار تصنعی و بد هستیم که به نظرم داره واقعا شکوه معماری اسلامی و مساجد اسلامی رو از بین می بره
ولی به نظر من نباید اینها رو مقایسه کرد.
کلیسا و کنیسا مربوط به یک مذهب و فرهنگ کاملا جداست که با وجود شباهت هایی که از نظر مدهب بینشون هست که همگی ادیان الهی هستن و اینجور چیزا (نمی خوام وارد بحث های مذهبی بشم)از نظر فرهنگ به نظرم هیچ شباهتی به هم ندارن.
از اونجایی که به نظر من فرهنگ تا حدود زیادی رو مذهب تاثیر میزاره و فرهنگ اروپا در آن قرون و اکنون کاملا با فرهنگی که ما در ایران داشتیم و داریم متفاوت هست.
در نتیجه اینها به نظرم کلیسا و کنیسا رو باید از دید یه مسیحی یا یهودی و یا حداقل یه انسان کاملا آشنا به فرهنگ جوامع اروپایی نگاه کرد.در این صورت فکر کنم در می یابیم که اونها هم مانند استادکاران مساجد اسلامی از نظر رعایت ارکانی که باید در طراحی مد نظر قرار میدادن بسیار موفق بودن و برعکس ما که متاسفانه الان در حفظ ارزش یک مسجد ناکام موندیم کسانی مثل آندو و مییر رو دارن که براشون کلیساهایی خوب در حد و اندازه ارزش این بنای مقدس با طراحی جدید ولی تاکید هر چه بیشتر بر همان اصول قدیمی میسازن.

maral55

مدیر بازنشسته
دقیقا برعکس من !!! چرا ؟

منم تا حدود همین یکسال پیش از این بناها بدم میمود ولی تو این یکسال اخیر و مخصوصا چند وقت اخیر خیلی علاقمند شدم!
منم نمی دونم چرا!!
شاید به خاطر اینکه تو این مدت زیادی در مورد فرهنگ اروپا خوندم یا شایدم زیادی چارلز دیکنز خوندم!!