[ نظر معماری]طراحی و اجرا المان و مبلمان شهری برای طرح استقبال از بهار

memariranian

عضو جدید
سلام دوستان معمار
نمیدونم تو شهر شما هم طرح استقبال از بهار برگزار میشه یانه؟
این طرح از طرف شهرداری برگاز میشه برای طراحی و اجرا المان و مبلمان های شهری برای عیدنوروز.
ولی نمیدونم از چی ایده بگیرمو چطور بسازمش.
ممنون میمش کمک کنید نظر بدین و یا اگه تجربه اش رو داشتین بگین.
اگه کسی هم خواست باهم درست طراحی و اجراش می کنیم:)

فراخوان رو میذارم تا شرایط رو ببینید .

فرآخوان طرح بزرگ « استقبال از بهار »
شهرداري فردوس از كليه صاحبان ذوق و هنر و هنرمندان مبتكر دعوت به عمل مي آورد تا جهت زيباسازي سطح شهر براي استقبال از نورز 93 مشاركت نمايند .
علاقمندان مي توانند طرحها و ايده هاي خود را با محورهاي :
1ـ بهار و نوشدن طبيعت و زندگي
2ـ بهار و آداب و سنن و آئينهاي نوروزي
3ـ نوروز و احياء آئين هاي محلي و سنتي
4ـ خاطره نوروزهاي گذشته
ضمن برآورد هزينه و مدت زمان مورد نياز جهت اجرا ، حداكثر تا تاريخ 20/11/92 به واحد روابط عمومي شهرداري فردوس تحويل نمايند.
آثار برگزيده تا تاريخ 25/11/92 مشخص و از برندگان جهت شروع اجراي طرحها دعوت به عمل خواهد آمد.
همچنين از بين آثار منتخب اجرا شده نيز يك طرح بعنوان طرح برتر انتخاب و از صاحب اثر تقدير خواهد شد .
شرايط طرح هاي ارسالي
1ـ قابليت اجرا با مصالح و امكانات دردسترس
2ـ ماندگاري و امكان استفاده دراز مدت
3ـ هم خواني طرح با هزينه صورت گرفته
4ـ حداكثر هزينه جهت هر طرح 60000000 ريال
5 ـ هم خواني با شرايط اقليمي منطقه

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
این بنرو من مشهد و بجنورد دیدم خیلی هم ذهنمو مشغول کرده تو فکرش هستم اما همنو ایده مناسب ب ذهنم نرسیده
ایده خوبی بود زدن این تاپیک
اگه ایده هام ب نتیجه رسید اینجا ب اشتراک میذارمش تا باهمدیگه پرورشش بدیم;)

safoora

عضو جدید
سلام اگه قصد شرکت تو این فراخانو دارین وقتو از دست ندین بنظرم باید چند مرحله رو طی کنید
1 از وضع موجود شروع کنید یعنی برین سطح شهر و از اونچه که هست عکس بگیرید شاید ایده های خوبی بهتون بده...
2 باید یکمی راجع به اقلیم و سنت شهرتون مطالعه کنید هر چیزی که به شما یه ایده بده می تونه کمک کننده باشه حتی لباسای محلی رنگایی که توشون استفاده می شه
3 ببینید توی فردوس چی هست که بیشتر از همه بهش افتخار می کنید تا همونو بارز کنید ...مثال میزنم :اگه اونجا شهریه که مردمش همه قالیبافن ،باید این قظیه توی طرح دیده بشه. اشکالی نداره که از طرح های مشابه توی اینترنت ایده بگیرید و طرح خودتونو ارائه بدید...

safoora

عضو جدید
علاوه بر چیزایی که گفتم بهتون چند تا نکته دیگه هست که اگه من می خواستم شرکت کنم اونا رو رعایت می کردم:
دنبال چیزای عجیب و خارق العاده نباشید گاهی یه تغییر کوچیک تفاوت زیادی ایجاد می کنه و کم هزینه هم هست مثلا نماد های بهار چیان؟ برای من گل مخصوصا گلایی که حالت پیچک دارن و روی همه چی سوار می شن با اون گلای ریز و رنگ و وارنگشون دیگه گل که میاد پروانه هم دنبالشه گاهی یه گلدون چوبی که پر از گلای بنفشه است خیلی به یه میدون جلوه می ده... یا میوه های هفت سین.... اما همونطور که گفتم اگه از المان هایی که مخصوص فرهنگ شماست استفاده کنید بهتره در کنارش اینا...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام اگه قصد شرکت تو این فراخانو دارین وقتو از دست ندین بنظرم باید چند مرحله رو طی کنید
1 از وضع موجود شروع کنید یعنی برین سطح شهر و از اونچه که هست عکس بگیرید شاید ایده های خوبی بهتون بده...
2 باید یکمی راجع به اقلیم و سنت شهرتون مطالعه کنید هر چیزی که به شما یه ایده بده می تونه کمک کننده باشه حتی لباسای محلی رنگایی که توشون استفاده می شه
3 ببینید توی فردوس چی هست که بیشتر از همه بهش افتخار می کنید تا همونو بارز کنید ...مثال میزنم :اگه اونجا شهریه که مردمش همه قالیبافن ،باید این قظیه توی طرح دیده بشه. اشکالی نداره که از طرح های مشابه توی اینترنت ایده بگیرید و طرح خودتونو ارائه بدید...

من همین راهو امروز رفتم
راجب اقلیم و فرهنگ و المانهایی ک تو سطحشهر هست همینطور ی نگاهی ب المانهای شهرای دیگه انداختم هنو ک ب ایده خاصی نرسیدم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پیشنهاد طراحی ش برا یکی از شهرها به من و یکی از دوستانم شده و فعلا هم تهی از ایده هستم :((

memariranian

عضو جدید
سلام
این بنرو من مشهد و بجنورد دیدم خیلی هم ذهنمو مشغول کرده تو فکرش هستم اما همنو ایده مناسب ب ذهنم نرسیده
ایده خوبی بود زدن این تاپیک
اگه ایده هام ب نتیجه رسید اینجا ب اشتراک میذارمش تا باهمدیگه پرورشش بدیم;)

سلام.
چیکار کردین شما؟
شهرداری مشهد که خو ب پول میده هر سال.و طرح های خوبی هم اجرا میشه.

حیف مهندس پژمان که رفت

cna12

عضو جدید
ورشکست نشن اینقد هزینه می کنن...با این بودجه همون سیستمه داربست و چراغهای طنابی خوب جواب میده

memariranian

عضو جدید
ورشکست نشن اینقد هزینه می کنن...با این بودجه همون سیستمه داربست و چراغهای طنابی خوب جواب میده

آره :))
ولی خب شهرکوچیک هست و بودجه کم.
و شهری مث مشهد هر المانی حدود50میلیون میانگین شاید بدن! و میلیاردها هزینه میکنن!

memariranian

عضو جدید
http://ferdows.ir/_DouranPortal/docu...ormbahar94.pdf

بالا