[ نظر معماری ] بهترین معمار از نظر شما کدام است؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نظرم عوض شد ... بهترین معمار جناب memarane بعد کالاتراوا .....

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همتون عیدتون مبارک بچه ها
سانتیگو کالاتراوا

mofi

عضو جدید
کارای زاها حدید نظیر نداره
از وقتی که تو معماری نبودم و نمیفهمیدم هیچی و الان که اومدم و دانشجوی معماری هستم و یه نیمچه درک معماری دارم
بعضی ها برای این که کاراش دیتیل نمیشه و سخته نمیشه بهش اشکال میگیرن ولی خوب در پاسخ اون دوستان و حتی اساتید محترم (کلی با استادام دعوا دارم سر زاها ) خیلی از کارای امروزی رو اگه یه دهه پیش ارائه میدادن بقیه می خندیدن
در ضمن کارای اجرا شده کمی هم نداره که نتونیم در مورد اونا صحبت کنیم و از زاها دفاع کنیم !!!

kamyab_64

عضو جدید
Jean Nouvle

آخرین ویرایش:

Mandan

عضو جدید
فکر کنم بهتره خیلی بیشتر از اینا راجع به تاریخ معماری و لوکوربوزیه مطالعه کنید....

اصلاً لغت "مدرن" از این دوره ای که همه فکر می کنن پیدا نشده......

لوکوربوزه 8 کتاب نوشته که همه بدون اینکه بخوننش راجع به دوره ی مدرن و لوکوربوزیه نظر میدن

این اصلاً درست نیست

حق با شماست که می فرمایید باید اول مطالعه کرد بعد اظهار نظر.
اما به نظرم این کم لطفیه اگه همه رو محکوم به بی سوادی کنیم. این از اون مشکلاتیه که معمارا بهش دچار هستن. دست کم گرفتن بقیه.

Mandan

عضو جدید
به نظرم بهترین معمار کسیه که حرف تا عملش تفاوت زیادی نداشته باشه. چون شعار دادن ساده ترین کار و عمل کردن به شعار دشوار ترین کاره.
هم چنین معماری که آزاد اندیش باشه و بتونه در زمان مقتضی متفاوت یا هماهنگ با جامعه طراحی کنه.

این که چه کسی این ویژگی هارو داره بستگی به شناخت هر کسی داره. من از این نظر زاها حدید رو قبول دارم.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بهترین معمار اونیه که نذاره ذهنش شرطی بشه. چون شرطی شدن دشمن اول خلاقیته! اگه خلاقیت نباشه شاید یه راه حل ساده که خیلی راحت میتونه مساله رو حل کنه از ذهن طراح دور میشه!
رو این حساب من جدیداً از فیلیپ جانسون خوشم اومده! هر سبکی که فکر کنی تو کاراش هست :D

• Like
واکنش ها: raha

roholah7

عضو جدید
به نظر من بهترین معمار به کسی میگن که تحت هر شرایطی فرهنگ و اصالتشو در طرحاش نشون بده و از تقلید کردن کورکورانه از بقیه معماران (خصوصا معماران غربی) پرهیز کنه

AHMAD_R.H.23E

عضو جدید
به نظرمن بهترین معمار کسی که بتونه عملگراترین سازه رو طراحی کنه .....

حالا هر شخصی با هر سبکی میتونه باشه....

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنا رم کولهاس.خیلی از معمار های معروف مثل زاها حدید شاگردش بودن یا از آبشخور فکری کولهاس بهره میبرن.البته آیزنمن هم غیر قابل اغماضه.این معمارها به معنای واقعی کلمه مولف هستن.

hadi_khodadad

عضو جدید
به نظر من بهترین معمار میتونه گرگ لین باشه
معمار فوق العاده سبک بیونیک که داره انقلابی در زمینه بیونیک ومعماری به وجود میاره

rooh58

عضو جدید
سلام
معمار ایرانی
1-استادهوشنگ سیحون
2-زنده یاداستاد میر میران
3-کامران افشارنادری
معمار خارجی
1-زاهاحدید
2-پیتر آینزمن
3-فرانک گهری

youness_67

عضو جدید
زاها حدید و فرانک گهری...

البته اول فرانک گهری....دلایل انتخابم 1.مبانی قوی هر دو معمار-2. جذابیت بصری-3.سازه های هوشمندانه برای اثرهایی که به جا گذاشتند-4.و به خود بنده این ذهنیت رو القا کردند که هیچ کاری نشدنی نیست..

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
به نظر من
کالاتراوا و رنزو پیانو واقعا معمارای فوق العاده ای هستن

arien

عضو جدید
سلام
من نمی تونم بگم بهترین معمار کیه ولی می تونم بگم بذترین اونا کسیه که اسمش اوله چون بزرگترین خیانتو به بشریت کرده
سلام
چرااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به نظر من اون پدر علم معماریه!!!!!!!
من به شخصه کارای فرانک لویدرایت رو خیلی دوس دارم و عاشق خانه ی آبشارشم:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

architect201029

عضو جدید
بهترین معمار

بهترین معمار

بهترین معمار بعد خداااااااااااااااااااااااااا فقط و فقط زاها حدید

Hojjat.66

عضو جدید
اسامی بهترین معماران ؟؟؟

اسامی بهترین معماران ؟؟؟

سلام دوستان بهترین معماران ایرانی چه کسانی هستند..؟ به نظر شما

البته تاریخ فرق نمی کنه ...

reza2011

عضو جدید
سلام دوستان بهترین معماران ایرانی چه کسانی هستند..؟ به نظر شما

البته تاریخ فرق نمی کنه ...

دوست گلم سانتيا خانم يكي از مهندسين معمار درجه يك ايراني از نظر من طراح برج آزادي يعني مهندس امانت هستن كه در حال حاضر هم در كشور كانادا سكونت دارن و چه شاهكارهايي رو در خارج از ايران هم خلق كردن . سري به سايت مهندس امانت بزنيد تا با شاهكارهاي خلق شده توسط ايشون بيشتر آشنا بشيد .

سايت مهندس حسين امانت