[ نظر معماری ] بهترین معمار از نظر شما کدام است؟

mh.memar

عضو جدید
1- لوکوربوزیه
2- فرانک گری
3- زاها حدید
4- هوشنگ سیحون
5-حسین امانت
6-کامران دیبا
7-فلیپ جانسون
8-آلوار آلتو
9- برنارد چومی
10-پیتر آیزنمن
11-معمار دیگر(بنویسید)

esmikhani.m

عضو جدید
تادایو آندو.....بی شک مینی مالیسم خالص و خلوص فضایی که با استفاده از مصالح معماری آندو یعنی بتون و ترکیبات خارق العاده اش و کیفیت های نوری تجربه لمس طبیعت آب و باد از معماری آندو یک معمار بی همتا ساخته.....:heart:

shahram226

عضو جدید
اول اینکه بهتر می بود برای تاپیکتون یه نظر سنجی درست میکردین
ثانیا به نگر بنده بهترین معمار وجود نداره
یادگارهای هر معماری مربوط به سبکی خاص و اندیشه ای منحصر بفرد است

کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ / کار ما شاید این است که در افسون گل سرخ شناور باشیم

لــذا بهتر آنکه اندیشه های هر معمار رو در جایگاه و در بُرهه رمانی خودش بررسی و از آن درس بگیریم
همین و بس

esmikhani.m

عضو جدید
اول اینکه بهتر می بود برای تاپیکتون یه نظر سنجی درست میکردین

کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ / کار ما شاید این است که در افسون گل سرخ شناور باشیم

لــذا بهتر آنکه اندیشه های هر معمار رو در جایگاه و در بُرهه رمانی خودش بررسی و از آن درس بگیریم
همین و بس

آقا چرا انقدر دوست دارید موضوع رو پیچیده کنید.فکر نمیکنم چیز عجیبی باشه
از نظر شما کدوم معمار بهتره....؟یه سوال کلی شما فکر کن ببین با این مشخصاتی که تو فکر شما هست کدوم معمار بهتر عمل کرده....
یه سوال معمولی رو زیاد فلسفی نکیند
همه اون نکاتی که ذکر کردید درست ولی شما خودتون میل به یک معمار خاص ندارید؟

همه کسانی که نام برده شده اند یا نام برده نشدند حاصل سالها تجربه و دنیایی از خلاقیت هستند همه استاد هستند ولی شما تو دانشگاهی که تحصیل میکنید به استاد خاصی علاقه بیشتری ندارید.
نام بردن و یا اظهار علاقه کردن به هر کدوم نفی دیگری نیست.
عادت کردیم همه چیز رو انقدر بپیچونیم

آخرین ویرایش:

shahram226

عضو جدید
آقا چرا انقدر دوست دارید موضوع رو پیچیده کنید.فکر نمیکنم چیز عجیبی باشه
از نظر شما کدوم معمار بهتره....؟یه سوال کلی شما فکر کن ببین با این مشخصاتی که تو فکر شما هست کدوم معمار بهتر عمل کرده....
یه سوال معمولی رو زیاد فلسفی نکیند
همه اون نکاتی که ذکر کردید درست ولی شما خودتون میل به یک معمار خاص ندارید؟

همه کسانی که نام برده شده اند یا نام برده نشدند حاصل سالها تجربه و دنیایی از خلاقیت هستند همه استاد هستند ولی شما تو دانشگاهی که تحصیل میکنید به استاد خاصی علاقه بیشتری ندارید.
نام بردن و یا اظهار علاقه کردن به هر کدوم نفی دیگری نیست.
عادت کردیم همه چیز رو انقدر بپیچونیم

پیچیده نیست!
معماری اصلا در فلسفه و هنر آمیخته شده .. این که ظاهر یک بنا، مورد پسند کسی باشه زمین تا آسمون تفاوت داره با ایده ی پشت خلق یک اثر
دنیای امروز از چنین مرزی عبور کرده که انگشت بگذاریم روی فردی خاص و بگوئیم همین است! خودشه! این بهترین معماره!

بهترین و بدترین وجود نداره .. در این بُرهه باید تمامی اندیشه ها خواند و شنید بررسی کرد و فهمید

balerina2001

عضو جدید
سلام
من نمی تونم بگم بهترین معمار کیه ولی می تونم بگم بذترین اونا کسیه که اسمش اوله چون بزرگترین خیانتو به بشریت کرده

esmikhani.m

عضو جدید

پیچیده نیست!
معماری اصلا در فلسفه و هنر آمیخته شده .. این که ظاهر یک بنا، مورد پسند کسی باشه زمین تا آسمون تفاوت داره با ایده ی پشت خلق یک اثر
دنیای امروز از چنین مرزی عبور کرده که انگشت بگذاریم روی فردی خاص و بگوئیم همین است! خودشه! این بهترین معماره!

بهترین و بدترین وجود نداره .. در این بُرهه باید تمامی اندیشه ها خواند و شنید بررسی کرد و فهمید

من هم با فلسفه خوب و بد مخالفم بد و خوبی وجود نداره و این یه فرارداده....ولی میل به یک شخص یا موضوع عادیه شما بازم داری حرف منحرف میکنی..من گفتم علاقه شما نفی بقیه نیست شما کار یک معمار رو میپسندی کار یک کدوم نه دلیل نمیشه که انتخاب شما سنگ محک مقایسه معمارها باشه....بله باید تمام اندیشها رو باید خوند چون همشون یه حرفی دارند و ما باید یاد بگیریم شنونده ها و بیننیدگان خوبی باشیم ولی باید در قبالش یه عکس العملی انجام بدیم یا نه....!باید آخرش یک اندیشه رو در پیش یگیرید...نمیتونی همشونو با هم قاطی کنی یه معجون ازش درست کنی....شما یا مدرنی یا پست مدرنی آیا چیزه دیگه ای هست؟.هرچی باشی تویکی از این دو قالب میگنجی...معماری فلسفست تاریخ هست و خیلی چیزهای دیگه ...ولی این جواب شما به سوال ربطی نداره...یا بقیه دوستان که گفتن بهترین معمار خداست مگه قراره نباشه خدا کمال هر چیزی هست ولی این دوستمون قالب تایین کرده معماران زمینی...تا ازمون سوال میکنن بهترین معمار کیه مییگیم خدا بعدم احساس شعف میکنیم که جواب معمارانه و محکمی دادیم...هر چیزیرو با هر چیزی قاطی نکنید..انتخاب شما بهترین نیست انتخاب شما انتخاب شماست.....همین و تمام

esmikhani.m

عضو جدید
سلام
من نمی تونم بگم بهترین معمار کیه ولی می تونم بگم بذترین اونا کسیه که اسمش اوله چون بزرگترین خیانتو به بشریت کرده

دوست عزیز چه خیانتی...لوکور بوزیه و همقطارانش تونستند به بهترین نحو به بازار آشفته اروپا بعد از جنگ جهانی رو شکل بدن هنوز کارهاشون بی نظیر و کم نظیرن.nationalismزاییده تفکرات بعد از جنگه حاصل جلسات کنگرهها آموزشها دیدنیها شنیدنیها و عکس العمل به اون..دنیایی که میدید با صنعتی سازی سرعت کیفیت و خیلی چیزهای دیگرو داره بدست میاره ...مردمانی که نمیخواستن گذشته غم بارشونو به یاد بیارن ....باید شرایط رو تحلیل کرد و به نتیجه رسید...این تغییرات و ملاحظات حتی در ادبیات و ما بقی هنرهای بعد از جنگ ملموسه...مثل داداییسم ...که حتی یعد از دادایسسم (که به جنبش دادا هم نامیده میشه)تعریف تیوری اثر هنری عوض شد.هنوز کارهای معماران مدرن قابل تحسینه..چون فلسفه قویتری نسبت به پست مدر ن داره..پست مدرن حتی اسمش هم مشگل داره اون که فلسفشه...

*دادا به معنی اسب کوچک چوبی بچه ها

بهترین معمارونقاش وخالق زیبائی ها کسی جز خدای بزرگ نیست که هیچ معماری به گردش نمیرسه باورنداری جهان هستی وشگفتی های که هرروز داره کشف میشه رو ببین یک سلول رو ببین یک اتم روببین و عجز وناتوانی ما آدما رو در مقابل ذهن متفکر او و قدرت لایزالش روببین

shahram226

عضو جدید
من هم با فلسفه خوب و بد مخالفم بد و خوبی وجود نداره و این یه فرارداده....ولی میل به یک شخص یا موضوع عادیه شما بازم داری حرف منحرف میکنی..من گفتم علاقه شما نفی بقیه نیست شما کار یک معمار رو میپسندی کار یک کدوم نه دلیل نمیشه که انتخاب شما سنگ محک مقایسه معمارها باشه....بله باید تمام اندیشها رو باید خوند چون همشون یه حرفی دارند و ما باید یاد بگیریم شنونده ها و بیننیدگان خوبی باشیم ولی باید در قبالش یه عکس العملی انجام بدیم یا نه....!باید آخرش یک اندیشه رو در پیش یگیرید...نمیتونی همشونو با هم قاطی کنی یه معجون ازش درست کنی....شما یا مدرنی یا پست مدرنی آیا چیزه دیگه ای هست؟.هرچی باشی تویکی از این دو قالب میگنجی...معماری فلسفست تاریخ هست و خیلی چیزهای دیگه ...ولی این جواب شما به سوال ربطی نداره...یا بقیه دوستان که گفتن بهترین معمار خداست مگه قراره نباشه خدا کمال هر چیزی هست ولی این دوستمون قالب تایین کرده معماران زمینی...تا ازمون سوال میکنن بهترین معمار کیه مییگیم خدا بعدم احساس شعف میکنیم که جواب معمارانه و محکمی دادیم...هر چیزیرو با هر چیزی قاطی نکنید..انتخاب شما بهترین نیست انتخاب شما انتخاب شماست.....همین و تمام

ب
فرمائین یه دست هم کتک بزنین!

به قول خودتون هر کسی نظر خودش رو داد من هم نظر خودم رو دادم به جملات بنده دقت کنید :

همین خطی که در بالا قرمز و پررنگ کردم نشان دهنده ی اوج کج فهمی جنابعالی از موضوع بحث و معماری است ..

بنده سخنی با شما ندارم!!

شما ابتدا یاد بگیرید نظر دیگران رو بتونید بشنوید .. بعد حکم صادر کنید که نظر کسی ربط داره یا نداره

:gol:

raha

مدیر بازنشسته
دوست عزیز چه خیانتی...لوکور بوزیه و همقطارانش تونستند به بهترین نحو به بازار آشفته اروپا بعد از جنگ جهانی رو شکل بدن هنوز کارهاشون بی نظیر و کم نظیرن.nationalismزاییده تفکرات بعد از جنگه حاصل جلسات کنگرهها آموزشها دیدنیها شنیدنیها و عکس العمل به اون..دنیایی که میدید با صنعتی سازی سرعت کیفیت و خیلی چیزهای دیگرو داره بدست میاره ...مردمانی که نمیخواستن گذشته غم بارشونو به یاد بیارن ....باید شرایط رو تحلیل کرد و به نتیجه رسید...این تغییرات و ملاحظات حتی در ادبیات و ما بقی هنرهای بعد از جنگ ملموسه...مثل داداییسم ...که حتی یعد از دادایسسم (که به جنبش دادا هم نامیده میشه)تعریف تیوری اثر هنری عوض شد.هنوز کارهای معماران مدرن قابل تحسینه..چون فلسفه قویتری نسبت به پست مدر ن داره..پست مدرن حتی اسمش هم مشگل داره اون که فلسفشه...

*دادا به معنی اسب کوچک چوبی بچه ها

البته نمیشه منکر تاثیرات نامطلوب مدرن و معضلاتی که امروز جوامع مدرن و جهان سوم باهاشون مواجه هستن هم بشیم..
درسته که تفکر مدرن ناشی از شرایط جنگ و پیامدهای بعد از اون هست اما الان تو این دوره با توجه به چالشهایی نامطلوبی که در پی داشته دفاع از مدرنیته و داشتن این شیوه تفکر اصلا قابل توجیه نیست..

ممنون و موفق باشید.

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون داره كم لطفي ميشه نسبت به تفكر مدرن و انسان فوق العاده اي چون لوكوربوزيه پس لوكوربوزيه
البته اي كاش ميگفتي بهترين از چه نظر ؟

raha

مدیر بازنشسته
چون داره كم لطفي ميشه نسبت به تفكر مدرن و انسان فوق العاده اي چون لوكوربوزيه پس لوكوربوزيه
البته اي كاش ميگفتي بهترين از چه نظر ؟

کم لطفی چیه؟ تفکر مدرن که مبنای نظریش بهره گیری از طبیعت و سیطره به طبیعت هست الان تو دوره ما با توجه به مشکلات زیست محیطی و... که وجود داره کاملا مردوده!
مشکلات سیاسی و اجتماعی و... که مدرنیته به طور کلی در پی داشته هم فعلا به کنار!
لوکوربوزیه از نوابغ معماری قرن 20 م هست. شکی درش نیست .. اما مطمئنا اگر الان زنده بود در قالب فکری دیگه ای طراحی میکرد...

esmikhani.m

عضو جدید
بفرمائین یه دست هم کتک بزنین!

به قول خودتون هر کسی نظر خودش رو داد من هم نظر خودم رو دادم به جملات بنده دقت کنید :

همین خطی که در بالا قرمز و پررنگ کردم نشان دهنده ی اوج کج فهمی جنابعالی از موضوع بحث و معماری است ..

بنده سخنی با شما ندارم!!

شما ابتدا یاد بگیرید نظر دیگران رو بتونید بشنوید .. بعد حکم صادر کنید که نظر کسی ربط داره یا نداره
:gol:
دوست عزیز من به شما توهینی نکردم که شما توهین میکنی
واقعا متاسفم برای دانشگاهی که دانشجویی میسازه که تا حرف مخالف میشنوه بقیه رو به کج فهمی متهم میکنه....
میگم که عادت داریم همه چیزو به هم ربط بدیم بعدشم احساس خوشحالی کنیم....شما درست میگید
من سخن شما رو تایید کردم ولی گفتم سوال معیینه ...!شما داری سفسطه میکنی ....من کج فهم شما استاد مسلم ...ولی اینکه تو هر زمانی یه شاهکار رخ داده و باید با مقیاس های زمانی خودش مقایسه کرد که امر مسلمه...شما به هیچ وجه توان فکری اینرو ندارید که معماری رو ار این دو بخش بیرون بکشید البته تو بحث فلسفی و مباحث پایه چون شما که هیچ بزرگهای علوم انسانی ایرانم خودشون مصرف کننده هستند ...اگر طبق منش دیگه طراحی میکنید..من دیگه بحثی ندارم.

آخرین ویرایش:

esmikhani.m

عضو جدید
بهترین معمارونقاش وخالق زیبائی ها کسی جز خدای بزرگ نیست که هیچ معماری به گردش نمیرسه باورنداری جهان هستی وشگفتی های که هرروز داره کشف میشه رو ببین یک سلول رو ببین یک اتم روببین و عجز وناتوانی ما آدما رو در مقابل ذهن متفکر او و قدرت لایزالش روببین

دوست عزیز اینرو که همه میدونیم... توضیح هم دادیم که خدا کمال مطلقه در هر مساله ای ولی یه سوال کلی مطرح شده ما یه قالب معیین با یه چارچوب..

esmikhani.m

عضو جدید
کم لطفی چیه؟ تفکر مدرن که مبنای نظریش بهره گیری از طبیعت و سیطره به طبیعت هست الان تو دوره ما با توجه به مشکلات زیست محیطی و... که وجود داره کاملا مردوده!
لوکوربوزیه از نوابغ معماری قرن 20 م هست. شکی درش نیست .. اما مطمئنا اگر الان زنده بود در قالب فکری دیگه ای طراحی میکرد...
شاید با این وضعیت فعلی اصول مدرن جوابگو نیست ولی باید معماری مدرن رودر زمانی آنالیز کرد که شما یک اروپایی دارید که در اثرات جنگ غوطه وره..پس به نظر من اثلا خیانت نیست.ضمنا من مخالفتهام با فلسفه پر عیب و نقض پست مدرنه...کتاب چرندیات پست مدرنه انتشارات ققنوس میتونه تا حدی قانع کنه شمارو

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي محكم و قاطع نسبت به مدرن حكم صادر ميكني ميكني ...:D
غير از اينكه هر تفكري رو نسبت به زمان خودش بايد سنجيد نظر من اينه كه خدماتي كه تفكر مدرن به معماري كرد خيلي خيلي قابل توجه تر هست تا مشكلات و معضلاتش ...
البته ايني كه ميگي تفكر مدرن در حال حاضر مردوده منم نگفتم الان مردود نيست ولي در زمان خودش بهترين بود و همچنين در مورد لوكوروزيه هم شكي نيست كه اگر زنده بود در قالب فكري ديگري بود كه باز هم شايد بهترين بود ... خدايش بيامرزاد

raha

مدیر بازنشسته
شاید با این وضعیت فعلی اصول مدرن جوابگو نیست ولی باید معماری مدرن رودر زمانی آنالیز کرد که شما یک اروپایی دارید که در اثرات جنگ غوطه وره..پس به نظر من اثلا خیانت نیست.ضمنا من مخالفتهام با فلسفه پر عیب و نقض پست مدرنه...کتاب چرندیات پست مدرنه انتشارات ققنوس میتونه تا حدی قانع کنه شمارو

من اصلا نگفتم خیانت کردن!!!
هیچ نظری هم درمورد پست مدرن ندادم.
لطفا مجددا رجوع شود--> #16

خيلي محكم و قاطع نسبت به مدرن حكم صادر ميكني ميكني ...:D
غير از اينكه هر تفكري رو نسبت به زمان خودش بايد سنجيد نظر من اينه كه خدماتي كه تفكر مدرن به معماري كرد خيلي خيلي قابل توجه تر هست تا مشكلات و معضلاتش ...
البته ايني كه ميگي تفكر مدرن در حال حاضر مردوده منم نگفتم الان مردود نيست ولي در زمان خودش بهترين بود و همچنين در مورد لوكوروزيه هم شكي نيست كه اگر زنده بود در قالب فكري ديگري بود كه باز هم شايد بهترين بود ... خدايش بيامرزاد

خب چون امروز آسیبهای ناشی از تفکرات مدرن خیلی بدیهیه!
این مقایسه ای هم که کردی. من که فعلا هیچ نظری ندارم.. یعنی فکر میکنم قضاوت درباره ش بدون تحقیق کار راحتی نیست!!
آره. شاید ...... / شخصیتهایی مثل لوکوربوزیه، رایت، کان، ... آلتو:)دی) و ... در تمامی ادوار تاریخ در عالم معماری قابل ستایشند!!
خلاصه پسرم من چیزی غیر از اینی که گفتی گفتم آیا؟؟:D

esmikhani.m

عضو جدید
بله صد درصد.........نقله که لوکوربوزیه 5 بار دفتر خودشو با کلیه کارهاش آتش زده:eek:.....اشخاصی مثل لوکور بوزیه رایت و....علت موفقیتشون این بوده که درک درستی از زمان مکان داشتند و تونستند به خوبی به نیازهای جامعه جواب بدن و اگر امروز بودن بدون شک مسیر دیگری انتخاب میکردن...چون خصوصیات انسانهای بزرگ انعطاف پذیریه البته با خیلی چیزهای دیگه......;)

javad khorsand

عضو جدید
1- لوکوربوزیه
2- فرانک گری
3- زاها حدید
4- هوشنگ سیحون
5-حسین امانت
6-کامران دیبا
7-فلیپ جانسون
8-آلوار آلتو
9- برنارد چومی
10-پیتر آیزنمن
11-معمار دیگر(بنویسید)
.سلام
من نمیتونیم از بین اسامی ای که یادکردی بهترین رو انتخاب کنم.چون هرکدوم از اونها از بهترین معماران بودند.
فقط میتونم بگم بهترینهای معمارین.
چون همه ی معمارها خوب هستن.حتی اونهایی که اسمی ازشون نیاوردی

این که کدوم معمار خوبه بستگی به سبکی داره که ما از اون پیروی می کنیم و یه کم انتخاب سلیقه ای می شه.من خودم رایت رو یه نابغه تو معماری می دونم.

a_r_m_a_n

عضو
به نظر من تمام مشاهیر در معماری واقعا فوق العاده هستند
اما در مهندسی من نفر اول را رنزو پیانو می گم

mrsadi677

عضو جدید
بهترین معمار زنبور عسله
بعد اونم هر کسی که ایده ی نو و خلاقیت داره.