نظر شما در مورد مسابقات طراحی تالار معماری ؟! - تاپیک اطلاع رسانی

نظر شما در مورد مسابقات طراحی تالار معماری ؟! - تاپیک اطلاع رسانی

• سطح کیفی برگزاری و جنبه آموزشی مسابقات ایده آل اما داوری آن غیر اصولی است (توضیح می دهم)

رای: 0 0.0%
  • سطح کیفی برگزاری و جنبه آموزشی مسابقات پایین و داوری آن نیز غیر اصولی است ( توضیح می دهم)

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    14
وضعیت
موضوع بسته شده است.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي صديق جان از اطلاع رسانيت سوال اول اينكه مسابقه احتياج به ثبت نام و اعلام حضور داره يا نه ؟؟
بعد فضاهاي پیشنهادی طرح چیه ؟؟
متراژ بنا دل بخواهیه ؟؟

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
ممنون از برگزاری چنین مسابقاتی

سلام دوست عزیزم به باشگاه مهندسان و تالار معماری خوش امدید
امیدوارم ما رو در فعالیت های تالار معماری همراهی بفرمائید

سپاس:gol:

مرسي صديق جان از اطلاع رسانيت سوال اول اينكه مسابقه احتياج به ثبت نام و اعلام حضور داره يا نه ؟؟
بعد فضاهاي پیشنهادی طرح چیه ؟؟
متراژ بنا دل بخواهیه ؟؟

سلام خانم مهندس سپاسگزارم از حضورتون گلبانو
برای این دوره از مسابقات هم نه نیاز به اعلام قبلی ندارد ولی مطمئنن حضور اعضا فعال تالار چون شما باعث دلگرمی و خوشحالی خواهد بود ولی طبق روال گذشته دوستان میتونن طرح های اولیه خودشون رو در تاپیک مسابقه قرار بدهند تا توسط دوستان و اساتید و داوران که بزودی اعلام میگردد طرح های خودشون رو کرکسیون کنن

در مورد فضاهای طرح ابتدا درر نظر داشتیم با محدودیت بیشتری مسابقه رو قرار بدیم ولی به پیشنهاد همکاران بعضی قسمت ها رو حذف کردیم تا دست دوستان برای طراحی و خلاقیت بازتر باشه
البته قسمت هایی رو پیشنهاد دادیم که برای چنین طرحی چه فضاهایی لازم هست و یک سری هم فضاهای پیشنهادی طراح میتونه باشه !

موضوع : طراحی یک کلبه جنگلبانی ...
مکانی برای حفظ و حراست از جنگل‌ها از سوانحی مانند قطع درختان و قاچاق چوب, مساعدت و همكاري با عوامل ذيربط در اطفاي حريق منابع طبيعی , شکار غیرمجاز و ....

فضاهای خواسته شده:

• فضای اداری و مدیریت
  • اتاق استراحت جمعی
  • انبارها
  • پارکینگ
  • اصطبل اسب
  • فضاهای پیشنهادی طراح

سایت :
سایتی جنگلی در اقلیم معتدل دارای پستی و بلندی در نزدیکی یک آبشار

علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می بایستی حداکثر تا پایان یکشنبه 31 اردی بهشت ماه 1391 نسبت به ارسال طرح های خود که شامل موارد ذیل میباشد به بنده اقدام نمایند:

• شرکت کنندگانی میباید کلیه نقشه ها را بر روی 3 الی 4 شیت A3 ارائه نماید
  • ارائه تمهیدات طراحی در خصوص شکل گیری و روند پیشرفت طرح ( کانسپت طرح , ویژگی های اقلیمی و بومی طرح و...)
  • ذکر مشخصات و آخرین مدرک طراح ( برای دانشجویان, ترم دانشجو که در داوری مد نظر قرار گیرد)
  • نقشه سایت پلان به مقیاس 1:200
  • نقشه های پلان به همراه مبلمان به مقیاس 1:100
  • دو مقطع ( طولی و عرضی ) به مقیاس 1:100 ( ویژگی ساختاری و بهره برداری از فضا مشخص باشد)
  • پرسپکتیو خارجی بنا
  • یک پرسپکتیو داخلی برای معرفی نحوه بهره برداری از فضا

حال این فضاهای پیشنهادی بستگی به نظر طراح داره که با چه رویکردی طراحی کند البته با توجه به اینکه کلبه جنگلبانی هست و با توجه به سایتی که اشاره شده ... مسلما رویکرد بومی و اقلیمی و استفاده از مصالح و نوع رویکرد طراح تاثیر خواهد داشت

سایت :
سایتی جنگلی در اقلیم معتدل دارای پستی و بلندی در نزدیکی یک آبشار

در مورد فضاها هم دست دوستان رو باز هم برای متراژ طراحی باز گذاشتیم ولی خب طراح با توجه به آموخته های خودش یک مبنا اولیه از چنین فضاهایی باید در نظر داشته باشد
ولی با عذرخواهی مثل اینکه تعداد رو فراموش کردم ذکر کنم برای 6 نفر ( به تاپیک اضافه شد )

:gol:

roze+

عضو جدید
دوست خوبم اینطور مسابقات وقتی موفق خواهد بود که انگیزه لازم برای اعضاء تالار در جهت شرکت به وجود بیاره؛ چیزی که در دوسری قبلی مسابقه ناموفق بود. من سری اول مسابقه نیز گفتم که اگر انتظار شرکت کردن اعضا در این مسابقه وجود داره حتما باید حمایت های خیلی قوی و انعکاس وسیع داشته باشه تا اعضا راقب بشن برای شرکت والا مسابقه به شکل کاملا آماتور مانند سری های قبلی برگزار خواهد شد...

DDDIQ

مدیر ارشد
دوست خوبم اینطور مسابقات وقتی موفق خواهد بود که انگیزه لازم برای اعضاء تالار در جهت شرکت به وجود بیاره؛ چیزی که در دوسری قبلی مسابقه ناموفق بود. من سری اول مسابقه نیز گفتم که اگر انتظار شرکت کردن اعضا در این مسابقه وجود داره حتما باید حمایت های خیلی قوی و انعکاس وسیع داشته باشه تا اعضا راقب بشن برای شرکت والا مسابقه به شکل کاملا آماتور مانند سری های قبلی برگزار خواهد شد...

سلام دوست مهندس عزیزم
سپاسگزارم از نظرتون ولی متاسفانه کاملا متوجه نشدم عذرخواهی میکنم
قبول دارم که این مسابقه ضعف هایی هم میتواند داشته باشه ولی اگر امکانش هست منظورتون رو کمی دقیق تر بیان بفرمائید
- اگر منظورتون از حمایت و ایجاد انگیزه هدایا این مسابقات هست بنده این هدایا رو تا جایی که بودجه تالار اجازه بده تغییر و یا افزایش خواهم داد !
- در مورد اطلاع رسانی نمیدونم بنده واقعا در این مساله تا جایی که امکانش بوده و امکانات سایت اجازه داده اطلاع رسانی کردم و حتی همینطور که ملاحظه میفرمائید بخش مستقلی هم در نظر گرفته شده برای گسترش این مسابقات
اگر امکانش هست نظراتتون رو کمی روشن تر بفرمائید

سپاسگزارم

roze+

عضو جدید
سلام دوست مهندس عزیزم
سپاسگزارم از نظرتون ولی متاسفانه کاملا متوجه نشدم عذرخواهی میکنم
قبول دارم که این مسابقه ضعف هایی هم میتواند داشته باشه ولی اگر امکانش هست منظورتون رو کمی دقیق تر بیان بفرمائید
- اگر منظورتون از حمایت و ایجاد انگیزه هدایا این مسابقات هست بنده این هدایا رو تا جایی که بودجه تالار اجازه بده تغییر و یا افزایش خواهم داد !
- در مورد اطلاع رسانی نمیدونم بنده واقعا در این مساله تا جایی که امکانش بوده و امکانات سایت اجازه داده اطلاع رسانی کردم و حتی همینطور که ملاحظه میفرمائید بخش مستقلی هم در نظر گرفته شده برای گسترش این مسابقات
اگر امکانش هست نظراتتون رو کمی روشن تر بفرمائید

سپاسگزارم

با احترام...
ببینید من چیزی که محسوس بوده رو گفتم...همچنان که شما نیز شاهدید تعداد کار از لحاظ کمی و نیز کیفیت کارها از لحاظ ارائه خیلی پایین بوده و اگر سری به مسابقه های قبلی بزنید این موضوع کاملا مشهوده؛ حالا دلیلش چیه من حس می کنم که اون انگیزش به وجود نیومده تا همه شرکت کنن یا شرکت کنندگان مسابقه رو خیلی سطح پایین در نظر گرفتن که کارهاشون رو به اون شکل ارائه کردن(البته کمال احترام رو برای تمام شرکت کنندگان قائلم و دلیل این کارو همون بحث انگیزش می دونم).
و در تکمیل حرفام باید بگم که این جور مسابقات به دلیل اکثریت جوان نیاز به معرفی و انتشار کارشون به صورت آبرومندانه دارن؛ یعنی انتظار دیده شدن! (البته تنها برای تعدادی محدود از اعضاء باشگاه نه!) و این چیزی است که مسئول برگزاری باید روی اون تمرکز کنن؛ البته حمایت های مالی هم می تونه تاثیر گذار باشه ولی نه به میزان انتشار و معرفی(همچنان که شما می دونید موضوع حمایت مالی برای من به عنوان برنده اولین دوره هیچ اهمیتی نداشت و تو کامنتی که همون موقع به شما فرستادم این موضوع رو اطلاع دادم).
با سپاس از شما و امید موفقیت

DDDIQ

مدیر ارشد
با احترام...
ببینید من چیزی که محسوس بوده رو گفتم...همچنان که شما نیز شاهدید تعداد کار از لحاظ کمی و نیز کیفیت کارها از لحاظ ارائه خیلی پایین بوده و اگر سری به مسابقه های قبلی بزنید این موضوع کاملا مشهوده؛ حالا دلیلش چیه من حس می کنم که اون انگیزش به وجود نیومده تا همه شرکت کنن یا شرکت کنندگان مسابقه رو خیلی سطح پایین در نظر گرفتن که کارهاشون رو به اون شکل ارائه کردن(البته کمال احترام رو برای تمام شرکت کنندگان قائلم و دلیل این کارو همون بحث انگیزش می دونم).
و در تکمیل حرفام باید بگم که این جور مسابقات به دلیل اکثریت جوان نیاز به معرفی و انتشار کارشون به صورت آبرومندانه دارن؛ یعنی انتظار دیده شدن! (البته تنها برای تعدادی محدود از اعضاء باشگاه نه!) و این چیزی است که مسئول برگزاری باید روی اون تمرکز کنن؛ البته حمایت های مالی هم می تونه تاثیر گذار باشه ولی نه به میزان انتشار و معرفی(همچنان که شما می دونید موضوع حمایت مالی برای من به عنوان برنده اولین دوره هیچ اهمیتی نداشت و تو کامنتی که همون موقع به شما فرستادم این موضوع رو اطلاع دادم).
با سپاس از شما و امید موفقیت

سلام دوباره خدمت دوست مهندس عزیزم
انتقاد شما کاملا وارد هست و حق باشماست و بنده قبول دارم فرمایش شما رو
ولی مطمئن باشین که بنده شخصا تا جایی که بتونم امکاناتی که در اختیارم هست و یا میتونیم داشته باشیم و ایجاد کنیم استفاده خواهم کرد برای دوستانم اعضا تالار معماری و ارتقا کیفی این تالار تلاش خواهم کرد ؛
در رابطه با

در تکمیل حرفام باید بگم که این جور مسابقات به دلیل اکثریت جوان نیاز به معرفی و انتشار کارشون به صورت آبرومندانه دارن؛ یعنی انتظار دیده شدن! (البته تنها برای تعدادی محدود از اعضاء باشگاه نه!) و این چیزی است که مسئول برگزاری باید روی اون تمرکز کنن؛
بله کاملا به این مساله که تالار معماری نیاز به وسیله ای برای انعکاس گسترده فعالیت اعضای خود دارد بنده نیز اعتقاد دارم که بهترین راه حل انتشار نشریه ای آنلاین معماری و اختصاص بخش عمده ای از این نشریه به فعالیت های تالار و جذب مخاطب در دانشگاه های با همکاری اعضای فعال تالار هست ( که در گام های ابتدایی نیاز به حمایت بیشتری از سوی اعضا خواهد بود)
مطمئنن در این نشریه به حضور دوستان صاحب نظری چون شما نیاز خواهد بود که از شما و دیگر دوستان باز هم برای همکاری در نشریه دعوت میکنم

ولی باید در نظر داشت برای جذب مخاطب و همکاری نهاد های معماری مختلف و دانشگاه ها با تالار معماری نیاز به همت اولیه اعضا تالار هست ! که این نشریه خود نمونه کاری برای دعوت این نهادها برای همکاری خواهد بود

لبته حمایت های مالی هم می تونه تاثیر گذار باشه ولی نه به میزان انتشار و معرفی(همچنان که شما می دونید موضوع حمایت مالی برای من به عنوان برنده اولین دوره هیچ اهمیتی نداشت و تو کامنتی که همون موقع به شما فرستادم این موضوع رو اطلاع دادم).
در مورد جوایز و هدایا نیز بنده مطمئنن تلاش خواهم کرد تا جای امکان از بودجه ای که به تالار معماری اختصاص داده شده و یا بیشتر استفاده کنم برای پیشبرد اهدافی که عرض شد

با سپاس از نظرات شما دوست خوبم باز هم این مساله رو تاکید میکنم که بنده شخصا در حمایت و پاسداشت از فعالیت دوستان خوبم در تالار معماری کوتاهی نخواهم کرد
به زودی باز هم در این مورد پس از مشورت بیشتر با مدیریت باشگاه صحبت خواهم کرد

سپاسگزارم:gol:

آخرین ویرایش:

roze+

عضو جدید
سلام دوباره خدمت دوست مهندس عزیزم
انتقاد شما کاملا وارد هست و حق باشماست و بنده قبول دارم فرمایش شما رو
ولی مطمئن باشین که بنده شخصا تا جایی که بتونم امکاناتی که در اختیارم هست و یا میتونیم داشته باشیم و ایجاد کنیم استفاده خواهم کرد برای دوستانم اعضا تالار معماری و ارتقا کیفی این تالار تلاش خواهم کرد ؛
در رابطه با

بله کاملا به این مساله که تالار معماری نیاز به وسیله ای برای انعکاس گسترده فعالیت اعضای خود دارد بنده نیز اعتقاد دارم که بهترین راه حل انتشار نشریه ای آنلاین معماری و اختصاص بخش عمده ای از این نشریه به فعالیت های تالار و جذب مخاطب در دانشگاه های با همکاری اعضای فعال تالار هست ( که در گام های ابتدایی نیاز به حمایت بیشتری از سوی اعضا خواهد بود)
مطمئنن در این نشریه به حضور دوستان صاحب نظری چون شما نیاز خواهد بود که از شما و دیگر دوستان باز هم برای همکاری در نشریه دعوت میکنم

ولی باید در نظر داشت برای جذب مخاطب و همکاری نهاد های معماری مختلف و دانشگاه ها با تالار معماری نیاز به همت اولیه اعضا تالار هست ! که این نشریه خود نمونه کاری برای دعوت این نهادها برای همکاری خواهد بود

در مورد جوایز و هدایا نیز بنده مطمئنن تلاش خواهم کرد تا جای امکان از بودجه ای که به تالار معماری اختصاص داده شده و یا بیشتر استفاده کنم برای پیشبرد اهدافی که عرض شد

با سپاس از نظرات شما دوست خوبم باز هم این مساله رو تاکید میکنم که بنده شخصا در حمایت و پاسداشت از فعالیت دوستان خوبم در تالار معماری کوتاهی نخواهم کرد
به زودی باز هم در این مورد پس از مشورت بیشتر با مدیریت باشگاه صحبت خواهم کرد

سپاسگزارم:gol:

سپاس و درود
در این که شما یکی از زحمت کش ترین و کاری ترین اعضاء تالار و حتی باشگاه هستید هیچ شکی نیست و اینکه چنین ریزبینانه به تمام مسائل می پردازید نشان از مسئولیت پذیری شما در برگزاری چنین مسابقاتی است؛ امیدوارم همیشه ثابت قدم باشید.
از لطفتون به بنده هم سپاسگذارم و در مورد نشریه باید بگم که بهتره که یک چارچوبی مشخص شه و حتی یک دامین جداگانه برای نشریه اختصاص داده شه و نشریه با یک خروجی شکیل و خوب و معتبر ارائه شه که در این صورت تداوم چنین فعالیتی موفقیت آمیز خواهد بود؛ و اگر اهداف و آینده کاری چنین فعالیتی به صورت منسجم به اعضا معرفی شه به نظر من باز تعداد افراد راغب به شرکت در چنین فعالیت هایی بیشتر و بهتر خواهد بود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.